Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe?

Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe?

· 144 · 15829

 • Postime: 17
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 26-04-2005, 12:05:56
................... ...

 • Postime: 17
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 26-04-2005, 12:39:09
Te pakten ketej nga jam une, meshkujt i preferojne me shume, me te medha se vetja....

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 26-04-2005, 12:52:50
arla cila moshe e meshkujve pelqen femra me te medha? kur kam qene ne mature shumica e femrave moshatare me mua kan qene shume te papjekura. keshtu qe kam qene pak sa i terhequr nga ato qe ishin pak me te medha se une. ne disa raste te tjera disa meshkuj kerkojne nje femer me te madhe se ta sepse duan nje femer qe te kete afeksionin e nenes dhe te jete pak sa protektive. keto gjera nuk jane te prera me thik. shume meshkuj mund te ken arsye te ndryshme pse u pelqejne femrat me te medha.

 • Postime: 847
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 26-04-2005, 15:23:30
Përshëndetje


Mirë e filloi Sulltani por për mendimin tim nuk u dha një përgjigje e plotë.Që një pjesë e meshkujve preferojnë femra më të mëdha se vetja kjo është e vërtetë dhe për mendimin tim nuk ka asgjë të keqe.

Në përgjithsësi lidhjet e tilla janë për mendimin tim më reale,duke patur parasysh që të dy lejnë mënjanë paragjykimet injorante të shoqërisë.Në përgjithësi femrat deri në moshën 40 vjeç për mendimin tim "kanë diçka për ti dhënë një lidhjeje" në kuptimin që është më shumë më mature se një piqiruqe 18-20 vjeçare.Atë çka kërkon nga jeta e merr dhe di mjaft mirë si tja arrijë qëllimit.

Pra siç tha dhe Sulltani shpesh djemtë kërkojnë lidhje të tilla në të shumtën e rasteve për atë pjekuri dhe maturitet se një femre me një moshë pak a shumë më e madhe se vetja.Ndërsa femra duke u lidhur me një djalosh relativisht te ri ose më të ri se ajo në moshë forcon më shumë vetbesimin rreth saj dhe pse jo jeton dhe një herë momentet që do të deshte ti jetuar por për motive të ndryshme nuk ka mundur.

"Pjekuria" e femrës për mendimin tim fillon e krijohet të paktën mbas moshës 22-23 vjeçe kur di në të vertëtë çka kërkon nga jeta dhe si mund ta realizojë.Pastaj dashuriçkat e adoleshëncës ngelen veçse kujtime të bukura...

çka doja të shtoja është që një rol deçiziv luan dhe sa kujdes ka për veten partenerja...  
 
 
Pastaj siç thuhet,një femër 40 vjeçare = 2 vajza 20 vjeçare .... ;)


Gjithë të mirat
« Editimi i fundit: 26-04-2005, 16:52:58 nga miki_ro »

 • Postime: 180
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 26-04-2005, 16:46:37
djemte nuk diskriminojne kur vjen puna tek femrat per nga mosha....

dhe te them te drejten nuk paranjoh shume djeme qe u pelqejne femrat e vjetra me shume se te rejat
gjithmone flas nen moshen 30 vjecare
pasi te kalosh kete moshe pastaj edhe boshlliku i moshes behet me i pranueshem duke krahasuar nje 20 vjecar me nje 25 vjecare ne krahasim me nje 30 vjecar me nje 35 vjecare

megjitahte qefe qefe kjo dynja....

 • Postime: 847
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 26-04-2005, 16:49:16
..........

Jashtë teme  :P

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#6 ne: 26-04-2005, 17:46:21
Ahahaaaaaaaa... sa kam qesh LOL Ju marrte e mira, ju marrte juve (miki_ro, Miss~Vajza, sulltan)

Me vjen mire qe shume nga ju i keni permendur disa nga arsyet perse meshkujt preferojne femra me te medhaja ne moshe se to.
Ok, une po filloj me listen sipas arsyetimit tim...

1- Ne to gjejne perkrahjen, pjekurine dhe pavaresine qe nuk mund te gjejne tek nje vajze qe eshte me e re se ata ne moshe.
2- Ndjehen me te SIGURTE e me SEKSI kur mendojne se dhe nje femer me e madhe se ata ne moshe i gjen ata akoma terheqes e joshes :P
3- Ndjehen te 'plotfuqishem' per faktin qe kane patur mundesine te gjejne nje femer te kompletuar pothuajse ne gjithcka, pamje fizike, siguri financiare, pavaresi praktike, pavaresi mendore, jo paragjykuese... etj etj. Sic permendet dhe juve, ke vajza nga ato qe nuk dine se cfare kerkojne nga vetvetja, nuk jane te sigurta per ate qe ndjejne apo per ate qe ka nevoje te jepet ne nje raport midis partneresh, sikurse ke dhe nga ato qe nuk kane ate pavaresine praktike njekohesisht dhe financiare.
4- Ne femrat e medhaja... gjenden pa sforcime perkedhelite, xhestet e adhurimit, aktet e sakrifices per nje dashuri, mirekuptimi, besimi, toleranca... te cilat jane shume te rendesishme per nje mashkull, por ama qe nuk gjenden kollaj ne nje vajze te re. Pra, s'ka nevoje te bej shume... eshte ajo qe ben shume xheste per te.
5- Meshkujt gjithmone kane qene te terhequr rreth mistereve... u pelqen te zbulojne e eksperimentojne. Fakti qe femra eshte me e madhe se ata ne moshe... ne te shumten e rasteve nenkupton dhe qe kjo femer mund te jete me' me eksperience se ata ne krevat sikurse dhe jete (uuuuu turp turp turpi:). E kjo gjithmone i terheq meshkujt, mendojne se ajo do te jete THE GODDESS in almost everything... ajo ka per ti mesuar shume gjera...
6- Ka dale ne mode ;-)... ne fillim si gjithmone del nga ciftet ne Hollywood, e me pas perfshihet dale ngadale dhe ne jeten e perditshme te njerezve te thjeshte... sort of imitation.


 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 28-04-2005, 07:56:17
po ka edhe prej tyre qe i duan me te reja... ;)

 • Postime: 1908
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 28-04-2005, 09:02:26
HYRA KETU PER TE PASURUAR DIJEN SE EDHE UNE S'E DI PSE I PREFEROJNE? :o

 • Postime: 155
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 28-04-2005, 10:27:10
E vertete se i Perferojne ja une per veden time e kame mare grune 6 vjet e 1 muaj e 21 dit e 10 minuta e 7 Sekonta para vedit e;) hajt ca pytje dhe juve te keqen ja ja jam beqo o Goca mos u ngujoni me ardhur te me kerkoni besen ju Pershendes te Gjitheve ;)

 • Postime: 3703
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 28-04-2005, 11:32:27
S'eshte aq tragjike nese do dikush femrat me te medha ne moshe.Dashuria s'pyet per moshe.

 • Postime: 847
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 28-04-2005, 17:20:27

Sa për të qenë brenda temës dhe me gjithë sinqeritet ju them se fiksim e kam pasur një mësuese në gjimnaz.... :-[Smiley,me pikat 1-5 jam shumë dakort...është një arsyetim i matur ky i yti për mendimin tim dhe plotësisht realist për mendimin tim ;) .Më pak me atë të fundit pasi duke qënë dhe zgjedhje personale do ta quaja unë,pak kujt i intereson ç'bën tjetri.Apo jo... ;)


Gjithë të mirat

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#12 ne: 28-04-2005, 18:13:54
S'eshte aq tragjike nese do dikush femrat me te medha ne moshe.Dashuria s'pyet per moshe.
Nuk eshte edhe forte p[une tek dashurija,por me shum  flet eksperienca qe e kane ato me te ,,vjetrat,, dhe te ato gati gati nuk e kane ne fjalor fjalen ,,JO,, keshtu qe sigurisht qe do te jene me te preferuarat.

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 28-04-2005, 18:46:41
Une mendoje se koherat po ndryshojn,keshtu qe edhe "mentaliteti".Shkuan gati ato kohera,ku e domosdoshme ishte qe vajza te jete me e re se mashkulli.Ketu ne perendim eshte gati e kunderta,nuk prish pune pse vajza eshte me e madhe,per kundrazi mashkuj ne ket rast ndien ne vete nje lloj sigurie,sepse jan me te pjekura dhe ma me eksperienc.....! :urra:Ky ishte mendimi im!!Ju pershendes :tym

 • Postime: 3703
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 29-04-2005, 05:57:00
Lefter,edhe ajo eshte qe ju thoni.Me pelqeu edhe mendimi i Boy.

 • Postime: 437
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 30-04-2005, 09:45:10
Personalisht jam i mendimit se femrat me te medhaja ne moshe ndihen pak inferiore dhe mundohen ta kompensojne moshen me eksperiencen seksuale qe kane..dhe jane shume te zonjat ne kete fushe! :P :P

 • Postime: 125
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 30-04-2005, 10:12:05
femrat me moshe me te me  jane experte ne shtrat........ nuk jane mendjemedhaja si femrat e reja dhe nuk kane nevoje te kujdesesh per to por perkundrazi ata kujdesen per ty ... dhe e fundit ata paguajn gjithmone ...

 • Postime: 1650
 • Karma: +2/-0

#17 ne: 30-04-2005, 10:17:03
Italiani ka nje shprehje: 'Pula plake e ben supen me te mire.' :p

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 30-04-2005, 10:27:32
Italiani ka nje shprehje: 'Pula plake e ben supen me te mire.' :p

vetem supe ben, kemi nevoje edhe per mish.

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 30-04-2005, 11:02:07
Une bashkohem plotesisht me mendimin e Smileyt gjithsesi do te shtoja se nuk mendoj se eshte seksi pasi qe te jesh ne mosh te madhe nuk do te thote aspak se ke me shume eksperjenca.....

 • Postime: 1031
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 01-05-2005, 11:37:32
tani pse i preferojn me te medhaja ne mosh!!!
i duan me eksperienc prandaj

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 01-05-2005, 12:30:20
ehheh pytje me vend
shum mir
po foli per ne kumanov se pse i preferojm
femrat ma te rrituna
sepse
kan me shum pervoj
ne gjitha gjerat
me respekt nga ni raper shum i keq kuamnovar

 • Postime: 639
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 01-05-2005, 17:54:22
Hmmmmm personalisht sme pelqen kjo gje,por sic e dim jane shume gjera ne kete bote qe behen edhe ashtu sic nuk na pelqejn neve.Mendje e mendje qef e qef cte them,respektoj mendimin e gjithkujt e bej  si dua per veten time.

 • Postime: 13
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 02-05-2005, 14:12:53
 sepse ne nje kohe djemte mendojne se vajzat me te medha kan me shume pjekuri edhe eshte nje kenaqje per ta me e madhe.

 • Postime: 154
 • Karma: +0/-0

#24 ne: 03-05-2005, 11:15:49
Hera e pare si jam tu ni i muabet te tille!Aktualiteti diftan te kunderten!Ne koht e sotme tan djemt dun femna ma te vogla ne moshe,
prej 15 -18 vjece!
Pashim!

Temat e fundit