Orgazma tek femrat ! - 2 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Orgazma tek femrat !

Vizitor · 103 · 53492

Orgazma tek femrat !

Vizitor · 103 · 53492

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#25 ne: 02-05-2007, 09:38:51
O Shkodrani atje kam folur pra për orgazmen.. konkrete sa nuk kupton je dhe 27 vjeç ne moshen me te bukur te jetës LOLça te besh... shpresoj te me mesosh ti... gje e bukur kur te meson nje vajze....

#26 ne: 02-05-2007, 09:53:42
Ajhahaha po jo se e bejme temen Chit Chat..nejse se ke keq si ide :D

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#27 ne: 02-05-2007, 10:25:27
çfarë te besh... shpresoj te me mesosh ti... gjë e bukur kur te meson një vajzë....

kush tha moj ke per te me mesuar se sben... kete injorantin mesoje pak se si te nise nje sms privat se spo ja ka haberin fare :-[ :-[ :-[. slashe skute pa provu por sdel gje ne drite. i kane fshehe vendet se ku me çu sms privat

#28 ne: 02-05-2007, 10:39:01
ahaha e shof Shkodran qe paske probleme,duhet te kesh 20 postimi qe te cosh mezashe...!

#29 ne: 02-05-2007, 10:43:37
Shkodran duhen 20 postime :D

 • Postime: 2649
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#30 ne: 02-05-2007, 15:48:21
Hajt  se  po e bej nje spostim ne kete teme interesante edhe per ti tregu Capkenes se vetem meshkujt po te perkrtahin   :)

  Se qfar ndjen nje mashkull kur kupton qe partnerja e tij ka arritur orgazmen varet prej mardhenjeve te tyre ne jeten joseksuale, por nje gje eshte e sigurt, ndjen ate krenarine
mashkullore qe ka arritur  me  sukses ta kryej punen e tij dhe partnejra i eshte neshtruar lojes  se  tij,,,,

#31 ne: 03-05-2007, 07:51:34
Ehhe ja doli me ne fund nje burre ne shesh te betejes..:D

Tani po te tregoj une cfare ndien nja femer.Personalisht perjetoj gjera te paperjetuara ne jeten reale,e ndiej partnerin ne maksimum,ndiej preokopimin e tij ndaj kesaj lidhje,kenaqesine erotike qe te pershkron,dhe nje finale e bukur.

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#32 ne: 03-05-2007, 09:53:55
ahaha e shoh Shkodran qe paske probleme,duhet të kesh 20 postimi qe te cosh mezashe...!

uaaaaj po kete se dita une. tu thane kush eshte ai pulli. hahaha.u dashka 20 postime. ej me beni nje nder ti me capkenen. bejeni me plan nga 10 mi çoni ashtu kot njera pas tjetres.(nuk thashe 200 ee e kuptoni besoj hahaha) se derisa te me behen 20 postime mua kam dale ne pension nderkohe. hahaha

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#33 ne: 03-05-2007, 09:55:57
Ehhe ja doli me në fund një burrë ne shesh te betejes..:D

Tani po të tregoj unë çfarë ndien nja femër.Personalisht përjetoj gjëra te paperjetuara ne jetën reale,e ndiej partnerin ne maksimum,ndiej preokopimin e tij ndaj kësaj lidhje,kenaqesine erotike qe te pershkron,dhe një finale e bukur.

hmmmm. tani ose imagjinate ose masturbim. ma do mendja kjo e dyta :D :D :D :D

#34 ne: 03-05-2007, 12:23:29
Ou....e dyta them dhe une qendron me shume se e para :D

 • Postime: 2649
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#35 ne: 04-05-2007, 14:19:26
Meqe ka nje perfundim te bukur,patjeter qe duhet te jete kjo e dyta se vetem me imagjinate veshtir se arrin ne finalitet (perjashtojm ederrat) :) :)

#36 ne: 04-05-2007, 14:44:01
une po nuk kaloj femra qe jam me te(ne krye te detyres them) ;)deri ne 4 orgazma max.  :-[ e le fare ate pune..dhe nuk merrem me me asnje femer ><

#37 ne: 04-05-2007, 14:51:06
wili na bere kureshtar tani  :P

Orgazma e femres nuk eshte dicka e komandueshme...Nje femer perjeton me shume se nje orgazme kur mashkulli i saj i kushtohet ne maksimum, por duhet te dini qe ka edhe nje faktor tjeter shume te rendesishem....qe eshte gjendja shpirterore.
Nese dikush nuk eshte ne nje gjendje shpirterore (HIGH), mos prit te japesh keto rezultate ti Wili dhe askush.

 ;)

#38 ne: 04-05-2007, 14:58:06
me fal mishel por une mendoj se nje mashkull di ta beje dhe ta sjelle ne forme te mire shpirterore nje femer(nje mashkull si une them ose i ngjashem me mua ;),me fal per mungesen e modestise po nga halli e them)pastaj behet rreth 30 min parapergaditja e femres dhe per kete ka shume menyra(nuk po i them te gjitha tani ketu)..kaq se nuk dua te zgjatem :-[..mund ta zgjeroje pak Capkenja po hyri se ka nivel dhe aftesi te perkryer ne kete fushe :perqafim

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#39 ne: 04-05-2007, 19:34:31
me fal mishel por unë mendoj se një mashkull di ta beje dhe ta sjelle ne formë te mirë shpirtërore një femër(një mashkull si unë them ose i ngjashem me mua ;),me fal për mungesen e modestise po nga halli e them)pastaj bëhet rreth 30 min parapergaditja e femres dhe për këtë ka shumë mënyra(nuk po i them të gjitha tani këtu)..kaq se nuk dua te zgjatem :-[..mund ta zgjeroje pak Capkenja po hyri se ka nivel dhe aftësi te përkryer ne këtë fushe :perqafim

Xhixhi, yp xhixhi... :D :D

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#40 ne: 05-05-2007, 03:49:05
uaaaaj po këtë se dita unë. tu thanë kush është ai pulli. hahaha.u dashka 20 postime. ej me bëni një nder ti me capkenen. bejeni me plan nga 10 mi çoni ashtu kot njera pas tjetres.(nuk thashë 200 ee e kuptoni besoj hahaha) se derisa te me bëhen 20 postime mua kam dalë ne pension ndërkohë. hahaha

po postoj prej hallit me behen 20 postime :D :D :D

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#41 ne: 05-05-2007, 09:38:07
Pershendetje Capkene dhe Urime per Temen qe e kam lexuar sa here qe ka patur postime te reja, packa se s'te kam bere reply akoma, ketu. :)

Tani, une mendoj se orgazma tek femra ndodh, por zakonisht ndodh me rralle, me pak dhe jo aq vrullshem sa tek mashkulli. Femra ka aftesine t'i rezistoje entuziazmit dhe eksitimit ne seks me gjate sesa mashkulli mendoj une. Ajo ka aftesine ta coje mashkullin atje ku ai te terbohet, te humbase e te cmendet krejt. Gjithashtu femra, ka aftesine ta coje mashkullin tek burimi dhe ai te jete i etur fare, dhe ajo te mos i jape uje - ne menyre te metaforizuar, kjo. Duke u nisur nga keto, me c'eshte studiuar, me c'eshte lexuar, me c'kane treguar dhe na kane mesuar vete njerezit, une them, se orgazma tek femra eshte si dicka me e shenjte, sigurisht konsiderohet me me vlere sesa tek mashkulli. Nje mashkull qe arrin ta coje femren ne orgazem ka realizuar ate qe vete femren e ben te ndjehet shume mire brenda, e ka sjelle ne ate gjendje saqe te gjitha shqisat dhe ndjenjat e saj jane bere nje, ne kuptimin qe ne ate momentin e orgazmes, ka ekzistuar vetem ai pakti binjak dhe magnetizmi fizik mes ketyre dy personave, asnje gje tjeter.

Une vete jam dikush qe nuk cohem ne orgazme kollaj. Por duke qene se me partnerin tim (te tanishem) kam kohe te gjate, dhe s'eshte se kemi bere pak here seks, si te thuash ja kemi mesuar te gjitha ycklat njeri-tjetrit ne shtrat, jemi shume comfortable me njeri-tjetrin, atehere jemi edhe me te terhequr ndaj njeri-tjetrit. Pikerisht per kete, une arrij te vij ne orgazme me shpesh se me perpara, apo sec mund te kete ndodhur me ndonje partner tjeter. Une mendoj se dashuria, fakti sesa i/e dashuruar je me ate person, terheqja fizike, por edhe gjendja fizike dhe shpirterore ne momentet kur ben seks apo dashuri, kane te bejne shume dhe ndikojne si faktore ne lidhje me orgazmen, sesa shpesh ndodh, ku dhe kur ndodh me shpesh, si ndodh, etj.

Ky eshte mendimi im, bazuar edhe tek eksperiencat e mia, kuptohet. :)

#42 ne: 06-05-2007, 10:07:36
FLM Elegance per postimin tuaj,si gjithmone je e mirepritur per komentet e tua ! Te uroj nje dite te mbare,Capkenja !

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#43 ne: 07-05-2007, 02:48:37
Me vjen keq Elegance por konstatimet e tua nuk jane realiste dhe per me teper bazohen ne eksperienca individuale. Orgazma nuk gje e shenjte eshte gjeja me normale qe duhet te perjetoje njeriu i cfaredolloj seksi qofte. te cosh nje femer ne orgazem nuk duhet ndonje filozofi e madhe, thjesht eshte ne varesi te lidhjes qe eshte krijuar. E thene me sakt varet sa i afte eshte mashkulli me te cilin ka krijuar kete lidhje. Por sado i afte te jete mashkulli ne nje marrdhenie eshte femra ajo qe duhet te jete krejtesisht e hapur me te ne nje akt seksual.
Dhe sa per ate qe ke thene se te meshkujt orgazma eshte me e vrullshme prap jam skeptik, pasi mua me ka rastisur qe nje femer te qaj me lot(qejfi) gjate nje orgazme :D

 • Postime: 226
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#44 ne: 07-05-2007, 02:52:40
Përshëndetje Capkene dhe Urime për Temën qe e kam lexuar sa herë qe ka patur postime të reja, packa se s'te kam bërë reply akoma, këtu. :)

Tani, unë mendoj se orgazma tek femra ndodh, por zakonisht ndodh me rrallë, më pak dhe jo aq vrullshem sa tek mashkulli. Femra ka aftësinë t'i rezistoje entuziazmit dhe eksitimit ne seks me gjatë sesa mashkulli mendoj unë. Ajo ka aftësinë ta çoje mashkullin atje ku ai te terbohet, te humbase e te cmendet krejt. Gjithashtu femra, ka aftësinë ta çoje mashkullin tek burimi dhe ai te jetë i etur fare, dhe ajo të mos i jape ujë - ne mënyrë te metaforizuar, kjo. Duke u nisur nga këto, me ç'është studiuar, me ç'është lexuar, me c'kanë treguar dhe na kanë mësuar vete njerëzitë, unë them, se orgazma tek femra është si diçka me e shenjtë, sigurisht konsiderohet më me vlerë sesa tek mashkulli. Një mashkull qe arrin ta çoje femren ne orgazem ka realizuar atë qe vete femren e bën te ndjehet shumë mirë brenda, e ka sjelle ne atë gjendje saqë të gjitha shqisat dhe ndjenjat e saj janë bërë një, ne kuptimin qe ne atë momentin e orgazmes, ka ekzistuar vetëm ai pakti binjak dhe magnetizmi fizik mes këtyre dy personave, asnjë gjë tjetër.

Unë vete jam dikush qe nuk cohem ne orgazme kollaj. Por duke qenë se me partnerin tim (te tanishëm) kam kohe te gjatë, dhe s'është se kemi bërë pak herë seks, si të thuash ja kemi mësuar të gjitha ycklat njeri-tjetrit ne shtrat, jemi shumë comfortable me njëri-tjetrin, atëherë jemi edhe me te terhequr ndaj njeri-tjetrit. Pikërisht për këtë, unë arrij të vij ne orgazme me shpesh se me përpara, apo sec mund te këtë ndodhur me ndonjë partner tjetër. Unë mendoj se dashuria, fakti sesa i/e dashuruar je me atë person, terheqja fizike, por edhe gjendja fizike dhe shpirtërore ne momentet kur bën seks apo dashuri, kanë te bëjnë shumë dhe ndikojne si faktore në lidhje me orgazmen, sesa shpesh ndodh, ku dhe kur ndodh me shpesh, si ndodh, etj.

Ky është mendimi im, bazuar edhe tek eksperiencat e mia, kuptohet. :)

 ;) ;) ;)yes

#45 ne: 07-05-2007, 02:57:55
Me vjen keq Elegance por konstatimet e tua nuk janë realiste dhe për me tepër bazohen ne eksperienca individuale. Orgazma nuk gjë e shenjtë është gjeja me normale qe duhet te perjetoje njeriu i cfaredolloj seksi qoftë. te cosh një femër ne orgazem nuk duhet ndonjë filozofi e madhe, thjesht është ne varësi te lidhjes qe është krijuar. E thënë me sakt varet sa i aftë është mashkulli me te cilin ka krijuar këtë lidhje. Por sado i aftë te jetë mashkulli ne një marrdhenie është femra ajo qe duhet te jetë krejtësisht e hapur me te ne një akt seksual.
Dhe sa për atë qe ke thënë se te meshkujt orgazma është me e vrullshme prap jam skeptik, pasi mua më ka rastisur qe një femër te qaj me lot(qejfi) gjatë një orgazme :D

Ujku je ti keshtu,,po hec foli gjysmes tjeter te botes LOL

 • Postime: 27110
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#46 ne: 08-05-2007, 01:18:57
15 këshilla për orgazmën femërore

Në ditët e sotme shumë femra e dëshirojnë orgazmën, e cila është një risi për seksin tek kjo gjini. Jo më shumë se një brez më parë, shumë femra të rritura nuk arrinin orgazmën dhe pjesa më e madhe e tyre nuk ishte e shqetësuar për këtë fakt. Shumë specialistë deklarojnë se, për një përqindje të madhe femrash ishte “normale” të mos arrihej orgazëm gjatë aktit seksual. Deri në vitin 1970 kishte ende femra të cilat mendonin se orgazma nuk ekzistonte dhe se ishte thjesht një mit i shumëpërfolur i medias, por e gjithë kjo tani ka ndryshuar. Ditët e sotme mendimi mjekësor është që çdo femër është e aftë të arrijë orgazmën, nëse ajo e dëshiron këtë gjë. Këndvështrimi i këtyre specialistëve arrin deri aty sa të deklarojnë se pjesa më e madhe e femrave është e aftë të shumëfishojë orgazmën, nëse ato dëshirojnë këtë kënaqësi. (Në përgjithësi aftësia për të shumëfishuar orgazëm është më e lartë tek femrat e rritura).
Orgazma femërore
Ajo çfarë i ndodh një femre gjatë orgazmës është shumë e ngjashme me derdhjen që bëjnë meshkujt. Me fjalë të tjera rritet eksitimi deri në atë pikë sa finalizohet i gjithi në orgazëm. Ky moment orgazme shoqërohet nga fryrje të organeve seksuale, e cila përsëritet pothuajse çdo 0.8 sekonda. Tek meshkujt kjo ndjenjë kënaqësie përfundon me derdhjen e spermës. Kjo nuk ndodh te femrat. Disa femra prodhojnë lëng pas arritjes së orgazmës, por për një pjesë të vogël të tyre jo, ndaj është e gabuar të flitet për “derdhje” tek femrat.
Shumëfishoni orgazmën
Një ndryshim tjetër i madh mes femrave dhe meshkujve është se pas orgazmës së parë femrat mund të ripërsërisin këtë akt edhe pas një minutë apo dy. Kjo aftësi është jashtëzakonisht e rrallë tek meshkujt. Shumë pak femra të reja në moshë mund të arrijnë orgazëm të shumëfishtë, sepse është një aftësi e cila zakonisht duhet mësuar. Por me ndihmën e një të dashuri “të kualifikuar”, shumë femra mund të arrijnë aftësinë për të shumëfishuar orgazmën e tyre nëse e dëshirojnë. Gjëja më e rëndësishme që duhet të dinë burrat për orgazmën e femrave është se, tek ato orgazma nuk është diçka mekanike ashtu siç ndodh tek meshkujt. Shumë burra janë të aftë të bëjnë shumë shpejt një derdhje nëse penisi i tyre është fërkuar. Kjo mund të ndodhë edhe në rrethana të cilat nuk janë shumë romantike apo edhe nëse ata nuk e pëlqejnë shumë partneren e cila po i përkëdhel. Femrat nuk janë kështu! Orgazma e femrës nuk është një buton të cilin mjafton ta shtypësh dhe arrihet menjëherë, pasi kushtet duhet të jenë ato të duhurat. Pothuajse të gjitha femrat dëshirojnë t’i përmbushen disa dëshira nëse duan të arrijnë këtë kënaqësi. Ato kanë nevojë për një atmosferë romantike, mjedis të ngrohtë, ndjenjë vlerësimi nga partneri, lubrifikim natyral për të bërë më të lehtë aktin seksual dhe padyshim një partner që të dijë të eksitojë klitorin e saj. Nëse meshkujt nuk arrijnë të plotësojnë këto kushte, atëherë do të jetë e vështirë të arrihet të kryhet një akt seksual i kënaqshëm dhe orgazma e partneres suaj. Është e rëndësishme që meshkujt të dinë se ndryshe nga sa ata mendojnë, marrëdhënia seksuale nuk është vetëm për të arritur një orgazëm. Pothuajse të gjitha femrat kanë nevojë për eksitim të klitorit, por njëkohësisht edhe pëshpëritje fjalësh të ëmbla në vesh për të arritur kënaqësinë maksimale. Disa këshilla për të çuar në orgazëm partneren tuaj:

1. Mos u nxitoni;
2. Mos bëni shumë pyetje;
3. Flisni me partneren tuaj dhe pyeteni se çfarë dëshiron ajo të marrë prej jush;
4. Krijoni gjithmonë një atmosferë romantike;
5. Jepini asaj shumë puthje e përqafime përpara se të shprehni dëshirën për të bërë seks;
6. Kur të nisni aktin seksual puthni ose fërkoni organet e saj gjenitale;
7. Mos u ngutni për të prekur klitorin;
8. Merrni gjërat shtuar për të kuptuar se çfarë kërkon partnerja juaj;
9. Përdorni lubrifikimin e saj natyral për të shtuar kënaqësinë që i dhuron klitori;
10. Mos harroni se nxitja dhe përkëdhelja e klitorit është çelësi për arritjen e orgazmën tek femrat;
11. Inkurajoni partneren tuaj të marrë ajo vendimet rreth pozicioneve apo drejtimin e seksit tuaj;
12. Vështroni me kujdes se si stimulon ajo veten e saj, sepse kjo mund të jetë mënyra më e mirë për të kuptuar se si mund të marrë ajo kënaqësi;
13-Mos flisni kurrë për porno;
14-Pëshpëritni në vesh që e dëshironi më shumë se çdo gjë tjetër;
15-Në disa raste dhoma në errësirë ndihmon stimulimin e kënaqësisë tek femrat.

#47 ne: 08-05-2007, 01:23:35
oo Berni te jem si keto femrat te bejme nje dhurate madheshtore,ke dhene dhe po jep nje kontribut te pacmuar ne drejtim te arritjes se kenaqesise tyre..shih tani kur ti lexojne me nje fryme dhe te fillojne direkt nga zbatimi tyre..te gjitha kane marre nje cope leter dhe nje stilolaps ne dore.. :D

#48 ne: 08-05-2007, 01:24:43
oo Berni te jem si këto femrat te bëjmë një dhurate madheshtore,ke dhënë dhe po jep një kontribut te pacmuar ne drejtim te arritjes se kenaqesise tyre..shih tani kur ti lexojnë me një fryme dhe te fillojnë direkt nga zbatimi tyre..të gjitha kanë marrë një cope leter dhe një stilolaps ne dorë.. :D

Kur perjetova une orgazmen ti i bije maces me luge poshte tavolines LOL LOL

#49 ne: 08-05-2007, 01:29:25
Kur perjetova unë orgazmen ti i bije maces me luge poshtë tavolines LOL LOL
...pse genjen moj ,une isha ne krevat afer teje  ;)..kjo thote poshte tavolines. :S.po ske faj ti jo. hmmmmm:.kam faj une qe te kalova 5 here ne orgazem ty.. :D

Temat e fundit