Si e vlersoni dashurin ne ditet e sotme - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Si e vlersoni dashurin ne ditet e sotme!

si humbje kohe
12 (20.7%)
si aventur
7 (12.1%)
si diçka qe buron nga shpirti
26 (44.8%)
lidhje jetësore
9 (15.5%)
etj
4 (6.9%)

Numri i anetareve qe votuan: 48

Si e vlersoni dashurin ne ditet e sotme

Si e vlersoni dashurin ne ditet e sotme

· 43 · 6582

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

ne: 01-04-2008, 16:21:04
Cfar mendimi keni rreth kesaj pyetje ?
« Editimi i fundit: 01-04-2008, 16:28:23 nga Berni »

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 01-04-2008, 17:00:35
Dashuria eshte ndjenje qe eshte e njejte si ne ditet e sotme e si ne koherat e meparshme. Po flas per dashurine e vertete une.

#2 ne: 02-04-2008, 09:50:20
Dashuria per mua varet nga rrethanat dhe koha qe keni kaluar te dy.

Nese je ne fillime te nje lidhjeje nuk mund te thuash eshte lidhje jetesore.
Sot per sot njerezit i marrin gjerat shume kuturi,por ka dhe nga ana qe i marrin seriozisht.

Dashuria eshte pjese e jetes !

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 09-04-2008, 14:08:57
Dashuria si ndienje nuk ka lidhje me kohen, ndersa si "procedure" kjo e sotmja quhet moderrne.

#4 ne: 10-04-2008, 08:47:19
Dashuria eshte JETA !

Nuk ka rendesi ne se behet fjale per nje person qe dashurojme apo per nje pasion qe kemi.
Te duash dike apo dicka me gjithe zemer do te thote te ndiesh se si te rreh zemra ne gjoks, se si pengohesh e rrezohesh prej nje xhelozie te vogel apo prej mungeses se perkoheshme te suksesit, e te ngrihesh prape deri tek rete apo mbi to, kur rizgjohet besimi apo shpresa tek ti.

Te besosh tek dashuria do te thote per mua te besosh tek vetvetja, do te thote se e di qe ja vlen te te dashurojne, se je dikush qe Zoti e ka dashur te jete mbi kete toke, se di te japesh e jo vetem te marresh.

Pa dashuri nuk ka jete, ka nje forme tjeter te egzistuari qe une si person kurrsesi nuk do te mund ta quaja jete.#5 ne: 29-08-2008, 20:48:07
ska dashuri ne dit te sotme vec interes

 • Postime: 800
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 30-08-2008, 11:27:39
s'ka dashuri ne dit te sotme veç interes

Dashuria eshte dashuri..si ne kohet e sotme e si ne mesjete e njejta ndjenje eshte.. ose e ndjen ose nuk ndjen.

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#7 ne: 06-09-2008, 00:15:47
ufff dashuria sot ka 100 yckla :d .. sa me shume mendohesh, aq me shume matesh e sa me shume matesh aq me shume zmbrapsesh LOL LOL ec e merre vesh, he tu befsha :P

 • Postime: 108
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 06-09-2008, 02:08:54
Nuk mund ta pergjithesosh dashurin e miliarda cifteve me nje perkufizim.Aq sa te larmishem jane njerzit aq te larmishme jane dhe dashurit.Ka te llojeve te ndryshme.Njerzit duhet te mundohen ta ndertojne ate mbi bazen e sinqeritetit,vetem atehere ajo do te jet jet gjate. :perqafim  ;)

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 21-09-2008, 17:43:42
e bazuar vetem ne interes ,se di pse

 • Postime: 2568
 • Karma: +202/-176

#10 ne: 15-02-2010, 20:03:10
per mua dicka qe buron nga shpirti

 • Postime: 1012
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 20-03-2010, 14:52:18
Humbje kohe...asgje tjeter...

Mendoj se njeriu i vendosur duhet te 'luftoj' e t'i japi rendesi vetem pikesynimeve qe i ka vene vetes pa u influencuar nga ndonje dashuriçke kalimtare dhe pa asnje objektiv ne jete...Me pelqejne ato "dashuri" ku gjithçka bazohet ne mendime,ne qellimet e te dyve per arritjen e nje jete normale e plot harmoni...

Jam kundra emocioneve, pasioneve etj...  ><

 • Postime: 215
 • Karma: +5/-0

#12 ne: 20-03-2010, 15:06:18
Humbje kohe...asgje tjeter...

Mendoj se njeriu i vendosur duhet te 'luftoj' e t'i japi rendesi vetem pikesynimeve qe i ka vene vetes pa u influencuar nga ndonje dashuriçke kalimtare dhe pa asnje objektiv ne jete...Me pelqejne ato "dashuri" ku gjithçka bazohet ne mendime,ne qellimet e te dyve per arritjen e nje jete normale e plot harmoni...

Jam kundra emocioneve, pasioneve etj...  ><
dashuri matematikore  :D,,.e zgjidhe ekuacionin dhe aq ,,sa zgjidhej mund te kete???dhe keto qe permende me lart harmoni dhe te tjerat nuk i arrin pa dashuri ;)
pa emocion ,pa pasion se ka emrin fare dashuri ajo :D
me pelqen mendim i vullkanit

 • Postime: 892
 • Karma: +71/-25
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 20-03-2010, 15:10:20
....varet kur e ku e si e  gjen..............n e erresire apo ne drite....

 • Postime: 215
 • Karma: +5/-0

#14 ne: 20-03-2010, 15:12:20
....varet kur e ku e si e  gjen..............n e erresire apo ne drite....
kjo do vlente dhe per mua  :) :)

 • Postime: 1508
 • Karma: +75/-34
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 22-03-2010, 20:35:41
sot....?vetem interes......mendoj qe dashuria e vertete ka vdekur bashke me romeo dhe zhulieten ;)

 • Postime: 611
 • Karma: +21/-7
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 22-03-2010, 20:38:15
jom nxones akoma

 • Postime: 2568
 • Karma: +202/-176

#17 ne: 14-05-2010, 21:01:42
ska dashuri sot vetem interes dhe perfitime

 • Postime: 611
 • Karma: +21/-7
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 14-05-2010, 21:09:59
vullkano prit sa te hiqen vizat plako  :D

 • Postime: 1007
 • Karma: +6/-0
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 11-06-2010, 12:44:44
Dashuria te buron nga shpirti..... te jetosh pa dashuri eshte njesoj si te mos jetosh fare, pikesynimet e tjera si inetersi apo jeta profesionale etj qe mund te kete cdokush ne jete nuk kane lidhje fare me dashurine......! mos i ngaterroni gjerat.

 • Postime: 215
 • Karma: +5/-0

#20 ne: 20-07-2010, 07:54:01
Dashuria te buron nga shpirti..... te jetosh pa dashuri eshte njesoj si te mos jetosh fare, pikesynimet e tjera si inetersi apo jeta profesionale etj qe mund te kete cdokush ne jete nuk kane lidhje fare me dashurine......! mos i ngaterroni gjerat.

 :perqafim :perqafim :perqafim

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 12-08-2010, 01:25:53
paska gjetur najkush perkufizimin e dashurise a?

 • Postime: 410
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 30-09-2010, 22:13:08
Jo vetem ne te ditet e sotme por dhe ne te djeshmen Dashuria = Pasion.

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 30-09-2010, 22:15:20
nga e dije emrin  tim  me adrenalina edhe mua pasion me quajne :D :D

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 30-09-2010, 22:53:59
Si Helm...  :D

Temat e fundit