×

SI MUND TE DINI NESE DIKUSH VERTET JU DO?

SI MUND TE DINI NESE DIKUSH VERTET JU DO?

· 45 · 5295
Gjumashi
ne: 24-08-2004, 00:43:56
 hmmmm:
« Editimi i fundit: 18-04-2005, 19:24:42 nga Gjumashi »

 • Postime: 444
 • Gjinia: Femer
LOLO
#1 ne: 24-08-2004, 12:46:06
Gjumash si nuk perton te shkruajsh kaq shume i nderuar? :)

E sa per teme te tregoj kur ta di :)

 • Postime: 106
 • Gjinia: Mashkull
Diavolakis
#2 ne: 24-08-2004, 22:10:49
kur i bie kokes kshu  athere e ke kuptuar shoku  ><


 <)>                               :tym

 • Postime: 1750
 • Gjinia: Mashkull
Cami
#3 ne: 28-08-2004, 10:50:27
 eshte veshtir te dihet nese vertet ju do dikush nese me ndodh qe te me doje dikush do te tregoj mos u merzit do te vij koha qe te regoj
krutani79
#4 ne: 28-08-2004, 18:38:32
PER TA KUPTUAR ESHTE E LEHTE SEPSE NE QOFTESE TE DON TE KERKON FEJESEN  :occ BYE BYE .........

 • Postime: 214
 • Gjinia: Femer
Eja_me_mua
#5 ne: 08-09-2004, 19:16:30


Hajde ma me tregoni se sa jeni te dashuruar, cfar ndjeni per momentin...

 • Postime: 214
 • Gjinia: Femer
Eja_me_mua
#6 ne: 08-09-2004, 19:18:32
Me tershqeshet trupi ne keto momente kur e mendoj se si me puthte si me perkthelte floket... Ahh mungesa e tij me bene te cmendem... Po jam e dashuruar, marrezisht  :(

 • Postime: 444
 • Gjinia: Femer
LOLO
#7 ne: 09-09-2004, 02:43:59
Une per momentin nuk jam e dashuruar, por dhe nuk me terhek asgje per tu dashuruar... Ndjehem mire dhe pa te dashur...

Dracula mos me bej te qaj or lali, akoma je i ri dhe do e gjen fatin tat te jetes... Te  :perqafim

 • Postime: 444
 • Gjinia: Femer
LOLO
#8 ne: 09-09-2004, 09:59:46
Dracula pra vazhdo e kerko se diku ndoshta te pret dhe vajza enderrave tua mer lali ;) :)

 • Postime: 50
Elbasanllija
#9 ne: 09-09-2004, 12:04:56
un ndihem mire ne shoqeri edhe ne familje per momentin nuk e ndje munges e nje te dashuri , ndoshta sepse jam ne nje koh ku marr akoma vendime per te ardhuren time edhe sdua te dashurohem me dike qe ka rruge tjeter ne jete, prandaj e kam len per icik me von

 • Postime: 1271
Seni Seviyorum
#10 ne: 09-09-2004, 16:28:19
Ndjej se urrej gati gjithcka qe me del parasyve.
Ndjej vedin qe po iken per lesh.
Ndjej qe s'dua te shoh njeri me sy, ndjej qe kam nevoje per njerez me shume se kurre!
Ndjej qe njerezit jane medioker e s'dine ca eshte lumturia, por fshihen pas nje pc-je e rrin duke genjyer veten sikur gjithcka ecen ne rrugen e duhur.
Ndjej nje deshire te madhe per te urryer tere jeten, por duhet ta kap jeten me tere forcen qe kam ne trup.

Ndjej.....me duket se s'ndjej asgje!

 • Postime: 214
 • Gjinia: Femer
Eja_me_mua
#11 ne: 09-09-2004, 17:50:43
une per vete jam shume konfuz per sa i perket zemres time akoma ska gjet gjysmen e vet edhe se jam rrotull e rrotull me disa persona po sdi sdi sdi ca te bej cila eshte ajo per mua cila do me jap zemren e saj per mendimin tim do jet ajo e duhura dhe te jet ashtu sci eshte jo se sic mund te jet ajo ose sic mund te behem une kaq thjeshte jam shume KONFUZ nga qe filloj e qaj dhe per budallalliqet me te vogla shume sensibel qe skam qen kurr kshu tesh 28 vjet jet qe kam bahh  hajde merre vesh :(

Me duket ce je futur lluges diku dhe vet i shkakto problemet. Sa kuptova une ka disa femra ne jeten tende por ti sdi cilen te zgjedh. Ne eshte keshtu, mendoj ce asnjera nga ato nuk do te zgjedh ty ma me fund. Kur ia jap shancin njeres bere paster dhe mire jo me bagazh me 100 probleme sepse ashtu do vazhdon relacioni. Ma ne fund do ngelesh vetem. Ejj hajde ma nuk je femije gadi 30 i mbushe, shoku. Gjith te mirat.

Tani per tani ndjej ce e dashuroj nje idiot :(

 • Postime: 214
 • Gjinia: Femer
Eja_me_mua
#12 ne: 09-09-2004, 18:44:01
E pemende vet synoo. Mos ke frik se nuk te njof personalisht  jo hehehehe

 • Postime: 214
 • Gjinia: Femer
Eja_me_mua
#13 ne: 09-09-2004, 18:57:39
Me thuaj me shume se si ndjehesh... Jam kurioze :P

 • Postime: 8132
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#14 ne: 09-09-2004, 20:05:35
un ndihem mire ne shoqeri edhe ne familje per momentin nuk e ndje munges e nje te dashuri , ndoshta sepse jam ne nje koh ku marr akoma vendime per te ardhuren time edhe sdua te dashurohem me dike qe ka rruge tjeter ne jete, prandaj e kam len per icik me von
Ke marre vesh se dashurohesh kur te te teket ty???
Ajo te vjen e pike!Nuk thua he mo se po e le kete here!Po e le per me vone!Kur te te teket  ty s'do vije ajo!!!!!!!!!S'e di po me duket pak si mendim jo kalamani,po si i papjekur!

 • Postime: 444
 • Gjinia: Femer
LOLO
#15 ne: 09-09-2004, 22:08:25
Dracula hajt se do bohet mire :)

 • Postime: 214
 • Gjinia: Femer
Eja_me_mua
#16 ne: 09-09-2004, 22:24:22
Me thuaj me shume se si ndjehesh... Jam kurioze :P

sta them ;) :P

Oki mos e thuaj ... gajlen ta mbaj une ;)

 • Postime: 1279
 • Gjinia: Mashkull
aceofhearts
#17 ne: 10-09-2004, 01:47:22
Ah dashuria, dashuria ...
Kur dashuron, cdo gjë tjetër në botë fillon e zbehet ...është një ndjenjë që s'ka fjalë ta përshkruajnë...kur flet në  telefon të duket sikur ajo është aq larg nga ty, sikur nje botë e tërë të ndan... kur e shikon ndjen gjakun kur rrjedh nëpër venat e trupit dhe cdo qelizë që se imagjinoje të kishe në trup, papritur fillon e lëviz e të plotëson si njeri...kur e prek lëkurën e saj ndjen një qetësi e cila të çon në një dimension tjetër, nga ku nuk do që te dalësh kurrë ...sepse ajo është LUMTURI!!!

...kete e kam lexuar ne nje liber une se mos mendoni qe e shkrujta une... ;)
« Editimi i fundit: 10-09-2004, 01:48:42 nga aceofhearts »

 • Postime: 8132
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#18 ne: 10-09-2004, 04:34:04
Ah dashuria, dashuria ...
Kur dashuron, cdo gjë tjetër në botë fillon e zbehet ...është një ndjenjë që s'ka fjalë ta përshkruajnë...kur flet në  telefon të duket sikur ajo është aq larg nga ty, sikur nje botë e tërë të ndan... kur e shikon ndjen gjakun kur rrjedh nëpër venat e trupit dhe cdo qelizë që se imagjinoje të kishe në trup, papritur fillon e lëviz e të plotëson si njeri...kur e prek lëkurën e saj ndjen një qetësi e cila të çon në një dimension tjetër, nga ku nuk do që te dalësh kurrë ...sepse ajo është LUMTURI!!!

...kete e kam lexuar ne nje liber une se mos mendoni qe e shkrujta une... ;)

per nje moment mendova se luajte mendsh!!!!!!!!!!!!!!

 • Postime: 505
CL
#19 ne: 10-09-2004, 05:32:42
uuu ACE na eksitove tashi po boll , sna le hormon pa leviz ne trup . lol :occ
milanisti
#20 ne: 10-09-2004, 06:34:18
uuu ACE na eksitove tashi po boll , sna le hormon pa leviz ne trup . lol :occ

Pse mi lal me nje lexim u bere ashtu ti.

 • Postime: 505
CL
#21 ne: 10-09-2004, 22:57:06
epo ne ate menyr qe e thot ai te lun menc  :???

thu ti ca o kjo ndjenje kaq e fort kshu
Gjumashi
#22 ne: 11-09-2004, 03:51:44
Pse dashurohemi...
 
 

 
 
Sipas disa hulumtimeve nga shkencetaret e Torontos ne Kanade dhe Sorbones ne Pariz ne bashkepunim me universitetet tjera, ndjenja e te dashuruarit eshte biokimi e paster. Ështe vertetuar se "xixen e dashurise" e ndez adrenalina, hormoni i gjendres mbiveshkore. Tajimi i shtuar i adrenalines rezulton ne te rrahurat e zemres, ndjenjen e kendshme te ngrohtesise dhe zgjerimin e bebezavce te syve. Kjo eshte shenja e pare e pelqimit te dy gjinive. Nese adrenalina e kryen punen e vet, ndjenja e atraktivitetit shnderrohet ne epsh. Ateheren fillon ndikimi i fenilalanines tek te dashuruarit, substance kjo e ngjashme me afetaminen e cila tajohet nga zona e caktuar e trunit. Kjo provokon entuziazem mendor ku truri perpiqet ta perserise ndjenjen ngazellyese. Entuziazmi mendor lidhet me pranine e personit te zgjedhur, dhe nese ç'do gje shkon ne rregull, fillojne takimet mes te dashuruarve. Per forcimin e mardhenieve mes te dashuruarve, meritat i ka oksitocina qe ne sasi te medha prodhohet gjat mardhenieve seksuale. Disa shkenctare mendojne se ajo ndikon ne forcimin e lidhjes per familjen. Ky hormon te cilin e tajon hipofiza prodhohet edhe atlehere kur ndodhemi prane personit qe e dashurojme, dhe kjo eshte arsyeja pse ndihemi te lumtur.
 
« Editimi i fundit: 08-12-2004, 13:33:36 nga Gjumashi »

 • Postime: 1279
 • Gjinia: Mashkull
aceofhearts
#23 ne: 11-09-2004, 10:48:27
epo ne ate menyr qe e thot ai te lun menc  :???

thu ti ca o kjo ndjenje kaq e fort kshu
eh si ben edhe ti capkene sikur s'ke  :puth ndonjehere  :occ edhe kush e le nje vajze capkene si ti, vetem :???

 • Postime: 8132
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#24 ne: 11-09-2004, 16:37:03
Kape e rrahe,po fort ama!!!!!!!!!!!!
Po thirri emrin tend te do!
Po thirri t'emen s'ia ndjen fare!!!!