pse ne dashurojm..pse.. - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

pse ne dashurojm..pse..

pse ne dashurojm..pse..

· 21 · 3635

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

ne: 29-11-2004, 00:00:39
nje pyetje shume e leht.. ;)
why we love?

pershendetje.. :pafshim :pafshim

 • Postime: 745
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 29-11-2004, 00:12:56
it's not that easy to answer. mendoj se njeriu nuk rri dot vetem dhe gjithmone kerkon te gjej shpirtin binjak ;) :perqafim :perqafim

 • Postime: 2173
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 29-11-2004, 20:05:27
Po te mos ekzistonte edhe kjo ndjenje e bukur e madheshtore ne kete bote  :X imagjinojeni boten si do te ishte ...tmerr...
  Une mendoj ,se kjo ndjenje na mban gjalle ,na ndihmon te kalojme edhe periudhat me te veshtira te jetes..Ne dashurojme ,se  vetem ne dashuri  mund t'i menjanojme armiqesite qe ekzistojne mes njerezve..dashuria pra te mban gjalle edhe ne momentet me te veshtira  :perqafim njeriu dashuron edhe ne lufte ,varferi,tragjedi po edhe ata qe kane ndonje semundje te pasherueshme dashuria i mban ne jete apo jo?!!
   Tamam pyetjes do t'i pergjigjem prape se nuk e thashe tamam ate qe duhej  :)
   
« Editimi i fundit: 29-11-2004, 20:07:18 nga anonimus »

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 29-11-2004, 20:07:32
Vetem te dashuruar do ta mundim luften me jeten.

 • Postime: 12234
 • Karma: +408/-388

#4 ne: 30-11-2004, 00:42:16
nje pyetje shume e leht.. ;)
why we love?

pershendetje.. :pafshim :pafshim
Huhhhh,pyetje e veshtire....
Une mendoj se dashurojm sepse eshte pa pare,po t'kishte me qene me pagese kishim menduar dy here,keshtu qe dashuroni sa me shum... ;)

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 30-11-2004, 01:47:43
ne dashurojm qe te na dashurojn.
ne dashurojm te jetojm jeten tone.
ne dashurojm qe te kujdesemi per te tjeret.
ne dashurojm qe te japim efekte dhe vemendjen tek dikush.
ne dashurojm sepse dashuria eshte bukuria e jetes.
ne dashurojm se dashuria eshte haven..


eshte e vertet se pa dashuri nuk do kishte kuptim jeta, bashkohem me te gjitha mendimet e tua..
flm per pergjigjet tuaja.. dhe vazhdoni perseri.. :)

 :pafshim :pafshim

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 30-11-2004, 01:50:25
Se jemi te pafuqishem te ndalojme veten tone tek rreshqet ne greminen e dashurise!
Se jemi te pafuqishem te ndalojme muskujt te dridhen kur jemi afer dikujt!
Se jemi te pafuqishem te ndalojme vatrat e trurit te shfaqin naten imazhin e dikujt!
Se jemi te pafuqishem te ndalojme zemren te rrahe si e cmendur kur ndjen prekjen e lehte te dikujt!
Se jemi te pafuqishem te ndalojme qelizat e trupit te shumefishohen nen ajrin e ngrohte te pranise se dikujt!
Se jemi te pafuqishem te ndalojme DIKE te jete afer nesh!
Se jemi qenia me e pafuqishme ne bote kur ne anen tjeter te murit te kristalte ndodhet ndenja e dashurise!

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 30-11-2004, 09:59:24
se na del ndonje yll si vellacko im rruges dhe .....:??? si te bejme sikur nuk shikojme :??? he c'na ka gjet belaja ....:D

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 01-12-2004, 01:26:39
sa bukur e ke then sis me pak fjal dhe sakt.. :D
vetem se me me par mua ikin femrat 1km larg ,jo mo te bien ne dashuri.:) :perqafim

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 03-12-2004, 12:24:27
pse dashurojme ..pse..
lol kete fjalen <pse>  as nastradini se ka gjetur  :hahaha

 • Postime: 285
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 03-12-2004, 13:02:48
po sepse kemi nevoj
 :love: :love: :love: :puth

 • Postime: 2173
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 03-12-2004, 14:52:24
Se kemi lindur nga dashuria  :perqafim

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 06-01-2005, 16:25:05
Se nje nate shkon te flesh, dhe batanija nuk te mjafton. Se ate nate shtrati te duket aq bosh sa as ti nuk je aty. Se ate nate jasteku ndryshon pamje, behet i ngrohte... Kur ndjen ngrohtesine ne cdo qelize te trupit tend, atehere ti nuk je vetem. Nje pike loti eshte ne cepin e syrit tend dhe ndjen levizjen e tij neper faqen tende... e ti mbetesh perseri vetem! Edhe loti iku...

 • Postime: 1650
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 06-01-2005, 20:33:09
ps stalion ...

ne dashurojm qe te na dashurojn.
ne dashurojm te jetojm jeten tone.
ne dashurojm qe te kujdesemi per te tjeret.
ne dashurojm qe te japim efekte dhe vemendjen tek dikush.
ne dashurojm sepse dashuria eshte bukuria e jetes.
ne dashurojm se dashuria eshte haven..

TAMAN!

Dashuri edhe Vuatje! ne te njenten kohe! motra per nene jane!

bYE!

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 06-01-2005, 22:56:06
ps stalion ...

ne dashurojm qe te na dashurojn.
ne dashurojm te jetojm jeten tone.
ne dashurojm qe te kujdesemi per te tjeret.
ne dashurojm qe te japim efekte dhe vemendjen tek dikush.
ne dashurojm sepse dashuria eshte bukuria e jetes.
ne dashurojm se dashuria eshte haven..

TAMAN!

Dashuri edhe Vuatje! ne te njenten kohe! motra per nene jane!

bYE!
shume bukur e paske thene  ;) <>

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 11-01-2005, 17:14:50
sepse jemi e vetmja qenie ne bote qe dijme te dashurojme
respekt te gjitheve  :pafshim ;)

 • Postime: 33
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 20-05-2005, 23:55:42
nuk eshte dhe aq e lehte, gjithsesi, une them se njerezit ( ata qe munden, )dashurojne per te provuar qe mund te ndjejne dicka qa te rralle ose thjesht sepse nuk mund te rrine pa telashe dhe probleme

 • Postime: 50
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 14-06-2005, 04:17:31
sepse asgje sdo kishte me kuptim. cdo kush ka nevoje te ndihet i dashuruar ,i sigurte ,i mbrojtur nga njeriu qe ka prane,apo jo.  ;)

#18 ne: 17-05-2007, 05:01:49
Se na ha mendja miza prandaj LOL LOL

#19 ne: 21-10-2010, 14:09:32
keni te drejt se pa dashuri nuk jetohet se pa dashuri nuk bashkohet se pa dashuri nuk perqafohen :perqafim   LOL

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#20 ne: 15-02-2013, 00:37:17
Sepse  ... se di

Temat e fundit