Pse femrat beqare ndizen pas meshkujve të martuar? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse femrat beqare ndizen pas meshkujve të martuar?

Pse femrat beqare ndizen pas meshkujve të martuar?

· 8 · 1187

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 08-01-2011, 11:30:48
Mes një mashkulli të lirë dhe tërheqës dhe atij të martuar, disa femra do ta bëni zgjedhjen e dytë. E për një gjë të tillë, ato kanë arsyet e veta, të tjerët pyesin, pse?

Se meshkujt e martuar janë më tërheqës për femrat beqare, kanë treguar hulumtime të ndryshme, ndërsa si arsye është fakti se pasi tashmë është i martuar, do të thotë se në pyetje është një mashkull që edhe femrat e tjera e dëshirojnë dhe posedon shumë vlera, pasi tjetra tashmë e ka ‘grabitur’.Le të jetë si të jetë, nuk është në pyetje vetëm të qenit tërheqës, marrë parasysh numrin e madh të meshkujve të lirë dhe tërheqës. Ja disa prej arsyeve.

Sfida

Për disa femra është sfidë e vërtetë pushtimi i një mashkulli të zënë, i cili shkaku i tyre do të braktiste gruan dhe fëmijët dhe që do të shkelte betimet e martesës.

Meshkujt e martuar janë më ‘burra’

Vetë fakti se një femër ka vendosur që të lidhë kurorë me një mashkull, tregon shumë për atë mashkull. Femrave të lira u intereson ta dinë se për çfarë mashkulli bëhet fjalë këtu dhe vendosin ta ‘hulumtojnë’.

Në krahasim me meshkujt e vetmuar, meshkujt e martuar janë më intim

Për faktin se janë të martuar disa femrave u mjafton se ata meshkuj janë të aftë në dashuri, vëmendje, intimitet që për to mjafton t’i dëshirojnë.

Tashmë ai është i martuar, e ajo nuk dëshiron martesë

Kjo arsye është më e thjeshtë, tërhiqen nga meshkujt e martuar ngase nuk duan martesë dhe obligime të ngjashme. Për disa femra kjo do të thotë se do të kenë një mashkull pjesë-pjesë, ngase ai duhet t’u kthehet gruas dhe fëmijëve. Këto momente tinëzare për to janë shumë të bukura. /reuters/

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#1 ne: 01-08-2012, 08:55:36
He pra pse....e kam degjuar shpesh kete gje dhe se fundmi shume po verej se meshkujt po ndryshojne statuse vetem per te qene me atraktiv :P

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 01-08-2012, 09:14:55
Cfare gallate. :-)
Vetem pse qenkan te martuar qenkan me terheqes ? :d
Me ke trego se me ke je martuar, dhe pastaj te tregoj cfare note te takon Ty.

Keto artikuj pa baze, informacion, etj, s'jane me shume se fantazi erotike.

Nje mashkull do te manipuloj cdo gje, derisa tja arrine qellimit te tij, i cili eshte te bej seks. Nje Tjeter taktike, per te njejtjin rezultat.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#3 ne: 01-08-2012, 09:19:38
Cfare gallate. :-)
Vetem pse qenkan te martuar qenkan me terheqes ? :d
Me ke trego se me ke je martuar, dhe pastaj te tregoj cfare note te takon Ty.

Keto artikuj pa baze, informacion, etj, s'jane me shume se fantazi erotike.

Nje mashkull do te manipuloj cdo gje, derisa tja arrine qellimit te tij, i cili eshte te bej seks. Nje Tjeter taktike, per te njejtjin rezultat.po sigurisht qe perfundimi nje eshte...smund te jene dy

objektivi eshte merre dhe fute ne shtrat, por kjo me shume tregon femrat si i shohin sesa meshkujt ne vetvete
Femrat terhiqen se fundmi nga meshkujt e martuar dhe kam pershtypjen se per ato te martuarat ndodh e kunderta LOL

 • Postime: 316
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 01-08-2012, 09:24:34
pordh me rigon

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 01-08-2012, 09:51:45
E pastaj ku e dime ne, nese keto femra jane beqare ? Te dy palet mund te genjejn, per te arritur qellimet e tyre.

Gjera normale qe ndodhin neper pube, bare, clubs, resorante, etj etj.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#6 ne: 01-08-2012, 09:52:31
E pastaj ku e dime ne, nese keto femra jane beqare ? Te dy palet mund te genjejn, per te arritur qellimet e tyre.

Gjera normale qe ndodhin neper pube, bare, clubs, resorante, etj etj.

si je tu bo ti tashi sikur te ka perdhunu na njona me genjeshtra, po mire e po te genjeu pune e madhe ...ti mos u ndje i perdorur

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 01-08-2012, 09:57:36
Per nje mashkull, nje mosto ben per te gjitha vrimat. :-)

Temat e fundit