Pse femrat i ulin sytë kur takohen me një mashkull qe e simpatizojne?! - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse femrat i ulin sytë kur takohen me një mashkull qe e simpatizojne?!

Pse femrat i ulin sytë kur takohen me një mashkull qe e simpatizojne?!

· 39 · 3746

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

ne: 26-02-2008, 17:26:23
T'ju them te drejtën kjo pyetje më ka munduar shumë pak ne momentin qe e kam vënë re një veprim te tillë.

Për një sy te pavemendshem e naiv duket sikur ky veprim ka te beje me dobesine apo ndjenjen e turpit qe kanë femrat ne përgjithësi. Por unë personalisht mendoj te kundërtën.

Nëse një femër na deshiron sigurisht qe asaj sytë i shkojnë instiktivisht te organet tona mashkullore. Mbase kjo mund te duket diçka banale por ja qe kështu është. Të paktën kështu mendoj unë.

E njëjta gjë mund te thuhet edhe për ne meshkujt kur bashkbisedojme me një femër qe na tërheq seksualisht, e shofim nga gjoksi ndërkohë qe bisedojme me te ose e shofim nga pas kur ajo largohet etj........... (?)
« Editimi i fundit: 13-11-2020, 19:35:05 nga M A X »

#1 ne: 26-02-2008, 18:56:01
Ke nje lapsus te vogel ke titulli :) e gjen vete ma ha mendja se je aq i qut..


Pergjigjen e pyetjes ta jap një here tjetër :D

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#2 ne: 26-02-2008, 22:15:41
Ehh ka dhe lapsuse, por nuk ka moderatore. 
  hmmmmm:
Nuk çalon gomari nga veshet.

 • Postime: 40
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 26-02-2008, 22:20:00
psene  nuk e ka  gjetur  as nastradini

#4 ne: 26-02-2008, 23:20:25
Kush  tha qe ska moderator?  hmmmmm: po une ca jam?

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#5 ne: 27-02-2008, 17:08:44
Ehhhhhh ju femrat sa te veshtire e keni qe ta pranoni realitetin (?)

 • Postime: 4008
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 27-02-2008, 17:31:45

S'e di per vajzat e tjera, por personalisht, kur shoh nje djal qe me pelqen, i ngul syte e s'i shqis. :D


 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 27-02-2008, 17:41:45
S'e di për vajzat e tjera, por personalisht, kur shoh një djal qe me pëlqen, i ngul sytë e s'i shqis. :D


Qenke keq ti :D


#8 ne: 28-02-2008, 12:17:08
Mmmm nga tia nisim se vetëm  tek kjo teme  kam ngelur pa kometuar unë.....:)

Unë çdo njeri e shoh ne sy,qofte e simpatizoje apo jo ,pasi nëpërmjet shikimit perceptoj shumë gjëra e mbi të gjitha nëse me genjen apo jo....!

Kur bëhet fjale për një mashkull ,shoh mënyrën sesi komunikon ai, asgjë me tepër pjesë delikate e me the të thashë ,pasi jam tip qe duhet te ta dua një njeri shumë thelle pa te mendoj për gjëra kaq te thella.....Vetëm një pyetje kisha unë ndaj teje Ujku...po kur femra si ka te dyja gjoksin dhe nga pas LOL çfarë i shikoni ju LOL LOL

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 28-02-2008, 13:43:09
Syte jane pasqyra e shpirtit, e zemres. Ne kete menyre, pra duke i ule syte ose duke i largu ata nga personi qe e pelqejme, mundohemi ta fshehim kete pasqyre. Sigurisht kjo ndodhe vetem ne momentet e para, derisa ai ta zbuloje fshehtesine e zemres sone.

 • Postime: 877
 • Karma: +26/-18

#10 ne: 28-02-2008, 23:07:36
më pak fjalë kengaime...

qejfi ta ka, por .... s'ta mban... i bien ky muhabet
« Editimi i fundit: 29-02-2008, 09:10:08 nga Berni »

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#11 ne: 01-03-2008, 12:33:39
Vajza mos bini preh e provokimeve, shprehni mendimet tuaja origjinale. Kush paragjykon mendimet tuaja te vyra eshte injorant e nuk behet me njeri. hmmmmm:

Keto jane gjera qe ne meshkujt i dijme nga nga bisedat tona, por kur e degjon nga goja juaj sigurisht qe nuk ka me vend as per dyshime e as per paragjykime. :perqafim

 

 • Postime: 1632
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 01-03-2008, 20:09:34
Mendoj se ka shum arsye pse i ulin syt dhe pse kthehen anash e te kqyrin ty ,deri sa te shohin se po leviz dhe prap i kthejn edhe syt nga trupi,kjo eshte diqka e arsyshme per verifikim,mbas kesaj mshifen ndjenjat,mendimet,syt dhe trupi,smund ta  logjikosh ne shum raste aktin sepse ai vjen shpesh her pa pritmas e nese e sheh nag larg ather syt sjellin sinteza dhe esht e mundshme me u dashuru ne shikim te par pa e njoft.
Nje dit porsa erdha nga puna duke hec neper qytet me rroba te punes Uniform, nje vajz vinte ne drejtim timin dhekisha  koh me shiku,dhe gjat shikimit mendoja qka me i than,dhe si thash asgje speciale se se njihja vetem kur u afruam afer u kadalova dhe e pershendeta dhe por ajo shpejt me kqyri dhe me pershendeti dhe  heci..para une u ndala dola ne tjetren an te rruges dhe vazhdova rrugen ne drejtim te saj ajo doli ne anen time dhe tek samafori u takum nje her me shikoj dhe prap i uli syt me u duk se me harroj se un isha ai qe i fola para disa sekondav dhe ja kapa doren :P

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 03-03-2008, 14:46:53
 hmmmmm:
ore po keto femrat si ulur dhe dhe ngritur ti mbajne syte njelloj jane.
duan shumë por nuk ua mban

#14 ne: 06-03-2008, 14:38:55
Se ndizet me mire oxhaku ne kete menyre LOL

#15 ne: 10-04-2008, 14:02:22
Titulli i mire eshte, me nje gur gjuan dy zogj sepse
kuptimi i pare, ne pergjithesi femrat kur simpatizojne shume nje djale e kane jashtezakonisht te veshtire ta shohin ne sy. mund te jene aq te lireshme dhe moskokecarese me tipat qe nuk i emocionojne dhe aq paparishikueshmeris ht te turpeshme para ndonje tipi qe atyre iu pelqen. personalisht mund tiu them qe kur shihja djalin qe me bente te me dridheshin gjunjet, edhe se e shija prej 10 m beja sikur shihja dicka tjeter, ecja kokeulur here te tjera sikur isha mendimtare e madhe etj. etj...
kuptimi i dyte. eshte dicka qe e bejme ne menyre te pandergjegjeshme e skalitur pergjate evolucionit ne pavetedijen tone. kjo pasi  format trupore jane  treguesit e pare qe nje mashkull ne kete rast (femer) eshte fertil dhe mbart Kualitete Biologjike. (after all qellimi i cdo qenieje eshte te ekzistoje = te jetoje + te riprodhohet).

#16 ne: 27-06-2008, 17:16:04
mendoj se femrat i ulin syte para djemve qe simpatizojn ngase dashurojn tej mase!normal qe kan emocjone!dhe se besojn qe eshte nje realitet qe jane para mashkullit qe kan enderruar!
DASHURIA ESHTE SI DEBORA E PARE!

#17 ne: 18-08-2008, 10:37:10
nuk i ulin syt te gjitha femra..!! ndoshta vetem ato qe jan te ndjeshme dhe jan te moralshem :D :P

 • Postime: 1007
 • Karma: +6/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 18-08-2008, 12:52:01
nuk i ulin syt të gjitha femra..!! ndoshta vetëm ato qe jan te ndjeshme dhe jan te moralshem :D :P

Cfare moshe ke ti te keqen ?

#19 ne: 18-08-2008, 21:12:10
19 why!!!

 • Postime: 1007
 • Karma: +6/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 20-08-2008, 13:53:54
19 why!!!

Per te justifikuar pergjigjjen qe ke dhene ;)

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 13-09-2008, 12:39:24
Vetëm një pyetje kisha unë ndaj teje Ujku...po kur femra si ka te dyja gjoksin dhe nga pas LOL çfarë i shikoni ju LOL LOL

O shikoj qte duash se ke për te shikuar, nëse s'ka gjoks dhe nga pas, ater shikoja kembet se garant i ka tmira belin hahaha, flokt, syt patjetër nji prej ktire vetive te ket te mir. po tek e fundit shiko nga pare mor pse nga pas, është me hajr, dhe me sjellje te mir.

 • Postime: 7494
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 27-09-2008, 00:19:11
Duan te shohin nëse hunda i korrespondon mases poshte apo jo, pasi janë shumë tamaqare për te verifikuar çdo detaj te mundshem. :P

#23 ne: 27-09-2008, 08:21:50
Pinok genje...pinok thuaj te verteten


LOL LOL LOL LOL

Ajo qe the ti Tipi i bi me i thirr te gjithve O Hunderr...po sikur nuk shko.

 • Postime: 7494
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 27-09-2008, 13:37:53
U te rente ndonje pinok ne qafe ty jarebi. LOL LOL Ju femrat po nuk pate live nuk besoni. LOL

Temat e fundit