×

T’i shkruaj, apo mos t’i shkruaj?

T’i shkruaj, apo mos t’i shkruaj?

· 4 · 200

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 04-02-2020, 23:53:27
Shumë çifte janë ndarë vetëm nga kokëfortësia se cili duhej të shkruante i pari.
 

Femra, nëse jeni diku ku ndiheni vetëm dhe dëshironi t’i shkruani një mashkulli që pëlqeni mesazh, bëjini vetes këto pyetje nëse jeni në dilemë

Intv.al ju sjell disa nga arsyetimet më të mira që mund të bëni, për t’i mbushur vetes mendjen, nëse ja vlen, apo jo:

1. Ky person është dikush që do gëzohej nëse do merrte mesazh nga ju

Nëse përgjigja është “po”, ai do gëzohej nga mesazhi juaj, mos prisni më. Shpejtoni se më pas mund të jetë vonë.

2. Ky mashkull nuk merr asnjë hap për të qëndruar me ju

Ju keni frikë nga lidhja juaj me të, sepse e dalloni që ai as nuk nuk e merr mundimin t’ju kushtojë vëmendjen e duhur. Sipas intv ju meritoni më të mirin, prandaj mos e humbisni kohën tuaj me dikë që nuk ja vlen.

3. Nuk duhet të ju kapë paniku

Ju sapo i keni shkruar dhe nuk keni marrë përgjigje ende. Qetësohuni, ndoshta nuk ka pasur mundësi. Femrat, i kap paniku direkt dhe humbasin vlerat në sytë e një mashkulli.

4. Selektoni

Ndoshta keni disa meshkuj që ju pëlqejnë. Bëni një selektim, ndaj tyre dhe zgjidhni atë që vërtetë do donit të dilnit.

5. Mos fantazoni

Femrat, në momentin e parë që ai nuk i kthen mesazh, fantazojnë shumë gjëra. Mos i fusni vetes siklete të kota. Prisni!

  • Postime: 12743
Mishel...............
#1 ne: 05-02-2020, 10:01:15
Prezente , me kerkoi kush? :P

  • Postime: 1752
  • Gjinia: Femer
Parloté
#2 ne: 05-02-2020, 10:57:50
Prezente , me kerkoi kush? :P


 :perqafim


Tema: mbështes pikën 4. selektimin. :)

  • Postime: 7043
  • Gjinia: Femer
erlehta
#3 ne: 05-02-2020, 11:15:52
Une kam qenë dhe jam e mendimit, ai për të cilin unë ndiej, duhet të ndiej dyfish e te luftoj për mua :P
Shkaqet e shkrimit janë kalamanlliqe :D
 

Si te bej te me shkruaj nje femer?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 23:48:55
nga M A X
Rowling: Mund të shkruaj sërish për Potter

Nisur nga M A XRubrika Letra

Postimi i fundit 03-10-2010, 16:07:59
nga ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
Shkruaj emrin te shohesh fytyren tende!

Nisur nga ßåßy ღRubrika Lojra

Postimi i fundit 29-07-2011, 16:10:57
nga Mishel...............
Shkruaj per njerezit edhe jo per SEO

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 28-01-2010, 01:09:45
nga M A X
Shkruaj personit te zemres "Nje leter per ty"

Nisur nga ßåßy ღRubrika Mix

Postimi i fundit 06-06-2012, 22:16:51
nga Mishel...............