Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit

Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit

· 1 · 717

  • Postime: 27109
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 09-11-2010, 12:11:37
 

Të fshehtat e trurit të femrave gjatë orgazmës, janë fotografuar nga një shkencëtar amerikan, i cili zbuloi se në momentin e kënaqësisë maksimale seksuale të tyre, aktivizohen deri në 30 zona të trurit aktive te gratë, duke përfshirë ato që janë përgjegjëse për emocionet, ndjesitë, kënaqësitë dhe kujtesën.

Eksperimenti është bërë nga një psikolog i universitetit Rutgers në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të paraqiten në “Neuroscience 2010”, një konferencë të organizuar nga Shoqëria Amerikane e Neuroshkencës.

Studimi ka zbuluar sesi në fushat e djathta të trurit janë plot 30 të tilla që janë aktivizuar gjatë orgazmës.

Ai ka gjetur sesi gjatë orgazmës femërore, aktivizohen edhe zonat që kanë të bëjnë me urinë apo etjen.
« Editimi i fundit: 21-11-2020, 13:06:01 nga M A X »

Temat e fundit