Si mundeni ta shprehni dashurine me pake fjale?! - 2 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si mundeni ta shprehni dashurine me pake fjale?!

Si mundeni ta shprehni dashurine me pake fjale?!

· 125 · 11695

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#25 ne: 27-04-2005, 10:05:46
Ishulli po pergjigja asaj si duhet te ishte .....Jo nuk kam dale akoma ne cet  :D

 • Postime: 1031
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#26 ne: 27-04-2005, 11:20:33
hahah un po desh kam qelluar pres. Bush padashje :P

 • Postime: 1402
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 27-04-2005, 22:31:42
Te jem me vajzen qe e pelqej por akoma si kam thene "Te dua" te jam ne nje makine duke udhetuar ne autostrade dhe te biere nje shi i madh, te shikoj qe vajzen e ka zene gjumi ne makine dhe te hap krahun e te ndaloj, qe ajo mos zgjohet nga zhurmat. Te dale avash nga makina dhe tjua bej me dore makinave te tjera te ulin shpejtesine sepse dreqin bejne zhurme, dhe kur ajo te zgjohet, ta puth ne ball dhe ti them, "te dua" dhe ajo normale qe do jete pergjumesh dhe ajo do e thote te njejten gje, elbet'he kur je pergjumesh cfare nuk thua :).
Ja dhe kjo pune mori fund, me mend si te tha xhaxhai.

 • Postime: 1031
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#28 ne: 29-04-2005, 08:45:27
hahahhahah sa romantik tjetri  .....nice one Tribbiani ;)

un do plisja deri te fliste ai i pali i   :-[ pastaj kul te foste ai te dua un do i foja as un hihihi :P

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#29 ne: 29-04-2005, 10:04:15
Tribbiani ti dmth pret sa te filloj shiu....dhe kujdes nga cepat e rruges se po te jesh ne shqiperi mire qe nuk ndalon gje makine po  mbulohesh ne balte e lluc qe kur ta zgjosh ate te mos thote me te dua pergjumesh po ti dali gjumi me nje  aaaaaaaaaaaaaaaaaaa a tmerruar

 • Postime: 2890
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#30 ne: 29-04-2005, 21:08:42
Puthje :X :-* Puthja vule e dashurise...E ka then Sheksipiri

 • Postime: 1402
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#31 ne: 29-04-2005, 21:38:18
Tribbiani ti dmth pret sa te filloj shiu....dhe kujdes nga cepat e rruges se po te jesh ne shqiperi mire qe nuk ndalon gje makine po mbulohesh ne balte e lluc qe kur ta zgjosh ate te mos thote me te dua pergjumesh po ti dali gjumi me nje aaaaaaaaaaaaaaaaaaa a tmerruar

Ahahahahaha mos ki merak Lisa se ajo sa te me shikoje mua gjithe balte e ka ngrene, e ka thene "te dua". Pastaj une sdo ndaloj ku ka balte se sdal dot e skam ndermend ti them asaj "te dua shpirt, po ec futi nje te shtyre makines se llocëm ne balte"

 • Postime: 2890
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#32 ne: 30-04-2005, 12:09:00
LOL Tribiani te gjithe enderrojme te bukuren mire qe ti enderron te thjeshten ;) LOL

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0

#33 ne: 30-04-2005, 12:23:04
Thuaja troc ato qe ndjen .......... secili eshte unike ne te shprehur . po tju mesojme dhe keto gjera elementare .. me mire mos i hyni dashurickave .. ja keshtu :)

 • Postime: 852
 • Karma: +3/-0

#34 ne: 09-05-2005, 07:33:05
Lisa, e kisha fjlen qe ta merja tek çeta ime..
dhe fillimisht do ti mesoja mbush-zbrazjen e Automatikut model-56

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#35 ne: 11-05-2005, 08:00:52
Kete gocen do ta marrim partizone thu ti :D    Ehhh ta dish ti sa ta mbeshtes une ty mendimin dhe mendoj se ato pak qe me njohin me nga afer ketu ne forum do te ta vertetonin :D

 • Postime: 370
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#36 ne: 11-05-2005, 09:09:41
si shprehet dashuria...

ja keshtu.

me mire mos ia shpreh fare, por perdor strategji,

1-e para, mos i ushqe vetes se e do ate/e

2-perpiqu ti tregosh interes por pa u diktuar se interesohesh per te,

3-behu mik/e me të, eshte shume e rendesishme..,

4-hidhi veshtrime misterioze qe ta lesh te dyshosh, dmth, hidh gurin e fshih doren edhe pse te djeg perbrenda se e do cmendurisht..

Me mire keshtu sesa tia thuash cope, sepse dashuria duhet te jete reciproke, sepse nese nuk te pergjigjet duhet ti mesosh vetes se nuk te ka merituar[/i]kjo pe rte lehtesuar sedren dhe zemren e lenduar[/b]

 ;)

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#37 ne: 11-05-2005, 18:44:06
Ehh... kur te ze qymyri, nuk mendon sesi ta shprehesh e kur ta shprehesh.  Ju lutem, mos mendoni kaq mekanikisht! :O

Nese je i/e dashuruar, cdo gje rrjedh lirshem e natyrshem... pa sforco!
Pastaj, mendoj se eshte e kote te tregoj secili ketu sesi e shpreh dashurine e tij/sajen ne nje moment te caktuar (te pakten keshtu mendoj une). Mund ta shprehesh thjesht me nje veshtrim rrezatues, mund ta shprehesh me nje buzeqeshje, me nje perqafim, me nje perkedhelje flokesh, me nje puthje te lehte... ufaaa nuk them me se vduqa :P
Pra me fjale te tjera...cfare mund te punoj per njerin ne nje moment intim, nuk mund te jete e njejte per dike tjeter :)

 • Postime: 109
 • Karma: +11/-0

#38 ne: 24-05-2005, 19:02:49
Mu ateher kur e dua me se shumti  i them:
Te paqa, ma bej nje kafe derro.... LOL

 • Postime: 5022
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#39 ne: 24-05-2005, 22:12:46
keke e keqe shum ti hajkune :D

 • Postime: 43
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#40 ne: 25-05-2005, 01:04:33
Dashuria atehere kur te duket krejt e pakapshme ajo eshte me e fuqishme.

 • Postime: 84
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Femer

#41 ne: 25-05-2005, 07:55:45
haha tribbiani:))grande!!

 • Postime: 109
 • Karma: +11/-0

#42 ne: 25-05-2005, 09:10:52
keke e keqe shum ti hajkune :D
Te faleminderit shume per kompliment.
Jeni ju i mire?? (?)

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#43 ne: 25-05-2005, 10:11:27

#44 ne: 25-05-2005, 11:31:51
me pak fjale mund tia shpreh keshtu - lexoje se cfare shkruhet ne syte e mi  :P

 • Postime: 5022
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#45 ne: 27-05-2005, 05:56:24
Te faleminderit shume per kompliment.
Jeni ju i mire?? (?)
un nuk thash se jam un i mire as nuk e thash se je e keqe  po thjesht shaka per ata fjal qe kishe shkru nejse mfal  ;)

 • Postime: 126
 • Karma: +0/-0

#46 ne: 30-05-2005, 05:53:35
dikush qe se ka perjetu dashurine e vertet reciproke nuk mund ta kuptoj fuqine e shikimit ne sy  ^o), po ata q
pershendetje

 • Postime: 126
 • Karma: +0/-0

#47 ne: 30-05-2005, 05:54:45
dikush qe se ka perjetu dashurine e vertet reciproke nuk mund ta kuptoj fuqine e shikimit ne sy  ^o), po ata q
pershendetje

me falni se e kam postu gabimisht pa e perfundu, po ata qe e kane perjetu e dine per qka e kam fjalen pershendetje  ;)

 • Postime: 109
 • Karma: +11/-0

#48 ne: 31-05-2005, 07:47:26
un nuk thash se jam un i mire as nuk e thash se je e keqe  po thjesht shaka per ata fjal qe kishe shkru nejse mfal  ;)
;)

 • Postime: 639
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#49 ne: 31-05-2005, 23:43:07
T'amo :-*

Temat e fundit