Si e imagjinoni naten e pare te marteses? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si e imagjinoni naten e pare te marteses?

Si e imagjinoni naten e pare te marteses?

· 223 · 26733

 • Postime: 6093
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 24-04-2005, 07:03:07
Mendimet per martese tashme kane ndryshuar edhe nuk jane me si nje kohe me pare. Tashme ca njerez madje thone qe nuk duan as qe te martohen.

Po juve te dashur anetare si e imagjinoni naten e pare te marteses? Si dicka te shenjte edhe te vecante, ku cdo gje do te ishte perfekte? Apo si nje nate si gjithe te tjerat qe ke kaluar me personin e zemres vetem qe tani jeni te martuar?

 • Postime: 3703
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 24-04-2005, 10:43:55
Kacurelsja,eshte e vertete se tani mendimet per martesen kane ndryshuar dhe gjithcka eshte ndryshe.
Nuk besoj se do e pres naten e pare te marteses si diqka te shenjte turpi:sepse "shenjterine"do ta perfundoj sigurisht para kesaj nate turpi:
Veq supozova une a,se kushedi si do jete :O :O ;)

 • Postime: 437
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 24-04-2005, 13:37:26
Kacurelsja,eshte e vertete se tani mendimet per martesen kane ndryshuar dhe gjithcka eshte ndryshe.
Nuk besoj se do e pres naten e pare te marteses si diqka te shenjte turpi:sepse "shenjterine"do ta perfundoj sigurisht para kesaj nate turpi:
Veq supozova une a,se kushedi si do jete :O :O ;)

Sigurisht po ta kaloni me te dashurin e zemres do jete nje nate  e mrekullushme..
 po ta kaloni me nje njeri qe jeni martuar sa per te ndryshuar statusin ne gjendjen civile do jete nje nate si gjith te tjerat qe do vijne pas saj.
te uroj ta kalosh naten e pare me ate qe dashuron.

 • Postime: 5022
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 24-04-2005, 19:06:42
nata e pare  e martese do te jet nje nate e mrekullushme sigurisht prane njeriut qe dua ;)
shnash ishalla ja mberrijm asaj dite :P

 • Postime: 125
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 25-04-2005, 06:52:51
varet ke nusja po doli  e shpuar  do thoja ;ndal orkestra , dasma mbaroi..ka dal nusja e perdorur ........ po doli ne rregull do vazhdoja punen deri sa ti gjeja fundin e ......

 • Postime: 3703
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 25-04-2005, 11:47:04
Pasi qenkam keqkuptuar po e sqaroj dhe njehere.Une natyrisht se me ate qe martohesha edhe do kisha deshire ti dhuroja"shenjerine"por ne naten e pare apo para saj,kjo eshte pikepyetja.

 • Postime: 950
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 25-04-2005, 18:27:13
naten e pare thome se do te jem e lodhur.... por s'ma merr mendja se do te jem aq e lodhur qe mos te kem nje nate te mrekullueshme  ;) :D hehehhehhe

 • Postime: 28587
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 26-04-2005, 08:54:10
Nqs vazhdoni chit chat ketu do ju ndaloj hyrjen ne forum!

 • Postime: 58
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 26-04-2005, 18:07:07
the eagle  pse ti do prisje  deri ate nat te shikosh nusen a esht e shpuar  me habit po nejse mendimi yt

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 27-04-2005, 10:13:37
varet ke nusja po doli e shpuar do thoja ;ndal orkestra , dasma mbaroi..ka dal nusja e perdorur ........ po doli ne rregull do vazhdoja punen deri sa ti gjeja fundin e ......

E dashka te virgjer djali loooool .....po pse mo po te ishte nje vajze e mire ti do ta lije vetem se nuk ishte e virgjer ..pastaj mendoj se keto gjera diskutohen para dites se marteses nuk lihen ne momentin e fundit mbasi ke harxhur nje dynja me para per dasmen...hej medet djali do na u fuska me frike ne dhomen e gjumit duke menduar nese do jete sic shpreson ai ....:???

Nejse te mos dalim nga tema ...une naten e pare te marteses me thone te drejten po te jet nje dasem shqiptare 3 dite dasem qe ta qit shpirtin do shkoja ne shtepi ndoshta do me merrte nja 1 ore me heq karficat nga koka e tualetin nje dush e me pas direkte ne shtrat e do me zinte gjumi  ne kenaqesine e bashkshortit tim ( fuqite do ti ruaja per ne mengjes kur te ishim me pak tap e me pak te lodhur ) :D

 • Postime: 639
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 27-04-2005, 11:05:31
 :O
Nejse......
Naten e marteses me pelqen jashtezakonisht qe kur te martohem   te kem te gjith te afermit e sigurisht familjen time afer ne ato caste....kurse sa per naten kam tre mendime ketu do them vetem njerin nga to....Ta kaloja ne nje kasolle diku nga ato vendet tropikale pse jo edhe ne breg te detit pran nje zjarri te madh ku te degjoja zhurmen e dallgeve e sdiskutohet pak muzik romantike....

Prado me pelqente tu martoja ne reren e detit....kjo tregon sa e dua e sa shume me mungon ai det...

Gjithsesi sido ta kalosh do jet me siguri nje nga netet qe sdo harrohet .E sa per faktin e virgjer apo jo hmmmm habitem pse nuk shoh asnje vajze qete thote ah sikur ta kisha edhe une burrin e virgjer pasi me siguri qe ska....pra more djem e di qe eshte shume e bukur te ishte e till por nese takon shpirtin binjak dhe do besh jeten me te lumtur me te cfare rendesi na paska  NJE LEKURE QEPE ME SHUME.... :O
Nejse i respektoj tradtitat shqiptare dhe mendimin e  juaj more djale ishalla ta jep zoti ashtu si e do e ke zemren.
psh Ketu ku jam une po jap nje shembull koti ...e mendoj edhe ne vendet e tjera ne kete bote .Koha po ndryshon pra te virgjer mund ta marresh nese eshte 15 vjec e zem me shum se di sve doren ne zjarr per askend e si bej me faj askend.Pasi sic e dim cdo vajze nese shkon me nje djal shkon se e do e jo si shumica e cunave qe thon te shtyj sa te shtyj se mos do kaloj jeten me te....kjo qe nje shprehje e ca shqiptareve qe ma kan zen veshet....
Te duash dike  sesht mekat pra edhe ti falesh trupin tend pasi e do...me mekat eshte te tallesh me virgjerin e shpirtin e dikujt....qe se meriton...pasi me vjen keq per shum vjaza qe kan pas ket fund.E si quaj vajza te keqija thjesht pa fat.Sic ka dhe vajza qe e kan zanat ate pune ateher ato skam cte them gjithkush ka mendjen e vet.Por vetem kete gje mendoj nese nje njeri te do me shpirt pra te respekton per kush je  dhe ti i jep te njejten doze pak a shum te dashuris e respektit  me siguri qecdo gje do shkoj mbare e mire...Me vjen keq per ca goca te ardhura nga fshatrat mbase jan nga 16 vjec dihet vijn te virgjera por ti shihni ketu si behen pas nja nje viti ateher te vjen ti biesh murit me koke...pasi sic dihet vendet qe kane me shume fanatizem kan me shum degjenerim ne te.Keshtu puna o djem mendimi im eshte te shihni dike qe mund te ju kuptoje e te ju doje pa interes e me dashuri ta keni afer kur te jeni ne hall e sa per virgjeri cte them ishalla jua ploteson zoti ashtu si ta kerkoni... :)

Gjithsesi ju uroj te gjithve qe naten e pare te marteses tja kaloni sa me bukur e te jet nje nder netet e paharruara per ju...
Respect thug girl

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 27-04-2005, 12:01:15
Thugette girl...shume ke folur asgje s'ke thene...

 • Postime: 350
 • Karma: +1/-0

#12 ne: 27-04-2005, 13:06:09ME SA PO SHOH UNE DHE NATEN E MARTESES PO E KALOJNE VETEM.


KA ARDH KOHA ME NEJT VETEM.   


NE FUND TE FUNDIT ESHTE E MODES ME NEJT VETEM .

#13 ne: 27-04-2005, 13:10:11
Une do e theme, kur do e beje.Se para kohe sikur ska kuptim. ;)

Thugette_Girl. ;) E bejem nje here, pastaj shkruajm te dy ne ketu.

Ju pershendes.
« Editimi i fundit: 27-04-2005, 21:07:35 nga Jashte »

 • Postime: 639
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 27-04-2005, 21:05:26
Thugette girl...shume ke folur asgje s'ke thene...

Z.Ibrahim ato fjale me kane ardhur ne mendje ate cast ato kam shprehur....
Tema ben fjale per naten e marteses gje tecilen une me ato fjalet e mia e kam shpreh si kisha pas deshire...E NUK BEN FJALE TE KOMENTOSH CFARE SHKRUAJ UNE OK?
Per me shume ske shkruar asgje ne lidhje me temen.....
Gjithsesi flm qe ju del pune dhe me shkrimet e mia...

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 28-04-2005, 07:51:34
Sidoqofte, mua ashtu m'u dok... te  pershendes... ;)

 • Postime: 155
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 28-04-2005, 10:29:47
Obobobob ca thoni ju mo a doni me dite se si e prese une naten e Marteses me duare Hapur me emocione e prese ate nete dhe them ishalla se ka harru Gruaje ate senin ke shtepija e familes se s'me duhet gje pa te ;) ju Pershendes e shaka bej e mos i merni gjerat serioze eeeeeeeeeee ;)

 • Postime: 3703
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 28-04-2005, 11:34:53
LOL LOL LOL

 • Postime: 2890
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 28-04-2005, 12:22:43
Une shpresoj qe naten e pare te marteses ta bej ne OQEANIN E NGRIRE TE VERIUT hahaha ku te gjithe te ftuarit te veshin patina se i doli moda kepuceve... te provojne dhe 1 here pa kepuce te shkojne ne dasem... LOL LOL

 • Postime: 196
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 30-04-2005, 03:22:39
Nje shtrat te madhe me te shtruar te bardh, me plot rose te kuqe te shkeputura e te shperndara ne shtrat.  shume qirinj te vogel e te mdhenje ndezur.  ca vere te kuqe, me ca kokrra rrushi e qershije. edhe nusja pak e dehur nga vera e meparshme!

 • Postime: 1031
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 30-04-2005, 11:57:26
its gone be scaryyyyy :P j/k ...tani si e imagjinoj un..hmmm kur te vij koha ju tregoj se kam frik te imagjinoj  loooool :P

jam shum dakort me ato qe the Thugette_girl .. you rock hun
ene ibrahim ste ka caktuar njeri hetues ktu qe te gjykosh njerzit per cdo gje ...
thjesht mendimi im ky ... te pershendes ;) (mos shkruj koment plz se duhet te zihemi pastaj ok)

 • Postime: 1399
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 30-04-2005, 20:01:37
Tull gjume se do jem i lodhur nga dasma

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 30-04-2005, 21:08:57
Tribani edhe une ashtu thashe po rinia ketu mendoka ndryshe ...ehh cu plaka mer jahu :D ene pa burre hala :D

 • Postime: 154
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 03-05-2005, 11:17:25
Pasterti dhe passion!
Kjo do jet nata e par e marteses per mu! :)

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 03-05-2005, 13:10:50
its gone be scaryyyyy  j/k ...tani si e imagjinoj un..hmmm kur te vij koha ju tregoj se kam frik te imagjinoj  loooool
jam shum dakort me ato qe the Thugette_girl .. you rock hun
ene ibrahim ste ka caktuar njeri hetues ktu qe te gjykosh njerzit per cdo gje ...
thjesht mendimi im ky ... te pershendes ;) (mos shkruj koment plz se duhet te zihemi pastaj ok)

ke ne themi: "me han ne bark nese nuk shkruaj" andaj edhe mua: me han ne bark nese nuk shkruaj une.

po ty kush te caktoi avokat te sajin mo??? ><

mos me cito a, se do zihena...
respekt  :puth

Temat e fundit