Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe? - 5 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe?

Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe?

· 144 · 15214

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#100 ne: 22-10-2005, 05:51:14
ju lutem mos e boni chit-chat ketu ..

 • Postime: 780
 • Karma: +2/-0

#101 ne: 25-10-2005, 11:50:02
per mua nuk qendron kjo gje.. por as fakti tjeter qe e dashura ime te jet me e vogel se une
te dashuren e kam moshatare.. ;) ;)

#102 ne: 25-10-2005, 12:10:06
Sepse duan eksperience ne te gjitha fushat,duan  dike qe te kujdeset per ta!

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#103 ne: 03-12-2005, 11:54:01
Sësht e vertet!!!!!!!

 • Postime: 160
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#104 ne: 06-12-2005, 01:25:57
S'eshte aq tragjike nese do dikush femrat me te medha ne moshe.Dashuria s'pyet per moshe.
:XX :love:

 • Postime: 852
 • Karma: +3/-0

#105 ne: 25-12-2005, 19:53:51
Sepse i bejne seksit spektakel...!

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#106 ne: 18-02-2006, 02:46:48
Sepse mendojne qe jane me te pregadituar dhe me te pjekura , dmth me më shume pervoje ,,,, ;) ;)

 • Postime: 183
 • Karma: +3/-6
 • Gjinia: Mashkull

#107 ne: 18-02-2006, 07:38:29
-Siq dihet femra gjithmon moshen e pjekuris e ka me herët se mashkulli për 3-5 vite.Dhe mashkulli gjithmon kërkon femër me te re.

Por sa për aventure edhe un preferoj femren me te moshuar. Kur femra është me e moshuar se mashkulli e ndien veten me te lirë, pa turp, e fillon lojen e para e udheheq e perfundon, me nje fjal krejta punt i kryen ne menyre superiore dhe mundohet ta jep maximum për t'a treguar veten.

"I'll destroy you little kid at all, but in fact she satisfy me...hehehe"
« Editimi i fundit: 18-02-2006, 08:11:01 nga Okki »

 • Postime: 16
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#108 ne: 21-02-2006, 22:07:45
Uau, cfare postimesh me siper... :O
Nuk mendoj se te gjithe duan vajza me te medhaja ne moshe. Disa sic thuhet me siper duan per qef, por ka dhe femra qe duan me te rinj per qef. Kshuqe mire eshte per te dy anet perderisa te dyja palet e dine se ku do shkoj marrdhenia.
Ka pastaj qe duan sepse ashtu ndodhi ku u dashuruan me kete x-person qe eshte x-vjec me e madhe se ky dhe ne te vertet mosha si ben pershtypje ose eshte dicka pa rendesi per ta.
Shiko Cameron Diaz + Justin Timberlake, Demi Moore + Ashton Kutcher etj etj. ne Hollywood.
Femra ne ditet e sotme eshte me e afte se njehere e nje kohe qe priste nga mashkulli per gjithcka. Tani ajo eshte emancipuar ku mundet te zgjedhe dike me te vogel se vetja dhe prap te jete ne gjendje te jete e zonja vetes.

Them qe ska formule per dashurine. Shijoje ashtu sic te vjen, vecse me menje n'kok!  :P :pafshim

 • Postime: 104
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#109 ne: 22-02-2006, 01:14:14
femrat me moshe kan experience dhe jua mesojne djemtve te ri......hahahahahah a..lol :P

 • Postime: 104
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#110 ne: 22-02-2006, 01:16:13
Sepse mendojnë qe janë me te pregadituar dhe me te pjekura , d.m.th. me më shumë pervoje ,,,, ;) ;)
hahahahahah..lol....bravo LOL

 • Postime: 104
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#111 ne: 22-02-2006, 01:17:43
Sepse i bëjnë seksit spektakel...!

 LOLhahahaha Bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Postime: 76
 • Karma: +0/-0

#112 ne: 22-02-2006, 05:15:35
Nuk eshte  e verte qe  djemet  prefeojn femra ma  te vjetra.Po varet prej shijes edhe qfar tipi eshte ajo femer p.sh. une e njoh nje femer eshte shum e bukur eshte nja 3-4 vjeta me e madhe ne moshe po sa  her  qe eshoh me kalla a haha  po qka  ti  besh  nuk  mu ka jep  rasti me  u taku shum here  me te  se nuk  e leshoj kurr   lodhje:

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#113 ne: 22-02-2006, 06:13:49
Biger me vjen keq vellaqko...... LOL
Ishalla te vjen rrasti me u taku me ate vajze......po rruju vellaqko se ndoshta eshte e rrezikshme dhe .... han diqka.... ;)
Po nese mendon ashti se duhet bere diqka.... ndale more mos vuaj per ate vajze se asaj per ty nuk ja nin hiq.....hahahahahah ahaha

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#114 ne: 24-02-2006, 06:16:11
:XX :love:

Djaloshi,mos paska ndodhe diqka me ndonje ne moshe me te madhe nga ty? ;)

 • Postime: 313
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#115 ne: 25-02-2006, 15:56:55
kan eksperience ne pun, kot si thon atij llafi i vogli meson nga i modhi,
ato qe bejme ne ato i kan kalu me koh, si psh. nje prosti i di te gjitha stilet, kur shkon ti
te meson ajo,kur nuk di gje per sex.

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#116 ne: 14-06-2008, 19:07:18
Une qe po shkruaj e kam nga pervoja ime personale. Jam 33 vjeç dhe jam e dashuruar me nje 25 vjeçar.  Jemi njohur nepermejt internetit dhe tani duhemi shume. Dua te them edhe qe dashurine i pari ma ka shprehur ai edhe pse une nuk kam pranuar ne fillim per arsye moshe dhe opinioni e tani them me plot gojen qe e ndjej veten shume mire. Partneri me do dhe me vlereson shume dhe gjithashtu me respekton edhe jashte mase.

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#117 ne: 14-10-2008, 22:39:29
E gjitha ceshtja qendron tek pervoja.
Nqs do te  me vendosnin perpara 2 femra, njeren 18-25vjecare dhe tjetren 30-40 vjecare  dhe te me thoshin te zgjidhja njeren qe ta kisha te dashur, pa dyshim qe do zgjidhja dyten.
Po e shpjegoj pse:

1) 30-40 vjecaret jane me te pjekura shpirterisht dhe psikologjikisht. Ato te kuptojne me mire, shohin me thelle brenda teje. Nuk ka plane, interesa, ose lojra femijesh ne 1 lidhje te tille.

2)Arsyeja tjeter eshte se femra 30-40 vjecare eshte perfekte seksualisht. Ajo i njeh me mire deshirat e meshkujve dhe di t'i menaxhoje mire orgazmat e saj.  Ndoshta nuk e ka energjine dhe disponibilitetin dhe aq te shpeshte, por kur eshte ne forme ama te ben te vdesesh nga kenaqesia...te shtrydh si limon dhe te ben mos te te shkoje mendja per seks per nja 1 muaj.
Me pak fjale, 30-40 vjecaret te ngopin me teper seksualisht.

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#118 ne: 14-10-2008, 22:47:09
I preferojne se ndoshta disa prej tyre kujtojne se femra e madhe ne moshe ka eksperience...shpes hhere genjeheni ju... :D

#119 ne: 15-10-2008, 09:20:34
Po me kallni daten....dmth dikush qe i ka kaluar te pesedhjetat, mashkulli e kam fjalen, pretendon nje, 60-70 vjecare...O Zot i madh!! :D ;)

 • Postime: 298
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#120 ne: 15-10-2008, 09:30:31
Une persnalisht NUK i preferoj,, pse te preferosh nje femer me rrudha, me thinja, etj etj se me dhemb koka me permend me. :D
Secili ka shijen e vet. ;), ndoshta edhe ata qe i preferojne vetem sa per eksperience e kane. :D

 • Postime: 262
 • Karma: +0/-0

#121 ne: 15-10-2008, 09:59:30
per mendimin tim ka shume arsye

i preferojne se jane te pavarura kane eksperience nga jeta dine t e sillen te komunikojne dmth jane te rrahura me jeten

jane me te pjekura dhe dine te pershtaten me nje person duke pasur nje komunikim perfekt

une mendoj se ska asgje te keqe nese ke ndonje shoqeri me nje mashkull me te vogel se veten nese ti ndihesh mire me te (dmth ska diference ne pamje ne formim e ne te tjera) edhe mund te dashurohesh dhe pse jo te kesh nje lidhje serioze

dmth problemi eshte sa ngjan ti sa e ndjen ti se je dhe ndihesh ok me ate tjetrin jo sa vjec je ti(kuptohet flasim per diference te vogel deri 3 ose max 4 vjet)sepse me shume diference kuptohet qe ke nje lidhje thjesht se ajo ka eksperince seksuale dhe jo per ndonje gje tjeter.

pra tema eshte pak komplekse

duhet te ndahet nese diskutojme per nje lidhje serioze me nje femer me te madhe me veten nese ne ndjehemi vertet mire me te

apo duhet te diskutojme per nje lidhje kalimtare thjesht se kush eshte me e mire me shtrat nje me e vogel apo nje me e madhe(sepse ketu dihet ...)

 • Postime: 215
 • Karma: +5/-0

#122 ne: 07-04-2010, 08:59:40
per tu martuar nuk i marrin cunat shqiptare femrat me te medhaja sepse mentaliteti ka qene dhe eshte me rrenje shume te forta akoma.
qe mentaliteti ne shqiperi ka akoma rrenje te thella e kami pare mjaft mire ne lezhe sepse ai cuni u cua atje ne BB dhe tha qe eshte homo dhe gjithe lezha u ngrit ne kembe duke kercenuar familjen e tij qe ska asnje faj.mgjs per menimin tim dhe ai nuk u tregua aspak i zgjuar qe e shpall ne nje menyre te tille por lere ca te thuash. hmmmmm:
ndersa per te vajtur ca kohe me femra me te medha mund ta shohin dhe si eksperience ,,ju japin siguri ne vetvete,,mesojne nga ato ..po ashtu ndoshta dhe ne rastin e femrave me meshkuj shume me te medhenj,,por ketu shihen me sy shume me pak te keq :) :)

 • Postime: 215
 • Karma: +5/-0

#123 ne: 07-04-2010, 09:01:55
po ashtu ka meshkuj qe kane zgjuarsi mjaft te larte per tu perball me nje goce me te madhe se cuni :) :) :)

 • Postime: 4261
 • Karma: +73/-57

#124 ne: 09-04-2010, 16:50:07
Une per vete nuk e preferoj kete gje ;) dhe as qe pajtohem me kete parafolsen siper ...une per vete nuk e kam bezdi dhe aq me pak inat qe partnerja ime eshte me e zgjuar se une ;)

Temat e fundit