Te dashurosh dike qe eshte e martuar - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Te dashurosh dike qe eshte e martuar

Te dashurosh dike qe eshte e martuar

· 569 · 32040

 • Postime: 2805
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 14-01-2007, 02:44:27
 

A ju duket e drejt  te dashurosh dike te martuar?
Ne qoftes jo/ose/po mund te shprehni mendimet tuaja .

Per mendimin tim  zemra nuk kontrollohet, por veprimet po.
Jam kunder ketyre lidhjeve!
Njeriu mund te bije ne dashuri me njerez qe jane te martuar, por duhet ta mbaje veten dhe te distancohet, perndryshe behet kaos. :-[
Puna eshte si ta ndiej !nqs do te vazhdosh lidhjen duhet te mendohesh mire per pasojat qe jane te renda se mund te ndajne nje familje. Ku ka si familja dhe nuk duhet kurre te nderhysh ne nje familje si nga mashkulli ashtu edhe nga femra . :(
« Editimi i fundit: 19-12-2020, 16:25:08 nga 22659 »

 • Postime: 776
 • Karma: +8/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 14-01-2007, 02:48:25
cka u tha mesiper eshte ne vije te drejte per ata qe jane shume te lishur me familjen ose qe e shohin ate si te shenjete, ndersa nje kategori tjeter, ata qe i japin perparesi lirise personale d ote qene kunder ketij argumenti.

un jam nga ata qe e quajne te shenjet familjen dhe do qe gjeja e fundit ne bote te prishja nje familje. megjithate mos te flas para kohe jeta ka surpriza :)

#2 ne: 14-01-2007, 17:35:12
Jo sido qe do te vinte momenti..njeriu i kontrollon ndjenjat pastaj fundja fare bota u shua per djeme te shkok  te dashurosh nje te martuar.I thone te shkaterrosh nje familje.

 • Postime: 1582
 • Karma: +8/-1

#3 ne: 14-01-2007, 19:34:33
Une sdo ia lejoja vetes time te dashurohesha me nje njeri te martuar, por kur nuk do e dija qe ai mund te ishte i matuar ateher se di se cdo behej me ndjenjat e mija. E them kete se kam degjuar nga shume vajza qe jane dashuruar me nje te martuar por pa e ditur qe ai mund te kishte krijuar nje familje.
Asnjeri nuk i di te papriturat e jetes :) 

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 24-01-2007, 21:37:02
Kurre!

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 25-01-2007, 08:17:12
A ju duket e drejt  te dashurosh dike te martuar?
Ne qoftes jo/ose/po mund te shprehni mendimet tuaja .

Jo nuk eshte e drejte, se ai personi i martuar i perket dikujt tjeter, i'a ka dhene zemren dikujt tjeter. Nga ana tjeter ky person nuk eshte fare i lire dhe moralisht eshte dicka shume e gabuar se jo vetem po cenon nje lidhje dashurie por nuk po respekton nje martese ligjore.

Për mendimin tim  zemra nuk kontrollohet, por veprimet po.

Po ke shume te drejte. Ne nuk mund ta ndihmojme apo ndikojme dot zemren se me ke bie ne dashuri. Fundja, shumica e ndjenjave njerezore nuk perceptohen dot. Ne ama mund te kontrollojme hormonet dhe dime te bejme dallimin, dime dhe duhet te arsyetojme ne raste te tilla. Po, mund t'ja pranojme vetes qe na pelqen shume dikush qe eshte i martuar, ose qe mund te kemi rene ne dashuri me kete person, apo edhe te fantazojme per te. Por nga ana tjeter duhet t'i biem kokes dhe t'i ndalojme keto ndjenja, te behemi realiste dhe nga ana tjeter ta veme veten ne kepucet e gruas apo burrit te se martuares ne fjale. Ne jemi ata qe mund ta ndalojme vullnetin tone per ta vazhduar nje lidhje te tille me nje person te martuar. Ne jemi ata qe duhet t'i ndalojme te gjitha veprimet qe NUK duhet te ndodhin me dike te martuar dhe jo thjesht t'i leme gjerat te ndodhin. Se nese kemi ndjenja te forta, atehere njera gje con tek tjetra dhe normale qe tradhetia do te ndodhi. Ne duhet te jemi ata qe te mos duam ta prishim apo ta cungojme nje lidhje martese pasi nuk eshte aspak e drejte.

Idealja do te ishte ta nderprisnim cdo lloj kontakti me kete person. Nese punonim me kete person, te nderronim pune, ose nese kjo gje nuk do ishte per te miren tuaj te vendoseshe ne mirekuptin nga ana juaj qe do kisht vetem marredhenia pune, marredhenie profesionale, as marredhenie shoqerore, asgje tjeter. Dhe normalisht s'do kishte me telefonata, SMS, E-Maile, letra, biseda me instant message, te dala me kete person, etj. Pra, ndaloje gjithcka pa marre flake catia. Edhe nese ke ndjenja te forta per nje person te martuar, ndaloji ato duke e nderprere komunikimin, perballimin dhe bisedimin me kete person. Eshte po aq e thjeshte sac po e them une, por je vetem ti ai qe mund ta beje kete gje, asnjeri tjeter vec teje.

Ehhh u zgjata shume por keto ishin mendimet e mia. :)

 • Postime: 71
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 12-02-2007, 18:58:36
Kurr.....
sepse familja eshte gjeja me e shtrejte.
duhet te mendohesh shum para se ta besh nje veprim te till sepse mire se shkateron nje familje po as vete sdo jesh e lumtur
do shkaterrosh dhe veten :S

 • Postime: 287
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 16-02-2007, 03:00:23
Kurr.....
sepse familja është gjeja me e shtrejte.
duhet te mendohesh shum para se ta besh një veprim te till sepse mirë se shkateron një familje po as vete sdo jesh e lumtur
do shkaterrosh dhe veten :S
Jam plotesisht me vendimin tend,,te lumt..... ;)

 • Postime: 1608
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 16-02-2007, 18:49:25
As nuk do ti kishe dhen shanc vetes te bie ne dashuri me ndonje te martuar... mbase eshte e vertet qe nuk e kontrollon dot me ke bie ne dashuri por per mendimin tim, njeriu ka mundesin ti rri larg ketyre gjerave dhe te mendohet mire para se te veproj.

 • Postime: 11
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 16-02-2007, 19:15:02
E vetmja gje qe na dallon nga kafshet eshte intelegjenca....
nuk udhehiqemi vetem nga instiktet.
Jo gjithmone duhet ndjekur zeri i zemres, sado nje ndjenje e tille mund te lindi patjeter qe duhet shtypur, frenuar sepse sigurisht do jet nje lidhje me shume pasoja per te dya palet
Familja eshte gje e shenjte per secilin, nuk mund te besh nje krim aq te rende sa te shkaterrosh nje familje
Jam komplet kunder lidhjeve te tilla

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 22-02-2007, 12:56:06
Une jam shume dakort me mendimet tuaja qe keni dhen me siper. por siq thon nje fjale Kurre mos thuaj kurre.. ;)


#11 ne: 22-02-2007, 17:39:00
ke te drejte per kete..cdo gje eshte relative !

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 23-02-2007, 03:10:12
E drejte nuk mund ti themi zemres se per ke te ndjej apo ke te dashuroje ....por mund ti themi Mos ..
Sic tha edhe inushe (meqe ra fjala bashkangjitem totalisht me mendimin e saj)
Nuk duhet ndjekur gjithmon zeri i zemres....

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 23-02-2007, 04:38:16
Jam kunder, por gjithsesi jane gjera qe ndodhin.

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#14 ne: 23-02-2007, 22:50:05
E vetmja gjë qe na dallon nga kafshet është intelegjenca....
nuk udhehiqemi vetëm nga instiktet.
Jo gjithmonë duhet ndjekur zëri i zemrës, sado një ndjenjë e tillë mund te lindi patjetër qe duhet shtypur, frenuar sepse sigurisht do jet një lidhje me shumë pasoja për te dya palet
Familja është gjë e shenjtë për secilin, nuk mund te besh një krim aq te rëndë sa te shkaterrosh një familje
Jam komplet kundër lidhjeve te tilla


Me ke shkurtuar kohe ne te shkruar, te flm persa ke shprehur :)
Kesaj mund t'i thuash - te shkosh si cjapi tek kasapi. Me fjale te tjera, budallallek! ohoho:

 • Postime: 94
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 21-03-2007, 03:46:11
Mua me ka ndodhur qe te me propozoje nje i martuar .Gruaja e tij i ra paralize  ne fakt shume e re por e lehte. Une i thashe vetem kaq as mos guxo te enderrosh kete qe po thua. Une besoj ne zot kurre si hyj ne hak gruas tende dhe femijeve te tua dhe sikur te me pelqeje jo qe une te shikoj perhere me syrin si nje njeri qe je i martuar. Ai me tha qe gjen kurva per te kaluar kohen por jo femra siç i do ai. I thashe po do seks eshte me drejt shko me ndonje prostitute  dhe shfry nevojat biologjike si mashkull .Me vjen keq se çfare te ka ndodhur por ndihmoje gruan tende se eshte mamaja e dy vajzave te tua.

 • Postime: 852
 • Karma: +3/-0

#16 ne: 30-03-2007, 13:51:44
keto femrat qe thone qe kurre kurre, kot e keni se po shkojne edhe me 60 vjecar shoqet tuaja. Ato cuna qe duan te bejne noj kurs special ta provojne i here se sju ben keq! ;)

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 01-04-2007, 22:22:13
Mua më ka ndodhur qe te me propozoje një i martuar .Gruaja e tij i ra paralize  ne fakt shumë e re por e lehtë. Unë i thashë vetëm kaq as mos guxo të ëndërrosh këtë qe po thua. Unë besoj ne zot kurrë si hyj ne hak gruas tënde dhe fëmijëve te tua dhe sikur te me pëlqejë jo qe unë te shikoj përherë me syrin si një njeri qe je i martuar. Ai më tha qe gjen kurva për te kaluar kohën por jo femra siç i do ai. I thashë po do seks është me drejt shko me ndonjë prostitute  dhe shfry nevojat biologjike si mashkull .Me vjen keq se çfare te ka ndodhur por ndihmoje gruan tënde se është mamaja e dy vajzave te tua.Kjo eshte vertet nje teme diskutimi ....si do vepronim ne ne nje rast te tille ......

Nuk e di po dh eajo ideja e prostitutes qe i ke shtruar ti per momentin nuk me duket zgjidhje...
Nuk e di perse por kur e lexova nuk mu duk aspak nje mendim i arsyeshem.....duhet vertet te hap nje tem per kete ceshtje sepse eshte dicka qe mund te na ndodhi te gjitheve

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 01-04-2007, 23:23:10
këto femrat qe thonë qe kurrë kurrë, kot e keni se po shkojnë edhe me 60 vjeçar shoqet tuaja. Ato çuna qe duan te bëjnë noj kurs special ta provojne i herë se sju bën keq! ;)

Ja ke fut kot plako!

#19 ne: 02-04-2007, 04:14:58
I nderuar antari Ishulli,po si mor djalë na fuske të gjitha ne një thes ?Pyll pa derra nuk ka,se mohoj unë qe ka mendjelehta qe se vrasim mendjen shumë(mgjs ka pasur raste qe ndenja ka qenë me e fortë se arsyeja d.m.th. janë lidhur me pleqe e me ç'të te them )

Po ju tregoj një pervoje vetiake,pervoja te ndihmon te hapesh sytë ndonjë herë.Një miku im(e kam mik për kokë këtë edhe pse kemi diference moshe mbi 30 vjeç ai 52 unë 23 jemi miq familjare por jetojme te dy ne Sofie) ka një shokun e vet tek të 60-65 ne mos gaboj.Ky personi ka një pasuri te iken mendja,saqë leku atij si bënte përshtypje e vura vete re këtë gjatë udhetimit Shqiperi_Bullgari.A i kishte zënë një te dashur 17 vjeçe dhe tregonte mardheniet e tij me te saja,arsyen pse ajo kishte pranuar.

Thjesht sepse nuk kishte lek,dhe ky i jepte asaj 1 milion lek te vjetra ne muaj vetëm e vetëm pse ajo shkonte ne kurs mesonte anglishten(e shikonte këtë gjë si shumë te madhe,d.m.th. si stres apo sakrifice qe meson një gjuhe ndaj saj.)
Atij me siguri i kishin rënë ne dorë deri tani femra te moshen 25-30 vjeçe dhe ndoshta asnjë prej tyre nuk ishte kaq e zgjuar apo si tjua them kaq njomezake sa kjo e  vogla.

Vajza ishte ne vit te 3 ne gjimnaz ai jetonte ne Tr kurse ajo ne qytet tjetër.E shoqeronte e ema vajzen çdo fundjave për ne Tr,e conte e ema vet tek dashnori sepse dashnori i jepte parën atë qe ato se kishin.

E pyeta n.q.s. s'të vjen keq qe shfrytezon një te mitur,unë e dua atë më tha ,ajo me kenaq ne shtrat dhe nuk me lodh shumë koken me pyetje.Pastaj ajo vjen vete,unë nuk e detyroj.
Kur e mendoj këtë gjë herë pas herë them"Ne këtë botë jetojne njerëz te çdo lloji,po thuaj na mbajte zoti mendet e të kemi kembet e duart të punojmë te jemi te zotes e vetes.

 • Postime: 2214
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 02-04-2007, 12:29:12
Ahhhh moj Capkene po ska ligje ne shqiperi,se duhen mbyllur ne qeli gjithe keta pedofilat e neveritshem.

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 02-04-2007, 12:56:42
Ahhhh moj Capkene po s'ka ligje ne Shqipëri,se duhen mbyllur ne qeli gjithë këta pedofilat e neveritshem.

Ai edhe mund te quhet pedofil, edhe mund te mos quhet them une Lepurushja Korcare, pasi sic e ka shpjeguar edhe Capkenja historine/situaten s'eshte se ai po ben ndonje faj shume te madh apo ndonje krim tamam. Ajo vajza do vete dhe don, e ditka edhe mamaja e saj kete gje, pa le! Pika i rente nenes dhe bijes bashke. Ky eshte prostitucion mi zemer! E vetmja gje qe e dallon kete vajze nga prostitutat e rruges eshte se ajo e ben vetem me kete mashkull qe i bie gjyshi i saj ne moshe, ndersa ato flene me lloj-lloj. Te dyja palet per para e bejne ama, per $$ te qelbura. Nuk thone kot pra qe paraja e con boten verdalle. Jo vetem boten qe con verdalle po cdo dite e me shume po i prish njerezit, u kane hyre krimbat te gjitheve. :'( Sa gje e keqe! :'( Mua me shpifet ne fakt kur degjoj per histori te ngjashme apo njesoj si e kesaj 17-vjecares! Jazek i qofte! E c'faj ka burri pastaj!? Ai normale eshte mashkull dhe ka nevojat e tija biologjike edhe ai. I pasur po eshte, normale qe do kete femra qe do i vijne pas. :'( Ai po te doje e mban edhe me dore, por kur ka budallacka dhe vajza pa mike morali dhe vleresimi per veten si kjo, pse ta mbaje me dore ai?!

Me falni se ndoshta e banalizova pak, por e verteta te vret apo jo?! :)

 • Postime: 138
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 02-04-2007, 14:30:33
Po.
Pyesni dhe flisni per dashurine sikur po shtroni pyetjen a duhet te pshurrosim ne ambjentet publike.Ja ku dolen teoricienet dhe i vune kufi edhe ndjenjave .

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#23 ne: 02-04-2007, 17:55:47
date=1175255504]
këto femrat qe thonë qe kurrë kurrë, kot e keni se po shkojnë edhe me 60 vjeçar shoqet tuaja. Ato çuna qe duan te bëjnë noj kurs special ta provojne i herë se sju bën keq! ;)
[/quote]

ehhh.. po kush i hodhi trute ne rrugë për t'i gjetur tipa si puna jote qe u flet "miku" përpara mendjes  ohoho:
Ke nene zotrote? Po motër ke? Epo mati fjalët kur i lëshon ashtu pa dogane per femrat, se pastaj te kthehen 2-fish mbrapsht ;)
Shko ik jepi mend ndonjerit/es qe shkon pershtat me ty, e mos na shit dengla këtu qe s'bëjnë as 1 cent! Kapish ti ushtar i popullit?

 • Postime: 852
 • Karma: +3/-0

#24 ne: 05-04-2007, 07:55:46
date=1175255504]
këto femrat qe thonë qe kurrë kurrë, kot e keni se po shkojnë edhe me 60 vjeçar shoqet tuaja. Ato çuna qe duan te bëjnë noj kurs special ta provojne i herë se sju bën keq! ;)


ehhh.. po kush i hodhi trute ne rrugë për t'i gjetur tipa si puna jote qe u flet "miku" përpara mendjes  ohoho:
Ke nene zotrote? Po motër ke? Epo mati fjalët kur i lëshon ashtu pa dogane për femrat, se pastaj te kthehen 2-fish mbrapsht ;)
Shko ik jepi mend ndonjerit/es qe shkon pershtat me ty, e mos na shit dengla këtu qe s'bëjnë as 1 cent! Kapish ti ushtar i popullit?

Ketu nuk lejohen fjalet banale Ishulli!
unë sigurisht qe se kisha për te gjithë këtu por ty me te drejtë te dogji, e gezofsh!. ti ke te drejtë qe me zevendesove mua tani, duke u bërë ti ushtare e popullit mbase me te drejtë, se do mbrosh profesionin tënd ti lale...
$ u
« Editimi i fundit: 05-04-2007, 10:41:03 nga *Vogelushja* »

Temat e fundit