Sa rendesi ka bukuria per ju ne dashuri? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sa rendesi ka bukuria per ju ne dashuri?

Sa rendesi ka bukuria per ju ne dashuri?

· 67 · 8477

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

ne: 09-10-2005, 13:20:10
Sa rendesi ka bukuria per ju ne dashuri? Dua te di mendimet e antareve te forumit se sa e vleresojne ata bukurine ne nje lidhje.

 • Postime: 3703
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 09-10-2005, 14:03:51
Pershendetje shorty!!
Mendoj se bukuria mund te loz ne njefare mase rolin e saj ne nje lidhje,por nuk mendoj se duhet te jete pika kryesore.Bukuria e njeriut gjithmone qendron ne bukurine e shpirtit te tij,thuhet.
Nese nuk ka pasterti shpirterore,pak gjasa ka qe dikush te me bente ta dashuroja veq per shkak te bukurise.

 • Postime: 5022
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 09-10-2005, 14:06:17
per mua nuk ka rendesi bukuria ne dashuri  sepse dashuria eshte nje ndjenje qe nuk pyet shum per bukuri sepse nese e dashuron si person nuk mund ta lesh se nuk eshte i/e mire ... mandej mund te jet mund te mos jet e mire por nese e dashuron nuk e dallon ,per ty eshte yll   ;)

dashuria nganjehere te verbon  ;)

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 09-10-2005, 15:55:46
Aspak.. PÚr qkak se bukurija ÚshtÚ vetem knaqsia e syrit.

 • Postime: 3703
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 09-10-2005, 15:58:43
Aspak.. PÚr qkak se bukurija ÚshtÚ vetem knaqsia e syrit.

Syri te mashtron. ;)

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 09-10-2005, 16:05:51
Syri tÚ mashtron por edhe bukurija ma leht tÚ mashtron..!!!! ^o)

 • Postime: 1122
 • Karma: +6/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 09-10-2005, 16:07:08
Djema e goca, pak vemendjen ketu tek xhaxhi: :P

E cdo te thote kjo qe nuk ka rendesi?
Ecni re mo mos mu boni kaq modeste ju mu.

Ajo qe doja te them eshte kjo, qe bukuria shpirterore eshte paresorja apo rpimarje, ndersa bukuria e jashtme eshte sekondarja, por ama ne kete bote te madhe mund te gjesh edhe nje femer te bukur shpirterisht edhe siperfaqesisht, atehere perse te mos kerkojme cik me shume?
Nuk dmth ose te jesh e bukur ne shpirt ose ne trup, ka njerez qe i kane te dyja keto apo jo?
Jam shume i sigurte qe ju qe shkruani e shpreheni keshtu jeni te paret qe veproni te kundertetn po nejse..

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 09-10-2005, 16:10:49
Bukuria ne nje dashuri ka shume rendesi,per mua.
Por une ne fakt shoh bukuri ne gjithcka.

 • Postime: 5022
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 09-10-2005, 16:50:25
me fal Indrit e komandon zemren ti ?
e shef nje te bukur dhe thu me ket do te dashurohem ??????
zemren nuk e komandon dot dhe sa per kete un njof shum djem e vajza qe jan dashuruar dhe pastaj martuar por qe kan diferenc ne pamje te jashtme nga njeri tjetri por kjo nuk i ka penguar qe te lidhin jeten bashke .

ah po syri te rren ateher kur e don me kalu kohen per qef ose thjesht me e pas dashnore .
nuk them qe ska raste qe kan kombinuar njeri me tjetrin nga pamja e jashtme se ka sa te duash po thjesht dashuria nuk eshte nje ndjenje qe te lejon te zgjedhesh .

mendimi im

respekte

 • Postime: 2208
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 09-10-2005, 17:38:26
Per mua bukuria ka shume Pak, per te mos thene aspak rendesi! Ne pergjithesi ata cuna qe jane shuuume te bukur nuk mjaftohen me nje vajze se i hyn vetja ne qejf! (thashe ne pergjithesi,nuk e di per ata modelet e forumit) :P :P :P

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 10-10-2005, 10:35:44
Patjeter qe bukuria ndikon ne dashuri...biles do te thosha qe eshte bukuria e jashtme, ajo qe te shtyn ta njohesh edhe ne brendesi personin...se nqs nuk do ishte e bukur X apo y un as sdo merreja guzimit ta njihja bukurin e brendeshme te saj. ...

 • Postime: 222
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 10-10-2005, 11:18:22
Mund te jesh i bukur, por jo terheqes... dhe kjo nuk hahet fare!!!!!!

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 10-10-2005, 11:20:28
Bukuria ne nje dashuri ka shume rendesi,per mua.
Por une ne fakt shoh bukuri ne gjithcka.


 ^o)            
avajtu pak avajtu :puth

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 10-10-2005, 12:13:53

 ^o)
avajtu pak avajtu :puth

Uhhhhhh,c'me lodhe me keto avajtu........
Eshte fakt se une shoh bukuri edhe ne "ferrat calije".... ;)

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 10-10-2005, 12:42:51
 ^o)  ferrat calije kane bukurine e vet apo jo... ;)

 • Postime: 567
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 11-10-2005, 08:56:10
Patjeter qe bukuria ndikon ne dashuri...biles do te thosha qe eshte bukuria e jashtme, ajo qe te shtyn ta njohesh edhe ne brendesi personin...se nqs nuk do ishte e bukur X apo y un as sdo merreja guzimit ta njihja bukurin e brendeshme te saj.

Por nese esht x e bukur shum e ty ste jep shanc ta njohesh brendesin ateher qfare thua???
Gjithmon them se esht brendesia qe te shtyn ta njofesh ose te afron te jep shanc ta njofesh me mir sepse bukuria thon vlen per tri dit e mandej jeton me brendesin.

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 12-10-2005, 10:06:42
Po mir moj spider si do veprosh nqs do jeni ne kete pozicion...hmmm.. p.sh..rruges duke ec me nje shoqe shikon nje djal king por shikon edhe nje djal llapush(te shemtuar)...kujt do ja hedhesh syte? 1 apo 2shit?

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#17 ne: 26-10-2005, 08:30:29


Bukuria shkon e vjen
dashuria s'te genjen

Kur me dike je vertet i dashuruar
Bukuria nuk duhet mohuar

Bukuria fizike eshte pasuri
Bukuria e shpirtit eshte dhunti

Pasuria shkon e vjen
Dhuntine kollaj s'e gjen

Kur kupton se je i dashuruar
Syte te jane verbuar

Mos shiko si eshte nga jasht
Se perbrenda mund te kete kasht

Ndjenja deshiren e imponon
Por deshira me ndjenjen nuk shkon

Kur dike e deshironi
Mos kujtoni se e Dashuroni

Eshte zemra ajo qe flet
jo prekja apo akti vet

 ;)  ;)  ;)

#18 ne: 26-10-2005, 08:56:17
Kur takon dike ne radhe te pare sheh pamjen,dhe jo per gje te mbetet dicka nga tiparet e tij ose te saj ne mendje.

Ama nje cike bukuri duhet si thoni ju qe te na dalin dhe kalamajat e bukur!

 • Postime: 51
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 26-10-2005, 19:45:57
 bukuria ka rendesi  ne momentin kur e sheh per here te pare 1 person..esht normale qe 1 mashkull simpatik do me terheq me shum per ta njohur se 1 tj qe sesht i tille.. por pamja ka vetem pak peshe ne 1 lidhje

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 28-10-2005, 02:23:42
Persa i perket bukurise ne dashuri ka nje rendesi, por ketu duhet percaktuar qarte faza ne te cilen merr rendesi bukuria, dhe kjo eshte pikerisht ne momentet e para te njohjes sepse nje mashkull apo nje femer teheqjen e pare e ka pikerisht nga bukuria qe rrezaton mashkulli apo femra tjeter per te cilin eshte i interesuar.Por kurrsesi nuk mund te themi se ajo eshte vendimtare per te vazhduar marrdhenien e tyre, sepse une mendoj se po te varej prej bukurise atehere do te ishte nje dashuri pa themel.
Pershendetje te gjitheve!

 • Postime: 7
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 03-11-2005, 09:37:59
mendimi im eshte 50% i bukur kurse 50% i sjellshem , i mire ne shpirt, jo diktator, i bute , qytetar

 • Postime: 8
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 04-11-2005, 08:15:16
shumica e te rinjeve shpesh thone se bukuria ska lidhje,ska problem nuk asht me rendsi te jete shume e bukur,por tejete e mire,e sjellshme ama te gjithe shikojne te jete edhe e bukur,,

une per mendimin tim them se edhe bukuria duhet,po i jap rendesi edhe ate jo PAK...

 • Postime: 1631
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 08-11-2005, 14:46:26
mendimi im eshte 50% i bukur kurse 50% i sjellshem , i mire ne shpirt, jo diktator, i bute , qytetar

A sben me qen Fshatar a ndoshta spo dishe me i mjel lopet per at e ke i kena shit lopet mor moti edhe tek ne ka ardh demokracija- buken tamlin po e blejna tash veq rrym skemi..

 • Postime: 639
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 14-11-2005, 17:18:32
Mah sic dihet duhet te jet dicka qe te shtyn te pelqesh dike..deri aty sa ta dashurohesh ate...dihet qe ne fillim eshte paraqitja e jashtme....por mendoj...se pamja e brendeshme..pra shpirti...ka rendesine me te madhe....pasi e njeh dike...Bukuria thon shkon e vjen...por njeriun e vertete te jetes nje here ta ben zoti rrisk ta kesh prane...nese...e ke fat...
Mendoj se ate qe dua...me pelqen ashtu sic eshte...pra me gjerat e bukura e te keqija...pasi askush sesht perfekt...as une...

Non e bello cio che bello...ma e bello cio che piace...

Temat e fundit