Pse masturbimi të mbron nga koronavirusi - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pse masturbimi të mbron nga koronavirusi

Pse masturbimi të mbron nga koronavirusi

· 5 · 783

 • Postime: 28587
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 30-03-2020, 18:31:48
 

Gazeta gjermane “Bild” ka bërë një shkrim interesant lidhur me koronavirusin. Ajo u bën thirrje njerëzve që të masturbohen, pasi sipas saj kjo të mbron nga koronavirusi dhe të rrit imunitetin. Bild shkruan se seksi me veten, të mban të shëndetshëm, ose të paktën kontribuon në shëndetin tuaj.

“Kushdo që i jep një dorë vetes, jo vetëm që heq stresin, por edhe forcon sistemin imunitar, kjo mund të na sjellë dobi vetëm gjatë krizës koronare aktuale. Arsyeja për këtë është lëshimi i hormoneve të ndjehen mirë gjatë orgazmës. Përveç kësaj, niveli i stresit ekuilibrohet përsëri,” – shkruan Bild.

Studimet tregojnë se njerëzit që kënaqin rregullisht veten kanë një nivel më të lartë leukocitet dhe kështu një sistem imunitar më të mirë. Gjatë orgazmës, dopamina lëshohet gjithnjë e më shumë. Kjo lëndë është përgjegjëse për ndjesinë e kënaqësisë dhe madje mund ta intensifikojë atë.

Oksitocina lëshohet me kulmin e kënaqësisë. Të dy hormonet ulin nivelin e kortizolit dhe për këtë arsye mund të ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar. Kortizoli është një hormon që shkakton stresin.

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-03-2020, 18:56:35
Nje here pas buke apo Ta rrisim dozen lol 😂

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 30-03-2020, 20:07:50
Bild e paska thënë , pika jarebi

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#3 ne: 01-04-2020, 21:49:43
ec aty

 • Postime: 4308
 • Karma: +58/-13
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 02-04-2020, 00:03:45
Masturbimi gjithmone ka qene di 'demobishem' per njeriun jo vete ne rast epidemie :P

Temat e fundit