Shikoni gjoksin e femrave për të jetuar më gjatë - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Shikoni gjoksin e femrave për të jetuar më gjatë

Shikoni gjoksin e femrave për të jetuar më gjatë

· 10 · 3219

 • Postime: 2649
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

ne: 30-12-2009, 09:37:41
Shkencëtarët gjermanë pohojnë se shprehia e meshkujve për të shikuar drejt gjoksit të femrave zgjat jetën e tyre dhe i sjell dobi shëndetit të tyre, dhe për këtë arsye ata iu rekomandojnë meshkujve (sidomos atyre mbi 40 vjeç) që së paku dhjetë minuta brenda dite të shikojnë drejt gjoksit të femrave.Autorët e studimit thonë se ngulitja e syve te gjinjtë e femrës është një shprehi e shëndetshme e meshkujve dhe ka efekt të njëjtë në jetëgjatësi sikurse ushtrimet intensive, dhe mund të zgjatë jetën deri në pesë vjet më shumë.

“Vetëm dhjetë minuta shikim në gjinjtë e një femre joshëse, ka efekt të njëjtë sikurse 30 minuta ushtrime aerobike”, thotë gerantologia Karen Weatherby, drejtuese e studimit

Të dhënat janë bazuar në hulumtimin që ka zgjatur pesë vite, ndërsa është realizuar te 200 participantë në tri spitale gjermane- me ç’rast nga gjysma është kërkuar të shikojnë drejt gjinjve të femrave, ndërsa gjysmës tjetër i është ndaluar ky ‘aktivitet i ëmbël’. :D  /Telegrafi/

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#1 ne: 30-12-2009, 09:41:21
ishalla eshte e vertete

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 30-12-2009, 15:58:59
Eeehh  lumet ju..edhe nje arsye më shumë për të fryrë sytë...deri tash nuk keni pas arsye.. :D

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 30-12-2009, 20:03:58
Po pse vetem gjoksi?Ka me lezet te shikosh nje goce ne sy?E qeshura zgjat jeten, e jo gjoksi.
Duhet mbajtur ndonje foto me gjoks ne PC dhe ne Telefon, keshtu ndoshta zgjatet jeta me shume :P :P

Gjumashi

 • Postime: 292
 • Karma: +18/-14
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 30-12-2009, 20:59:08
Po ne femrat ku duhet te shofim qe te na zgjatet jeta.... se mos thoni llafe turpi ore  :P LOL LOL

 • Postime: 720
 • Karma: +20/-4
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 30-12-2009, 21:50:30
Kjo eshte e ditur qysh moti, stresi shkaterron shendetin ndersa antistresi forcon ate
Ky veprim ose ky enderrim mund te jete hyrje ne antistres por mund te behet i demshem nese nuk materializohet
Sidoqoft mendoj qe vajzat per hire te njerezimit duhet te largohen nga egoizmi dhe ti vene sa me ne pah pjeset e tyre te bukura, duke qene gjithashtu te pakursyera ne shfrytezimin e tyre ne bashkpunim me gjinine e kundert
Pra jep ate qe ke, merre ate qe se ke, sepse bashkepunimi rrit edhe jetegjatesine

 • Postime: 1508
 • Karma: +75/-34
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 10-03-2010, 18:55:34
lum meshkujt edhe kete favor e kane............po ne femrat cte shohim qe te na zgjatet jeta?????? :P

 • Postime: 410
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 27-09-2010, 22:56:07
Oqean po u mbytsh more djale  ;),,, uaaaaa cu hape pune cunave te shkrete se nuk shofin hic ato ce kane emrin mo ? Ah po molle  LOL LOL LOL

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 27-09-2010, 23:00:22
thua te jete e vertet kjo
se i bi qe une te jetoj me shume se cdo kush se pres e percjell gjimnazinedhe nga lart ku ndodhem une  shikoj lloj lloj madhesie te binjakeve :D :D

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#9 ne: 30-09-2010, 11:24:38
lum meshkujt edhe kete favor e kane............po ne femrat cte shohim qe te na zgjatet jeta?????? :P
......do ta dergoj ne mp?..apo jo?..me kthe pergjigje..se eshte shume sekret ;)

Temat e fundit