Pozicioni "69" ende më i preferuari - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pozicioni "69" ende më i preferuari

Pozicioni "69" ende më i preferuari

· 2 · 992

  • Postime: 8
  • Karma: +0/-0

ne: 12-06-2008, 19:44:01
Pozicioni "69" ende më i preferuari


Në një anketë të kryer nga një revistë amerikane, shumica e të anketuarve kanë pohuar se ende u pëlqen mënyra e vjetër e marrëdhënieve seksuale pavarësisht metodave të reja. Shumica nga të anketuarit kanë thënë se pozita e tyre e preferuar seksuale është pozita "69".

Edhe pse lodrat e ndryshme dhe seksi nuk janë më tema tabu, sipas kësaj ankete rreth 70% e femrave dhe 80 % e meshkujve, preferojnë paralojën me shllag ose çokollatë sesa me lodra seksuale.

Seksi oral është më i mirë kur përdoren prezervativë me shije të cilët janë gjithnjë e më të kërkuar në krahasim me prezervativët e zakonshëm.

Dallimi më i madh ndërmjet meshkujve dhe femrave ka qenë në xhirimin e marrëdhënieve të tyre seksuale. Këto xhirime pa asnjë problem do t’i kishin bërë rreth 60% e meshkujve, ndërsa rreth 70% e femrave janë kundër tyre.

Nga të gjithë të anketuarit, 95 % kanë kundërshtuar idenë për nxjerrjen në internet të xhirimeve të tyre, duke respektuar intimitetin personal dhe të partnerit. Ndërsa 75% e tyre kanë thënë se u pëlqen seksi me anë të SMS-ve.

ReSpEcT SeCrEtI

 
« Editimi i fundit: 19-01-2021, 00:46:14 nga 12:51 »

  • Postime: 160
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 08-03-2021, 12:28:11
Po eshte i pelqyeshem, por jo gjithmone..

Temat e fundit