Përse disa çifte janë më pasionantë se të tjerët - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Përse disa çifte janë më pasionantë se të tjerët

Përse disa çifte janë më pasionantë se të tjerët

· 1 · 169

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 08-03-2021, 18:42:11
 

Çdo lidhje është ndryshe nga tjetra. Një studim i fundit ofron një shpjegim se përse disa çifte bëjnë më shumë seks se tjerët.

Siç thuhet në artikullin e publikuar në Journal of Research in Personality, hulumtuesit kanë zbuluar se kjo ndodh për shkak të trajtave të caktuara të personalitetit.

Hulumtuesit kishin ekzaminuar 278 çifte heteroseksuale të porsamartuar për këtë studim, periudhë gjatë së cilës ata kishin mbajtur shënime se sa shpesh bëjnë seks.

Mesatarisht, të gjitha çiftet kishin raportuar se bëjnë seks 3 deri 4 herë brenda 2 javëve. Projekti ka konfirmuar se janë meshkujt ata që e iniciojnë seksin më shpesh se femrat.

Hulumtuesit gjithashtu kanë zbuluar se çiftet bënin më shumë seks nëse gruaja kishte trajta personaliteti për të qenë e hapur dhe e kuptueshme.

Ky studim është fokusuar vetëm në çiftet e porsamartuara, prandaj nuk ka ndonjë statistikë të saktë për çiftet në përgjithësi. /Telegrafi

Temat e fundit