Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe? - 3 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe?

Pse djemte preferojne femrat me te medhaja ne moshe?

· 144 · 15213

#50 ne: 15-06-2005, 13:25:44
sepse jane hata fare ne shtrat  :P :P

 • Postime: 178
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#51 ne: 19-06-2005, 04:59:00
E para punes se nuk jan tralala nga trut ene e dyta punes din me bo seks mir. Jan me te pjekura ene nuk bojn jo sme le mami jo sme le babi.  qashtuuuuu acarohuni ju gocat tani :P lol

 • Postime: 866
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#52 ne: 19-06-2005, 08:59:35
ahahhhahahahahahaha hahahahahahsepse din ta perdorin ma mir LOL    

 • Postime: 3347
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#53 ne: 19-06-2005, 09:26:45
pse i preferojn???????? ne radh te par jo te gjith i preferojn por ata qe i preferojn i preferoj se kan mesu me i dhen makines me par se ato dmth di si e ku me fut marshin LOL LOL

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#54 ne: 19-06-2005, 09:52:38
Disa i duan shkaku i experiences e disa edhe nga dashuria. ;)

 • Postime: 229
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#55 ne: 19-06-2005, 11:37:46
gjer nje fare moshe mashkulli mund te kerkoje nje femer me te madhe por me vone ndodh e kunderta.dmth sa te fitoje pak esperience ne raport e te marri ere nga bota femrave.me vone fillon te shetisi syte nga lulet e sapo çelura...gjithsesi kjo seshte absolute.fat ne dashuri o popull.

 • Postime: 35
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#56 ne: 19-06-2005, 14:39:03
Pse DISA meshkuj, do te thoja, preferojne femra me te medhà ne moshe se vetja

Sepse s'ndihen akoma gati per asgje. Nga te gjitha anet ndihen pa eksperience dhe si te tille e vazhdojne kete lidhje sa te mbushin kete boshllek dhe i lene ato krahe " te moshuar" ne te cilet me pare preheshin dhe hidhen ne krahet e dikujt tjeter, pse jo dhe me te ri  per ti treguar eksepriencen e fituar (ashtu sic beri ajo e moshuara dikur me ta) dhe u pelqen shume kjo gje pasi nga vete natyra njeriu e ka kete qe te duket me i zoti se te tjeret ose te pakten i zoti,normal por ama ka menyra e menyra.( fundja si bejme edhe ne shumica ne kete forum ku shprehim mendimet tona, por jam e sigurte se thelle thelle ne ndergjegjen tone kesaj deshire per te shprehur mendimet i bashkangjitet edhe ajo e te nxjerrit ne pah te zotesise)
Habitem me njerez te kesaj kategorie (te mesiperme) se si arrijne ti shfrytezojne njerezit ne kete menyre dhe se si ja lejon kete shfrytezim pala tjeter. Sepse ne fund te fundit cfare femre "preferojne" ata? Nje femer te lodhur, them une, nje femer qe ka njohur shume meshkuj, shume "dashuri"( ne numer dhe lloje) dhe shume zhgenjime dhe dhimbje :( dhe ja tek vjen nje i ri qe cuditerisht shfaq interes per te, dhe normal qe ajo pa hezitim nxjerr ne pah te githa aftesite e saj dhe mendon se ndoshta tek ky i ri ashtu si ne fillmet e cdo lidhjeje te jetuar me pare, do te gjeje mbeshtetje, mbrojtje(normal, mbas gjithe atyre gjerave qe ka kaluar) por mbi te gjitha mendon, shpreson se do te gjeje ate, te shume kerkuaren nga te gjithe, Dashurine.
Keshtu u shtua edhe nje tjeter arsye e shfrytezimit te femres se "sotme" nga keta meshkuj te "sotem"
Kjo, them une, eshte kategoria me e ulet e ketyre meshkujve pjesemarres ne kete grup.
Por ama ka edhe nga ata te cilet me te vertete jane dashuruar pas ketij njeriu(femre) dhe duan qe ta mbrojne, mbeshtesin dhe dashurojne. Sepse kur dikush dashurohet dhe ndjen se ai eshte njeriu me i ngjashem(ne kuptimin e te pasurit shume gjera te perbashketa ne karakter)  me i pershtatshem per ty, atehere s'ekziston asnje kufi qe mos te kapercehet, qofte mosha apo dicka tjeter ( kuptohet, flasim per kufij brenda njerezores)
Per mendimin tim, ne situata te tilla varet se me cfare mendje nisen keta dy njerez qe duan te fillojne nje raport te cfaredoshem me njeri-tjetrin. Mund ti nisen ketij raporti sinqerisht dhe seriozisht dhe mund te perfundoje ndryshe dhe anasjelltas, por ama them se mendimi apo ideja me te cilen nisesh si fillim ka shume rendesi dhe ne nje fare menyre te le te ditur dhe perfundimin, tani perjashtime dhe raste te vecanta ka plot por ama s'jane ato qe formojne rregullin ose pergjithesimin apo shumicen le te themi.
Tani njerezit jane mendje mendje dhe secili ben sipas se vetÚs dhe secili jep llogari per ato  c'vepron.

Mili

 

 • Postime: 178
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#57 ne: 19-06-2005, 14:41:28
O MIli mos e kalo ne ekstrem fare ti lal se spo themi per femra 200 vjec ne  themi diferenc e paket ne mosh nderjmet cunit e the femres bie fjala edhe spo flasim ktu per femra te lodhura fare...po edhe ajo e lodhura  ka lezetin e vet nuk te lodh ty i msu pozicione ktyre fillestareve jo aty jo kshu boj ket boj ate po flasim per seks i kemi qef kto ne mosh te madhe jo per lidhje serioze. Mos e ngaterro kekun me byrekun ti. :D

 • Postime: 12
 • Karma: +0/-0

#58 ne: 19-06-2005, 22:04:26
Frutat  ekan shijen gjithmon ne stinen etyre te pershtatshme .
Cfardo gjeje qe i kalon koha humbet vlerat e shijet esaj te dikurshme
Shkaku i nje djali kur martohet me nje grua mete madhe nga mosha etija  eshte vetem interesi .
dhe ne 1 milion njerez ndoh 1 qe dashurohet me moshen me te madhe nga vetja  ,nuk bej fjal per nje mosh qe kan nje diferenc prej 1 ose 2 deri ne 3 vjet grat me te mdha nga vetja ketu ndrishojne punet

kuptohet kur kan diferenca te medhaja 5 elart keta njerez jan martuar per inerci ose me pak fjal jan anormal .

Sa per vajzat enejta gje eshte vetem seketu kemi te bejme me ligin enatyres  dhe zakonin ejetes
arsyet qe vajza martohet me nje me te madh nga mosha jan disa dhe te justifikushme.
Nje gruaja plaket me shpejt nga burri  endrtoji zoti qe te vuaj me shum ne jet  lodhjet esaj jan pa kufi kurrnje grua nuk mundi te clodet aq sa burri .
2 kanevoj per nje forc me te madhe ne jet i cili eshte burri .
3.nuk behet fjal per ekstremet qe martohen me 20 vjet diferenc  keto raste  jan gjithmon me pasoja interesi  .
si pershembull  ardiani emori gruan 300 lb vetem se kishte para dhe per te ber karier

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#59 ne: 20-06-2005, 02:49:15
sepse i deshirojm femrat me te medhaja per nje provoj me te mir te dashuris

 • Postime: 3347
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#60 ne: 20-06-2005, 03:56:50
ore po pse lodheni sot ska me njeri qe don me te mdhaja ne mosh ,
e si thuni ju qe nuk te lodhin kto me te mdhajat ne pozicione ee po jo re se rinia e sotme ka shum eksperienc skan ne praktik por ne teori vallai mos e din me mir se djemt hahahahahaha
eh mir e mir bota e ekranit ja ka dhen te gjitha mundesit more njerez , i kemi kto zogzat e vogla me shum eksperienc sado qe se kan provuar akoma LOL LOL LOL

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#61 ne: 20-06-2005, 04:39:00
Nuk mendoj se sot shihen shume cilesite qe ka nje mashkull apo femer si individ se sa ``Aftesite`` e tyre persa i perket Seksit dhe Aventures!(I drejtohem ketu moshes adoleshente). Me fjale me te varfera, ajo qe dua te them eshte se as femres nuk i intereson shume nese ai mashkull me i vogel eshte i pergatitur per pjekurine e saj, mundet ta mbeshtese ne lartesine qe kerkon ajo...dhe e kunderta, as mashkullit nuk i intereson nese mbetet ``bllof`` ne shume pika mes kesaj lidhjeje. Ajo qe ka rendesi eshte qe qe te dyja palet te plotesojne interesat e tyre per aq kohe sa jane bashke dhe kaq.

Persa i perket moshave me te pjekura, nje diference 2-3 vjet nuk mendoj se perben ndonje problem te madh, ama 5 vjet e siper eshte paksa e tepruar per vete arsyen se preferencat e njerit mund te mos perputhen me preferencat e tjetrit. Di nje rast te martuarish ku gruaja eshte 40 vjec dhe burri 32 vjec. Kane 3 femije bashke (ne dhjete vjet martese) dhe burri i saj eshte akoma i pub-eve e klubeve nderkohe qe ajo nuk i pergjigjet dot pasi zhurma te medha e shqetesojne. Duhen shume, por ne raste te tilla asnjeri nuk e mbeshtet tjetrin...

 
 

 • Postime: 35
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#62 ne: 20-06-2005, 12:19:57
Nuk mendoj se sot shihen shume cilesite qe ka nje mashkull apo femer si individ se sa ``Aftesite`` e tyre persa i perket Seksit dhe Aventures!(I drejtohem ketu moshes adoleshente). Me fjale me te varfera, ajo qe dua te them eshte se as femres nuk i intereson shume nese ai mashkull me i vogel eshte i pergatitur per pjekurine e saj, mundet ta mbeshtese ne lartesine qe kerkon ajo...dhe e kunderta, as mashkullit nuk i intereson nese mbetet ``bllof`` ne shume pika mes kesaj lidhjeje. Ajo qe ka rendesi eshte qe qe te dyja palet te plotesojne interesat e tyre per aq kohe sa jane bashke dhe kaq.

Persa i perket moshave me te pjekura, nje diference 2-3 vjet nuk mendoj se perben ndonje problem te madh, ama 5 vjet e siper eshte paksa e tepruar per vete arsyen se preferencat e njerit mund te mos perputhen me preferencat e tjetrit. Di nje rast te martuarish ku gruaja eshte 40 vjec dhe burri 32 vjec. Kane 3 femije bashke (ne dhjete vjet martese) dhe burri i saj eshte akoma i pub-eve e klubeve nderkohe qe ajo nuk i pergjigjet dot pasi zhurma te medha e shqetesojne. Duhen shume, por ne raste te tilla asnjeri nuk e mbeshtet tjetrin...

 
 
Well said Hersia !!

 • Postime: 1293
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Femer

#63 ne: 20-06-2005, 14:32:39
ore po pse lodheni sot ska me njeri qe don me te mdhaja ne mosh ,
e si thuni ju qe nuk te lodhin kto me te mdhajat ne pozicione ee po jo re se rinia e sotme ka shum eksperienc skan ne praktik por ne teori vallai mos e din me mir se djemt hahahahahaha
eh mir e mir bota e ekranit ja ka dhen te gjitha mundesit more njerez , i kemi kto zogzat e vogla me shum eksperienc sado qe se kan provuar akoma
S'e di me te thene te drejten Stalone por dashuria vertete s'o vetem seks, lal. Eshte pjese komplomentuese por jo gjithcka. Dashuria ka egzistu midis njones qe o yll dhe me te shemtutit ne bote....midis princeshes dhe fshatarit...midis te bardhit dhe te ziut....midis i djali me te ri e nje vajze me te madhe.

Ajo per te cilen po flet ti eshte thjesht LUST; jo dashuri ;)  Megjithate lloj lloj robsh kjo dynja.

 • Postime: 3347
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#64 ne: 20-06-2005, 15:06:38
ne fakt duhet marr parasysh se sa esht diferenca moj bruna , nuk behet fjal per 2 apo 3  vjet por me shum se kaq
dhe ato qe the ti jan mese te verteta e kam fjalen per ato llojet e njerzve
por duhet te dish nje gje qe gjithmon esht interesi ne mes , smund ta quaj kurren e kurres dashuri un nje djal 21 vjecar me nje 31 apo 40 vjece mirmengjes interes

dhe ato qe thash un jan mese te verteta , dhe un spo flisja per dashuri mi lal por po citoja thjesht disa fjal te parafolseve te mi per punen e eksperiences

ju pershendes

 • Postime: 1293
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Femer

#65 ne: 20-06-2005, 17:21:08
Te kuptoj stalone. :)

Hey, kush nga administratoret i ka futur duart ke postimi im i meparshem dhe ka vene pika pika ne vend te fjales r o b sh apo njerezish qe kam pas vene une? S'e kuptoj pse beni gjera te tilla. Nese keni probleme me zeristat, zgjidhini ne privat; mos na fusni ne sherr. Fjala ime eshte imja dhe askush s'ka te drejte ta ndryshoje...kur jam brenda rregullave te forumit. Flmd per mirkuptimin.

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#66 ne: 20-06-2005, 18:19:48
Vera e vjeter ka nje shije me te mire se vera e re.
une them se femrat me moshe te madhe kur vjen puna per te bere sex, nuk kane komplekse.

 • Postime: 178
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#67 ne: 20-06-2005, 18:21:12
Po pra kot se ka thon ai plaku mocem..." Femrat jan si puna veres me kalimin e kohes akoma ma te mir bohen" mos u merzisni ju adoleshentet se ene ju do msoni per ca na keni ne hec atyyyyyy :D

 • Postime: 3347
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#68 ne: 21-06-2005, 04:23:30
Te kuptoj stalone. :)

Hey, kush nga administratoret i ka futur duart ke postimi im i meparshem dhe ka vene pika pika ne vend te fjales r o b sh apo njerezish qe kam pas vene une? S'e kuptoj pse beni gjera te tilla. Nese keni probleme me zeristat, zgjidhini ne privat; mos na fusni ne sherr. Fjala ime eshte imja dhe askush s'ka te drejte ta ndryshoje...kur jam brenda rregullave te forumit. Flmd per mirkuptimin.
bruna nuk besoj se dikush e ka edituar fjalen tende por jan disa fjal qe editohen automatikisht
nese e ka fshir dikush ti do ta vereje shum kollaj sepse e shikon posht shkrimit se kush ka ndryshuar ne fund .
ne ket rast tek ty ska edituar njeri .
te pershendes

 • Postime: 1293
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Femer

#69 ne: 21-06-2005, 10:10:09
Oh okkk. Se thashe, cfar behet ketu? Dhe me kishte dale fjala dhe me pika pale. :D

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#70 ne: 22-06-2005, 13:40:32
sepse i preferojn me nje provoj me te mir ili tung te pershendes sherifi nga prizreni

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#71 ne: 22-06-2005, 14:49:29
Po cka nese ajo e madhja ne moshe s'ka pas pervoje dhe djali e dashuron.Kjo eshte dashuri apo jo? :P

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#72 ne: 22-06-2005, 15:39:12
po kjo qe ta kesh femren me te madhe ne moshe nga doli?!!!  :O

nuk durohen ato qe jane me te vogla e jo me ato me te medha qe te shkelin me kembe  Jojo:  :P

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#73 ne: 28-06-2005, 08:36:55
se di valla kjo pyetje  nuk ashte edhe shume me vend sepse  une jam mashkull edhe asp[ak nuk i kam deshire femrat qe jane me te vjetra se une por nja 2 deri ne 7 me te re  se jam une  un ejma 23 tash

 • Postime: 2581
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#74 ne: 28-06-2005, 11:53:43
ma mire femra te medhaja ne moshe sesa 12 vjece

Temat e fundit