Sekreti i çifteve jetëgjatë - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sekreti i çifteve jetëgjatë

Sekreti i çifteve jetëgjatë

· 3 · 1080

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 24-06-2020, 23:24:46
   

Lidhjet e reja kanë më shumë dashuri dhe çaste të bukura, por koha kalon dhe shpejt filloni të ndjeheni shumë komodë në lidhjen tuaj saqë ndoshta duket e mërzitshme. Shkrimtari Mark Manson ka një ide tjetër.

“Të ndiheni “të mërzitur” e bënë lidhjen tuaj më të fortë. Çiftet të cilat kanë kaluar 60 vite së bashku kanë më shumë gjasa të shpëtojnë lidhjen e tyre sepse ata e dinë se si të bëjnë gjëra të mërzitshme së bashku dhe të shijojnë pranin e njëri – tjetrit.

“Çiftet e mërzitshme” dinë si ti bëjnë gjërat së bashku. Lidhjet e gjata nuk kanë për qëllim të bëjnë drama dhe skena të ndryshme. Ata kanë për qëllim të shprehin mbështetjen dhe mundësitë që të ndajnë jetën me partnerin e tyre. Lidhjet ndikohen edhe nga rrjetet sociale.

Duke parë lidhjet e yjeve botërore në rrjetet sociale, çiftet ndikohen nga ta pasi që shumica e tyre e krahasojnë jetën e tyre me yjet e famshme. Është shumë e rëndësishme të gjeni një balancë të shëndetshme mes teje dhe partnerit tuaj” – thotë Manson. /lajmi.net

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 25-06-2020, 07:16:36
Oooo milet po të rrahu zemra vetëm për atë që ke në brinjë, nuk te shkon mendja të krahasohesh me çifte të tjera. Ato zënkat apo problemet bëhen të lehta e të përballueshme kur zemra është me e forte se goja e truri :D

  • Postime: 160
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 08-03-2021, 13:49:15
Sinqeritet, dashuri dhe seks te shendoshe. Kjo është receta

Temat e fundit