Orgazma tek femrat ! - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Orgazma tek femrat !

Vizitor · 103 · 55140

Orgazma tek femrat !

Vizitor · 103 · 55140

ne: 20-04-2007, 05:55:29
 

Orgazma eshte pjese e mardhenieve seksuale,tek meshkujt ndryshe nga femrat ajo arrihet me lehte dhe cdo here kurse nje femer.

Shume studiues e kane pare kete fenomen,shume libra qe nga kohet e lashte e deri me sot kane shkruar e kane permendur shume autor por une mendoj se vetem femrat do te arrinin ta pershkruanin kete ndenje.

Doja ne kete teme te merrnin apo te shkembeni mendime e pse jo pjese te perjetuara nga ne .Sa eshte e rendesishme per nje mashkull qe femra e tij te arrij orgazem,cfare ndien nje mashkull po vete femra si ndihet,si reagon cfare perjeton ?

Kam degjuar ne nje emision qe tek femrat orgazamet nuk jane te njetja,ajo mund te perjetoj orgazma te ndryshme sepse kjo varet nga nervat qe kane prekur kenaqesine..

Ju ftoj ne bisedim...
« Editimi i fundit: 14-10-2020, 08:00:15 nga M A X »

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 20-04-2007, 11:54:15
Orgazma është pjesë e mardhenieve seksuale,tek meshkujt ndryshe nga femrat ajo arrihet me lehtë dhe çdo herë kurse një femër.

Shumë studiues e kanë pare këtë fenomen,shumë libra qe nga kohët e lashtë e deri me sot kanë shkruar e kanë përmendur shumë autor por unë mendoj se vetëm femrat do të arrinin ta përshkruanin këtë ndenje.

Doja ne këtë teme të merrnin apo te shkembeni mendime e pse jo pjesë te perjetuara nga ne .Sa është e rëndësishme për një mashkull qe femra e tij te arrij orgazem,çfarë ndien një mashkull po vete femra si ndihet,si reagon çfarë perjeton ?

Kam dëgjuar ne një emision qe tek femrat orgazamet nuk janë te njetja,ajo mund te përjetoj orgazma të ndryshme sepse kjo varet nga nervat qe kanë prekur kenaqesine..

Ju ftoj ne bisedim...

hap temen dhe nuk flet per vehte. sikur ta nisje nga vetja a nuk do te ishte mire...

#2 ne: 21-04-2007, 10:06:38
Nqs do flasim per orgazmen time,ta coj me Mp se nuk lejohet per adoleshentet :D LOL  LOL


nje here tjeter do jam mendimin tim.
 
« Editimi i fundit: 14-10-2020, 08:01:14 nga M A X »

#3 ne: 23-04-2007, 02:08:10
Epo temen e semes temes,52 here e lexuar dhe asnje ska dhene mendim.Ose ju cunat jeni te turpshem(te pakten merreni ju guximi me hedh ca rreshta )ose gocat jane te turpshme.

Nejse turpi hahet me buke,po e hedh une hapin e para mqs e hapa temen.Uroj te kete postime me vone.

Orgazma tek nje femer ndryshon nga ajo e nje mashkulli,ky i fundit e ka aftesine apo vete ne thelb ta arrij ate pas cdo akti .Nje orgazme tek femra eshte dicka e thelle shpirterore ajo perjetohet me gjate dhe te pakten personalisht une e fiksoj kete moment.

Ajo cka perjeton ne ato momente ndoshta me fjale sdo te isha shume shume e afte ta shprehja eshte se ti shpirterisht gjendesh diku tjeter,nje kenaqesi e re te pershkron trupin,dhe mbi te gjitha finalizon nje sukses.

Nje femer mund te perjetoj me shume se nje orgazme ,kam degjuar deri ne 20.Kjo varet nga  shume faktore.

Nejse une doja te dija vetem dicka,cfare perjetoj nje mashkull kur sheh qe partnerja e tij ka arritur deri ne kete pike ?

Ishalla jep ndonje pergjigje,jo per gje po jemi ketu per te diskutuar.

FLM Capkenja !

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 23-04-2007, 07:57:27


Nejse unë doja te dija vetëm diçka,çfarë përjetoj një mashkull kur sheh qe partnerja e tij ka arritur deri ne këtë pikë ?

Ishalla jep ndonjë përgjigje,jo për gjë po jemi këtu për te diskutuar.


Kjo është pyetje qe tregon fazen ne te cilën gjendet mashkulli ne atë moment.
Nëse mund të flas për veten time. Ka pas raste qe nuk e kam kuptuar fare ...siç ka pas raste qe i jam dedikuar atij momenti.
Arritja, sidoqoftë jep ndenja sigurie dhe pa dyshim është shumë seksi vetëm e vetëm si ide. Kur rrezultatet ndihen, nga ana fizike, athere kemi një moment ideal.
Kjo do të thotë ose vazhdojme (Varet nga pit stopi), ose fleme gjume ...sidoqoftë lumturia perfshin krevatin tonë.

Mashkulli përpiqet për 1*-2*-3*-4*-5*-6*-7*-8*-9*-10*
Kurse femrat, mesa kam kuptuar e duan 1-2-3-4-5
                                      1-2-3-4-5
                                      1-2-3-4-5
                                      1-2-3-4-5
                                      6-7-8-9-10
                                      6-7-8-9-10
                                      6-7-8-9-10
                                      6-7-8-9-10
Tani nëse bëhet fjale për Prova Teknike
provoni kështu ...
1*-2-3-4-5
1-2*-3-4-5
1-2-3*-4-5
1-2-3-4*-5
6*-7-8-9-10
6-7*-8-9-10
6-7-8*-9-10
6-7-8-9*-10

Kjo Teknike ka një Pit Stop diku 90-600 seconda.
Sa me i vogël është Pit Stopi aq me mirë perjetohet orgazma tek femra.Sidomos kjo është e vërtetë kur ngarja kryesore për femren ndodh ne fazen e dytë te Taktikes qe u dha.

-King

#5 ne: 25-04-2007, 03:15:54
King rrofsh per postimin lale,po kete me shifra se mora vesh une cfare metode eshte kjo.Ma shpjego pak po munde ne MP po me fjale te thjesha se keshtu me shifra se marr vesh mire LOL LOL LOL

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 25-04-2007, 03:56:50
King rrofsh për postimin lale,po këtë me shifra se mora vesh unë çfarë metodë është kjo.Ma shpjego pak po munde ne MP po me fjale te thjesha se kështu me shifra se marr vesh mirë LOL LOL LOL
LOL ohoho:

Po moj ti lexoje nja 2 a 3 here.Cfare te them me.
Se edhe me fjle nuk eshte e lehte te ta them.
Pastaj do dhe njefar frymezimi ...ca thua ti ...Te ishte kaq e lehte ...

#7 ne: 25-04-2007, 04:32:17
E kam lexuar 100 here vetem kete shenjen me yll se marr  vesh tamam :D LOL LOL LOL

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 25-04-2007, 04:46:58
E kam lexuar 100 herë vetëm këtë shenjen me yll se marr  vesh tamam :D LOL LOL LOL

Ylli domethene ...levizje me kuptim te plote per mashkullin.... :D :P

SAdo qe po me ngacmon ...
skam ndermend te ta jap ne pseudokod.  ohoho:

#9 ne: 25-04-2007, 04:53:43
Ik se me mire e kam orgazmen me metodat e mia sesa te vuaj me keto yje LOL LOL LOL

#10 ne: 26-04-2007, 01:27:08
Eshte per te bere kryq qe tema eshte lexuar 109 here dhe ka vetem 9 postime ?


Pertojne robte te shkruajne me siguri..

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 27-04-2007, 03:59:38
Epo temën e semes temës,52 herë e lexuar dhe asnjë s'ka dhënë mendim.Ose ju çunat jeni te turpshem(te paktën merreni ju guximi me hedh ca rreshta )ose gocat janë te turpshme.


epo temen e semes ore..po kjo tema thot ORGAZMA TEK FEMRAT dhe jo te meshkujt.ne te shkretet jemi meshkuj si te pergjigjemi per femrat?

#12 ne: 27-04-2007, 04:18:55
Po mire o Stalion ti ske pare ndonje here si dridhet ajo e shkreta..drejt me thene e kam hapur temem per te pare cmendoj meshkujt rreth ketij fenomeni mgjs mgjs kam hapur nje teme tjeter..E pakufshime aty e gjen pergjigjen paksa...

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 30-04-2007, 04:10:15
Po mirë o Stalion ti s'ke pare ndonjë herë si dridhet ajo e shkreta..drejt me thënë e kam hapur temem për të parë cmendoj meshkujt

Me te futme kjo pune  :D :D..e thash qe ne fillim une haha  LOL
Citim
Kjo është pyetje qe tregon fazen ne te cilën gjendet mashkulli ne atë moment.
Nëse mund të flas për veten time. Ka pas raste qe nuk e kam kuptuar fare ...siç ka pas raste qe i jam dedikuar atij momenti.

#14 ne: 30-04-2007, 04:51:12
O KIng rrofsh per mbeshtetjen ne kete teme,,po prape spo e nxjerrin njerezit koken tamam tamam te muhabetit LOL

NUk eshte me te futme kjo pune,se jo per gje jemi femra ne :D

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 30-04-2007, 05:37:17
Epo temën e semes temës,52 herë e lexuar dhe asnjë s'ka dhënë mendim.Ose ju çunat jeni te turpshem(te paktën merreni ju guximi me hedh ca rreshta )ose gocat janë te turpshme.

Nejse turpi hahet me buke,po e hedh unë hapin e para m.q.s. e hapa temën.Uroj te këtë postime me vonë.

Orgazma tek një femër ndryshon nga ajo e një mashkulli,ky i fundit e ka aftësinë apo vete ne thelb ta arrij atë pas çdo akti .Një orgazme tek femra është diçka e thelle shpirtërore ajo perjetohet me gjatë dhe te paktën personalisht unë e fiksoj këtë moment.

Ajo çka perjeton ne ato momente ndoshta me fjale sdo te isha shumë shumë e aftë ta shprehja është se ti shpirterisht gjendesh diku tjetër,një kenaqesi e re te pershkron trupin,dhe mbi të gjitha finalizon një sukses.

Një femër mund te përjetoj me shumë se një orgazme ,kam dëgjuar deri ne 20.Kjo varet nga  shumë faktore.

Nejse unë doja te dija vetëm diçka,çfarë përjetoj një mashkull kur sheh qe partnerja e tij ka arritur deri ne këtë pikë ?

Ishalla jep ndonjë përgjigje,jo për gjë po jemi këtu për te diskutuar.

FLM Capkenja !

po citoj këtë postim pasi me poshtë pyete ku janë meshkujt. po çfarë mendon moj se kur lexojnë rreshta te tilla si kjo ti kesh akoma pasive... meshkujt i ke duke synuar te arrijnë orgazmen e rradhes

desh harrova. çapkenja i ke vu flaken ketij fotumi por ama mua sme ben fare pershtypje.(kot nuk e ke quajte veten çapkene) :D :D :D

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 30-04-2007, 05:41:26
O KIng rrofsh për mbeshtetjen ne këtë teme,,po prapë s'po e nxjerrin njerëzitë koken tamam tamam te muhabetit LOL

NUk është me te futme kjo pune,se jo për gjë jemi femra ne :DkingStool(shpresoj ta kem shkruajte mire pseudonimin)!

mos u kap me çapkenen se fut e nxjerr nuk dihet se ku shkon muhabeti pastaj

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 30-04-2007, 05:44:27
N.q.s. do flasim për orgazmen time,ta çoj me Mp se nuk lejohet për adoleshentet :D LOL  LOL


një herë tjetër do jam mendimin tim.

ej po desh vdiqa nga pritja por gje nuk erdhe. pse moj keshtu i le ne balte te tjeret ti.... :( :( :(

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 30-04-2007, 05:48:16
Kjo është pyetje qe tregon fazen ne te cilën gjendet mashkulli ne atë moment.
Nëse mund të flas për veten time. Ka pas raste qe nuk e kam kuptuar fare ...siç ka pas raste qe i jam dedikuar atij momenti.
Arritja, sidoqoftë jep ndenja sigurie dhe pa dyshim është shumë seksi vetëm e vetëm si ide. Kur rrezultatet ndihen, nga ana fizike, athere kemi një moment ideal.
Kjo do të thotë ose vazhdojme (Varet nga pit stopi), ose fleme gjume ...sidoqoftë lumturia perfshin krevatin tonë.

Mashkulli përpiqet për 1*-2*-3*-4*-5*-6*-7*-8*-9*-10*
Kurse femrat, mesa kam kuptuar e duan 1-2-3-4-5
                                      1-2-3-4-5
                                      1-2-3-4-5
                                      1-2-3-4-5
                                      6-7-8-9-10
                                      6-7-8-9-10
                                      6-7-8-9-10
                                      6-7-8-9-10
Tani nëse bëhet fjale për Prova Teknike
provoni kështu ...
1*-2-3-4-5
1-2*-3-4-5
1-2-3*-4-5
1-2-3-4*-5
6*-7-8-9-10
6-7*-8-9-10
6-7-8*-9-10
6-7-8-9*-10

Kjo Teknike ka një Pit Stop diku 90-600 seconda.
Sa me i vogël është Pit Stopi aq me mirë perjetohet orgazma tek femra.Sidomos kjo është e vërtetë kur ngarja kryesore për femren ndodh ne fazen e dytë te Taktikes qe u dha.

-King


çapkene po edhe me pervoje te jashtezakonshme ne kete fushe. se prisja. une e kam kuptuar kingun se ça ka dashte me thane. sipas tij mentaliteti i meshkujve eshte ta mbarojne ate pune sa me shpejt qe te jete e mundur. kurse po ti ndash me faza mund te beje qe dhe femra te arrije ate qe deshiron. me korrigjo nese jam gabim king.

po mire mor ti hajt se ne fazat e para mund te behet diçka(1-5) po ne fazat e dyta a thua je i permbajtshem ashtu disa here(6-10).se besoj....

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 30-04-2007, 05:51:53
Është për te bërë kryq qe tema është lexuar 109 herë dhe ka vetëm 9 postime ?


Pertojne robte te shkruajnë me siguri..

po tani a je e kenaqur me numrin e postimeve??? e kam rrite dukshem numrin apo jo :D :D :D

#20 ne: 30-04-2007, 06:42:13
ej po desh vdiqa nga pritja por gjë nuk erdhe. pse moj kështu i le ne balte te tjerët ti.... :( :( :(ahahaha mire hap  ate temen "E pakufishme dhe do te kuptosh shume gjera ..e ke ketu tek kjo rubrika !

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 30-04-2007, 09:59:46


ahahaha mirë hap  atë temën "E pakufishme dhe do të kuptosh shumë gjëra ..e ke këtu tek kjo rubrika !

po leri moj moj me ngaterro me temat e pakufishme. i dua gjerat e kufishme por konkrete :D :D :D :D :D

#22 ne: 30-04-2007, 10:08:59
O Shkodrani atje kam folur pra per orgazmen.. konkrete sa nuk kupton je dhe 27 vjec ne moshen me te bukur te jetes LOL


#23 ne: 30-04-2007, 15:01:26
Capkene ke hapur nje teme shume domethenese, edhe pse gjithkush ketu i ka devijuar goxha temes gjoja me arsye dhe pa arsye. Une doja te thoja meshkujt shqiptare ende kane probleme me Unin e tyre, i duket cudi qe femrat te flasin pa problem per nje ceshtje qe nuk u perket me vetem atyre. Orgazma tashme nuk eshte me nje TABU, nuk eshte me nje element diskriminues apo i turpshem. Nuk ka person qe nuk e ka perjetuar dhe nuk ka ndier deshiren dhe kenaqesine qe te fal ky proces. (ah nuk flas per te gjithe meshkujt).. ;)

Ajo qe ti ke pershkruar me shume finese dhe shume feminilitet kam pershtypjen qe gjithkush nga ne gjen vetveten, te jep ndjesine e asaj qe gjithkush ka ndjere ne nje intimitet qofte ky i shfrenuar apo duke qendruar brenda kornizave. Orgazma eshte nje nuk ka te dyte,
Per mua eshte procesi me i rendesishem ne nje marrdhenie dhe nuk ka lidhje me inferioritetin midis gjinive  perkundrazi...
Mbase ndonjehere tjeter do  shkruaj me gjere ne temen tende pse jo edhe te pershkruaj orgazmen te pare dhe shijuar nen kendveshtrimin tim.

Je fantastike.  :perqafim

#24 ne: 01-05-2007, 04:41:31
Mishel flm per postimin!Ishte vertet i bukur dhe mbi the gjitha kishe shkruar dicka reale.Per ne shqiptaret(flas per nje shumice te meshkujve) eshte jo pak po shume e veshtire te krijosh ate gjuhen seksuale mes dy personave.Nje mashkull nqs do ta kishte idene se cfare do te thote kjo per femren atehere do bente te pamunduren ,por ngaqe mendojne vetem te shkundin cibukun e tyre dhe fap fap te mbarojne pune kur i thone nuk i intereson fare se cfare ndien apo kerkon te ndiej femra.

POr nuk jane vetem meshkujt fajtor,dhe vete femrat i vene kufinje gjerave(shume stile apo menyra sjelljeje do iu dukeshin sikur te ishin femra rrugesh)kur ketu ben gabimin me te madh,ajo vete e largon partnerin nga vetvetja...

Fantazia e tyre eshte klasike,duhet te njohi njehere vetveten te dije cfare do dhe pastaj te marr kete hap..

Do ti kthehem dhe une ndonjehere tjeter temes mqs sot eshte 1 maji dhe po vendos te bej pak pushim!

FLM edhe nje here Mishel !

Temat e fundit