Si eshte hera e pare? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si eshte hera e pare?

Si eshte hera e pare?

· 68 · 3105

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

ne: 26-10-2004, 14:56:05
Te na flitni pak per eksperiencen e pare!
Une per vete nuk e kam provuar akoma.
:(
« Editimi i fundit: 19-01-2021, 01:05:59 nga 12:51 »

#1 ne: 26-10-2004, 15:12:34
Seksi per shendet te mire
 
 
 
1. Ndihmon ne rruajtjen nga kanceri i gjiut

 Stimulimi oral dhe me dore i tere siperfaqes se gjirit te femres, e ne veqanti te majes, rrite prodhimin e hormonit oksitocin qe eshte pergjegjes per ngrehjen e muskujve qe e mbajne gjiun, e me kete edhe per largimin e helmeve nga organizmi. Gjinekologu amerikan dr. Chapman qe percjellte gjendjen e pacienteve nga kanceri i gjiut, erdhi ne perfundim se me mire mjekoheshin ato qe kishin jete te rregullt seksuale.

2. E pakeson stresin

Individet qe jane te kenaqur me jetesn e tyre seksuale, nuk jane aq nervoz, te padurueshem dhe me pake i nenshtrohen stresit.

3. Largon dhimbjen

Perjetimi i rregullt i orgazmit bukur shume e paeson dhimbjen te femrat qe vuajne nga artritisi. Kete e vertetoi hulumtimi ne univerzitetin amerikan Rutgers.

4. Dhuron jete me te gjate

Aleks Komforti -seks guru i viteve shtatdhjeta ka deshmuar se ata me jete te kenaqur seksuale jetojne me gjate se gjenerata e kolegeve seksualish me pak aktive.

5. Shkrine kalori te teperta

Seksi i afshte eshte me i efektshem se kercimi ne terene te tenisit apo fitnesi ne salle sportive. Gjate seksit digjen rreth 4.2 kalori ne minute

« Editimi i fundit: 14-12-2004, 19:50:45 nga Gjumashi »

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 26-10-2004, 16:51:13
Seksi për shëndet të mirë
 
 2. E pakeson stresin

Individet qe jane te kenaqur me jetesn e tyre seksuale, nuk jane aq nervoz, te padurueshem dhe me pake i nenshtrohen stresit.


5. Shkrine kalori te teperta

Seksi i afshte eshte me i efektshem se kercimi ne terene te tenisit apo fitnesi ne salle sportive. Gjate seksit digjen rreth 4.2 kalori ne minute

 

 

2 arsye me teper!
Po nuk ishte kjo pyetja Gjumasho!!!
:-[
« Editimi i fundit: 14-12-2004, 19:52:53 nga Gjumashi »

 • Postime: 28587
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 26-10-2004, 18:57:14
Besoj se pergjigje me te mire per ty do jepnin femrat, ato qe e kane kaluar tashme kete faze. Uroj te jete ndonjera qe ka guximin e duhur per te mos e pasur problem te flase hapur :)

Per aq sa di une mund te them se nuk mund te jepet nje pergjigje perfundimatare. Pasi ka femra te ndryshme dhe secila e perjeton ndryshe "heren e pare".
Disa kane dhimbje qe mund te jene te ndryshme; Te forta, mesatare dhe te buta. Keto dhimbje nuk jane vetem heren e pare fare, por ne heret e para. Te pretendosh per kenaqsi dhe orgazem  heren e pare eshte enderr. I duhet dhene koha e duhur dhe partneri i duhur kesaj pune. Por sic e thashe kjo eshte e ndryshme per femra te ndryshme.

Ka gjithashtu femra qe nuk ndjejne dhembje fare, por e kalojne shume lehtesisht heren e pare. Nje problem tjeter eshte dhe gjakderdhja. Shumica kane, por disa JO! Dhe te mendosh sa mendime vine pas kesaj. Nese jo dhe je vertet e virgjer, atehere shqetesohesh jashte mase, pasi ke mendimin se partneri do mendoje qe ti ke pasur me pare merdhenie, por ke genjyer. Por rasti nuk eshte i tille. Kjo vjen per shkaqe fiziologjike, pra nuk ke vetvetiu, jo se e ke pas humbur virgjerine. Gjithashtu duhet thene se te ato qe kane gjakderdhje kjo nuk vjen vetem heren e pare, por disa nga heret e para.

Duhet te kesh dhe i cik fat, qe te kesh partnerin e duruar :) Qe te te jape kohen e duhur dhe "te ece" lehtesisht :) Ka qe dine te kuptojne dhe te presin, ashtu sic dhe nuk ka :???

Ajo qe eshte shume e rendesishme, eshte personi i duhur dhe koha e duhur. Te mundohesh qe ta perjetosh si nje eksperience dashurie dhe pozitive dhe jo si traum negative. Ketyre duhet t'i kushtoje shume rendesi nje femer e virgjer. Tjerat pastaj vijne me kohen see cdo gje mesohet ;) Por perseri secila eshte e ndryshme. Kush eshte sikur ka lindur per ate pune dhe eshte "artiste", kush jo!

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 29-10-2004, 01:59:05
Jashte teme
« Editimi i fundit: 29-10-2004, 20:28:53 nga Michelin »

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 29-10-2004, 17:13:21
Jashte teme
« Editimi i fundit: 29-10-2004, 20:29:08 nga Michelin »

#6 ne: 29-10-2004, 17:14:45
Jashte teme

Mu desht te pastroja me shume se gjysmen e postimeve ketu. Ju lutem kuptoni se ky forum nuk eshte per thashethem por eshte hapur per arsye informative dhe edukative. Mund te shkoni tek BarKafeja per te tilla tema!

FLM!
« Editimi i fundit: 29-10-2004, 20:31:47 nga Michelin »

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 29-10-2004, 20:23:17
Ahh moj AD.....une mendoj se eshte nje nga gjerat me te bukura dhe me sensuale neqoftese behet me personin e duhur... si c'do gje e pa provuar ndonjehere eshte e frikshme por nese ndjehesh gati dhe je e bindur se personi me te cilin do te humbesh virgjerine eshte personi i duhur atehere nuk ka asgje per tu trembur...Dhe nuk eshte e thene qe personi qe ke zgjedhur te jete personi i jetes tende mjafton te jete njeri i dashur per ty dhe dikush qe do ta kishe mjaft te lehte te ndaje shume gjera dikush me te cilin edhe nje te ardhme kur ta shikosh tek kalon trotuarin ti buzeqeshesh me nje buzeqeshje te paster dhe syte te ndajne vec bukurine e momenteve te shkuara...Me holle nuk mund te te them pasi keto jane tema shume personale di te te them mos u mundo ta lodhesh trurin me gjera te kota....mos e ruaj virgjerine per askend...ruaje per vete deri sa ti te ndjesh brenda vetes tende se je gati per nje hap me shume ne jete ...dhe mos mendo se po nuk e humbe nen driten e qirinjve eshte me pak e bukur vete fakti qe ti po dhuron per here te pare dicka kaq te brishte ben gjithshka shume romantike  shume te bukur shume te vecante....

 • Postime: 107
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 31-10-2004, 22:17:25
angel...te besh dashuri per here te pare ne jete,nuk do te thote ta provosh...sepse ndryshe do ta humbte magjine dhe seriozitetin.Sot shume adoleshente bejne sex per here te pare...pra jo aktin magjik te dashurise se pare,pikerisht sepse nisen me idene e gabuar "Ta provoj dhe une".
Liza e tha mire me lart,ndaj s'dua te perseris fjalet e saj,por ama do te shtoj dicka shume themelore,nuk mjafton te ndiesh qe ky eshte djali i duhur,sepse eksperienca na meson,qe ne dashurickat e para,ne te tere i shohim si te duhurit,ceshtja eshte se duhet te kaloje pak kohe qe ne te kuptojme cili eshte me i duhuri,dhe duke kaluar pak kohe,cuditerisht afrohesh,dhe fizikisht ndihesh e afert....
Nuk duhet nisur me mendimin: do ta bej sot,apo do ta bej neser,apo e kemi lene ta bejme pas nje jave...
Absolutisht gabim,dhe abuziv me veten
sepse keshtu vihesh nen presion dhe nuk shijone magjine momentale.
Eshte dicka qe duhet te rrjedhe natyrshem.nese ti mendon se je tani vetem me njeriun qe te duket i duhuri,dhe nese ndjen brenda teje deshire dhe eksitim seksual...atehere eshte momenti....
Por kurre,kurre mos u nis nga shtepia me idene :sot e kam lene per ta bere dhe duhet ta bej,do ishte kohe e shkuar dem,dhe kujtime te keqija.....

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 01-11-2004, 14:44:50
Shume faleminderit per pergjigjet,po pres akoma gjera me te detajuara.
:)

 • Postime: 1412
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 01-11-2004, 23:48:54
askush s'pyeti me ke....thjesht se si eshte perjetuar me x person..
STOP MBURRJET VIRILESKE....
« Editimi i fundit: 02-11-2004, 18:35:38 nga bebilogel »

 • Postime: 107
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 02-11-2004, 22:47:02
angel devil,na thuaj per cfare je me teper e interesuar,anen fizike apo emotive te heres se pare,dhe secili do te te pergjigjet ne te dyja aspektet,sipas menyres dhe eksperiences...si thua????

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 03-11-2004, 00:18:32
i dua te tera anet!
:(

 • Postime: 4364
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 03-11-2004, 12:34:59
Nuk di çte shkruaj se mos me nxjerrin jashte teme...
Po ti moj AD...thuaj çdo te dish e ne ta shpjegojme...
Ama jam dakor me Lisen....eshte bukur me njeriun e duhur
Ben mire dhe te presesh momentin kur ti te jesh gati....d.m.th te jesh duke plasur nga deshira......kur "perkedhelite" nuk te mjaftojne me kupton......megjith ese ate qefin e madh s'besoj se do e ndjesh qe heren e pare qe do kryesh mardhenie....po pastaj e kap veten shpejt ta siguroj kete....
Te tera "anet" do ti mesosh mos ki merak....

C'mistrec ky Berni(shaka) :P
« Editimi i fundit: 03-11-2004, 12:36:38 nga alda »

#14 ne: 03-11-2004, 12:41:09


C'mistrec ky Berni(shaka) :P

Edhe ti me bere Mistrec :(

 • Postime: 4364
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 03-11-2004, 12:48:44
Po ja doja te lexoja ato qe zotrote i ke quajtur jashte teme......pastaj leje gocen te mesoje...sdija çti shkruaja se thash do vi ky "nervi" : >:( do ma fshij :tym

#16 ne: 03-11-2004, 12:53:42
Po si kam shkruar un ato jashte teme mua me kane nxjerre jashte teme vet shikoje ku kam shkruar un dhe eshte nje person tjeter qe ma ka edituar dhe shkrimin tim, un se smarr vesh fare nga keto pune.

Mos ke frike nga mua se nuk fshij gje po e ka Bebilogel ne dore.

 • Postime: 4364
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 03-11-2004, 12:57:48
Ehe me fal....keqkuptim... kot perkuriozitet çfare ishte kjo gjeja "tmerresisht jasht teme" qe kishe shkruar??????'

#18 ne: 03-11-2004, 13:01:34
Un pata shkruar po un qe num marre vesh nga SEX a lejohet te shkruaj ketu, kurse keto me nxorren jashte teme. Asgje me teper nuk shkruajta :)

 • Postime: 4364
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 03-11-2004, 13:03:58
Po me vika keq....gjithsesi lejohet te shkruash...kalo nga ana e atyre qe bejne pyetje apo duan te mesojne..... :pafshim

 • Postime: 107
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 03-11-2004, 16:31:39
people,mund te shkruani c'te doni rreth heres se pare,si eshte perjetuar emotivisht dhe fizikisht,dhe cfare mendoni se s'shkonte apo do donit ta perjetonit ndryshe ne ate dite te paharruar nga secili....une nuk fshij ato qe mendoj se jane te arsyeshme,fshiva vetem nje postim ku thuhej:"me komshien perballe,s'jemi takuar me qe atehere"
mendoj se kjo fraze s'sherben per asgje.... :???
pra OBURRAAAAAAAA...... .rikujtojini serish emocionet e atehershme..duke i shkruar ketu,dhe konkluzionet e nxjerra tani,qe i shikojme me sy tjeter ato momente
 :pafshim :pafshim

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 03-11-2004, 17:39:12
Bebi :thumbsup kete dua une!
Se leksionet e seksit jane te tema tjeter!
;)

 • Postime: 107
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 03-11-2004, 21:37:39
angel....une tani jam 24,dhe me ndodhi per here te pare kur kisha moshen tende....pra kete pyetje qe po shtron ti tani,kete dhe vetem kete shtronim ne kudo....
Nga njohurite dhe eksperiencat e perftuara deri tani,s'jam e kenaqur qe me ndodhi ne ate menyre,pra...ajo qe te sugjerova me lart "te nisesh me idene qe sot do ta bej...apo pas nje jave kam vendosur ta bej"
Absolutisht jo keshtu.....sepse isha e fiksuar me idene qe e kisha vendosur kete gje,dhe s'kish me kthim pas,e stresuar ne maximum nga stresi i diteve qe po afronin,nuk arrita as ta perjetoj sic duhet ate dite.......
Fizikisht mos ki hic frike,une s'pata ndonje dhimbje kushedi se c'fare (ndoshta qe edhe perkujdesja,embelsia dhe veprimet fizike te partnerit)...por edhe sot e kesaj dite,jam e bindur qe,sikur te shikoja shenja pavendosmerie apo jodelikatese nga ana e partnerit,do ta kisha derguar ne djall.
E megjithate sic thashe,isha e stresuar nga ditet e shkuara...dhe gjate aktit non stop me rrihte si cekan ne koke mendimi "c'po bej une,a eshte e drejte qe po e bej"?????
Sot e di,qe gjate atyre momenteve nuk duhet menduar asgje,absolutisht asgje,vetem se duhet shijuar cdo gje...edhe dhimbja duhet shijuar.....
E ke parasysh kur te dhemb dhembi?????? Sado te dhemb ti prape shkon dhe e ngacmon me gjuhe,se te pelqen ajo lloj dhimbjeje.....kesht u ishte dhimbja..ndaj nga kjo ane,nqse je me personin qe te mbush shpirterisht,mos mendo fare per friken e dhimbjes,s'eshte asgje...
Sa per kenaqesine,s'mund te them qe u kenaqa all time,te menduarit s'me la vend per kenaqesi
....ME PAS...me pas ndihesha e perdorur,s'me pelqente pikerisht fakti i planifikimit te asaj gjeje,qe e nisur nga romantizmat e moshesh,e kisha enderruar teresisht ndryshe.....
Dhe me e bukura,nuk ndihesha e perdorur nga partneri,por nga vetvetja....
Fajesoja veten,pse s'kisha vepruar si ne endrra me ate moment kulminant te adoleshences se cdo njeriu..........Nda j dear angel..nese ke ndertuar endrra per kete moment,s'te mbetet gje tjeter vecse ti realizosh,pa anashkaluar as detajin me te vogel...s'duhet te lejosh askend (as vetveten si ne rastin tim),te mundohet te te planifikoje dhe ndryshoje endrren,sepse do ndiheshe keq...
Me vone edhe kjo kaloi,sic kalon cdo gje ne kete bote...por ama edhe sot...s'me pelqen qe autoshkaterrova nje enderr...dhe te jesh e bindur,qe askush ne bote s'e meriton kete sakrifice,dhe ai qe e meriton,s'do te te lejonte ta shkaterroje shpirt......

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 04-11-2004, 04:23:24
Bebi.............WO W!
Ishte great!Ne fakt me sa kam degjuar,eshte e vertete qe kur e planifikon nuk ndjen asgje!
une per vete nuk po e planiffikoj,as qe e mendoj ne fakt,se s'kam se per ke e me me ke akoma,por ndoshta doja vetem ta dija,dhe ndoshta jo vetem une ketu...........
Flm,ishe shume shume e qarte,do doja te lexoja dhe eksperienca te tjera!

 • Postime: 4364
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 04-11-2004, 10:26:59
Ate jemi mundu me te te thene te gjithe qe sduhet me planifiku gje....
Kot per kuriozitet...vetem un se di sa vjeç eshte Angeldeviled...
Sa vjeç je mi shejtan i vogel.....

Temat e fundit