×

Seks Oral - Mund te flasim rreth tij?

Seks Oral - Mund te flasim rreth tij?

· 143 · 6304

 • Postime: 847
 • Gjinia: Mashkull
miki
#100 ne: 13-06-2005, 07:13:24


Jashte teme!!
« Editimi i fundit: 13-06-2005, 20:55:10 nga Stalion »

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#101 ne: 13-06-2005, 07:25:41
Jasht teme!!
« Editimi i fundit: 13-06-2005, 20:54:50 nga Stalion »

 • Postime: 847
 • Gjinia: Mashkull
miki
#102 ne: 13-06-2005, 07:27:10
Jashte teme!
« Editimi i fundit: 13-06-2005, 20:54:35 nga Stalion »

 • Postime: 3250
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#103 ne: 13-06-2005, 19:46:43


Jashte teme!!
« Editimi i fundit: 13-06-2005, 20:52:29 nga Stalion »

 • Postime: 638
 • Gjinia: Femer
Thugette_Girl
#104 ne: 13-06-2005, 19:47:28

Jashte teme!!

Hallet personale zidhi nepermjet PM!
« Editimi i fundit: 13-06-2005, 20:51:52 nga Stalion »

 • Postime: 638
 • Gjinia: Femer
Thugette_Girl
#105 ne: 13-06-2005, 19:59:41
................
« Editimi i fundit: 14-06-2005, 04:16:55 nga Stalion »

 • Postime: 3250
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#106 ne: 13-06-2005, 20:02:38


Jashte teme
« Editimi i fundit: 13-06-2005, 20:50:27 nga Stalion »

 • Postime: 638
 • Gjinia: Femer
Thugette_Girl
#107 ne: 13-06-2005, 20:05:36


Jashte teme!!
« Editimi i fundit: 13-06-2005, 20:50:05 nga Stalion »

 • Postime: 3250
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#108 ne: 13-06-2005, 20:15:18

Jashte teme!
« Editimi i fundit: 13-06-2005, 20:49:49 nga Stalion »

 • Postime: 3250
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#109 ne: 13-06-2005, 20:41:19


Jashte teme!!

« Editimi i fundit: 13-06-2005, 20:49:35 nga Stalion »

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#110 ne: 13-06-2005, 20:46:05


Jashte teme
« Editimi i fundit: 13-06-2005, 21:09:50 nga Stalion »

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#111 ne: 18-06-2005, 08:55:15
Sipas një hetimi të bërë nga amerikanët 43% të grave nën 45 vjeç nuk u pëlqen seksi  (oral). Prej këtyre 28% thonë se është krejt i papranueshëm.

Por megjithatë një pjesë tjetër e grave nuk kanë asgjë kundër seksit oral - dhe 20 % të grave u shijon ky.

Komentimi që i bëjnë shumë gra çështjes së mësipërme është pak a shumë i tillë: - "Unë mendoj se është një pjesë shumë e lezetshme e trupit të mashkullit. Dhe më pëlqen ndjenja që të jep drejtimi me anë të gjuhës sime të lezetit në tërë trupin e tij. Që e bëj atë të ndizet. Është një lloj shpallje e dashurisë".
Shumë gra që kanë provuar seksin në gojë disa herë dhe kanë parë se çfarë është në gjendje të japë nisin ta vlerësojnë atë si diçka që jo vetëm i shton kënaqësinë partnerit të tyre mashkull po edhe atyre vetë.
Pjesa më e madhe e meshkujve mendojnë se seksi oral është një ndër gjërat më të mira që ka në botë. Prandaj gruaja mund të kënaqë jashtëzakonisht partnerin e saj duke kryer me të atë lloj seksi ose mund ta bëjë të ndjehet i mërzitur në rastin e kundërt. Por kjo nuk do të thotë se gratë duhet të bëjnë patjetër ashtu si ç'don partneri i tyre. Sepse as për të nuk është ndonjë kënaqësi e madhe nëse mosdëshira pasqyrohet në fytyrën e tyre. Por duhet ta kenë të qartë se ai do të inatoset përherë e më tepër nëse partnerja nuk ia plotëson dëshirat. Dhe mund të arrihet deri aty sa marrëdhies t'i vijë fundi. Ndoshta mashkulli e përjeton mungesën e kryerjes së seksit oral si një mangësi e jetës së tij seksuale.

"E turpshme"

Por një pjesë e burrave mendojnë se seksi në gojë duhet bërë vetëm me laviret. Prostitutat tregojnë se disa burra vijnë tek to vetëm që t'ia thithin organin seksual mashkullor ose ndryshe të bëjnë atë që quhet "masazh francez" në mënyrë që e ëma e pasardhësve të tyre të mos ketë nevojë të detyrohet të bëjë diçka të tillë "të ndyrë".
Por këta janë të paktë dhe seksi oral është diçka e natyrshme - dhe jo diçka mbi të cilën duhet të të vijë turp.

Papërvojë dhe turp

Shumë gra e kanë të vështirë me seksin në gojë sepse nuk e kanë provuar ndonjëherë. Aq më tepër nëse janë të mëdha në moshë. E akoma më tepër nëse partneri nuk përpiqet që t'ia largojë turpin gruas së tij, e as asaj ndoshta nuk i del vetë.
Disa grave u ka ikur dëshira për këtë lloj seksi vetëm pse ndoshta ndonjëherë e kanë provuar dhe u ka lënë një shije të keqe. Shumë prej tyre mund t'ua kenë ngjeshur fytyrën pas legenit të kockave të mashkullit. Diçka që mund të japë ndjenjën sikur po të merret fryma apo të lë me frikën se mos do të të merret fryma. Prandaj këtij veprimi i duhet shmangur krejt.


Përgatiti Alvin Ekmekçiu - Bazuar në materialin e marrë nga revista suedeze "I Form"

 • Postime: 26
 • Gjinia: Mashkull
durrsaku
#112 ne: 19-06-2005, 15:28:42
Provojeni dhe flisni.

 • Postime: 137
 • Gjinia: Mashkull
misterioz
#113 ne: 24-06-2005, 09:01:19
Sipas teorise qe nuk duhet te praktikohet seksi oral sepse shkakton x apo y infeksioni i bije qe edhe aty tek veni (tallaferja mo)nuk duhet me ja fut femrave sepse  te njejtat infeksione merr edhe po te praktikosh seksin "klasik".Ketu nuk behet fjale per infeksionet se te ishte per to ne çunat e kishim mbajtur me dore tere jeten ose me sakte i kishim rene me dore por per kenaqsine qe te sjell seksi oral(per ata qe e praktikojne).

 • Postime: 1
Genuine81
#114 ne: 01-07-2005, 19:02:39
nuk di asgje rreth seksit oral nuk kam pase rastin te gjeje ndonje vajze te tille qe te me jape ate kenaqesi...dhe me prostiutat nuk dua ta provoj ate.goja eshte per te ngrene jo per tu q...nuk ju mjafton vagina ketyree morrrrrrrr

 • Postime: 1460
U.J.K.U
#115 ne: 05-08-2005, 08:00:36
Po me habisin vertete keta forumistat me keto mendime. Po jemi ne shekullin e 21-te more njerez akoma duhet te mendojme si jezuitet e mesjetes. Po si mund te injorosh nje dhunti qe natyra na e ka falur po perjashtime.
Pa panik cuna e goca se cdo sekond e humbur kot ne kete jete vec te te keqia ka. Qe mos te keqkuptohemi e kam fjalen per gjerat normale. Ata/ato qe se kan provuar le ta provojne, nese heren pare nuk ka rezultat ta provojne perseri, por pa paragjykime dhe do shikoni se se zemergjere eshte treguar natyra me ne.

 • Postime: 3
shpresa
#116 ne: 12-08-2005, 12:59:16
    mendoj se eshte vertet knaqesi
   ashtu e ndjej une

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#117 ne: 21-08-2005, 14:17:04
Sipas një hetimi të bërë nga amerikanët 43% të grave nën 45 vjeç nuk u pëlqen seksi në gojë (oral). Prej këtyre 28% thonë se është krejt i papranueshëm.

Por megjithatë një pjesë tjetër e grave nuk kanë asgjë kundër seksit oral - dhe 20 % të grave u shijon ky.

Komentimi që i bëjnë shumë gra çështjes së mësipërme është pak a shumë i tillë: - "Unë mendoj se është një pjesë shumë e lezetshme e trupit të mashkullit. Dhe më pëlqen ndjenja që të jep drejtimi me anë të gjuhës sime të lezetit në tërë trupin e tij. Që e bëj atë të ndizet. Është një lloj shpallje e dashurisë".

Shumë gra që kanë provuar seksin në gojë disa herë dhe kanë parë se çfarë është në gjendje të japë nisin ta vlerësojnë atë si diçka që jo vetëm i shton kënaqësinë partnerit të tyre mashkull po edhe atyre vetë.

Pjesa më e madhe e meshkujve mendojnë se seksi oral është një ndër gjërat më të mira që ka në botë. Prandaj gruaja mund të kënaqë jashtëzakonisht partnerin e saj duke kryer me të atë lloj seksi ose mund ta bëjë të ndjehet i mërzitur në rastin e kundërt. Por kjo nuk do të thotë se gratë duhet të bëjnë patjetër ashtu si ç'don partneri i tyre. Sepse as për të nuk është ndonjë kënaqësi e madhe nëse mosdëshira pasqyrohet në fytyrën e tyre. Por duhet ta kenë të qartë se ai do të inatoset përherë e më tepër nëse partnerja nuk ia plotëson dëshirat. Dhe mund të arrihet deri aty sa marrëdhies t'i vijë fundi. Ndoshta mashkulli e përjeton mungesën e kryerjes së seksit oral si një mangësi e jetës së tij seksuale.

"E turpshme"

Por një pjesë e burrave mendojnë se seksi në gojë duhet bërë vetëm me laviret. Prostitutat tregojnë se disa burra vijnë tek to vetëm që t'ia thithin organin seksual mashkullor ose ndryshe të bëjnë atë që quhet "masazh francez" në mënyrë që e ëma e pasardhësve të tyre të mos ketë nevojë të detyrohet të bëjë diçka të tillë "të ndyrë".

Por këta janë të paktë dhe seksi oral është diçka e natyrshme - dhe jo diçka mbi të cilën duhet të të vijë turp.

Papërvojë dhe turp

Shumë gra e kanë të vështirë me seksin në gojë sepse nuk e kanë provuar ndonjëherë. Aq më tepër nëse janë të mëdha në moshë. E akoma më tepër nëse partneri nuk përpiqet që t'ia largojë turpin gruas së tij, e as asaj ndoshta nuk i del vetë.

Disa grave u ka ikur dëshira për këtë lloj seksi vetëm pse ndoshta ndonjëherë e kanë provuar dhe u ka lënë një shije të keqe. Shumë prej tyre mund t'ua kenë ngjeshur fytyrën pas legenit të kockave të mashkullit. Diçka që mund të japë ndjenjën sikur po të merret fryma apo të lë me frikën se mos do të të merret fryma. Prandaj këtij veprimi i duhet shmangur krejt.

 • Postime: 1
Mr.CULI
#118 ne: 04-10-2005, 15:40:18
Me fal une sa po arrita te inkuadrona  ne ket tem por me dhimbes nje gje se sexi oral te mashkulli eshte nje gje shum e thjesht kshtu qe merre si te duashe me dhimbesh me te then se bash nes  nje mashkull del e bon sex oral me ty ata se njoh mashkull por e njoh psiqikisht budall apo i prisht .

 • Postime: 1
krisa
#119 ne: 21-10-2005, 13:10:50
pershendetje!
interesante keto mendimet tuaja ;)
disa pro, disa kunder ;smerret vesh.....nejse gjithesecili flet per veten dhe eksperiencen e tij.
Personalisht mund te them se kane te drejte ata qe thone qe eshte nje pjese e rendesishme e aktit seksual....

 • Postime: 222
e dashur
#120 ne: 26-10-2005, 10:15:25
Nuk besoj se duhet te kete barriera ne cift, te asnjelloj kategorie.. Dhe seksi oral nese administrohet mire te jep kenaqesi te vecante,, dhe per me teper te afron me shume me partnerin.

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#121 ne: 04-11-2005, 07:29:08
Jam shum dakort me ata qe mendojn se esht nje pjes e domosdoshme gjat aktit seksual ne nje mardhenie me dike...
Jam dakort me ty e dashur qe thua te afron me shum me partnerin....deri ne nje fare pike esht krejt e vertet....
Sa per shkrimin e MAX per sa i perket amerikaneve me nga c'di c'kam degjuar apo lexuar amerikanet nuk konsiderohen si ndonje rrace mjaft e afte ne seks...
Mbaj mend qe kam lexuar diku ku i krahasonin me nje vend tjeter me italianet me duket ku thonte se :
Amerikanet kane marrdhenie seksuale me te shpeshta por akti seksual ju zgjat pak ndersa per italianet thonte te kunderten...e bejn me rrall por akti seksual zgjat me teper
Tani per tju rikthyer seksit oral...kuptoj ato persona te cilet nuk e kan provuar dhe iu duket dicka e ekzagjeruar apo e shpifur(thon disa)
Normale qe ne keto raste gjykohet duke u nisur nga mendime apo imazhe te krijuara vetvetiu dhe esht e leht te ngaterrohesh..sepse je ne fillimet e mardhenies seksuale dhe organet gjenitale te femres e te mashkullit i sheh akoma me tjeter sy.
Personalisht jam dakort me seksin oral.

 • Postime: 222
e dashur
#122 ne: 04-11-2005, 11:30:27
Jo vetem kaq,,,, Por me ane te sex oral mund te "mbarosh pune vertet" ne disa situata...... (se jo gjithmone kemi nje krevat kur duam te,,,,,,,)

 • Postime: 782
ilir elb
#123 ne: 04-11-2005, 11:31:31
Jo vetem kaq,,,, Por me ane te sex oral mund te "mbarosh pune vertet" ne disa situata...... (se jo gjithmone kemi nje krevat kur duam te,,,,,,,)
ù


 :-[ :-[...... ...

 • Postime: 222
e dashur
#124 ne: 04-11-2005, 11:37:00
Pse u skuqe ti!!!!!!
 

seks me femra te shendosha

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:27:45
nga InfoZ
A duhet bërë seks në kohën e koronavirusit?

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 04-04-2020, 17:04:32
nga Grens(Wiliams)
Pse duhet te bejme seks?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 23:21:29
nga M A X
Momenti më i mirë i ditës për të bërë seks

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 13-10-2019, 18:41:21
nga M A X
Pse gratë bënin seks më të mirë në komunizëm

Nisur nga M A XRubrika Historia

Postimi i fundit 05-10-2019, 23:52:59
nga M A X