×

Të heshtësh, apo të ulërish gjatë seksit?

Të heshtësh, apo të ulërish gjatë seksit?

· 19 · 421

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 27-03-2019, 16:44:17
 

Dikush “hesht si peshku” gjatë seksit, por ka edhe nga ata që janë të zhurmshëm, aq sa që gjithë fqinjët e dinë që “aksioni” është në zhvillim e sipër. Çfarë ju dëshironi më shumë?
Ekzistojnë njerëzit gjë gjatë aktit seksual janë jashtëzakonisht të heshtur. Dikush dëshiron kështu, ndërsa dikush tjetër turpërohet.

Edukata familjare, frika që të mos dëgjojnë komshinjtë, prindërit… ka shumë arsye që bëheni “të heshtur”.
Por, ekspertët thonë që nuk është e preferueshme të jesh absolutisht i heshtur gjatë seksit, sepse në atë mënyrë pengon kënaqësinë.

Natyrisht, nuk këshillohen as zhurmat dhe britmat me gjithë zërin, apo aktrimi i kënaqësisë, i cili, natyrisht manifestohet me frymëmarrje të shpejtë dhe të zëshme, shtrëngime dhe me efekte të tjera të zhurmshme, qëllimi i të cilave është nxitja e partnerit.

Është e nevojshme të përcaktohet kufiri i shijes së mirë.

Eksperimentoni me masë dhe ngadalë derisa të zbuloni se çfarë i përshtatet partnerit, por mos e pengoni as veten që qëllimisht të heshtni, nëse kjo gjë nuk ju pëlqen.

Kur është fjala për bisedën gjatë seksit, nuk ka asgjë të keqe nëse kjo gjë nuk e pengon partnerin tuaj. Pëshpëritjet të jetë e këndshme, relaksuese, por edhe e dobishme.

Ndonjëherë është e domosdoshme të thuhet se çfarë dëshironi, apo të pyesni partnerin se çka e kënaq.

Edhe komplimentet janë të mirëseardhura. Jepini komplimente partnerit duke i thënë që ka trup të bukur, aromë të mirë të flokëve, lëvizjeve…

Natyrisht, jini të kujdesshëm nëse lidhja është në fillim. “Lëpirja” e veshëve me buzë është ankesa më e shpeshtë e femrave, ndërsa meshkujt ankohen që ajo është “e heshtur si peshku”. Po ju çfarë tipi jeni? /Lapsi.al

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#1 ne: 27-03-2019, 16:45:34
Hyra, u skuqa e dola... :D :D

Max te paska bo klima bereqaves keto vite. LOL LOL

 • Postime: 253
Monique
#2 ne: 27-03-2019, 16:46:53
Ate me analen e bera Skip, ta bej e kete ?? LOL

@Bekimi po me duket sikur laki ka zaptuar Max LOL


Ne fakt une se kursej asgje qe me vjen, qofte per te bertitur , pellitur ,uleritur , opo po u kurseva e aty....me mori lumi LOL

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#3 ne: 27-03-2019, 16:54:13
E paska mberthyer thuaj LOL LOL

Sa per temen, Mon ma shuj kurreshtjen.. Me c'sy te shohin komshinjte te nesermen, kur del nga shpia? LOL

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#4 ne: 27-03-2019, 17:01:27
O Bekim, Moni jeton ne mal se me komshinjte si kish puent mire, sec ankoheshin per pagjumsi te theksuar po drejt em thene nuk e mora vesh arsyen se perse. :P :P

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#5 ne: 27-03-2019, 17:03:43
Ja se na e tregon vete kur te vije.. Te mos aludojme kot, se na marrin per manjaker pastaj :P

 • Postime: 253
Monique
#6 ne: 27-03-2019, 17:04:56
Thashethemexhij

Une bej ca bej i bej jashte deres se shpise LOL

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#7 ne: 27-03-2019, 17:05:06
Ja se na e tregon vete kur te vije.. Te mos aludojme kot, se na marrin per manjaker pastaj :P
Ore une flas me cfare kam pa vete, se po tu referohesha llafeve me mire mos flisja fare. :D

 • Postime: 253
Monique
#8 ne: 27-03-2019, 17:06:30
Tipi ngele me syrin te vrima deres...po sjam komshija une LOL
Dera ime ska vrima lol

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#9 ne: 27-03-2019, 17:09:10
Tipi ngele me syrin te vrima deres...po sjam komshija une LOL
Dera ime ska vrima lol
Thashethem po beja , po i bija deres qi t'me degjonte kojshia. LOL

 • Postime: 253
Monique
#10 ne: 27-03-2019, 17:14:19
Bo vaki vje lol.....ti uleras???

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#11 ne: 27-03-2019, 17:17:43
Bo vaki vje lol.....ti uleras???
ma sill ketu ne tave . :D jo per gje po mbase ndjen eren e Lefteri dhe leshohet. :D

 • Postime: 253
Monique
#12 ne: 27-03-2019, 17:19:09
Hahàhhahhaahhah mortja ne kavilje ishalla

Me ke bere si veten o dreq LOL

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#13 ne: 27-03-2019, 17:20:38
Hahàhhahhaahhah mortja ne kavilje ishalla

Me ke bere si veten o dreq LOL
Po nuk u ndjeve mire dil ne vetvete. :D :D LOL

 • Postime: 253
Monique
#14 ne: 27-03-2019, 17:24:50
Nxirr bishen Mon LOL

 • Postime: 7043
 • Gjinia: Femer
erlehta
#15 ne: 27-03-2019, 17:53:33
😲😲😲😲😲 korbaniiiiii lot nom.
Mjer ata qe ju kan ju komshinj 😂😂😂

 • Postime: 31
 • Gjinia: Mashkull
Frank
#16 ne: 27-03-2019, 18:12:51
iiiiii ca perversash :p

 • Postime: 253
Monique
#17 ne: 27-03-2019, 18:33:03
Erlehta e ke me kete burrin tend qe na provokon pa e pas menjen LOL
Dy tema i bera skip...ksaj si rezistova dot :P

 • Postime: 7043
 • Gjinia: Femer
erlehta
#18 ne: 27-03-2019, 19:51:00


[/quote]
Erlehta e ke me kete burrin tend qe na provokon pa e pas menjen LOL
Dy tema i bera skip...ksaj si rezistova dot :P

Me ate,  me ate e kam 😂
 

Tenderë pa shpallje, institucionet prokuruan 8.9 milion euro gjatë epidemisë

Nisur nga InfoZRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 04-06-2020, 07:18:56
nga InfoZ
fjale te pista gjate seksit

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:31:59
nga InfoZ
informacione rreth seksit

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:31:06
nga InfoZ
roza lati sa e gjate eshte

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:03:36
nga InfoZ
moti gjate javes ne shqiperi

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 20:19:22
nga InfoZ