Orgazma tek femrat ! - 3 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Orgazma tek femrat !

Vizitor · 103 · 55141

Orgazma tek femrat !

Vizitor · 103 · 55141

#50 ne: 08-05-2007, 01:35:41
Wili...sa mire i ke lexuar postimet e mia LOL LOL LOL

#51 ne: 08-05-2007, 01:46:14
Wili...sa mirë i ke lexuar postimet e mia LOL LOL LOL
:love: :puth perq..ashtu i lexoj gjithmone

#52 ne: 08-05-2007, 01:48:06
:love: :puth perq..ashtu i lexoj gjithmonë
Ashtu i lexofshe tere jeten ate te uroj LOL

#53 ne: 08-05-2007, 01:51:01
Ashtu i lexofshe tërë jetën atë te uroj LOL
po Capkene ashtu. ;).horizontalisht :D

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#54 ne: 08-05-2007, 10:36:47
Me vjen keq Elegance por konstatimet e tua nuk janë realiste dhe për me tepër bazohen ne eksperienca individuale. Orgazma nuk gjë e shenjtë është gjeja me normale qe duhet te perjetoje njeriu i cfaredolloj seksi qoftë. te cosh një femër ne orgazem nuk duhet ndonjë filozofi e madhe, thjesht është ne varësi te lidhjes qe është krijuar. E thënë me sakt varet sa i aftë është mashkulli me te cilin ka krijuar këtë lidhje. Por sado i aftë te jetë mashkulli ne një marrdhenie është femra ajo qe duhet te jetë krejtësisht e hapur me te ne një akt seksual.
Dhe sa për atë qe ke thënë se te meshkujt orgazma është me e vrullshme prap jam skeptik, pasi mua më ka rastisur qe një femër te qaj me lot(qejfi) gjatë një orgazme :D

Degjo, ti me ke keqkuptuar mua. Une nuk e thashe ate qe thashe, ne kuptimin qe orgazma eshte e shenjte dmth ndonje gje obobo apo per te lene mendjen, se fundi i fundit eshte dicka mesa normale, reale dhe qe ndodh perdite ne jeten e ciftit, ne shtrat (dmth paraprihet te ndodhe). Nuk e kisha me kuptimin qe eshte cudia e shekullit, jo :D. Une thashe qe eshte si dicka me e shenjte ne kuptimin qe per vajzat eshte si dicka me e madhe (kind of like a big deal) jo per te gjitha kuptohet, por per shumicen, sepse faktet dhe praktikat tregojne qe vajzat arrijne ne orgazem me veshtiresisht se meshkujt, dhe kete s'e mohon dot as ti, as une, as dynjaja. :)

Hajde Shendet!

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#55 ne: 10-05-2007, 06:22:47
ORGAZMA FEMERORE

Ah moj orgazem e nxehte
Ti i bën çupat me flete

Je mashtruse dhe katile
Duket sikur e bën kastile

Ui verdallosesh mirë e mirë te shalet e nxehta
Kur iu vjen afër mezi te presin te shkretat

Ne fillim do shumë salltanet
Me pas pak tualet

Vazhdon kështu për një kohe te gjatë
Ne fund fare i mberthen pa afat

Është kështu dhe tepër e vërtetë
Se kur i fut nën kthetra ato e dinë atë siklet

Adrenalinen ua çon ne maksimum
Zemren ua bën për senatorium

Lere pastaj lengun e bekuar
E bën te derdhet si i marruar

Lekuren ua tendos si flete byreku
Shalet u dridhen si velat te direku

I bën te ulerasin e te qajne si morena
Por ne te vërtetë ato gezojne si sirena

E c'mund te thuhet me për orgazmen femerore
Ajo i çon femrat ne ferr për dorë

 :D :D :D :D :D :D :D :D

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#56 ne: 11-12-2008, 11:28:40
Cfare eshte kjo??..Se kam harru looool :LOL :LOL :D

 • Postime: 4264
 • Karma: +73/-57

#57 ne: 11-12-2008, 11:43:45
Lezeti ma i madh i femrave LOL

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#58 ne: 08-02-2009, 03:34:10
epo kur bejne e ca sikur dine c'eshte orgazma...mos e ngaterroni me organizmin si fjale e proces?????? LOL

#59 ne: 12-05-2009, 17:41:47
Veq dashta ta ceki...se femrat qe perjetojn orgzem kan gjasa ma te mdhaja me met shtatzane...edhe pom vika mir qe paska ksi forume edhe shqip ...se une gjithmon lexoj ne gjuh angleze ..sot rasisht hyra ktu

 • Postime: 30
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#60 ne: 05-07-2009, 14:20:18
djema dhe vajza ... jam pak i ri ( 14 vjeq ) ...

Dhe nese dikush ka koh sadopak te ma shpjegoje qka eshte orgazma ?

 :perqafim :perqafim

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#61 ne: 15-02-2010, 21:28:26
Jam 21 vjeq dhe disi po me shqeteson kjo puna e orgazmes,nuk kam pasur marredhenie seksuale akoma perveq seksit oral,por pas kryrjes nuk kam perjetuar ndonje kenaqesi apo me mire te themi orgazmen apo ndoshta faktor eshte sepse akoma si kam provur te gjitha marredheniet  faleminderit

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#62 ne: 16-02-2010, 11:14:13
.
« Editimi i fundit: 10-11-2010, 14:13:40 nga ♥Delight♥ »

 • Postime: 4308
 • Karma: +58/-13
 • Gjinia: Mashkull

#63 ne: 16-02-2010, 13:34:10
djema dhe vajza ... jam pak i ri ( 14 vjeq ) ...

Dhe nese dikush ka koh sadopak te ma shpjegoje qka eshte orgazma ?

 :perqafim :perqafim
Provo pak te besh pune dore se do e maresh vesh shpejt..

dhe mos harro te maresh ndonje X DVD apo te perdoresh ca imagjinate.. :D

 • Postime: 2555
 • Karma: +202/-176

#64 ne: 19-02-2010, 21:43:38
me pelqen shume kur femra kalon ne orgazme

 • Postime: 4308
 • Karma: +58/-13
 • Gjinia: Mashkull

#65 ne: 20-02-2010, 20:09:38
..orgazma eshte dic e zakonte..por kur kalon ne multi-orgazem.. obobo.. :D

#66 ne: 29-07-2010, 15:19:06
Me vjen keq nese po dal prej temes vetem deshta te pyes nese dikush din te me jap pergjigje.Une kam marredhenje qe dy vite sepse jam e fejuar mirepo asnjeher nuk mund te arrij orgazmen din dikush te me tregoj se ku qendron problemi?Ju flm per mirekuptim

 • Postime: 85
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#67 ne: 29-07-2010, 16:28:10
Po varet sa i afte eshte partneri te simuloje zonat erogjene te tuat. Dhe nese ti ia ketreguar apo jo ato. Kaq mund te them. Dhe nje cike stimul nga ana jote duhet. eksperimentimi ne sex ka te beje me stimulimin e zonave erogjene si tek mashkulli dhe te femra. Provoni gjithmone dicka ndryshe nga heret parardhese.

 • Postime: 7517
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#68 ne: 29-07-2010, 17:27:21
Me vjen keq nese po dal prej temes vetem deshta te pyes nese dikush din te me jap pergjigje.Une kam marredhenje qe dy vite sepse jam e fejuar mirepo asnjeher nuk mund te arrij orgazmen din dikush te me tregoj se ku qendron problemi?Ju flm per mirekuptim
Na trego pak stilet qe perdorni qe te kemi nje vizion me te qarte. ;)

 • Postime: 277
 • Karma: +0/-0

#69 ne: 29-07-2010, 18:13:40Edhe pse nuk jam i fushes po mundohem te te jap disa pergjigje...

Ne radhe te pare lidhet me problemet fizike ....
P.sh. nuk e njeh mire trupin tend ..dmth nuk je praktikuar te njohesh pikat e dobeta te trupit tend (nuk jeni masturbuar kurre)
Mund te jete anomali hormonale..... kjo rregullohet duke gjetur shkaqet dhe merren ilace per raste te tilla...
Gjate kesaj periudhe mund te keni marre ilace per arsye te ndryshme te cilat nuk ndihmojne ne arritjen e orgazmes ....
Ne raste te rralla por shume te rralle dhe ty mos te futet frika mund te jete edhe problem ne shtyllen kurrizore ..... p.sh traumi
Ka te beje edhe depresioni ...me shume si element psikollogjik por shpesh here kur eshte i nje niveli te larte shenderrohet ne psikofizik....

Mund te jene dhe shkaqet psikologjike..
Pamundesi dhe mungese e nje perqendrimi mbi ate qe veprohet dhe ne te njejten kohe braktisja totale duke u lene mundesi ndjenjave fizike qe te udheheqin ty.
Mund te kesh edhe problemin e pamundesise e vendosjes se vetes tende ne qender te rraportit.
Shpesh here ndodh qe kur duam te arrijme orgazem me te gjitha menyrat nuk funksionon pra lere qe koha trupi dhe ndjenjat te bejne punen e tyre ...dhe duhet te jepesh e tera ...
Shume femra por edhe meshkuj e shikojne vetent e tyre nga larg pra si nje subjekt "distant" keshtuqe arrihet ne nje shperqendrim te rraportit pasi nuk je subjekt i tij ...
Shperqendrim si pasoje e mendimeve negative, stres ...etj
Mungese sigurie ne ate qe ben ......
Eksperience seksuale negative qe ke patur ndoshta traumatike .....
dhe ndoshta i jep shume kujdes personit tjeter dhe sposton te gjithe qendren e rraportit ...... etj


 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#70 ne: 29-07-2010, 18:32:57
doktor arqileja nuk jep dot keshilla pa ju pare nga afer  :P

 • Postime: 2555
 • Karma: +202/-176

#71 ne: 30-07-2010, 14:24:09
Jam 21 vjeq dhe disi po me shqeteson kjo puna e orgazmes,nuk kam pasur marredhenie seksuale akoma perveq seksit oral,por pas kryrjes nuk kam perjetuar ndonje kenaqesi apo me mire te themi orgazmen apo ndoshta faktor eshte sepse akoma si kam provur te gjitha marredheniet  faleminderit
ne rug te mbare je se kshu  behesh njer profesioniste ne seksin oral pastaj kalon me te tjerat

#72 ne: 10-11-2010, 14:10:58
Të fshehtat e trurit të femrave gjatë orgazmës, janë fotografuar nga një shkencëtar amerikan, i cili zbuloi se në momentin e kënaqësisë maksimale seksuale të tyre, aktivizohen deri në 30 zona të trurit aktive te gratë, duke përfshirë ato që janë përgjegjëse për emocionet, ndjesitë, kënaqësitë dhe kujtesën.

Eksperimenti është bërë nga një psikolog i universitetit Rutgers në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të paraqiten në “Neuroscience 2010”, një konferencë të organizuar nga Shoqëria Amerikane e Neuroshkencës.

Studimi ka zbuluar sesi në fushat e djathta të trurit janë plot 30 të tilla që janë aktivizuar gjatë orgazmës.

Ai ka gjetur sesi gjatë orgazmës femërore, aktivizohen edhe zonat që kanë të bëjnë me urinë apo etjen.

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#73 ne: 19-10-2011, 22:05:18
E dashura ime e perjeton cdo here kete ndjenje , dhe tregon se jane momentet me te bukura per te,,,,, arrin te kaloj 3-4 here

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#74 ne: 19-10-2011, 22:10:50
ca o kjo orgazma dhe si ka mundesi qe se kam taku une ala???? LOL

Temat e fundit