Rreth seksit oral..!! - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Rreth seksit oral..!!

Rreth seksit oral..!!

· 24 · 9531

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-12-2008, 16:32:48
Deepthroat eshte 1 art me vete ne boten e seksit ,por nuk eshte i lehte per tu mesuar keshtu qe ekspertet japin udhezimet e duhura per vajzat

Cfare do te thote t'a marresh thelle ne gryke?
Kjo nenkupton marrjen e te gjithe penisit ne goje. Goja e femres duke filluar qe nga buzet e deri te fillimi i grykes eshte 10 cm, ndersa gjatesia mesatare e penisit eshte 15 cm. Duke u nisur nga kjo rregullat e natyres thone qe eshte e pamundur, por rregullat e seksit thone qe eshte e mundur. Penisi hyn thelle ne kanalin e grykes (aty ku shkon ushqimi) dhe keshtu behet e mundur.

Perse duhet bere?
1)Eshte shume eksituese per mashkullin. Kjo e kombinuar edhe me seksin gojor normal, e ben mashkullin te arrije orgazma te forta dhe t'ju doje 10 here me teper.

2)Gjithashtu kjo metode i jep zgjidhje edhe 1 problemi tjeter. Ka shume femra te cilat nuk e gelltisin dot spermen sepse nuk u pelqen shija e saj, por ne kohen qe penisi eshte thelle ne gryke dhe ejakulon, sperma shkon direkt ne stomak dhe keshtu eleminohet kontakti i saj me gojen.

Eshte e mundur te arrihet?
Te gjitha femrat mund t'a bejne. Duhet vetem praktike dhe te ndiqni udhezimet e meposhtme. Ja cfare thote nje eksperte seksi, nje 36 vjecare me pervoje e quajtur Mishela.

Menyra se si mund te mesohet kjo teknike
Frutat qe kane formen e pershtatshme jane te rekomandueshme, sidomos bananet, pasi vete forma e harkuar e tyre pershtatet mire me anatomine e grykes. Ka shume femra qe e kane mesuar kete teknike me banane.
Megjithate me e mira do te ishte te perdorej 1 penis artificial plastik i bute dhe i perkulshem, sepse bananet mund te keputen e ka rrezik te mbyteni me to. Po edhe nese perdoren, keshillohet te jene te paqeruara.

Si fillim penisi artificial duhet lyer me peshtyme ose lubrifikant. Fillohet duke e shtyre ngadale drejt grykes dhe sa here qe nuk vazhdoni dot me, qetesohuni pak dhe filloni prape.
Gjuha duhet mbajtur sa me larg dhembeve dhe duhet e terhequr prapa. Normalisht kur fusni dicka thelle ne gryke kjo provokon vjellje, mirepo duhet te mesoheni t'a kontrolloni kete. Gjithashtu kur penisi hyn thelle ne gryke frymemarrja ndalet dhe duhet mesuar te merrni fryme me ritem te mbajtur.
Nese e mesoni kete teknike me banane ose penis artificial, kur t'a provoni me penisin natyral kjo gje eshte me e lehte.

Ja edhe 1 shembull nga YOU TUBE me femra qe praktikojne bananet: 
« Editimi i fundit: 19-01-2021, 00:51:59 nga 12:51 »

 • Postime: 351
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 27-12-2008, 01:09:32
WOW  :-[ :-[

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 27-12-2008, 01:11:21
Mesove ndonje gje te re apo i dije te gjitha keto?

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 27-12-2008, 14:03:00
.. Cudi kur e kam mesuar kete s'kam pas nevoje per banane as per plastik ..  hmmmmm:  ;)

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 27-12-2008, 15:08:36
.. Cudi kur e kam mesuar kete s'kam pas nevoje per banane as per plastik ..  hmmmmm:  ;)

Nuk e besoj se ti di ta besh. Jane shume te pakta femrat qe arrijne ta bejne kete.

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 27-12-2008, 16:13:16
.. Perrua nuk ka mesues me te mire sesa partneri yt per kete pune loool apo sesa gjeja reale ;) ;) .. banane e keto plastiket qe i permend ti nuk i kam perdor kurre se s'kam pas nevoje.

Nuk di ta bej une kete?!! hmmmmm: (se mos do ndonje foto ti) ... Ankesa s'kam marre deri tani qe ta dish ;)... ti vuan nga kurioziteti me duket me shume sesa a dime apo jo ne forumistet?!!...

Se besoj qe ka femer qe nuk din ta bej kete po he qe kane turp te shprehen une s'kam se nuk eshte gje per te pas turp besoj.

 • Postime: 351
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 27-12-2008, 23:06:23
Mesove ndonje gje te re apo i dije te gjitha keto?


edhe mundet....

 • Postime: 1936
 • Karma: +23/-14
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 27-12-2008, 23:57:18
 LOL LOL LOL o zeriste  shikoni sa gallata ka ketu o DIO po qesh me lote

#8 ne: 29-12-2008, 11:14:55
LOL LOL LOL o zeriste  shikoni sa gallata ka ketu o DIO po qesh me lote

Po tamam per te qesh eshte  ;)

 • Postime: 1007
 • Karma: +6/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 29-12-2008, 12:13:07
O ti rrofsh per informacionet perroi  :P

Se kuptoni ju te tjeret qe duhet ta falenderoni djalin per keto info LOL papapa cpaskeni qene :D

#10 ne: 29-12-2008, 12:28:38
O ti rrofsh per informacionet perroi 
Se kuptoni ju te tjeret qe duhet ta falenderoni djalin per keto info LOL papapa cpaskeni qene :D

Sinqerisht Stefi...a i mban mend ato kohe ku ne Shqiperi nuk kishte banane?  :D E me cfare praktikoshin robt? LOL

#11 ne: 29-12-2008, 12:34:56

Perse duhet bere?
1)Eshte shume eksituese per mashkullin. Kjo e kombinuar edhe me seksin gojor normal, e ben mashkullin te arrije orgazma te forta dhe t'ju doje 10 here me teper.


Ha ha ha, posi jo more, te do 10 here me teper, ha ha ha ha ha, tani po qe u shkatarrova duke qeshur.
Hajde propagande seksuale hajde. E kush i beson keto lloqe a me qafshi????

Ju gocat e vogla adoleshente qe hyni fshehurazi ne forum te kjo rubrike: Mos u besoni ketyre lloqeve!!!!!!!!Beni vetem cka deshironi dhe BASTA. Dashuria e seksi jane dy gjera komplet te ndryshme...Mund ta duashe dike me gjithe shpirt edhe pa bere seks me te...Packa se u intereson meshkujve te na tregojne perralla te tilla...argetuese ndonjehere... ;)

 • Postime: 1007
 • Karma: +6/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 29-12-2008, 12:52:59
Sinqerisht Stefi...a i mban mend ato kohe ku ne Shqiperi nuk kishte banane?  E me cfare praktikoshin robt?

LOL LOL Po moj problem te madh kishin te shkretet njerez LOL me duket se e zevendesonin bananen me kastravecin LOL LOL

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 29-12-2008, 13:16:40
.. S permbaju temes plsss No chit-chat ..  :) :engjell:

 • Postime: 1007
 • Karma: +6/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 29-12-2008, 13:29:54
Pse moj zemer brenda temes jam une :D

Nese ketu behet fjale per praktiken e seksit oral dhe ky djali Perroi na jep info se si duhet te bejme prova me bananen  hihihihi)) rrjedhimisht lind pyetja qe beri Emira........ ;)

Ps: Per koken e ime brenda temes jam shume thelle biles LOL

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 29-12-2008, 19:01:45
O ti rrofsh per informacionet perroi

Me behet qejfi kur lexoj levdata te tilla.

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 29-12-2008, 19:11:16
Ha ha ha, posi jo more, te do 10 here me teper, ha ha ha ha ha, tani po qe u shkatarrova duke qeshur.
Hajde propagande seksuale hajde. E kush i beson keto lloqe a me qafshi????

Ju gocat e vogla adoleshente qe hyni fshehurazi ne forum te kjo rubrike: Mos u besoni ketyre lloqeve!!!!!!!!Beni vetem cka deshironi dhe BASTA. Dashuria e seksi jane dy gjera komplet te ndryshme...Mund ta duashe dike me gjithe shpirt edhe pa bere seks me te...Packa se u intereson meshkujve te na tregojne perralla te tilla...argetuese ndonjehere... ;)

Pa seks te mire nuk ka dashuri.
Nqs do te kalosh mire me partnerin dhe te te doje, mos ki tabu ne seks.

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 29-12-2008, 19:43:45
hajde teme hajde perroi...tani po te kuptoj me mire une qe pse i ke aq inat hebrenjte ti  :D ;)

 • Postime: 298
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 06-01-2009, 09:04:59
Seksi i preferuar i imi. :D

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 30-09-2012, 14:34:23
Ha ha ha, posi jo more, te do 10 here me teper, ha ha ha ha ha, tani po qe u shkatarrova duke qeshur.
Hajde propagande seksuale hajde. E kush i beson keto lloqe a me qafshi????

Ju gocat e vogla adoleshente qe hyni fshehurazi ne forum te kjo rubrike: Mos u besoni ketyre lloqeve!!!!!!!!Beni vetem cka deshironi dhe BASTA. Dashuria e seksi jane dy gjera komplet te ndryshme...Mund ta duashe dike me gjithe shpirt edhe pa bere seks me te...Packa se u intereson meshkujve te na tregojne perralla te tilla...argetuese ndonjehere... ;)
E ke gozhduar fort,por a te kuptojne?
Nga postimet tjera ngel vec te qesh,por me shume keqardhje,,,,,,,,,, :)

Ne bote jetojne mijera specie,por me e felliqura,bejne ne kete kategori :)

Lekura u rrudhet,edhe bananen praktike,por se di a me ate qe duan apo me te rastit?

Hahahahahaha

 • Postime: 75
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 30-09-2012, 15:18:12
Nga vjen ky ora? :D

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 30-09-2012, 15:26:49
Nga praktikat ,edhe kane fituar eksperinece ne fushen e praktikimit :-[


Inkuadrohem ne teme vetem e vetem per tu dhene pak zgjim atyre qe e praktikojne,mos valle e kane lene ne harres?

Hahahaha
Hahahaha :)

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#22 ne: 03-12-2012, 22:38:59
ua mi mami sa turp

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 30-01-2013, 14:20:29
Deepthroat eshte 1 art me vete ne boten e seksit ,por nuk eshte i lehte per tu mesuar keshtu qe ekspertet japin udhezimet e duhura per vajzat

Cfare do te thote t'a marresh thelle ne gryke?
Kjo nenkupton marrjen e te gjithe penisit ne goje. Goja e femres duke filluar qe nga buzet e deri te fillimi i grykes eshte 10 cm, ndersa gjatesia mesatare e penisit eshte 15 cm. Duke u nisur nga kjo rregullat e natyres thone qe eshte e pamundur, por rregullat e seksit thone qe eshte e mundur. Penisi hyn thelle ne kanalin e grykes (aty ku shkon ushqimi) dhe keshtu behet e mundur.

Perse duhet bere?
1)Eshte shume eksituese per mashkullin. Kjo e kombinuar edhe me seksin gojor normal, e ben mashkullin te arrije orgazma te forta dhe t'ju doje 10 here me teper.

2)Gjithashtu kjo metode i jep zgjidhje edhe 1 problemi tjeter. Ka shume femra te cilat nuk e gelltisin dot spermen sepse nuk u pelqen shija e saj, por ne kohen qe penisi eshte thelle ne gryke dhe ejakulon, sperma shkon direkt ne stomak dhe keshtu eleminohet kontakti i saj me gojen.

Eshte e mundur te arrihet?
Te gjitha femrat mund t'a bejne. Duhet vetem praktike dhe te ndiqni udhezimet e meposhtme. Ja cfare thote nje eksperte seksi, nje 36 vjecare me pervoje e quajtur Mishela.

Menyra se si mund te mesohet kjo teknike
Frutat qe kane formen e pershtatshme jane te rekomandueshme, sidomos bananet, pasi vete forma e harkuar e tyre pershtatet mire me anatomine e grykes. Ka shume femra qe e kane mesuar kete teknike me banane.
Megjithate me e mira do te ishte te perdorej 1 penis artificial plastik i bute dhe i perkulshem, sepse bananet mund te keputen e ka rrezik te mbyteni me to. Po edhe nese perdoren, keshillohet te jene te paqeruara.

Si fillim penisi artificial duhet lyer me peshtyme ose lubrifikant. Fillohet duke e shtyre ngadale drejt grykes dhe sa here qe nuk vazhdoni dot me, qetesohuni pak dhe filloni prape.
Gjuha duhet mbajtur sa me larg dhembeve dhe duhet e terhequr prapa. Normalisht kur fusni dicka thelle ne gryke kjo provokon vjellje, mirepo duhet te mesoheni t'a kontrolloni kete. Gjithashtu kur penisi hyn thelle ne gryke frymemarrja ndalet dhe duhet mesuar te merrni fryme me ritem te mbajtur.
Nese e mesoni kete teknike me banane ose penis artificial, kur t'a provoni me penisin natyral kjo gje eshte me e lehte.

Ja edhe 1 shembull nga YOU TUBE me femra qe praktikojne bananet:.. Ndreqje titulli ..  :)

Nigjo plako sa per dijenine tende nuk ka vetem seks oral penisor por ka dhe vaginor. Dhe besoj se duhej qe ti parashtroje te dyja gjinite ke postimi yt qe te merrje nje pergjigje nga te dyja gjinite.
Sepse edhe seksi oral vaginor, eshte vaginor, ok, por mund ta quajme dhe llapore? Si mund t'ja leme termin?

Personalisht ke femrat qe nuk lagen shpejt e praktikoj dmth te jete e thate ose te njomet pas disa minutave le te themi, sigurisht qe nje femer dallohet lur fillon e njomet. Dhe sigurisht duke marre kete shkas seksi oral duhet te jete reciprok ne cift nese e ben mashkulli ke femra kete, besoj se do te ishte me atraktive qe te nderronin rolet me mbrapa.

P.S mesa po shof plako me piken e pare me ja fut sa me shume ne gryke, kuptoj qe ti dashke me i heq bajamet tjetres mesa duket, se gje tjeter nuk behet, ose dashke me e myt fare. Duhet te kuptosh dicka qe femra e di me se miri edhe se ti vete qe: Ke penisi nervat qe ndjehen me shume ndodhen ke koka dhe jo anash trupit sepse nuk ka nerva vecse lekure qe ndoshta ka nerva por nuk ndjehen aq sa ndjehen ke koka. Keshtu qe edhe pa e fut deri ne gryke thelle e me thelle sic thua ti, por vetem te perkedhele koken (kuptohet ka menyra e menyra) e ben punen me se miri.

Temat e fundit