Studimi, 37 për qind e femrave dashurohen me shefat në punë - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Studimi, 37 për qind e femrave dashurohen me shefat në punë

Studimi, 37 për qind e femrave dashurohen me shefat në punë

· 34 · 1246

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 15-06-2012, 07:58:01
Në një ambient pune nuk ndodh vetëm që të ndihesh nën presionin e ngacmimit nga shefi. Mund të ndodh edhe që femrat, e sidomos ato “single” të dashurohen pas shefit të tyre.

Sondazhi, i kryer në një kampion prej mbi 1500 femra përgënjeshtron mitin se shefi është për të gjithë, një person i urryer dhe që të shtie frikë.Rreth 37 për qind kanë pranuar se kishin rënë në dashuri me shefin, të paktën një herë në jetën e tyre. Nga këto, megjithatë, vetëm 7 për qind kanë transferuar këtë dashuri në “terma” konkretë.

Eliana Monti, drejtuesja e sondazhit është shprehur se: "Së pari, është gabim të mendojmë se ka diçka të papërshtatshme në një gjendje shpirtërore për më shumë, nuk ka absolutisht asgjë të keqe në dashuri mes kolegëve, edhe nëse ai është shefi juaj. Përveç kësaj, dashuria nuk ka moshë, le të mos shqetësohemi për hierarkinë”.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#1 ne: 15-06-2012, 11:48:32
parim i pashkruar...Kurre lidhje/histori ne te njejtin ambient ku punon..dhe aq me shume me shefin

#2 ne: 15-06-2012, 19:09:21
parim i pashkruar...Kurre lidhje/histori ne te njejtin ambient ku punon..dhe aq me shume me shefin

Yep !

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#3 ne: 15-06-2012, 21:53:26
si ma mbeshtet mendimin si me zamke LOL

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 17-06-2012, 09:17:25
Gabimii me i mash qe mund te besh. :D

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 17-06-2012, 14:04:24
Gabimii me i mash qe mund te besh. :D
E pthe?? :D

Ndihme kane,por si te duan :D :D

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 17-06-2012, 17:02:52
Po nese ndodh dije qe nese lidhja eshte thjeshte ceshtje minutash shfryrje epshesh, ty d te heqin nga puna :D :P

Me thene te drejten po flas kot pasi qe smund te flas per dicka qe sme ka ndodhur noj here.

 • Postime: 32
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 17-06-2012, 17:29:48
Ose via versa!

Im ate me that dikur (pervec te tjerash): ...edhe prej ketyre dy gjerash djale duhet ta perjashtosh vehten - te menjanosh te papriturat e pakendshme: a) mos e gjyko kolegen e punes nga gjatesia e fustanit, por ne raport profesioni, dhe b) eshte me mire qe gruaja e komshiut te jete shoqja e sat shoqeje, sesa shoqja jote.

Im ate e paska pasur tamam!

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 18-06-2012, 00:31:20
Ose via versa!

Im ate me that dikur (pervec te tjerash): ...edhe prej ketyre dy gjerash djale duhet ta perjashtosh vehten - te menjanosh te papriturat e pakendshme: a) mos e gjyko kolegen e punes nga gjatesia e fustanit, por ne raport profesioni, dhe b) eshte me mire qe gruaja e komshiut te jete shoqja e sat shoqeje, sesa shoqja jote.

Im ate e paska pasur tamam!

Mire te paska thene  ;)

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 18-06-2012, 07:21:52
Po nese ndodh dije qe nese lidhja eshte thjeshte ceshtje minutash shfryrje epshesh, ty d te heqin nga puna :D :P

Me thene te drejten po flas kot pasi qe smund te flas per dicka qe sme ka ndodhur noj here.
Burri ne dy pika eshte i papermbajtshem :D

1)Te bardhat kembe te bukura te femres :D
2)Te leket :P

Tjerave u behet balle!

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#10 ne: 18-06-2012, 15:07:17
Raste te tilla ka shume .

Dhe kane rezultuar si mos me keq...

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 18-06-2012, 20:08:05
Burri ne dy pika eshte i papermbajtshem :D

1)Te bardhat kembe te bukura te femres :D
2)Te leket :P

Tjerave u behet balle!

Ne po vdesim te nxijme nje cike kembet :D

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 19-06-2012, 09:14:51
Shifer pak e pabesueshme :D duke marre parasysh qe rreth 90% e shefave jane barkmedhenj :P pa floke e zakonisht sh. fodulle :-[ :D

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 19-06-2012, 09:30:56
Shifer pak e pabesueshme  duke marre parasysh qe rreth 90% e shefave jane barkmedhenj pa floke e zakonisht sh. fodulle :-[ :D
Je ne kundershtim :)  

BESOME!! :)

Balluket ne nje ane,edhe elegancen fiksim :D

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#14 ne: 19-06-2012, 09:49:34
Shifer pak e pabesueshme :D duke marre parasysh qe rreth 90% e shefave jane barkmedhenj :P pa floke e zakonisht sh. fodulle :-[ :D

tashi ja fute totalisht kot....po nejse

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 19-06-2012, 09:52:05
tashi ja fute totalisht kot....po nejse
Mishel :perqafim :perqafim :perqafim :perqafim :D

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#16 ne: 19-06-2012, 09:53:30
Pasion mos me thuj qe je shefi im LOL

 :perqafim

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 19-06-2012, 09:54:17
Pasion mos me thuj qe je shefi im LOL

 :perqafim
Ti je shefe per vete :) por mbushja mendjen Dreamm qe jemi te bukur mbushja :D

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#18 ne: 19-06-2012, 09:56:43
Tashi varet cfare shefash njeh dreamm....une per vete keta qe kam rrotull per marshallah i shoh por vetem se ate gabim sdo e beja kurre.......larg duret nga zjarri qe djeg LOL

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 19-06-2012, 09:59:03
Hihihihihihi

E une shoh ca sekretare,por vallahi se e boj at pune.

E vo doren mbi kuran :D qe se leshoj vend e pa vend :D

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#20 ne: 19-06-2012, 10:01:35
zakonisht ndodh qe perdite degjojme raste te tilla...

ndodhesh ne mense (vendi i thashethemeve dhe mbushjes se barkut ) LOL

e sheh ate , eshte Manager ne kete dep, dhe ka dashnore ate gocen aty

uuuuu i hengert pisat , degjon komentin e rradhes

po sa te tille ka???

une them me mire dil tek kompania perballe se sta bo kush muhabetin sesa aty ku je se helbete ska pastruse e kuzhinier qe sta CV LOL

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 19-06-2012, 10:04:38
Sakte :)

Une them me mire,per miresine e te mires MOS bie preh :)

Sa ish %??

S'me vjen habi aspak nga shifra ne fjale,edhe mos them eshte pak nqs do i referohemi asaj c'ka shohim.

Mund te ish edhe me teper!! :)

 • Postime: 1012
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 19-06-2012, 10:12:16
 Eshte pune muti kjo e shefave sepse kur posedojne ndonje puntoren e tyre u duket vetja plot pushtet. Une si tip anti-konformiste qe jam i kam pase qef keto situata, beja sikur s'kuptoja se ça donte shefi dhe  si perfundim ai dilte idioti se i shkonte huq mundimi LOL

Mgjth,kam neveri  per keta persona sepse jane aq bosh ne jeten e tyre saqe shkojne e ulin veten me vajza me te reja duke perdorur postin e tyre si mjet. Pika,thuaj!

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#23 ne: 19-06-2012, 10:14:47
Eshte pune muti kjo e shefave sepse kur posedojne ndonje puntoren e tyre u duket vetja plot pushtet. Une si tip anti-konformiste qe jam i kam pase qef keto situata, beja sikur s'kuptoja se ça donte shefi dhe  si perfundim ai dilte idioti se i shkonte huq mundimi LOL

Mgjth,kam neveri  per keta persona sepse jane aq bosh ne jeten e tyre saqe shkojne e ulin veten me vajza me te reja duke perdorur postin e tyre si mjet. Pika,thuaj!

po pse mi keta shefat sipas teje jane nga 70 vjec dhe perdorin keto cupat 18 vjecare

ama cja fusni kot....

pse mi keto sekretaret ca bejne lozin deren??? apo qe veshin minin te kerthiza e dekolten tek gjunjet dhe e paska fajin shefi.

shiko rastet jane aq te larmishme sa zor se i gje fundin.


pastaj ajo cka flitet ne kete teme eshte kur zonjusha dashurohet me shefin dhe jo kur shefi i tregon abazhurin e dhomes...

 • Postime: 1012
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 19-06-2012, 10:22:27
Nejse,te kuptoj mishel se ku e ke llafin. Por une s'po flas se si funksionojne gjerat atje. Personalisht,skam veshur ndonjehere minifunde,as dekolte qe tja kem haberin. Flas per ato raste qe kam degjuar dhe kam pare ne perendim. Ketu perdoret me teper per poshtersi dhe per epshje te lloj lloj tipi. Une,thjeshte i kam neveri keta njerez. Kaq.
Po te kalojme te dashuria eshte dicka e pabesueshme per mua. Nuk ekziston ajo dashuri e pafajshme midis nje puntoreje dhe shefit te saj. Ashtu duket ne aparence por ne te vertete secili nga keto kane si prioritet interesat e tyre personale. Kjo eshte e verteta!

Temat e fundit