Të heshtësh, apo të ulërish gjatë seksit? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Të heshtësh, apo të ulërish gjatë seksit?

Të heshtësh, apo të ulërish gjatë seksit?

· 19 · 1155

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 27-03-2019, 16:44:17
 

Dikush “hesht si peshku” gjatë seksit, por ka edhe nga ata që janë të zhurmshëm, aq sa që gjithë fqinjët e dinë që “aksioni” është në zhvillim e sipër. Çfarë ju dëshironi më shumë?
Ekzistojnë njerëzit gjë gjatë aktit seksual janë jashtëzakonisht të heshtur. Dikush dëshiron kështu, ndërsa dikush tjetër turpërohet.

Edukata familjare, frika që të mos dëgjojnë komshinjtë, prindërit… ka shumë arsye që bëheni “të heshtur”.
Por, ekspertët thonë që nuk është e preferueshme të jesh absolutisht i heshtur gjatë seksit, sepse në atë mënyrë pengon kënaqësinë.

Natyrisht, nuk këshillohen as zhurmat dhe britmat me gjithë zërin, apo aktrimi i kënaqësisë, i cili, natyrisht manifestohet me frymëmarrje të shpejtë dhe të zëshme, shtrëngime dhe me efekte të tjera të zhurmshme, qëllimi i të cilave është nxitja e partnerit.

Është e nevojshme të përcaktohet kufiri i shijes së mirë.

Eksperimentoni me masë dhe ngadalë derisa të zbuloni se çfarë i përshtatet partnerit, por mos e pengoni as veten që qëllimisht të heshtni, nëse kjo gjë nuk ju pëlqen.

Kur është fjala për bisedën gjatë seksit, nuk ka asgjë të keqe nëse kjo gjë nuk e pengon partnerin tuaj. Pëshpëritjet të jetë e këndshme, relaksuese, por edhe e dobishme.

Ndonjëherë është e domosdoshme të thuhet se çfarë dëshironi, apo të pyesni partnerin se çka e kënaq.

Edhe komplimentet janë të mirëseardhura. Jepini komplimente partnerit duke i thënë që ka trup të bukur, aromë të mirë të flokëve, lëvizjeve…

Natyrisht, jini të kujdesshëm nëse lidhja është në fillim. “Lëpirja” e veshëve me buzë është ankesa më e shpeshtë e femrave, ndërsa meshkujt ankohen që ajo është “e heshtur si peshku”. Po ju çfarë tipi jeni? /Lapsi.al

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 27-03-2019, 16:45:34
Hyra, u skuqa e dola... :D :D

Max te paska bo klima bereqaves keto vite. LOL LOL

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 27-03-2019, 16:46:53
Ate me analen e bera Skip, ta bej e kete ?? LOL

@Bekimi po me duket sikur laki ka zaptuar Max LOL


Ne fakt une se kursej asgje qe me vjen, qofte per te bertitur , pellitur ,uleritur , opo po u kurseva e aty....me mori lumi LOL

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 27-03-2019, 16:54:13
E paska mberthyer thuaj LOL LOL

Sa per temen, Mon ma shuj kurreshtjen.. Me c'sy te shohin komshinjte te nesermen, kur del nga shpia? LOL

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 27-03-2019, 17:01:27
O Bekim, Moni jeton ne mal se me komshinjte si kish puent mire, sec ankoheshin per pagjumsi te theksuar po drejt em thene nuk e mora vesh arsyen se perse. :P :P

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 27-03-2019, 17:03:43
Ja se na e tregon vete kur te vije.. Te mos aludojme kot, se na marrin per manjaker pastaj :P

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 27-03-2019, 17:04:56
Thashethemexhij

Une bej ca bej i bej jashte deres se shpise LOL

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 27-03-2019, 17:05:06
Ja se na e tregon vete kur te vije.. Te mos aludojme kot, se na marrin per manjaker pastaj :P
Ore une flas me cfare kam pa vete, se po tu referohesha llafeve me mire mos flisja fare. :D

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 27-03-2019, 17:06:30
Tipi ngele me syrin te vrima deres...po sjam komshija une LOL
Dera ime ska vrima lol

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 27-03-2019, 17:09:10
Tipi ngele me syrin te vrima deres...po sjam komshija une LOL
Dera ime ska vrima lol
Thashethem po beja , po i bija deres * t'me degjonte kojshia. LOL

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 27-03-2019, 17:14:19
Bo vaki vje lol.....ti uleras???

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 27-03-2019, 17:17:43
Bo vaki vje lol.....ti uleras???
ma sill ketu ne tave . :D jo per gje po mbase ndjen eren e Lefteri dhe leshohet. :D

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 27-03-2019, 17:19:09
Hahàhhahhaahhah mortja ne kavilje ishalla

Me ke bere si veten o dreq LOL

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 27-03-2019, 17:20:38
Hahàhhahhaahhah mortja ne kavilje ishalla

Me ke bere si veten o dreq LOL
Po nuk u ndjeve mire dil ne vetvete. :D :D LOL

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 27-03-2019, 17:24:50
Nxirr bishen Mon LOL

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 27-03-2019, 17:53:33
😲😲😲😲😲 korbaniiiiii lot nom.
Mjer ata qe ju kan ju komshinj 😂😂😂

 • Postime: 31
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 27-03-2019, 18:12:51
iiiiii ca perversash :p

 • Postime: 253
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 27-03-2019, 18:33:03
Erlehta e ke me kete burrin tend qe na provokon pa e pas menjen LOL
Dy tema i bera skip...ksaj si rezistova dot :P

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 27-03-2019, 19:51:00


[/quote]
Erlehta e ke me kete burrin tend qe na provokon pa e pas menjen LOL
Dy tema i bera skip...ksaj si rezistova dot :P

Me ate,  me ate e kam 😂

Temat e fundit