Pozicione seksuale per te ngelur shtatzane - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pozicione seksuale per te ngelur shtatzane

Pozicione seksuale per te ngelur shtatzane

· 11 · 3899

 • Postime: 7514
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

ne: 24-08-2011, 15:57:14
Pra rol të rëndësishëm luajnë pozitat të cilat i zgjidhni gjatë seksit. Mendohet se disa pozita bëjnë mrekulli kur bëhet fjalë për bërjen e foshnjës. Ekspertët mendojnë se nëse praktikoni pozita të cilat mundësojnë që sperma të qëndrojë sa më gjatë në vaginë, shanset për fekondim rriten.

Shumica e ekspertëve pohojnë që ‘pozita e misionarit’ është më e mira për shumë arsye. Para së gjithash lejon penetrim më të thellë, ndërsa sperma qëndron drejtpërdrejtë në hyrjen e mitrës. Duke qenë se mashkulli është përmbi, pesha e tij do ta pengojë daljen e ejakulatit nga vagina.

Një tjetër pozitë e cila shton shanset për shtatzëni është ajo ‘e qenit’. Kjo pozitë është mjaft e efektshme pasi që partneri hy në vaginë nga prapa, ashtu që spermatozoidet duhet të kalojnë rrugë më të shkurtër drejt cakut.

Nëse partneri juaj ka tepricë kilogramësh dhe kjo pozitë ju shkakton pakëndshmëri, atëherë provojeni në pozitë të shtrirë.

Pozita anësore, kur partneri vendoset prapa femrës, është një tjetër pozitë përmes së cilës sperma arrin më lehtë në qafën e mitrës.

Gjasa më të vogla për shtatzëni do të keni nëse bëni dashuri duke qëndruar në këmbë, ulur ose kur femra është përmbi. Këto pozita nuk e lejojnë qëndrimin e gjatë të spermës në vaginë.

Gazeta EKONOMISTI.. :D
« Editimi i fundit: 22-10-2020, 23:37:05 nga M A X »

 • Postime: 7514
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 24-08-2011, 16:06:46
Provoi keto qe te them une se keto pozicione e kapin faren qe ne ajer. :D :D

 • Postime: 482
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 30-08-2011, 00:28:01
hahah pozicion me ngel shtatzane.....

po ata te kohes se xhaxhit, qe slenin cep ndermarje [ me brgadjerin ] ,e ata te koperatives qe slenin cep mullari ,si ja benin  dinin nej marifet pozicioni ,qe ja shtuan xhaxhit partin me kalamoj ,e me kopika., vit per vit.hahahah
 LOL LOL

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#3 ne: 17-05-2013, 14:04:42

Pozicione per te ngelur shtatzane. :D:D


Gazeta EKONOMISTI.. :D

hajde ekonomist hajde

 :P

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#4 ne: 23-07-2013, 14:16:21
Une dua ca stile mos me ngel shtatezane...ka?

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#5 ne: 27-12-2013, 23:56:10
Une me cunin kam ngel ne pozion style dog
Me gocen ai stili une siper ai poshte

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 03-01-2020, 19:17:03
Me çunin - ai nga pas.
Me çunin - Unë sipër.
Me çunin - se mbaj mend si!  :D

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#7 ne: 03-01-2020, 20:02:08
ky  stili I 3 qenka shum I vecante :P

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 03-01-2020, 20:05:36
ky  stili I 3 qenka shum I vecante :P

Aq sa nuk e mbaj mend  :P

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 15-01-2020, 07:50:58
Me çunin - ai nga pas.
Me çunin - Unë sipër.
Me çunin - se mbaj mend si!  :D

 Nje mikja ime e Kosovës i ka tre djemë, 8, 2,5 e 1 vjeç. Kur mori vesh që dhe i fundit ishte djalë, tha.....Epo domosdo, e ka pas komandën baba, sepse nga ne kështu thone, kush ka pas komandën, atë gjini ka bebi  :D

 • Postime: 7514
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 15-01-2020, 16:35:17
Nje mikja ime e Kosovës i ka tre djemë, 8, 2,5 e 1 vjeç. Kur mori vesh që dhe i fundit ishte djalë, tha.....Epo domosdo, e ka pas komandën baba, sepse nga ne kështu thone, kush ka pas komandën, atë gjini ka bebi  :D
ca stili ka perdor pyete icik Ta kemi per reference... lol

Temat e fundit