Sex ne takimin e pare? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sex ne takimin e pare?

Sex ne takimin e pare?

· 216 · 26744

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

ne: 09-10-2007, 16:08:01
Piplla më erdhi një ide dhe thash ta kuvendojm(diskutojm) gjithë se bashku.

Shumë meshkuj duke perfshir dhe mua mendojm qe femrat qe kryejn seks qe ne takimin e pare janë prosti ose jo Goca qe te mbash mardhenje për një kohe te gjatë. nëse ju mendoni se unë e kam gabim ju lutem mund te replikoni dhe te me mbushni mendjen plz. :D
 

thanks.
« Editimi i fundit: 10-11-2020, 22:28:22 nga M A X »

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-10-2007, 16:13:30
per mua ato femra kane respektin me te madh...... :P

rrjedhimisht jane te tilla edhe per nje kohe me te gjate, nqs ja vlen.....

jo, po 3 muaj mbas njeres dhe pastaj te deludon :D

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 09-10-2007, 16:24:44
lool mor ate respekt kemi te gjithe ne por amo brenda ne vetevete kemi nje mendim tjeter per te.nga njera ane themi ah u kerrnaqem qe su lodhem me te,na e dha tak fak. por nga ana tjeter themi peff cfar k..ve. :)

Ti do kishe besim tek ajo femer qe te kaloje jeten me te? ;)

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 10-10-2007, 00:41:08
lool mor atë respekt kemi te gjithë ne por amo brenda ne vetevete kemi një mendim tjetër për te.nga njera anë themi ah u kerrnaqem qe su lodhem me te,na e dha tak fak. por nga ana tjetër themi peff cfar k..ve. :)

Ti do kishe besim tek ajo femër qe te kaloje jetën me te? ;)
i nderuar stalion......le ta marr me seriozisht temen:
duke u nisur nga pregjykimi qe nje femer qe ta "jep" qe naten e pare eshte ku..e dhe me nje te tille nuk kalohet jeta, une po te paraqes nje mundesi tjeter.....nqs ti-ne njohim nje femer qe na pelqen edhe ne i pelqejm asaj, por na "torturon" per nja 1 muaj, mbas 1 muaji na e "jep".....konstatojme se eshte pak "e plagosur"(jo e virgjer), nga ana tjeter sot nuk duhet te pretendojme femra te pa "plagosura", apo jo?!  nga e din ti-ne, çfare ka bere ajo femer para se te na takoje ne-ve......
mendimi im edhe mund te hidhet poshte, nqs ajo femer "e nje nate" ka vertet karakteristikat e nje ku..e, dmth: arrogante dhe mos kokeqarese ne kulm.....por mund te jete nje moment apo situate ku nje femer ben dhe nje "hap" te tille....
per mendimin tim ajo nuk eshte as ku..e, e as nje femer qe nuk mund te kalohet jeta me te.....

ps: po te punosh ne ndonje bar hoteli ku femrat i sjell dhe i merr xhaxhi avioni jam i sigurte qe do te nderrosh mendim...

pershendetje...

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 10-10-2007, 03:23:11
Piplla më erdhi një ide dhe thash ta kuvendojm(diskutojm) gjithë se bashku.

Shumë meshkuj duke perfshir dhe mua mendojm qe femrat qe kryejn seks qe ne takimin e pare janë prosti ose jo Goca qe te mbash mardhenje për një kohe te gjatë. nëse ju mendoni se unë e kam gabim ju lutem mund te replikoni dhe te me mbushni mendjen plz. :D

thanks.

Ma vodhe idene nga koka, te betohem. Kam qene gjithe diten shume e zene dje edhe sot, por keto dite i kam thene vetes duhet ta hap temen per Seksin ne Takimin e Pare, se e kam patur ne mendje prej disa javesh tashme. Ose me sakte tema ime do t'i dedikohej "One-Night Stande-ve". Ne fakt ajo eshte nje teme krejt tjeter, se s'i perket vetem seksit ne takimin e pare por seksit ne takimin e pare me nje person qe s'do e shikosh apo takosh me. Meqe "Sex ne takimin e pare" e hape ti (dhe une do ta diskutoj), ate temen tjeter per "One Night Stands" do ta hap une. ;)

TE PERSHENDES STALIONO DHE URIME PER TEMEN SHUME BASHKE-KOHORE DHE SERIOZE. :))

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 10-10-2007, 03:29:51
Une do e quaja dobesi.

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 10-10-2007, 04:05:26


Shumë meshkuj duke perfshir dhe mua mendojm qe femrat qe kryejn seks qe ne takimin e pare janë prosti ose jo Goca qe te mbash mardhenje për një kohe te gjatë. nëse ju mendoni se unë e kam gabim ju lutem mund te replikoni dhe te me mbushni mendjen plz. :D

thanks.

Atehere, ti e ke pare kete teme nga nje prizem tjeter dhe une tani per tani kete prizem po diskutoj. A mendoj une se femra qe fle me nje mashkull qe ne takimin e pare, quhet apo konsiderohet kur&e?! - (Versioni shkurt i pergjigjes): ABSOLUTISHT JO!

(Versioni me i gjate) OK, PERGJIGJIA IME ESHTE VARET, POR ZAKONISHT DO TE THOSHA JO - NJE FEMER E TILLE S'ESHTE DHE S'ESHTE E THENE TE JETE KUR&E. Po te shpjegoj, me poshte:


Pse varet do thuash ti, sepse varet se ku dhe si e ke njohur ate femer, nese ta ka prezantuar dikush, etj. etj. Nese ti kete femer e njeh ne nje bar apo diskoteke dhe eshte duke pire martini, uiski apo birre pa fund e duke ndezur e shuajtur cigare, apo/edhe nese po tregohet shume provokuese ne pergjithesi e shume flirtuese me cdo mashkull pak a shume (jo vetem me ty). Nese kjo eshte nje femer shume provokuese qe nga veshja qe ka ne trup e deri tek veprimet e saj qe te bejne te mbledhesh mjekren e te rrudhosesh fytyren, dhe nese ti lidhesh me kete femer atje ne bar dhe shkoni diku ne ndonje motel apo hotel per pak 'good time', atehere sigurisht kjo femer nuk eshte materiali i femres qe u prezantohet familjareve, per te cilen mund te krenohesh ne shoqeri apo tu mburresh shokeve e te cilen do ta konsiderosh si nje nuse/grua/bashkeshorte te ardhshme. Pra ne nje situate te tille, aspak s'mund ta konsiderosh kete femer si "wife material". Por nga ana tjeter: Nje femer te tille nuk mund ta quash ndoshta kur&e tamam sepse nuk e njeh aq sa t'ja dish life-style e saj apo sesi e jeton jeten ajo. Keshtuqe te arrish ne gjykim te tille apo t'i vesh epitetin "kur&e" apo "e perdale" menjehere mbas disa oreve qe ke kaluar me te duke bere seks e jo duke njohur njeri-tjetrin, nuk eshte as e mire, as e nevojshme e as e llogjikshme per mendimin tim. Ama nje femer e tille sigurisht s'do ti bente pershtypje te mira nje mashkulli, pasi do te dukeshe edhe "cheap" edhe "easy" perpera syve te tij: dmth nje femer e lire dhe e lehte per 'tu kapur'. Ky ishte nje skenar.

Nje rast tjeter tani: Nese nje miku yt apo nje shok i ngushte ka kohe qe te flet (shume mire) ne lidhje me nje femer qe ka deshire te ta prezantoje se jo vetem eshte vajze e mire por se mendon qe do te jete e perkryer per ty dhe atehere ti vendos (me ne fund) ta takosh. Atehere, mbasi vendosni te takoheni qe te dy (me ne fund), ne takimin tuaj te pare mund te shkoni per nje dreke/darke e ne ndonje bar me pas (afterwards), apo per nje piknik a ndonje shetitje ne park dhe menjehere ndjeheni shume mire dhe "sikur te jeni bere per njeri-tjetrin" ne kompanine dhe prezencen e njeri-tjetrit, pra 'you hit it off right away', njera gje con ne tjetren dhe arrini qe ta kaloni naten bashke, mbase jeni ndjere shume mire me njeri-tjetrin dhe gjithcka ka rrjedhur natyrshem. Atehere pra: ne nje situate si kjo, nuk me duket aspak gje e keqe, anormale (edhe se per disa do te dukej dicka jo-normale), apo ndonje thagme a gje e pamoralshme nese ju te dy e kaluat naten bashke dhe ndodhi qe ne takimin tuaj te pare, dita perfundoi me seks. Nje femer te tille une si Eleganca, por mendoj qe edhe shumica e cunave qe jane cuna tamam dhe qe jetojne ne vitin 2007 jo 1987 :P, nuk do ta konsideroja kete si dicka te keqe e ta quaja kete femer "kur&e". Ata qe mendojne keshtu, jane nje cike si shume mbrapa me kohen se kane mentalitetin e nje plaku apo akoma me keq te nje plake llafazane. :P :D

Keshtu i Dashur Stalion, shpresoj te kem hedhur ca drite mbi kete teme dhe te te kem bindur qe ti e ke mendim se pse mendon ashtu per ato femra. :P  :-[ Keta dy shembujt me siper jane shume te ndryshem dhe jane dy situata apo raste te ndryshme qe te parashtrova per ta ilustruar mendimin tim. Mund te sjell edhe dhjetra shembuj te tjere por mendoj se idene e pergjithshme sesi mendoj une, e kuptove. Per mua o njerez, eshte keshtu: nese dicka rrjedh natyrshem dhe ndjehet mire, nese nuk eshte e forcuar (jo ne kuptimin 'perdhunim' por ne kuptimin qe s'eshte dicka qe po e ben vetem se ju tek atij apo tu tek ty apo per te 'vertetuar' dicka), pra nese gjerat rrjedhin lirshem e natyrshem dhe ju te dy keni patur bashke nje date/takim te bukur ku keni ngrene, keni pire, keni bere biseda te mira, keni buzeqeshur e keni qeshur me njeri-tjetrin dhe oret kane kaluar shpejt e shpejt, keni shkembyer puthjen e pare dhe me pas ka kaluar ne dicka akoma me shume sic eshte seksi apo kalimi i nates se bashku (qe edhe pse mund te mendohet se eshte thjesht fizike, mbase eshte me teper sesa aq), sinqerisht nuk shikoj ndonje gje te keqe. Perkundrazi ky takimi i pare me shume probabilitet qe do te coje qe keta te dy te kene shume e me shume takime te tjera, neser-pasneser ta quajne veten te dashur jo vetem dashnore, e ndoshta ne nje te ardhme jo shume te larget te bejne dasme se bashku.

E pra s'me duket gjeja me e keqe ne bote seksi ne takimin e pare. Kjo ndoshta ngaqe une jam rritur e kam jetuar nje dekade te mire ketu ne USA dhe e shikoj jeten pak me ndryshe nga nje moshatarja ime e rritur gjithe kohes ne Shqiperi per shembull. Ne esence une jam shume old-fashioned, e respektoj veten, moralet, deshirat, bindjet, parimet e mia, etj. por jam gjithashtu njeri liberal dhe modern, jetoj, llogjikoj dhe gjykoj me kohen - jo ndryshe! :)

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 10-10-2007, 04:11:48
Unë do e quaja dobesi.

E Pse keshtu?! Sqaroje nje cike. :) Pse qenka "dobesi" sipas teje?!

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 10-10-2007, 04:48:25
E Pse kështu?! Sqaroje një cike. :) Pse qenka "dobesi" sipas teje?!
Pse, sipas teje direkt e ne thela, keshtu ?? Kush te del perpara,dhe o burra jepja??
Le te ma prezantoj dhe njeriu me i afert,le te me thone me te mirat fjale per te,le te jete vertete i perkryeri i botes ne mendjen e tjereve, por ama duhet te jete i tille e ne mendjem time. Kete gje duhet ta arrij une ne takimet e para, te dyta dhe te tretat..  Nuk dua te gjykoj askend, por personalisht do vleresoja me teper vetpermbajtjen ndaj seksit ne te tilla takime.

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 10-10-2007, 05:04:26
Pse, sipas teje direkt e ne thela, kështu ?? Kush te del përpara,dhe o burra jepja??


Unë nuk po them kështu! PSE VE FJALE NE GOJEN TIME?! :P Nuk po them qe "t'ja japësh gjithkujt" (edhe pse s'është fjala e duhur kjo, me duket e ulet si fjale po nejse). Por nuk po them as qe ta gjykosh çdo femër vetëm e vetëm se pati njëherë seks ne takimin e pare. Jeta është e shkurter erlehta. Me duket e keqe dhe e palogjikshme ta gjykosh një femër vetëm nga seksi qe ka kryer me partnerin qe ka ne krah qe heren e pare qe e takoi. Nderi i një femre është shumë me tepër sesa kaq, nuk i përket vetëm shtratit apo seksit. Femra nuk e ka nderin e saj tek lulja qe ka perpara shaleve. He nëse një femër i bën rrugë këto gjëra (dhe një femër te tillë njoh, e kam ne pune, atë po qe e quaj kur&e pasi është, se fle menjehere me çdo mashkull qe i del përpara - zakonisht pra - dhe s'pyet shumë), është diçka tjetër. Çdo gjë me masë dhe kufi. Nëse seksi te bëhet aq semundje ngjitese apo adikt saqë "të duhet" te flesh e t'i hapesh kembet me çdo mashkull qe te del përpara, atëherë vërtetë po sillesh si prostitute. Po nejse, mua s'më ka pëlqyer kurrë një veprim i tillë ama qe ta gjykoj ne detaj d.m.th. te them se pse është ashtu si është, s'e bëj dot.

E di qe mbase shumë veta do me kundërshtojnë ne mendimin tim këtu, por si gjithmonë unë them ato qe ndiej, s'jap opinione qe t'ja mbush mendjen mases apo te përgjigjem siç është "e duhur", apo siç do pergjigjeshin shumica.

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 10-10-2007, 05:48:04
Unë nuk po them kështu! PSE VE FJALE NE GOJEN TIME?!
E dashur pikepyetjet ne fund te fjalise  kerkojne nje pergjigje dhe nuk tregojne dicka te shprehur me pare.

Nuk po them qe "t'ja japësh gjithkujt" (edhe pse s'është fjala e duhur kjo, me duket e ulet si fjale po nejse).
Mire pra, per te te bere qejfin ty, po e bej "ti jepesh".

Me duket e keqe dhe e palogjikshme ta gjykosh një femër vetëm nga seksi qe ka kryer me partnerin qe ka ne krah qe heren e pare qe e takoi. Nderi i një femre është shumë me tepër sesa kaq, nuk i përket vetëm shtratit apo seksit. Femra nuk e ka nderin e saj tek lulja qe ka përpara shaleve.
E dashur nuk paragjykova askend, kuptoj drejte pergjigjet. Kam dhene mendimin tim personal dhe vazhdoj ti qendroj.Jam shprehur per nje veprin "te dobet" dhe nuk kam permendur as kurverllik, as pandershmeri. Kam shprehur nje vetpermbajtje ne takime te tilla.
Dhe persa i perket nderit te femres, eshte nje kompleks vlerash e dashur, pjese e se ciles eshte dhe ajo "lulja" qe thua ti. Nejse teme me vete kjo.

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 10-10-2007, 05:56:56
Mirë pra, për te te bërë qejfin ty, po e bëj "ti jepesh".
E dashur nuk paragjykova askënd, kuptoj drejtë përgjigjet. Kam dhënë mendimin tim personal dhe vazhdoj ti qëndroj.Jam shprehur për një veprin "te dobët" dhe nuk kam përmendur as kurverllik, as pandershmeri. Kam shprehur një vetpermbajtje ne takime te tilla.
Dhe përsa i përket nderit te femres, është një kompleks vlerash e dashur, pjesë e se cilës është dhe ajo "lulja" qe thua ti. Nejse teme me vete kjo.E di qe nuk paragjykove zemër, unë thjesht diskutova me ty. Doja ta dija se pse e mendoje si "dobesi" seksin ne takimin e pare. Kaq. Edhe unë dhashe mendimin tim, si ti tëndin.

Përsa i përket fjalise se fundit jam 100% DAKORT ME TY ATY. Nderi i femres është tamam një kompleks vlerash e virtytesh përfshirë këtu edhe atë "lulen". Kjo është tamam teme tjetër, një teme qe e kam hapur vete madje. Eshte tek bisedat shoqerore "C'fare e ben nje femer te ndershme, po e kunderta?!"

Hidh ndonjë përgjigje edhe aty po deshe, do doja te dija vërtetë sesi mendoje. ;) Faleminderit dhe Natën e Mirë, boll pagjumesise!! LOL

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 10-10-2007, 15:05:21
S'ja ka mbajtur asnje personi tjeter te ktheje pergjigje ketu?! Une jam femra e pare qe ktheva nje replike ketu se te mos ishte per mua, as erlehta s'besoj se do kishte kthyer pergjigje. :P

Apapapapaa, sa frike nga mentaliteti qe kini! :d :P He se gjysem-shaka po bej, vetem gjysem ama. :d LOL

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#13 ne: 10-10-2007, 18:14:23
Po jap nje mendim timin bazuar tek eksperienca personale pasi nuk jam psikolog qe te jap perfundime te pergjithshme.

Gjithcka varet nga rrethanat. Nese nje femer refuzon kjo nuk do te thote se nuk te deshiron. nese pranon te bej nje gje te tille prap nuk shoh dicka paragjykuese pasi deshira e saj per te shijuar apo perjetuar cdo qelize tende mashkullore nuk tregon as dobesi por vetem ndjenje dhe vetm ndjenje te zjarrte.

E kunderta mund te thhuet per ato femra  qe hyjne ne marrdhenie dashurore me citate te qarta ne koke te tipit" po ju dhe do mendoje se se putane". Keto femra vuajne nga doza te larta hipokrizie dhe jane te paqendrueshme gjate gjithe jetes.............. ......

#14 ne: 10-10-2007, 18:38:14
stalono te kam dit çun me botë hahaha. gjthsesi. dua te them çdo gjë varet nga momenti! nëse do flisja për nga ana personale ath me keqardhje do e shihja veten tek femrat e ashtuquajtura te dobeta ose akoma me mirë. crv. do thoni pse? personalisht meshkujt qe me kanë kaluar nëpër duar kanë qenë shumë te pakte! por qe unë i jam dhënë pa u menduar se morali apo virtuoziteti im varej nga organi im gjenital! i jam dhënë atij mashkulli qe e kam ndjere ne shpirt fillimisht pastaj fizikisht. me partnerin tim edhe pse njihesha prej kohësh. nuk ishim gjendur kurrë ne rrethana intime. ne momentin e pare qe u gjendem iu dhashe! kurrë nuk besoj se më ka quajtur crv apo te dobët. thjesht ishte një mashkull i zhveshur nga komplekse te tilla! dhe unë sot e kam bashkshort. thua me konsideron te tillë apo unë duhet ta konsideroj veten julia roberts ne pretty woman? jo njerëz jo absolutisht jo! unë jam një njeri si masa e dashuruar me jetën si dhe pa komplekse kundrejt seksit ne plotekuptimin e fjalës.

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 11-10-2007, 01:54:21
stalono te kam dit çun me botë hahaha. gjthsesi. dua te them çdo gjë varet nga momenti! nëse do flisja për nga ana personale ath me keqardhje do e shihja veten tek femrat e ashtuquajtura te dobeta ose akoma me mirë. crv. do thoni pse? personalisht meshkujt qe me kanë kaluar nëpër duar kanë qenë shumë te pakte! por qe unë i jam dhënë pa u menduar se morali apo virtuoziteti im varej nga organi im gjenital! i jam dhënë atij mashkulli qe e kam ndjere ne shpirt fillimisht pastaj fizikisht. me partnerin tim edhe pse njihesha prej kohësh. nuk ishim gjendur kurrë ne rrethana intime. ne momentin e pare qe u gjendem iu dhashe! kurrë nuk besoj se më ka quajtur crv apo te dobët. thjesht ishte një mashkull i zhveshur nga komplekse te tilla! dhe unë sot e kam bashkshort. thua me konsideron te tillë apo unë duhet ta konsideroj veten julia roberts ne pretty woman? jo njerëz jo absolutisht jo! unë jam një njeri si masa e dashuruar me jetën si dhe pa komplekse kundrejt seksit ne plotekuptimin e fjalës.


Bravo Mishel. Më ka pëlqyer shuuuuuuuuume pergjigjia dhe jam 100 për 100 me ty. ;) Ata qe ndrydhen nga pranimi qe ne botë ekzistojne edhe femra qe bëjnë seks ne takimin e pare, apo kanë komplekse te tilla kaq superiore dhe te idiotizuara ndaj seksit s'më duken te pranueshme dhe as te mira për kohën qe jetojme. Siç e thashë edhe unë, siç e permendi edhe Misheli, nderi dhe virtuoziteti i femres nuk qëndron tek vagina e saj. Nëse mendoni kështu, ka ardhur koha t'i hapni sytë, te zgjoheni, e tu merrni ere lule-deleve :P sepse mendime te tilla jo vetëm qe janë te prapambetura dhe gjykuese, janë edhe te padrejta. Pastaj, siç u shpreh edhe Ujku, pse ta shikosh si dobesi apo ves a te mete këtë gjë, kur ne fakt ta shikosh si diçka te mirë e ta vleresosh pasi kjo tregon qe ajo po të vlerëson ty dhe do të te jepet ty me mish e shpirt, te te çoje ty ne atë botë fantazie qe ti akoma s'e ke provuar me te. Pastaj vetja nuk permbahet dot gjithmonë dhe pasioni sidomos nuk ka frena (aq kollaj).
« Editimi i fundit: 11-10-2007, 07:12:09 nga mishel »

 • Postime: 57
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 11-10-2007, 03:05:10
Stalion per ta mbushur me mire mendjen. Hape fjalorin dhe shiko se c'do te thote fjala k... Aty thuhet se k. quhet ajo femer qe shkon me leke dhe nga nevoja per te nxjerr jetesen. Kur 2 njerez duhen qe ne shikim te pare dhe bejne dashni ca te keqe ka ketu? Ata se bejne per leke. Ti smund ti paragjykosh ne kete aspekt femren apo mashkullin se qe nga momenti qe marrin nje vendim per te bere seks qe diten e pare kete vendim e marrin te dy.
 Perse nuk thua shembull per djalin qe shkon qysh diten e pare me te apo mbase ke femra duken gjerat pak ndryshe e?
 Une kam jetuar jashtetit per 12 vjet dhe si vajzat ashtu dhe meshkujt i kane hequr kompleksitetet qysh me kohe. Ne ketu ne shqiperi jemi mbrapa akoma. I shohim gjerat me syrin e fanatizmit.

#17 ne: 11-10-2007, 07:25:26
Përshëndetje ne rradhë të parë. Eleganca faleminderit, por thjesht kam thënë një te vërtetë ...te vërtetën Time!!!

Dua te shtoj vetëm diçka, unë nuk paragjykoj askënd , jo sepse nuk e ndiej veten te aftë ta bëj diçka te tillë, por siç kam thënë me sipër Viortuoziteti apo Morali i një njeriu nuk gjykohen kurrë nga organi i tij gjenital. Ka shumë faktor qe duhen gjykuar. Të arrish të thuash qe një femër qe jepet lehtë është e vështirë të ndërtosh një jetë!!!Është absurde. Edhe sikur te marr për te mireqene ato çka thotë Staloni, dua ti them gjithkush ne këtë jetë ka nevojë për shanse....dhe ti , dhe unë dhe gjithkush këtu duhet ti japim sikunder edhe ti marrim këto shanse. Nuk mund tia privosh askujt kete mundesi. Njeriu është një qenie ne ndryshim, pra përveç karakterit apo personalitet qe krijohet qe ne zanafille te tij, pjeset e tjera janë tepër te ndryshueshme.

Nëse unë do kisha qenë e paragjykuar (dhe ndodh qe edhe mund te kem qenë këtë se di, pasi deri tani askush nuk ka patur guximin te ma thotë një gjë tillë)...nuk do vuaja absolutisht apo te behesha pishman , thjesht do mendoja me mirë qe ka marrë fund por një pyetje do ja drejtoja....te pëlqeu kur erdhe??? atëherë merre kahun e thikes dhe ngulja vetes përpara se mua! Sepse në fund te fundit ajo pune bëhet ne dy e jo ne një. Qe kështu gjithkush te mbaj reston qe i  takon. KAQ!!!

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 11-10-2007, 08:02:38
Per mendimin tim ata njerez qe e gjykojne femren qe ben seks qe ne takimin e pare (first date) jane te veshur me mburoja fanatizmi, dhe me paragjykime qe burojne nga nje kulture qe i mungon takti, i mungon arsyetimi dhe i mungon parimi per t'i lene vend ndjenjave te njeriut dhe vendimeve qe marrin njerezit (ne baze te ketyre ndjenjave). Eshte nje gje tjeter te mos e pelqesh kete si veprim, dhe dicka tjeter ta gjykosh ate, ta konsiderosh te lig, apo nga ana tjeter t'i vesh gishtin asaj femre si kur&e. Une mendoj se ata qe gjykojne nje femer keshtu, jane zakonisht - per te mos thene gjithmone - meshkuj. Atehere, nese nje djale apo mashkull fle me vajzen qe ne takimin e pare, pse te gjykohet vetem vajza, pse te quhet ajo kur&e?! I bie edhe ky djale te jete kur&ar. Do t'ju vinte mire juve djemve sikur ta kthenim ne kete monedhe dhe gishtin "fajtor" (ne thonjeza se qe te flesh me dike qe heren e pare qe e takon ate person, s'eshte e thene te jete faj) ta vinim tek ju?!

Misheli ka thene dicka qe me beri shume pershtypje dhe ka lidhje me kete qe sapo permenda: "Sepse në fund te fundit ajo pune bëhet ne dy e jo ne një. Qe kështu gjithkush te mbaj reston qe i  takon. KAQ!!!" E pra, duhen dy veta qe te behet seksi, jane dy partnere qe e kryejne aktin dhe qe i japin vrull iniciatives. Apo sic thote ajo fjala popullore Amerikane: "It takes two to tango!" Keshtuqe heren tjeter qe guxoni te gjykoni, mendojini pak me mire gjerat. ;)

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 11-10-2007, 11:58:31
sex ne takimin e pare!  Ju lutemi te mbani preservativa gjithmone me vete, si meshkujt, ashtu edhe femrat(ju femrat s'para i keni me vete gjithmone).....pastaj......be fshi qejf.... :P

 • Postime: 335
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 11-10-2007, 12:11:53
me ate qe kam bere sex ne takimin e pare,jam martuar.Me ka pritur per kater vite e kur vendosa te dilja me te,ishte njelloj sikur vendosa te lidhesha per jete.Per mendimin tim jane tabu,pasi ndershmeria eshte tjeter,vlla i dashur,kam pare vajza plot,qe edhe pse i kane marre te virgjera,i kane tradhetuar te fejuarit o burrat sa s'ben me,(me keq si ato qe shume burra quajne pro..).Problemi eshte se ju doni ashtu si eksperienzat edhe vajzat e virgjera.e po keshtu s'ka,do ishte bukur por,por s'mund te kesh shishen plot e gruan e dehur

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#21 ne: 11-10-2007, 12:54:17
Elegance,

Po mi po “it takes two to tango” por jeni dhe vet ju femrat qe një e dy po na flisni vetëm për femren ne këtë rast, dhe shembujt qe keni dhënë janë po për te! hmmmmm:
Personalisht, nuk i gjykoj njerëzitë qe shkojnë qe ne takimin e pare, after all is their choice only – tek e fundit eshte  zgjidhje personale e tyre. Mgjth, vet nuk do ta bëja! Madje (ndac besoni e ndac mos besoni, pak rëndësi ka për mua kjo), por nëse ai (d.m.th. djali) do të me kishte kërkuar te kisha marredhenie intime me te qe ne ditën e pare, nuk do të me pelqente, madje do të ofendohesha si femër. Mendoj se ka plot mënyra te tjera për te shpalosur ndjenjat ne castet e para, pra takimin e pare.
Pastaj po flasim për takimin e pare, ndaj quhet dhe i parë, sepse nuk e ke takuar me pare, nuk di asnjë gjë për këtë person (pavarësisht se mund te kenë folur te tjerët për te), gjithesesi ne sytë e mi e mendjen time mbetet njeri i pazbuluar! (?)
E kur unë nuk e njoh se kush është, si është, çfarë pëlqen tek mua, nuk di si mendon, si i ndjen gjërat… etj, nuk mund t’i shpalos/jap veten time brenda një ore, qoftë dhe një ditë (aq me tepër trupin tim) vetëm e vetëm se me pëlqen si kallup për aq pak kohe sa jemi takuar apo biseduar, boh?!
Jam aware qe ka plot njerëz qe s’e kanë problem te jipen qe ditën e pare, por ka dhe nga ato qe i mendojnë me thelle hapat qe hedhin.
Jam me Erlehten qe e sheh si “dobesi”, madje do të shtoja dhe mungese respekti për vetveten! Instiktet duhen te kontrollohen m.q.s. kemi fatin e madh te arsyetojme/llogjikojme sepse ndaj jemi dhe qenie njerëzore e jo kafshe! S’jam fanatike (m.q.s. Eleganca i gjykon këta njerëz si mua te tillë, gjë qe është jo e drejtë!), thjesht e vleresoj veten shumë me tepër se një çast flirtimi!
Dhe duke qenë e tillë, s’kam asnjë regrets/pishmane ne jetë sepse ne çdo hap qe kam hedh kam qenë e matur! Kam bërë c’më ka dashur zemra e mendja, e jo se c’kërkon truri apo “the balls” e mashkullit ;)
Gjykimi, mendimet, ndjenjat, trupi eshte i IMI dhe vetem i IMI, ju qe jeni kundra, hidhuni pupthi po te doni. Por sesi e perjetoj e dua ta perjetoj jeten time s'i marr doren askujt, prandaj s'dua te me kunderviheni me replikat tuaja.
Thjesht dhashe mendimin tim, tek e fundit jemi ketu per te ndare mendimet tona... opinionet per keto raste pak me interesojne.

Gjithe te mirat!

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 11-10-2007, 13:00:35
kurre mos u thente, kurre.........

#23 ne: 11-10-2007, 13:11:06
Pikerisht Smiley, jemi ketu te ndajme mendime dhe absolutisht te bejme aludime mbi personat qe shkruajne. Une e mendoj ne kete menyre...ti ne nje tjeter. Respektojme mendimet e gjithkujt. Kjo me duket mese normale...

#24 ne: 11-10-2007, 14:40:36
Pershendetje goca e cuna!

Qenka hapur nje teme shume e bukur dhe bashkekohore, klasike fare do te thoja- ne sensin e saj te mirfillte- pasi seks kemi pasur do te kemi dikur te gjithe.

Me ka pelqyer menyra e deritanishme e te diskutuarit mbi nje teme kaq delikate.Le ta mbajme gjalle kete fryme demokratike komunikimi :)!

Personalisht jam prej tre vjetesh e dy muajsh me personin me te cilin kam bere dashuri qe naten e pare :-[ ;), ne takimin e pare "zyrtar". Jam shume e lumtur per kete gje :engjell:. Iniciativa erdhi nga ana ime ;).As nuk me ra ndermend ta gjykoj veten apo ate, perkundrazi e rikujtoj si nje nga margaritaret me te medhenj te dashurise sone deri me sot. Puthjet dhe shikimet e embla te asaj nate do t´i ruaj ne shpirtin tim per gjithe jeten :X :love:.

Ngaqe jam njeri qe e do dhe e vlereson realitetin e vetvetes per ate qe eshte, nuk e kam per turp ta permend kete fakt ne muhabet e siper.
Kam vene re shpesh se bashkebiseduesit e mi jane gelltitur njehere :-[ e kane buzeqeshur pastaj pak si te zene ne faj dhe me pas me kane thene "sekretin" e tyre :-[, qe e kane bere edhe ata te njejten gje LOL.
Me vjen mire qe i kam inkurajuar te tjeret te shprehen mbi kete teme.E di qe s´eshte e lehte per kedo.
Pasi cdo gje ne jete eshte ne zhvillim e siper, edhe botkuptimi i njerezve ndaj iniciatives seksuale nuk ka ndejtur vendnumero hmmmmm:.

Kur kam hasur me pare meshkuj te cilet kujtonin se ishte e vdekur qe edhe mund te shkoja me ta ne krevat qe naten e pare  (duke u nisur nga paragjykimi patriarkal se femrat e hedhura e te pavarura i hapin shalet shpejt >< >< ><), i kam lene me endje me gisht ne goje jo vetem naten e pare-por per gjithmone :pafshim- sepse me jane neveritur komplet prej sjelljes se tyre arrogante dhe percmuese :@. Edhe me te bukurit e botes te ishin, me nje te tille kurre s´do te shkoja Jojo: sikur gjithe jeten te me vinte nga mbrapa dhe te ma shtronte me flori e petale lulesh rrugen ngado qe te shkoja.

Ne se behet fjale per dike qe me pelqen, nuk do te luaja filma, as naten e pare e as me vone ;), dhe s´e kam bere kete gje ndonjehere :P.

Po te dashur djem mos na gjykoni ashper kur e ndieni qe ne ju deshirojme vertete :-[ dhe prape nuk mundemi te fleme me ju :(.

Ka edhe situata te tilla ne te cilat nuk mund te jeshe 100 % e sigurt ne se eshte momenti i pershtatshem :S per arsye nga me te ndryshmet :(.Disa prej jush mbajne meri pastaj zemrathyer:...dhe humbasin rastet e volitshme te se ardhmes se afert LOL.

Per mendimin tim s´ka te beje fare cilesia dhe karakteri i partnerit per jeten me deshiren e tij seksuale ne takimin e pare apo te dhjete.Perkundrazi, une kam deshire ta eksploroj partnerin tim sa me shpejt dhe hollesishem te jete e mundur :Pdhe per kete duhet shume "pune"  :D ne cdo aspekt  :P
kjo eshte strategjia ime ;)

 :perqafim :perqafim :perqafim :perqafim :perqafim :perqafim per te gjithe

Emira

Temat e fundit