Jeta seksuale per meshkujt mbi 50 vjec - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Jeta seksuale per meshkujt mbi 50 vjec

   Jeta seksuale per meshkujt mbi 50 vjec

  · 1 · 714

  • Postime: 353
  • Karma: +0/-0

  ne: 26-01-2021, 00:59:14
  Çdo mashkull mbi të 50-tat është i njohur me problemet që lidhen me ereksionet ose seksin e ulët, për shkak të moshës së tyre. Por kjo nuk do të thotë që ju nuk mund t’i rregulloni ato. Para së gjithash, duhet të flisni me mjekun nëse çështja juaj shëndetësore po ndërhyn në jetën tuaj seksuale. Për më tepër, ka disa këshilla të thjeshta që mund të ndiqni për të shijuar një jetë seksuale aktive, mbi moshën 50 vjeç.

  Merrni parasysh praktikimin e ilaçeve
  Nëse vuani nga mosfunksionimi erektil, pilulat me recetë mund të jenë shumë efektive. Mjeku juaj mund t’i përshkruajë shumë dhe urologu juaj gjithashtu. Pra, nëse mendoni se kjo çështje po ju pengon për të shijuar një jetë të shëndetshme seksuale, ju shumë mirë mund ta trajtoni atë me ilaçe.

  Mos bëni supozime për testosteronin e ulët
  Shumë meshkuj trajtohen për testosteron të ulët kohët e fundit. Por, një rënie e dëshirës mund të lidhet edhe me hormonet. Për problemet e ereksionit, do të ndihmojë nëse kontrolloni testosteronin tuaj. Është mjaft e rëndësishme që mjeku juaj të hetojë dhe adresojë arsyet pse keni testosteron të ulët ose dëshirë të ulët për mardhënie seksuale. Megjithatë gjithmonë më mirë të marrësh mendimin e një eksperti për gjëra të tilla.

  Flisni me partnerin tuaj nëse lëvizjet tuaja seksuale nuk përputhen
  Është shumë e zakonshme që çiftet të kenë shtytje seksuale të papërshtatshme. Nëse është kështu, duhet të flisni sinqerisht për të njëjtën gjë dhe të përpiqeni të arrini një kompromis për të përmbushur të dyja nevojat tuaja. Intimiteti dhe kënaqësia mund të përjetohen në shumë mënyra të tjera përveç marrëdhënies seksuale. Ju mund të dëshironi të eksperimentoni me forma stimulimi manual, oral ose mekanik për të përmbushur nevojat e njëri-tjetrit.

  Vendosni kohë për seks
  Sapo meshkujt të fillojnë të plaken, presioni dhe stresi i jetës së përditshme mund të errësojë jetën tuaj seksuale. Është thelbësore që të lini një kohë të caktuar për të ushqyer marrëdhënien dhe për të nxitur intimitetin e vazhdueshëm midis jush dhe partnerit tuaj. Kur me vetëdije filloni të lini mënjanë kohën për seks, ju mund të shijoni një marrëdhënie të shëndetshme intime edhe kur jeni në vitet 70 dhe 80./lapsi.al
  « Editimi i fundit: 29-01-2021, 22:22:58 nga M A X »

  Temat e fundit