Noti në ujë të ftohtë gjatë dimrit, rrit dëshirën seksuale - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Noti në ujë të ftohtë gjatë dimrit, rrit dëshirën seksuale

Noti në ujë të ftohtë gjatë dimrit, rrit dëshirën seksuale

· 6 · 629

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 16-12-2010, 00:53:07
Jashtë mund të jetë ngricë, por për disa është koha e përkryer e vitit për të notuar në një pishinë të hapur. Matësi i temperaturaturës për pishinën tregon 1 gradë celsius, por ne jemi të sigurt se është e gabuar - uji është në të vërtet është ë 0.1 gradë celsius. Dëbora në tokë është duke djegur këmbët e mia të zhveshura, ndërsa ne jemi si bilbil, duke zhytur trupin ngadalë në ujë.Tërë trupi im është i mpirë në çast. Unë jam në shok, vetëm sa hap gojën për ajër. Pas pesë apo gjashtë minutash, duart e mia kanë ngrirë dhe janë kthye me gunga. Mendimi im i vetëm është të arrij në anën tjetër. Dhe sapo ngjitemi lart, ne jemi si trëndafili si Beetroots. Dhe papritmas unë jam tepër e ngrohtë, në lëkurën time kam ndjesi shpimi gjilpërash. Ne vishemi shpejt, vulosim këmbët tona dhe pijmë rum.

Unë kam qenë duke marrë pjesë në një aktivitet vjetor të shoqërisë së hapur për mbledhjen e fondeve në Lido Hill Parlamentit. Kisha mundësi që gjatë verës të bëja not në plazh, por çfarë kam bërë, jam kthyer këtu, në kthetrat e një ngrirje e madhe? Duke kërkuar për aventurë, për shëndet të mirë - dhe kotësi.

Përfitimet anekdotike të notit të rregullt me ujë të ftohtë janë të njohura: flokët shkëlqejnë, më pak ftohje, me ngjyra të ndezura të lëkurës, më shumë energji. Ajo nxit sistemin tuaj imunitar, thonë ata, dhe liron adrenalinë, për një lëvizje natyrore. Ajo permireson qarkullimin e gjakut duke hequr papastërtitë si një detokks, duke rezultuar në një çehre të shkëlqyer. Ajo djeg më shumë kalori se sa noti me ujë të ngrohtë , dhe është thënë se rrit nivelin e testosteronit dhe estrogjenit, dhe ndikon në rritjen e dëshirës seksuale. Mund të jetë me të vërtetë e mirë për ju? Jo domosdoshmërisht, thotë mjeku Tom Smith. "Nëse një nxitimin i papritur i adrenalinës është e mirë për ju, por varet se sa të shëndetshëm që jeni. Nëse ju keni një krizë në zemër, ajo mund të ju vrasië. Dhe rreziku është, që ju nuk mund të dini që keni një të tillë. Por ky është një rrezik i vogël." Megjithatë, ai paralajmëron se nuk duhet qëndruar në ujë shumë të gjatë. "Pas tre apo katër minutash, nervat në lëkurën tuaj nuk punojnë më, që do të thotë që ju nuk do të kuptoni se sa të ftohtë që keni dhe sa ka arritur temperatura juaj e trupit. Ju duhet të aplikoni menjëherë ngrohjen. Një dush të nxehtë do ta bëjë atë "..

Dhe të mirat? "Për të rritur sistemin tuaj imunitar, ju nuk duhet të rrisni qelizat e bardha të gjakut, dhe unë nuk di ndonjë dëshmi që kjo ndodh. Dhe nuk ka asnjë lidhje mes shëndetit dhe të ftohtit.

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 22-02-2011, 23:21:57
Kaq u bera, kete gje s'e paskam degjuar kurre.  :D hmmmmm:

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 22-02-2011, 23:40:42
U lodhen duke bo teste teste e teste e ne fun te funit njerezve ju vjen kur te ken qef. :d

 • Postime: 1158
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 22-02-2011, 23:46:07
fale komentit te kesaj, ja, s'do te notoj dot neser e as pasneser - shpetova....ben shume ftohte ketej, ndaj po mendoja ta provoj...jo, mos me keqkuptoni, nuk them se duhet, ama.......nejse

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 23-02-2011, 09:41:39
Po dushi me uje te ftoht?A te njejtin efekt? ^o)

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 23-02-2011, 17:23:42
Po dushi me uje te ftoht?A te njejtin efekt? ^o)

hahahaaa...ne pamje te pare ashtu duket  :P :P

Temat e fundit