SMS dhe Mesazhe Dashurie - 3 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

SMS dhe Mesazhe Dashurie

SMS dhe Mesazhe Dashurie

· 244 · 35691

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#50 ne: 01-05-2005, 17:12:49
Penso ke se dormirei al tuo fianco mi sveglierei x istinto 10min prima di te e passerei quei min aspetando in silenzio,di veder sorgere il sole.!!!!.........p.s(se penso a quanto mi piaci ....il mondo rappresenta 1limite).....mjes

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#51 ne: 11-05-2005, 09:50:46
Te mendoj sepse nuk mund te te harroj...
te ndjej shume,tere nata kalon pa gjume...
te them te dashuroj eshte pak sepse te adhuroj...
Te D U A...shpresoj dhe ti mua :)

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#52 ne: 21-06-2005, 08:58:43
sapo hapa nje konto ne banken e dashurise dhe futa per ty 365 dite perplot dashuri per kte vit te ri

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#53 ne: 01-08-2005, 14:14:25
Je jeta ime

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#54 ne: 01-08-2005, 15:28:46
Mallkuar qofte dita kur ike  ...... Me ikjen tende terhoqe zvarre neper rruge zemren time si nje torture qe s'do kete fund....S'do te kem prehje  deri ne varr...

#55 ne: 02-08-2005, 03:11:42
Ja disa sms Dashurie.


 Nuk hengra ne mengjes se mendoja per ty
Nuk hengra ne dreke se mendoja per ty
Nuk hengra ne darke se mendoja per ty
Naten s`me zinte gjumi....SE ME HAEJ BUKE

 Ne dritare rinja une,
ne dritare rinje ti.
Buke me gjalpe haja une
buke me gjize haje ti.

...eh dashuri ,dashuri!...


 Zemra ime tulle.
Zemra jote lac.
Dashuria jone.
Pallat 15-te katsh


 Dashuria ime tulle
dashuria jote llac
dashuria jne
pallat pesembedhjetkac

 pallati im eshte ngjyra ngjyra
shpirtit i pelqeu menyra
veshte e miut jane te pista
ne te dy jemi chatista

Ca pika shiu rane mbi çati
Per ty seç ndjeva dashuri
Flasim te dy ne nje chat
Ohhhhh sa gallate, sa gallate.........


Ajde mos thoni qe sjan sms te mire :D :D

Gjumash jane yll bote...leng karrote..te goditura vertet!!!

#56 ne: 02-08-2005, 03:16:53
Po ve edhe une disa te natyres se Gjumashit..sepse shume dramatika situata ketu brenda ..te gjithe me te vdekur e paskan...Dashuria nuk eshte nje ndjenje e vdekur...nejse mendimi im..

  Ne ate feste kishte burra te fuqishem dhe te
  pasur,por ti me shikoje mua,
  Ne ate feste kishte burra te bukur dhe te pashem,por
  ti me shikoje mua,
  Ne ate feste kishte te rinj te shkathet dhe elegante
  por ti me shikoje mua,
  Ja dhjefsha racen,nje here qe me bie nje femer yll ne
  dore...eshte miope   Fli,e dashur,fli,ndersa dielli ledhaton me rrezet e
   tij agimin,
   Fli,e dashur,fli,ndersa pellumbat e ndrojtur fillojne
   fluturimin,
   Fli,e dashur,fli,ndersa vesa e mengjesit rreshqet
   neper lulet qe lulezojne,
   Fli,e dashur,fli,se loqja qe shkon per te punuar jam
   gjithmone une    mezi te thashe te dua,
    mezi te thashe bejme dashuri,
    mezi te thashe lamtumire,
    kjo kinezcja paska qene gjuhe muti...Mjaftojne kaq apo doni me shume.....

#57 ne: 02-08-2005, 03:31:14
Jane shume te bukura dhe une po jua postoj///jane poezite e poetit Sarkatik...( e njohur  si Bleta puntore...por jo te Ermalit tone..si i ka gjetur gati)....O Blete punetore.

C'do dite mijera vete vdesin nga sida,
dhe dielli lind,
cdo dite mijera gra perdhunohen,
dhe dielli lind,
cdo dite dhjetra femije punojne si skllever,
dhe dielli lind,
lum si dielli...as e rrun hic
 
Imagjinoj nje dore qe afrohet tek une,e lehte,e
bute,eksperte.Ka
Rrezik qe keshtu ma futen kur me vodhen portofolin.

Cdo mengjes nje zog cohet dhe fillon te fluturoje,
Cdo mengjes nje kanarine cohet dhe kendon,
Cdo mengjes nje pellumb cohet dhe fillon te ciceroje,
S'ka rendesi se si e ke zogun,rendesi ka te "cohet" 

Nje djale theu kemben se ra nga molla,
Nje makine u shkaterrua se u perplas me nje qershi,
Nje burre plak u var tek thana e tij,
...dhe pastaj thone qe frutat bejne mire

#58 ne: 02-08-2005, 03:34:21
Ti,prani e embel e te tashmes,ku je?Nuk je ketu.
Ti,fllad i embel i mengjesit,ku je?Nuk je ketu.
Ti,freskia e nates,ku je?Nuk je ketu.
Ti,drita e jetes time,ku je?Nuk je ketu.
U pa puna,edhe sot po shkoj me kurvat.

Te ndiej ne fytyre
te ndiej ne krahe
te ndiej ne kembe
te ndiej kudo
ah mushkonja e mutit,cdo te te punoj...
 

Te kerkova ne kuzhine,por s'te gjeta
te kerkova ne dhome,por s'te gjeta
te kerkova poshte krevatit,por s'te gjeta
ah mi shkerdhat,po s'te kapa...
 
mezi te thashe te dua,
mezi te thashe bejme dashuri,
mezi te thashe lamtumire,
kjo kinezcja paska qene gjuhe muti...
 
Fshati qe duket,nuk do kallauz
do drita nga Kesh-i..

#59 ne: 02-08-2005, 03:35:11
Isha une ai qe u skuqa,
isha une ai qe bertisja,
isha une ai dridhej,
isha une ai qe theu gishtin...
>>
Te ndjeja tek perpeliteshe ne krevat,
te degjoja tek klithje e eksituar,
te deshiroja kur doje me shume,
gjynah qe isha nga ana tjeter e murit...
>>
Ishim si nata dhe dita,
si gjalpi dhe margarina,
si grosha dhe pilafi,
cmutin pata qe u lidha me ty?!?
>>
E ndienim qiellin qe bubullinte siper nesh,
furtunen qe merrte gjithcka rrotull nesh,
toka qe rreshqiste nen kembet tona,
ik pirdhu ti me gjithe piknikun tat...
>>
Ishte i lumtur,
ishte i gezuar,
ishte i qeshur,
ishte gei...

#60 ne: 02-08-2005, 03:36:05
dhe ndiej shijen e mesdheut,
fryj lehte mbi lekuren tende,
dhe ndiej aromen e pyjeve,
po lahu mi vrrome lahu...
>> >
Kalojne minutat,por ti nuk vjen,
kalojne oret,por ti nuk vjen,
kalojne muajt,por ti nuk vjen,
...sa mire qe jam fshehur
>>
E di,ka embelsi te veshtrimi i nje femije,
po,ashtu eshte,nje plak te rrengjeth mishin,
sigurisht,nje qen eshte ilac kunder stresit,
por meqe shtepia eshte 40 metra katror,
pirdhuni te gjithe...
>> >
E dashur,e sheh henen,
me te do te te beja nje medaljon,
e dashur,i sheh yjet,
me to do te te beja nje varese,
do ma lesh apo te shkaterroj universin...
>>
Pashe njerez qe jetonin neper barraka,
pashe femije qe lypnin rruges,
pashe prinder te deshperuar,
cpushime muti qe bera...       

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#61 ne: 02-08-2005, 06:58:28
E jotja perjetsisht
per ty pafundsisht

#62 ne: 20-08-2005, 06:52:47
 ;) :) ^o)

 • Postime: 194
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#63 ne: 24-08-2005, 22:17:23
HAHAHAHAHHAAHHAHAHA Mishel na kenaqe me keto SMS-t LOL LOL

Ps. dhe un i kam lexuar keto tek akullore.com  :P

Komplimenti shume shume te bukura..ke bere mire qe i ke postuar dhe ketu.

 • Postime: 54
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#64 ne: 26-08-2005, 05:29:48
YJET MU AFRUAN PER TME DHURUAR LUMTURIN POR SPRANOVA SE E KAM N SHPIRTIN TIM!HENA M THIRRI PER TME DHEN GJITH PASURIN POR UN I THASH N ZEMER KAM DASHURIN!DIELLI MU LUT TME JEPTE DRITEN E TIJ POR PRAP SPRANOVA DHE I THASH Q DRITA IME JE TI!M N FUND ERDHI VDEKJA TE M MAR DHE IU LUTA ME LOT NE SY MOS MA MER KET JET SE E KAM VETEM PER DY SY DHE NJE EMER Q MBAJ VETEM N ZEMER

 • Postime: 54
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#65 ne: 26-08-2005, 05:34:34
SDI CA T THEM SDI CA T BEJ NDIHEM I BLLOKUAR DHE I DEHUR NGA DASHURIA!SDUA M T VUAJ SDUA M TE QAJ POR TY TE KEM PRAN DHE N KRAHARORIN TIM PER GJITHMON T TE MBAJ

 • Postime: 445
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#66 ne: 26-08-2005, 05:36:13
Miremengjes, rreze dielli!

pranova kete sms sot ne mengjes nga vellau

 • Postime: 54
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#67 ne: 26-08-2005, 05:56:05
KAM SHUM PER TE THEN,SHUM SHUM SHUM POR JO TI KOPJOJ SI BEJN SHUM VETA,JAN "POEZI"REALE QE I KRIJOJ VET!

 • Postime: 11
 • Karma: +0/-0

#68 ne: 27-08-2005, 21:18:08
Jeta të jep rast qe dikush qe te don te ben te lumtur,
këtë rast e kemi ne dy,
atëherë mos më injoro sepse TË DUA,
më lejo të të afrohem dhe
do të ndijsh edhe ti kët për mua...!!!

Loti kur derdhet ne qerpik-- loti paster si kristal,
-- kujto dje kure me the ik-- dhe sot me thua te lutem m'fam...,
--Ngrohte dhe ftohte kjo zemra jote,-- zjarr dhe akull pa mbarim--
nuk je fundi i kesaj bote-- ndaj harroje emrin TIm.
ME DASHURU ËSHTË MERITË,ME TALL DASHURINË ËSHTË KRIM

Tek syte mbaron gjithçka..
ata e kuptojne menjehere largimin
jane ata te paret qe derdhin lumenj lotesh...
pastaj i peshperisin zemres... \'harroje\'
(eh sikur te ishte kaq i thjeshte edhe per zemren harrimi

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#69 ne: 29-08-2005, 05:47:56
Per ZEMREN time   :X :-*  (k)

 • Postime: 27299
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#70 ne: 29-08-2005, 11:26:31
                :-x

 • Postime: 54
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#71 ne: 13-09-2005, 04:25:25
SDI CA T THEM SDI CA T BEJ NDIHEM I BLLOKUAR DHE I DEHUR NGA DASHURIA!SDUA M T VUAJ SDUA M TE QAJ POR TY TE KEM PRAN DHE N KRAHARORIN TIM PER GJITHMON T TE MBAJ
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#72 ne: 24-09-2005, 08:43:29
Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron  :-x
Nuk ka surprize pa lumturi  :)
Nuk ka jete pa dashuri. Jojo:
[/color][/b]

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#73 ne: 24-09-2005, 08:46:42
Kur te te djeg malli per mua, loto :'(
kur te te mungojne buzet e mia, eja e mi shero :-*
kur te te mungoj trupi im, eja e me ledhato
por me ruaj, e kurre mos me tradhto Jojo:
[/color][/b]

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#74 ne: 24-09-2005, 08:51:39
Kur te te djeg malli per mua, loto :'(
kur te te mungojne buzet e mia, eja e mi shero :-*
kur te te mungoj trupi im, eja e me ledhato
por me ruaj, e kurre mos me tradhto Jojo:
[/color][/b]
 
uaaa sa e bukur  (k)  

Temat e fundit