Pika-G nuk ekziston! - 2 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pika-G nuk ekziston!

Pika-G nuk ekziston!

· 59 · 4914

 • Postime: 4313
 • Karma: +58/-13
 • Gjinia: Mashkull

#25 ne: 29-01-2010, 13:51:36
Dmth. quadruble G-pointS.. :D

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#26 ne: 29-01-2010, 13:53:59
LOL LOL

no comment per ket teme se doli Grens-i i papam :D LOL

 • Postime: 2287
 • Karma: +98/-30
 • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 29-01-2010, 13:55:33
Dmth. quadruble G-pointS.. :D

paramendo kur te sheh veten ne pasqyre LOL LOL

 • Postime: 4313
 • Karma: +58/-13
 • Gjinia: Mashkull

#28 ne: 29-01-2010, 13:57:06
paramendo kur te sheh veten ne pasqyre si duket LOL LOL
alamet, zor do te jete per robin te shtrengoje madje e duart me te pastaj.. LOL LOL

 • Postime: 2287
 • Karma: +98/-30
 • Gjinia: Mashkull

#29 ne: 29-01-2010, 13:58:51
LOL LOL LOL une hika se do na pushkatoje LOL

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#30 ne: 01-02-2010, 12:30:22
sa thashetheme paska ketej per shpikjen time hmmmmm:

 • Postime: 2214
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#31 ne: 23-03-2010, 06:24:10
Tani qe ajo ekziston eshte provuar nga qindra studime te tjera. Nje studim i tille s'mund ta hedhe poshte.
Keta shkencetaret dashkan vemendje dhe lek :)

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#32 ne: 23-03-2010, 13:59:47
ohh shpirti i vogel ke shume te drejte :perqafim

 • Postime: 1508
 • Karma: +75/-34
 • Gjinia: Femer

#33 ne: 23-03-2010, 20:06:36
po nuk qe G-ja do jete ndonje shkronje tjeter,se qe eshte nje ...eshte.nga vjen qejfi? :P :P :D :D :D

 • Postime: 2287
 • Karma: +98/-30
 • Gjinia: Mashkull

#34 ne: 20-04-2010, 02:11:47
egziston apo nuk egziston, fare nuk ka rendesi! :P

 • Postime: 2649
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#35 ne: 20-04-2010, 15:43:42
po nuk qe G-ja do jete ndonje shkronje tjeter,se qe eshte nje ...eshte.nga vjen qejfi? :D :D

Qefi vjen prej mashkullit,, :D...  Me aq sa kam lexu une, (pa ndonje hulumtim timi ne thellesi,,ahah) qejfi vjen nga muret e mbrendshme te vagines,,e jo nga ndonje pike e veqant,, :P :D

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#36 ne: 03-05-2010, 17:26:46
nuk ka rendsi po ekziston apo jo pika G rendsi ka te shkosh dmth te perputhesh ne sex  me partenerin ne menyre qe te te coj ne piken kulmore ne orgazem por se si ta arrijne kete le te mundohen vet te bejne dhe ata dicka ne jeten e tyre jo te gjitha nga ne!!! LOL

 • Postime: 2287
 • Karma: +98/-30
 • Gjinia: Mashkull

#37 ne: 03-05-2010, 17:29:10
mund te ndodhe te mos egzistoje pikaG, por nje pike duhet te egzistoje doemos! :P

 • Postime: 410
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#38 ne: 27-09-2010, 23:07:30
Pergenjeshtroj te dhenat e mesiperme dhe jap fakte

Pika G tek femrat LOL LOL LOL

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#39 ne: 29-09-2010, 11:37:33
ehhh shyqyr..sa kam hequr per ta gjetur :D

#40 ne: 21-10-2010, 10:37:54
Pika - G, butoni magjik

Pika "G" le të themi që është një zonë e panjohur e femrës nga ana e mashkullit. Është zona më e nxehtë erogjene e femrës. Por, …a ekziston kjo vatër me të vërtetë dhe nëse ajo ekziston, si do ta gjeni ju atë? Përgjigja e thjeshtë. Një "Po" e madhe. Kjo vatër ekziston. Asgjë lidhur me të nuk është misterioze.

Pika- G ngjall shumë kuriozitet dhe pa u futur shumë në detaje. Doktor Grafenberg ishte ai që zbuloi ndjeshmërinë e kësaj pike në vitin 1944. Fjala u fut në fjalor (të gjuhës angleze) në vitin 1997. Pika G në të vërtetë nuk është një pjesë anatomike e trupit, por më shumë një si zonë, në të cilën një femër mund të ketë ndjeshmëri më të lartë.

Të gjitha gratë e kanë pikën-G, por jo të gjitha gratë vënë re ndonjë ndryshim kur ajo stimulohet. Madje, disa gra, nuk e pëlqejnë sensacionin që marrin nga stimulimi i kësaj vatre. Për këto dy arsye, gratë, nuk duhet të mërziten, po qe se nuk e gjejnë këtë vatër tek vetia, ose partneri i tyre seksual nuk e gjen dot këtë vatër tek ato.

Pika G, gjendet direkt pas kockës pubike, në murin e sipërm të përparmë të vaginës, rreth 4cm brenda hapjes vaginale. Ndonëse dimensioni i saj ekzakt dhe vendosja e saj ndryshojnë, ajo mund të gjendet diku në mes, midis faqes së pasme të kockës pubike dhe pjesës së përparme të qafës së mitrës, afër qafës së vezikës urinare. Nëse ju imagjinoni një orë brenda vaginës, me 12 nga kërthiza, pika G, zakonisht, do të gjendet diku midis orës 11 dhe 1.

Ejakulacioni femëror

Shumë gra, që janë të ndjeshme ndaj stimulimit të vatrës-G, shpesh, ejakulojnë një lëng të qartë gjatë orgazmës. Disa herë, vetëm pak pika, herë të tjera një shpërthim i fuqishëm i tij. Ndërkaq, shumë nga këto gra ndjenë nevojën urgjente për urinim, menjëherë përpara orgazmës. Gra të tjera janë të bindura se urinonin në mënyrë të pandërgjegjshme gjatë seksit. Këta autorë dhe shumë të tjerë, kanë argumentuar se ky lëng misterioz nuk ka të bëjë fare me urinën.

Ku fshihet pika G?

Mbështetësit e vatrës-G thonë se kjo vatër, ndryshe nga klitori që është një organ i dallueshëm dhe i dalë, ka mbetur e pazbuluar për kaq shumë kohë, sepse është e vendosur brenda murit vaginal dhe përgjigjet, zakonisht, vetëm ndaj presionit të thellë dhe të fortë. Kjo mund të shpjegojë pjesërisht faktin që disa gra ndjejnë sensacione orgazmike gjatë lindjes së fëmijëve. Ato thonë se koka e fëmijës ushtron presion të thellë mbi muret vaginale.

I gjithë biznesi i pikës-G, akoma, mbetet me shumë kundërthënie. Kërkues të tjerë arrijnë në përfundimin se edhe nëse pika G ekziston me të vërtetë, ajo nuk është aq e përhapur sa pretendojnë përkrahësit e saj, rreth tre të katërtat e këtyre grave thanë se ato provojnë orgazma kur e stimulojnë këtë zonë

Si ta gjeni pikën-G?

Sido që të jetë, çfarëdo emri që t'i vini, kudo që ajo të ndodhet, kërkojeni për kënaqësinë tuaj. Ajo kurrsesi nuk dhëmb. Për ato gra që e kanë të vështirë ta lokalizojnë pikën- G kur janë të shtrira në shpinë, do t'u sugjeroja të përpiqen ta gjejnë këtë zonë kur janë ulur në fronin e WC. Për këtë sugjerim e kam një arsye: Sensacioni i parë që gruaja provon kur pika G stimulohet, është nevoja urgjente për të urinuar.

Përpiquni të eksploroni murin e përparmë të sipërm të vaginës, duke ushtruar presion të fortë në drejtim sipër me gishtin tuaj. Me stimulim të mjaftueshëm, zona mund të fillojë të ënjtet dhe të ndjehet në prekje si një bizele e vogël. Disa gra, e gjejnë më me lehtësi zonën, kur ushtrojnë presion të fortë, nga lart poshtë me njërën dorë, mbi kockën pubike, në abdomen, kur gishtat e dorës tjetër kërkojnë brenda vaginës.

Shumë gra thonë, se gjatë interkursës në pozicion gruaja-sipër, është më e lehtë të "goditet vatra". Pika-G, nuk është vetëm një buton magjik, ajo është një zonë e tërë, që shumë gra kënaqen kur e stimulojnë. Për të vetë-eksploruar vatrën-G, çdo grua mund të procedojë ashtu siç do ta përshkruajmë më poshtë. Por, procedura mund të modifikohet, kur pikën- G do të përpiqet ta gjejë partneri seksual. Kërkimi i pikës "G", ka vështirësitë e saj dhe ndryshon në gra të ndryshme. Edhe koha e nevojshme për të eksploruar ndryshon nga njëra grua te tjetra.

Ç'duhet të bëni gjatë veteksplorimit të pikës -G"?

1-Shtrihuni në shpinë dhe qetësohuni. Kjo është kënaqësi.

2-Përdorni lubrifikant.

3- Masturboni në mënyrën që jeni mësuar të masturboni.

4- Futni një ose dy gishta në vaginën tuaj.

5-Përkulini gishtat me drejtim nga sipër (nga kërthiza). Përfytyrojeni vaginën tuaj si një fushë sahati, që kur je e shtrirë 12-a është sipër (vendosi gishtat midis orës 11 dhe 1)

6-Bëni një lëvizje me gishtat sikur i thoni dikujt "hajde këtu".

7- Shtypni fort në drejtim të çatisë së vaginës, në rreth 1/3 e saj të poshtme...

8-Ju do të ndjeni një të ngritur të vogël, që rritet në dimensione kur rritet stimulimi seksual.

9- Ju mund të kënaqeni, ose jo. Ju mund të keni një orgazëm ose jo. Juve mund të mos ju pëlqejë sensacioni. Çdo grua është e ndryshme.

SE MBAJ MEND KU E LEXOVA KETE ARTIKULL.

P.S: :) :P Une e kam gjetur! e ia vlen ta kerkoni, aq shume do ju shijoj hulumtimi :) !

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#41 ne: 03-06-2011, 11:29:50
E famshja pike G, e cila eshte diku mes legjendes dhe te vertetes, responsabile per orgazmen , egziston aq kohe sa mjeket mund ta zmadhojne me nje gjilpere.

"Femrat mund te arin orgazmen duke stimuluar klitorisin, vagjinen ose Piken G.
Pika G gjendet ne faqen anetriore [perpara] te vagjinit, posht simfizes pubiane, 5-7 centimetra nga kanali [orifici] extern [i jashtem]. Eshte nje zone shume mire e vascularizuar dhe e inervuar dhe prezenton striacione [nje lloj rrudhash....].
Madhesia e saj eshte e ndryshme nga nje femer tek tjetra dhe prandaj eshte dhe veshtir per ta lokalizuar. Ne pergjithsi ka diameter 1 cm dhe shume femra as nuk besojne qe egziston ne realitet.Sepse ndodhet ne nje zone te vagjines ku arrihet me veshtirsi te madhe, mjeket esteticien kan krijuar nje teknike per
zmadhimin e Pikes G.

Kjo behet me nje gjilpere me ACID HIALURONIK i cili jep volum dhe ne kete menyre Pika G eshte me e shfaqur [ekspozuar] gjate aktit seksual.
Mbas gilperes me acid Hialuronik Pika G fryhet sa nje monedhe
10 peny britanike dhe arrine ne nje diameter 2 cm.

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#42 ne: 03-06-2011, 12:11:41
e gjetem vangjel LOL LOL shyqyr u zgjidh enigma me ne fund se ja kishim fut kot deri tani :d

 • Postime: 6093
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#43 ne: 03-06-2011, 12:12:15
LOL

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#44 ne: 03-06-2011, 12:14:22
po ju e dinit ku e kishit po keta humbamentot qe se kishin degjuar ndonjehere dhe sdinin cte shtypnin :D tani ua tregova me foto si ta shtypin :D

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#45 ne: 03-06-2011, 12:15:07
ohhhh sa emocione kam kur hyj ne keto lloj temash :-[

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#46 ne: 03-06-2011, 12:16:09
avash o derbardh se u bere qull :D

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#47 ne: 03-06-2011, 12:17:28
me plasen ujerat me duket se jam ne ditet .. :D

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#48 ne: 03-06-2011, 12:19:50
ah i mjeri ti, 12 te ka ngel ora...vazhdo bjeri duke pare foton e pikes G

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#49 ne: 03-06-2011, 12:24:37
une hyra padashje ne kete teme se nuk me terheq asgje qe ka lidhje me seksin :D

Temat e fundit