Sa i rendesishem eshte seksi ne nje raport! - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sa i rendesishem eshte seksi ne nje raport!

Sa i rendesishem eshte seksi ne nje raport!

· 36 · 7068

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 13-03-2005, 18:18:43
Sa i rendesishem eshte, apo duhet te jete seksi per nje cift?

 • Postime: 156
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 13-03-2005, 18:26:03
per mua shume...them se po nuk pate nje jete te shendetshme sexuale me partnerin shum gjera nuk do shkojn mir...nqs je "sexually active" patjeter....nqs nuk i keni hyre akoma asaj pune dhe cdo gje shkon mire ashtu vazhdo  :P

#2 ne: 15-03-2005, 10:18:04
Nese seksi eshte e vetmja gje qe personi shef ne syte e partnerit atehere seksi eshte shume i rendesishem. Sa me shume pika tjera te perbashketa te kete brenda partnereve aq me teper seksi eshte ne plan te dyte. Cdogje varet nga raporti them une.

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 15-03-2005, 13:36:32
sa jane te rendesishme te tjerat aq eshte edhe seksi...(mendoj per ciftet e martuara)... he mo po edhe kafshet bejne seks...

 • Postime: 1315
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 16-03-2005, 12:57:09
50%  per mos me thene me teper  

 • Postime: 639
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 11-05-2005, 09:41:02
Gati 80% e veshtire per ta besuar por e vertete.

#6 ne: 14-05-2005, 10:11:19
thuget shum e vertet ajo qe the ;)

#7 ne: 12-12-2006, 22:06:24
Shume..biles ze dhe nje vend te rendesishme ne mardhenie!Normale qe femra do kerkoj nje tjeter dhe mashkulli gjithashtu..Mgjs nje lidhje nuk bazohet vetem ne mardhenie,jane dhe gjera te tjera te rendesishme !

#8 ne: 13-12-2006, 20:53:40
seksi po te behet si nevoje biologjike atehere eshte nje veprim thjesht mekanik..por seksi qe behet i bazuar dhe ne ndjenja shpirterore atehere eshte me te vertete dicka shume e rendesishme.. ;)

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#9 ne: 14-12-2006, 18:35:50
Si do qe te trajtohet veprimi apo perjetimi "seks" ta dini qe eshte dicka qe ka ndikim te dukshem ne jeten e perditshme si dhe ne mbarevajtjen e shendetit.
Nese behet nje pyetje e tille duhet te kuptoni se po vini ne dikutim celesin "kopil" te asaj qe rendom e quajme NORMALITET.
Asnje se mohon dot se nje jete seksuale jo e rregullt sjell pervec se humorit te keq por dhe nje shtim te pavullnetshem te nervozitetit brenda vetes tuaj.
Gjate gjithe dites perjetojme shume strese apo mosplotesim te deshirave "jonomale" Te gjitha keto bejne qe mbrenda sejcilit te krijohen "energji negative" te cilat po nuk u shkarkuan diku ndikojne jashte mase keq ne ato faktore qe permendem me lart.
Por ajo qe del sot nga studimet shkencore eshte se Te berit seks qofte ne menyre edhe te pavullnetshme, ndikon jashte mase mire ne humorin apo ne shendetin e gjithkujt.......... .....
Qe ter mos krijome iluzione apo keqkuptime kjo vlen per ata-ato qe kane nje jete te rregullt seksuale por qe ne momente te caktuara seksin e nenvlehtesojne si pasoje e rutines apo streseve te perditshme qe kalojne.
Me pak fjale seksi eshte nje faktor i rendesishm ne mbarevajtjen e nje raporti(cfare do lloj qofte ai)................... .............

#10 ne: 14-12-2006, 18:42:04
Ketu behet fjale per rendesine qe ka ne nje raport(ne rolin qe luan ne forcimin e mbajtjen e nje raporti)..dhe jo ne vlerat biologjike e shendetsore te seksit...me duket Wolfenstein hmmmmm:

#11 ne: 10-01-2007, 23:43:29
Jam dakort me mendim e parafolesit !

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 11-01-2007, 08:29:07
për mua shumë...them se po nuk pate një jetë te shendetshme sexuale me partnerin shum gjëra nuk do shkojn mir...n.q.s. je "sexually active" patjetër....n.q.s. nuk i keni hyrë akoma asaj pune dhe çdo gjë shkon mirë ashtu vazhdo  :P

Mes 2 rreshtave ke arritur te thuash edhe mendimin tim pak a shume. Te Lumte. :P

Ne te vertete Seksi eshte shume i rendesishem ne nje lidhje, sidomos ne nje lidhje serioze si nje cift qe ka kohe bashke, dy te fejuar, apo nje martese. Seksi i ben mire lidhjes, por nga ana bilogjike dhe shendetesore, eshte i nevojshem gjithashtu.

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 11-01-2007, 08:31:17
Si do qe te trajtohet veprimi apo perjetimi "seks" ta dini qe është diçka qe ka ndikim te dukshëm ne jetën e përditshme si dhe ne mbarëvajtjen e shendetit.
Nëse bëhet një pyetje e tillë duhet te kuptoni se po vini ne dikutim celesin "kopil" te asaj qe rendom e quajmë NORMALITET.
Asnje se mohon dot se një jetë seksuale jo e rregullt sjell përveç se humorit te keq por dhe një shtim te pavullnetshem te nervozitetit brenda vetes tuaj.
Gjatë gjithë ditës perjetojme shumë strese apo mosplotesim te deshirave "jonomale" Të gjitha këto bëjnë qe mbrenda sejcilit te krijohen "energji negative" te cilat po nuk u shkarkuan diku ndikojne jashtë masë keq ne ato faktore qe permendem me lart.
Por ajo qe del sot nga studimet shkencore është se Të berit seks qoftë ne mënyrë edhe te pavullnetshme, ndikon jashtë masë mirë ne humorin apo ne shendetin e gjithkujt.......... .....
Qe ter mos krijome iluzione apo keqkuptime kjo vlen për ata-ato qe kanë një jetë te rregullt seksuale por qe ne momente te caktuara seksin e nenvlehtesojne si pasoje e rutines apo streseve te përditshme qe kalojne.
Me pak fjale seksi është një faktor i rendesishm ne mbarëvajtjen e një raporti(çfarë do lloj qoftë ai)................... .............


Shume Pergjigje e Mire & e Mencur dhe bie dakort me ty, pa a shume, sidomos tek fjalia e fundit. :)

#14 ne: 11-01-2007, 17:09:38
Ne fund te fundit tradhetia prej andej vjen sepse nuk ka kuptim te plote seksual mes partnereve !

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 11-01-2007, 17:20:21
Pa seks vdes raporti mashkull femer. Nuk ka fare vend per diskutime filozofike ketu.

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 13-01-2007, 16:56:20
Pa seks vdes raporti mashkull femër. Nuk ka fare vend për diskutime filozofike këtu.


Une nuk them dot se vdes pasi ka cifte qe nuk e konsumojne lidhjen, pra vendosin te bejne seks mbas fejeses apo mbas marteses dhe megjithate lidhja mund te shkoje shume mire, midis tyre. Megjithate qe seksi eshte i rendesishem s'e luan topi. Per nje cift qe ka patur marredhenie seksuale ne lidhjen e tyre, eshte e rendesishme qe t'i mbajne keto marredhenie dhe t'i mbajne te mira. :) Sidomos ne nje martese, seksi eshte nje nga komponentet me kryesore qe ta mbaje kete martese sa me me te mire, sa me te lumtur. :)

#17 ne: 13-01-2007, 20:33:13
Po Eleganca ke te drejte,sepse kur jemi te rinj le te themi ne fazat e njohjes me njeri tjetrin seksi eshte paresore dhe ne jepemi me teresi pas kesaj lidhjeje.Ajo eshte faza studimore,ngarkesat tona apo pergjegjesite tona ndaj njeri tjetrit nuk jane te asaj shkalle te marteses.Egziston dhe frika se mund ta humbesh partnerit ne kete faze njohje,ne fazen tjeter ate te marteses burri(apo gruaja) e flene mendjen he se e kam ne shtepi.Pastaj problemet ekonomike,femijet,dashuria kalon ne nje plane te dyte dhe mbetet respekti ! Po te pyesesh njerezit me te rritur se ne cifte e moshave 40 a 50 ata thote"Jemi bere si moter e vella tani,e shoh gruan jo me larg se nje shoqe ! Per te ushqyer ndenjen e te patur deshire per mardhenie seksuale te dyja palet dyhet ta kultivojne kete gje,kjo duket qe ne periudhen e njohjes ku here pas here ciftet mundohet te  dalin nga ajo rutine e te njejtin ritem.Nese gruaja eshte tip qefli apo si ta percakoj me sakte,tip qe i pelqen cdo here te sjelle dicka te re ne mardhenie seksuale mashkulli do te jete cdo here duke e pritur kete gje. Them se nje pjese e madhe e kesaj pergjegjesie varet nga ne femra. Nje femer duhet te jete femra me e perdalle ne shtrat me burrin e vet..dhe ne jeten e perditshme femra shembulle,nena shoqja  qe ai ka dashur te kete !Pradaj gra kujdesuni per burrat tuaj nqs nuk doni qe lidhja te marr nje ngjyre zbehje !

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 15-01-2007, 07:13:20
Po Eleganca ke te drejtë,sepse kur jemi te rinj le të themi ne fazat e njohjes me njëri-tjetrin seksi është paresore dhe ne jepemi me teresi pas kësaj lidhjeje.Ajo është faza studimore,ngarkesat tona apo përgjegjësitë tona ndaj njëri-tjetrit nuk janë te asaj shkalle te marteses.Egziston dhe frika se mund ta humbesh partnerit ne këtë faze njohje,ne fazen tjetër atë te marteses burri(apo gruaja) e flene mendjen he se e kam ne shtepi.Pastaj problemet ekonomike,fëmijët,dashuria kalon ne një plane te dytë dhe mbetet respekti ! Po të pyesesh njerëzitë me te rritur se ne cifte e moshave 40 a 50 ata thotë"Jemi bërë si motër e vëlla tani,e shoh gruan jo me larg se një shoqe ! Për te ushqyer ndenjen e te patur dëshirë për mardhenie seksuale te dyja palet dyhet ta kultivojne këtë gjë,kjo duket qe ne periudhën e njohjes ku herë pas herë ciftet mundohet te  dalin nga ajo rutine e te njëjtin ritem.Nëse gruaja është tip qefli apo si ta percakoj me saktë,tip qe i pëlqen çdo herë te sjelle diçka te re ne mardhenie seksuale mashkulli do të jetë çdo herë duke e pritur këtë gjë. Them se një pjesë e madhe e kësaj pergjegjesie varet nga ne femra. Një femër duhet te jetë femra me e perdalle ne shtrat me burrin e vet..dhe ne jetën e përditshme femra shembulle,nëna shoqja  qe ai ka dashur te këtë !Pradaj gra kujdesuni për burrat tuaj n.q.s. nuk doni qe lidhja te marr një ngjyrë zbehje !


Capkene, mund te them qe ky është një nga postimet me te mira qe kam lexuar ne një Forum Shqiptar deri me sot (dhe te me besosh qe kam lexuar shumë). :) Ky është padyshim një nga opinionet me te mira qe kam pare nga ty, sigurisht. Me pëlqejnë keshillat e tua dhe bie dakort me to. Ke shkruajtur shkelqyeshem qe ta dish. ;)


Puc Puc Elegance. Gjithashtu edhe një Hug, jo per gjë po e meriton.  :perqafim

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 15-01-2007, 08:26:51
Një femër duhet te jetë femra me e perdalle ne shtrat me burrin e vet..dhe ne jetën e përditshme femra shembulle,nëna shoqja  qe ai ka dashur te këtë !Pradaj gra kujdesuni për burrat tuaj n.q.s. nuk doni qe lidhja te marr një ngjyrë zbehje !

Ose ndryshe, femra duhet te jetë: "zonjë ne shoqeri, nikoqire ne kuzhine dhe kuçke ne shtrat." ;)

Por ja qe ka edhe femra qe bëhen "kuçka ne shoqeri, zonja ne kuzhine dhe nikoqire ne shtrat!" ohoho: Këto të mos ankohen shumë...

Te qenet "zonje ne shoqeri dhe kuçke ne shtrat" nuk eshte ndonje gje e re. Kjo sjellje eshte vene re qe prej koherave me te vjetra dhe eshte nje nga dualitetet e cdo femre.

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 15-01-2007, 18:22:41


 
Seksi ndihmon të mbahet lidhja e shëndoshë dhe të realizohen shpresat dhe ëndrrat më të mëdha, këtë e ka dëshmuar anketa e paradokohshme amerikane e bërë në mesin e 7l5 femrave të moshës 20 deri 29 vjeç. Ja shtatë arsyet e reja dhe të mira pse bashkë me seksin jeta është më e lehtë

1. Na ndihmon të dimë se çka është më e rëndësishme për ne

Gjeneratat e reja kanë një sërë mundësish dhe përditë ballafaqohen me rastësi të reja. Vetë të zgjedhurit ka vështirësinë e vet, e me këtë rast njeriu ndeshet me presionin dhe me frikën se mos do të bëhet ndonjë gabim. Të gjithë kërkojmë me këmbëngulje mënyrën më të lehtë për të jetuar. Gjë strategjike është ta pyesim veten: “Vërtet, çka është për mua më e rëndësishme në jetë?” Në anketë 5o për qind e femrave kanë deklaruar se seksi për to ka rëndësi të jashtëzakonshme (kuptohet, vetëm 9 për qind mendon se nuk ëshë i rëndësishëm). Ndërkaq, seksi do t’jua lehtësojë jetën vetëm nëse është i llojit përkatës - ai që e kultivon dhe e shton intimitetin emocional - sepse gjasët janë më të vogla kur të hutuar, të pikëlluar dhe të pakënaqur të braktiseni nëpër botë, po të keni një bazë të tillë. Madje 52 për qind të femrave ka mbështetje në këtë rregull të thjeshtë: “Mos mendo për seks derisa të mos kesh dashuri serioze.” Seksi ka rëndësi mu për këtë shkak se bën të mundur bartjen e intimitetit në një nivel më të lartë. Ai ju lejon që bashkë me individin tjetër të prekeni tërësisht në zemër, emocionalisht dhe fizikisht. Po s’pati dashuri, është i kotë.

2. Për shkak të tij e çmojmë dashurinë

Pyetjes “Kur është seksi më i mirë?” shumica i janë përgjigjur “Kur ka dashuri”. Nëse është fjala vetëm për një akt fizik, të jeni të sigurta se nuk do të keni kënaqësi aq të madhe. Ka plot femra që i mbushin bateritë e veta emocionale me anë të seksit. Madje, katër prej dhjetëve mendojnë se ai e forcon lidhjen emocionale, e këtë gjë e kanë vërtetuar edhe ato që i kanë provuar që të dyja mënyrat. Më shumë se tri të katërtat e të anketuarave e kanë provuar seksin pa dashuri: 53 për qind në lidhjen që ka dështuar; 42 për qind në avanturat e një nate;dhe 4o për qind në filtret e paobliguara, të parëndësishme. Kuptohet, përherë janë pësë për qind që natën e bujshme me të huajin e përjetojnë si të vetmen erotikë të vërtetë, kurse të tillat seksin e përshkruajnë si akt fizik, e jo si akt emocional. Për shkak të anonimitetit, thonë, nuk ka të përmbajtur apo turp. Megjithatë, shumica nuk mund ta marrin me mend seksin pa dashuri, as dashurinë pa seks.

3. Me seks mund të lavdëroheni

Femrat kanë dëshirë të flasin: 94 për qind të të anketuarave kanë thënë se shumë shpesh me miket bisedojnë për seksin. Gati gjysma e tyre këtë gjë e bëjnë çdo të dytën herë kur takohen; përvojat e mira kanë dëshirë t’ia thonë njëra-tjetrës, e kur janë të pasigurta ose të pakënaqura, kërkojnë këshilla nga personat të cilëve iu besojnë. Është interesante se femrat që nuk kanë lidhje dashurie (rreth 31 për qind) më së shpeshti flasin dhe i përshkruajnë takimet e tyre të afërta saherë që takohen me miket e tyre. Me këtë rast gati një e treta rregullisht flet për seks të mrekullueshëm, e kanë dëshirë t’i tregojnë detajet: 90 për qind prej tyre këmbejnë informacione për ontracepcionin dhe për gjëra të tjera teknike, kurse 63 për qind e tyre bën krahasimin e përvojave të veta më mahnitëse, më të mira dhe më të këqija. Kuptohet, rreth çdogjëje përherë ka shumë teprime.

4. Është temë e mirë për të biseduar me partnerin

Pa të shumcia nuk do të kishin biseda aq të larmishme dhe interesante. Përpos kësaj, gjithmonë është mirë që për pakënaqësitë dhe akuzat, sikundër edhe për kënaqësitë, t’ia hedhësh fajin edhe partnerit që e do. Ta zëmë, 48 për qind e grave dëshiron më shumë seks dhe të thuash se të gjitha herët ose vonë vendosin të bisedojnë (43 për qind me fjalët “Duhet të bisedojmë”, kurse 4l për qind heshtazi, por me efekt, japin sinjale fizike. Ndërkaq, kurrë mos e kritikoni partnerin - por vetëm i jepni nxitje pozitive. Gjithmonë duhet të thoni: “Kështu është mirë”, e jo “Ç’bën kështu?” Vetëm një nga pesë gra nuk ndërmerr asgjë rreth pakënaqësisë. Nëse iu takoni grave të këtilla, duhet ta dini se heshtja për partnerin mund të jetë tepër frustruese. Përpos kësaj i bën dëm vetes - askush nuk do t’ju përbijë nëse shfaqni dëshirën tuaj, sidomos partneri nuk do ta bëjë këtë.

5. Seksi e ushqen unin

Pyetjes se si e ndiejnë veten në dashurinë epshore, 66 për qind e femrave i janë përgjigjur se janë plot vetëbesim. Më shumë se 50 për qind kanë thënë se e ndiejnë veten tamam seksipile dhe se jane dashnore me afsh. Kjo, kuptohet, nuk do të thotë se i ndërrojnë partnerët, apo në të njëjtën kohë i kanë disa partnerë - një gjë e tillë të thuash s’i pëlqen askujt. Do të thotë se vetëm dashuria e fuqishme dhe monogamike i bën të kenë vetëbesim (66 për qind), të jenë më optimiste (8o për qind) dhe se më mirë u dalin në skaj problemeve (58 për qind). Dhe mu ashtu si iu jep siguri seksi, mu ashtu për shkak të sigurisë janë më të dashura dhe më seksipile: 89 për qind thonë se e ndiejnë veten më të dashura kur krejtësisht janë të kënaqura me vetveten si person dhe jo vetëm se janë të lumtura, të kënaqura dhe të shqetësuara, por janë edhe të shëndosha. Në anën tjetër, alkooli dhe stimulimet e tjera rrallëkujt i ndihmojnë (l2 për qind).
 

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 11-02-2009, 13:52:37
..Sh.sh i rendesishem....rret h 70%..mos me shume..

 • Postime: 236
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 12-02-2009, 14:39:10
per meshkujt eshte i rendesishem 100%,per femrat jo ne ate mase.

#23 ne: 13-02-2009, 14:46:56
Po citoj Syrgjynin se me pelqeu shkrimi i tij:

"Te qenet "zonje ne shoqeri dhe kuçke ne shtrat" nuk eshte ndonje gje e re. Kjo sjellje eshte vene re qe prej koherave me te vjetra dhe eshte nje nga dualitetet e cdo femre."Them nga pervoja ime personale se 50 % - 70 % jane seks ne nje lidhje, e prape po funksionuan vec keto, lidhja dikur prape do shkaterrohet, po pa keto ka per t´u shkaterruar jo "dikur" po shume shume shpejt.

 • Postime: 262
 • Karma: +0/-0

#24 ne: 13-02-2009, 16:44:27
Po Eleganca ke te drejte,sepse kur jemi te rinj le te themi ne fazat e njohjes me njeri tjetrin seksi eshte paresore dhe ne jepemi me teresi pas kesaj lidhjeje.Ajo eshte faza studimore,ngarkesat tona apo pergjegjesite tona ndaj njeri tjetrit nuk jane te asaj shkalle te marteses.Egziston dhe frika se mund ta humbesh partnerit ne kete faze njohje,ne fazen tjeter ate te marteses burri(apo gruaja) e flene mendjen he se e kam ne shtepi.Pastaj problemet ekonomike,femijet,dashuria kalon ne nje plane te dyte dhe mbetet respekti ! Po te pyesesh njerezit me te rritur se ne cifte e moshave 40 a 50 ata thote"Jemi bere si moter e vella tani,e shoh gruan jo me larg se nje shoqe ! Per te ushqyer ndenjen e te patur deshire per mardhenie seksuale te dyja palet dyhet ta kultivojne kete gje,kjo duket qe ne periudhen e njohjes ku here pas here ciftet mundohet te  dalin nga ajo rutine e te njejtin ritem.Nese gruaja eshte tip qefli apo si ta percakoj me sakte,tip qe i pelqen cdo here te sjelle dicka te re ne mardhenie seksuale mashkulli do te jete cdo here duke e pritur kete gje. Them se nje pjese e madhe e kesaj pergjegjesie varet nga ne femra. Nje femer duhet te jete femra me e perdalle ne shtrat me burrin e vet..dhe ne jeten e perditshme femra shembulle,nena shoqja  qe ai ka dashur te kete !Pradaj gra kujdesuni per burrat tuaj nqs nuk doni qe lidhja te marr nje ngjyre zbehje !

te vleresoj shume per kete q eke thene

je shume ok

bravo mike

nje  :perqafim

Temat e fundit