Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe? - 6 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe?

Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe?

· 144 · 16164

 • Postime: 213
 • Karma: +5/-0

#125 ne: 09-04-2010, 17:44:06
Une per vete nuk e preferoj kete gje ;) dhe as qe pajtohem me kete parafolsen siper ...une per vete nuk e kam bezdi dhe aq me pak inat qe partnerja ime eshte me e zgjuar se une ;)
per cilen gje nuk je dakord me mua?? :) :)

 • Postime: 323
 • Karma: +27/-2

#126 ne: 18-04-2010, 21:07:53
esht e vertet edhe knei nga un preferojn te jet pak me e madhe mirpo jo shum p.sh 4-5 vite 1-2 eventualisht 3 Per mue Ska problem edhe aq shum

 • Postime: 27102
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#127 ne: 27-09-2010, 15:53:23
Pse i dashurojmë “zonjat”?

Është thënë tashmë se të kundërtit pëlqehen. Meshkujt problematikë joshin femrat e sjellshme dhe anasjelltas, kështu ndodh edhe me meshkujt të cilët joshen nga femrat më të mëdha në moshë...Por cilat janë arsyet?

Duke u nisur nga dëshira për të pasur më shumë para, duket se ata kanë gjetur ‘burimin’ më të sigurt të të ardhurave. Megjithëse një gjë e tillë është më se e zakonshme në shoqërinë bashkëkohore deri tek personalitetet e famshme të shou-bizit apo sferave tjera të jetës. Mbase shumica e meshkujve në moshën 17 apo 20 vjeçare kanë përjetuar emocione të forta ndaj këtyre femrave, por le të kthehemi tek pyetja bazike, çfarë është ajo që meshkujt e pëlqejnë aq shumë tek femrat më të mëdha në moshë?

Ato janë më të kujdesshme- Të rinjtë shohin figurën e nënës të cilën mbase asnjëherë nuk e kanë pasur tek femrat më të mëdha në moshë. Psikologët këtë e quajnë fiksim. Shumica e meshkujve të cilët dashurohen apo pretendojnë që janë të dashuruar në një femre më të vjetër rezulton se janë në kërkim të nënës që kurrë nuk e kanë pasur. Nevojat psikike mbesin të papërmbushura nga humbja e njërit prind apo nga pasojat e divorcit, gjë që ndikon në atraksionin që quhet diferencë moshe.

Janë dashnore të përkryera- Dhe këtë e bënë përvoja e tyre në lidhjet me meshkujt. Ato kanë parë dhe kanë bërë të gjitha. Niveli i estrogjenit është i ngadalshëm por eksperienca që ato kanë akumuluar prej vitesh nuk mund të mbetet e pavlerësuar. Ato e dinë shumë mirë se kur duhet të flasin, dinë kur duhet dëgjuar, ku duhet prekur dhe nuk kanë turp të shfaqin atë që ndjejnë dhe duan. Ato e kanë atë çfarë nevojitet për të pasur një mashkull, madje çdo mashkull, qoftë i vjetër apo i ri.

Frika prindërore- Martesa me një të ri ka avantazhet e veta. Shumica e femrave të reja vuajnë nga shqetësime të natyrave të ndryshme, siç është frika nga shtatzënia e padëshiruar apo pengesa të tjera që i përkasin mungesës së eksperiencës. Nga an tjetër shumë pak meshkuj janë të gatshëm të marrin përgjegjësitë siç është ajo e prindit në një moshë kaq të re, kështu që preferojnë të rrinë larg këtyre ‘kënaqësive’.

Të rejat kanë mungesë sjelljeje dhe respekti- Kur shohim gjithë atë dramë dhe përsiatje të vazhdueshme që ndikon në presionin e meshkujve të rinj, ata preferojnë që të rrinë sa më larg adoleshenteve apo edhe femrave nën të 30-tat. Asnjë mashkull në glob nuk do të dëshironte që të tjerët ta njohin si më pak të suksesshme apo se duhet përpjekje më të mëdha që të mbërrijë atë që tashmë e ka mbërritur. Të rejat e vendosin partnerin e tyre në një pozitë t palakmueshme ku mungon respekti dhe gjithashtu sjellja e duhur. Nëse krahasojmë këtë me femrat më të mëdha në moshë shihet qartë se këto të fundit e vlerësojnë shumë më mirë atë që kanë në duar, pa pasur nevojë për presion, stres apo mungesë respekti.

Paratë- Asnjëherë nuk mund t’i lëmë anash të hollat kur bëhet fjalë për lidhjet e tilla. Shumica e meshkujve që janë në një lidhje apo në martesë me femra më të mëdha në moshë, është e pashmangshme q të mos jenë joshur edhe nga pasuria që bashkëshortet e tyre posedojnë.

 • Postime: 410
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#128 ne: 27-09-2010, 15:56:38
Femra e madhe ne moshe eshte si vera e vjeter ,,, me mire nje vere e re pa stazh apo e vjeter edhe e shijshme ?  LOL

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#129 ne: 27-09-2010, 17:48:18
pse i bini gjate me o pervoja ne mes :D

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#130 ne: 27-09-2010, 17:57:19
Shyqyr te pakten qe meshkujt paskan hequr dore nga vajzat e virgjera! LOL

Kjo eshte per tu pergezuar ne fakt!  hmmmmm:  :P

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#131 ne: 27-09-2010, 17:58:29
une i du te virgjera dhe te fresketa, ka ndonje vullnetare. :P :P

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#132 ne: 27-09-2010, 18:01:26
Ti qenke katunari i fundit qe paska mbetur Tipi! LOL LOL  :P

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#133 ne: 27-09-2010, 18:02:59
Ti qenke katunari i fundit qe paska mbetur Tipi! LOL LOL  :P
e mos u merzit se nuk eshte faji jot jo. :P :P

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#134 ne: 27-09-2010, 18:05:36
Jo s'po merzitem, ishalla gjen ndonje te tille...se hallin tend kam!  :P :P

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#135 ne: 27-09-2010, 18:07:23
Jo s'po merzitem, ishalla gjen ndonje te tille...se hallin tend kam!  :P :P
uroj qe urimi yt te zere vend, :P by the way ti ku hyn? :P LOL

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#136 ne: 27-09-2010, 18:10:15
By the way...Iu pergjigje temes ti?  Se ketu s'po flitet per virgjerine!  :D :D

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#137 ne: 27-09-2010, 18:11:26
By the way...Iu pergjigje temes ti?  Se ketu s'po flitet per virgjerine!  :D :D
oppsssssssssss kam ngaterru temen. :P   Te lini ju grate e medha te qartesohesh. :P LOL

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#138 ne: 27-09-2010, 18:12:24
Ik pra se s'jemi per katunare ne!  :P :P

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#139 ne: 27-09-2010, 18:13:38
Ik pra se s'jemi per katunare ne!  :P :P
keshtu si thua ti vetem katundaret thone. :P :P

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#140 ne: 27-09-2010, 18:15:13
Se di pse i pelqejne, s'kam ndonje ide!  :P :P

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#141 ne: 30-09-2010, 13:03:29
sepse  macoku plak do minj te njome :P

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#142 ne: 24-10-2010, 15:55:20
sepse jam me me eksprienc prandaj e ste mundesh ta shfaqesh fantazite e tua pa u ndjer keq qe te refuzon

 • Postime: 7087
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#143 ne: 06-01-2020, 20:19:39
Duhet të bëjnë letra  :D
Megjithatë dashuria nuk njeh moshe :)

Temat e fundit