Tiranasit duan nuse të virgjër ! - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tiranasit duan nuse të virgjër !

Tiranasit duan nuse të virgjër !

· 334 · 25606

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-03-2007, 16:25:54
Vitet ikin me hapa galopante, por mentaliteti ynë duket se e ka shumë të vështirë evoluimin. Nga sondazhi i “GT”së, rezultoi se prindërit “ndershmërinë” e kanë tabu. Por gruaja, a nuk është në fillim një e dashur, e më vonë të bëhet nuse?!
 
Një sondazh i kryer nga Gazeta e Tiranës nxjerr përfundimin se shumica e djemve të kryeqytetit e duan bashkëshorten të virgjër. Jo vetëm prindërit e tyre, por edhe meshkujt preferojnë vajzë për nuse “të paprekur”, ashtu siç e quajnë vetë ata në gjuhën e përditshme, pra të virgjër. “Unë do të doja që të ishte e virgjër. Nuk do më vinte mirë që nëna e fëmijëve të mi të kishte shkuar më parë më meshkuj të tjerë,” jep mendimin e tij Dorian Kolobani, student në Fakultetin Histori- Filologji. Ky i fundit e vazhdon diskutimin, duke thënë shpeshherë se femra është si një gotë kristali, e bukur, por, po u thye njëherë nuk bën më! Edhe djem të tjerë kishin të njëjtit mendim. Këta do të donin të ishin mashkulli i parë për gruan e tyre, por duket se shumica i kanë humbur shpresat se do të ndodhë ashtu siç ata vetë duan. Edhe prindër, të pyetur nga “GT”-ja, thonë se “patjetër që gruan e djalit apo të nipit e duam të virgjër. Në kohën tonë shumë rrallë ndodhte që nusja të ishte “e pandershme”. Për to, nëse femra fejohet dhe për të nuk është mashkulli i pari, atëherë ajo nuk është e ndershme. Vetëm një nënë tha se për të nuk kishte rëndësi, nëse nusja e djalit do të ishte e virgjër apo jo. Ajo do të ishte e lumtur, nëse nusja do ta donte dhe ta respektonte të birin. “Unë jam 27-vjeçar dhe kam dy vjet i lidhur me një vajzë. Së shpejti mendoj të fejohem me të. Ajo nuk ishte e virgjër, por kjo nuk do të thotë asgjë. Është njeri shumë i mirë, ne duhemi dhe mendoj se kjo është e rëndësishme. Por është tjetër gjë mendimi që kam për femrat me shumë partnerë. Unë nuk do ta pranoja të kisha lidhje me të tilla femra,” tregon Idliri Mullai. Edhe për Ervis Myrtën nuk kishte rëndësi të madhe, nëse gruaja e tij nuk do të ishte “e ndershme”. Për të rëndësi të madhe ka t’i kalojë mirë vitet dhe dashuria të jetë sa më e madhe.

“Mëshirë” për paragjykuesit!

Të gjithë ata që thanë se gruan e duan të virgjër ndryshojnë shumë kur bie fjala për të dashurën. Ata thonë se e dashura nuk ka rëndësim nëse është apo jo e virgjër. Por gruaja, a nuk është në fillim një e dashur, e më vonë të bëhet nuse?! Megjithatë, Besmiri tregon rastin e tij personal. “Unë po ju rrëfej historinë time. U lidha me një vajzë para një viti, me mendimin se nuk do të rrija gjatë me të, dhe nuk më interesonte se nuk ishte e virgjër. Unë u dashurova me të dhe mendoj të fejohem. Më parë edhe unë, si shumë të tjerë, thosha se gruaja merret e ndershme, ndërsa e dashura jo. Por tani mendoj ndryshe, dhe më vjen keq për paragjykimet që bëja më parë”.

Femrat, “të kërcënuara”

U fol për femrat, por ato vetë deri tani nuk dhanë një mendim të vetin rreth kësaj teme. Epo kot, nuk thonë që ëmbëlsira lihet për në fund! “Më vjen shumë inat që meshkujt na paragjykojnë. Po pse duan të jenë të parët për ne, kur vetë ne nuk jemi të parat për ta?! Ata gabojnë me nofkat që u venë femrave. Një femër nuk quhet e pandershme, kur nuk është e virgjër, por kur ka shumë partnerë njëkohësisht,” jep mendimin e saj 21-vjeçarja Joniada Pasha.

Mblesëria, jashtë mode

Emigrantët që vijnë në Shqipëri sjellin edhe mentalitete të reja, moderne. Një frazë shumë e përdorur prej tyre është që “vetëm në Shqipëri virgjëria quhet vlerë”. “Para viteve 1990, vajza martohej, por, nëse nuk ishte e ndershme, bashkëshorti kishte të drejtën morale ta linte dhe e kthente te shtëpia e prindërve,” thotë 60 vjeçarja Fatime Sulaj. Megjithëse të paktë ka edhe nga ata që, si kusht të parë për femrën të jetë që ajo ta dojë. “Unë nuk do të pranoja kurrë të martohesha me shkesë; rëndësi ka nëse femra më do, më respekton, si dhe ia kalojmë mirë,” thotë Ervis Myrta. Ky i fundit nuk do të pranonte, për asnjë arsye, që nusen ta njihte me shkesë. Për të nuk ka rëndësi nëse s’është e virgjër. Edhe femrat këtë përgjigje dhanë. Ato ishin kundër martesës me shkesë. Për to rëndësi të madhe ka dashuria. “Dashuria ka rëndësi, e jo të tjerat,” këmbëngul Ajgena.

Kini Kujdes!

Djemtë e kryeqytetit preferojnë më tepër që nusja e tyre të jetë e “paprekur”. Jo vetëm ata, por edhe shumica e prindërve duan që nusja e djemve ose e nipërve të jetë e virgjër.

“Femra është si një gotë kristali. Po u thye, nuk bën më!” Kjo ishte fjalia që, të pyeturit nga Gazeta e Tiranës e kishin refrenin e përditshëm.

Valbona Ndreka
 

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 12-03-2007, 02:57:24
Djemte kane qejf "te prekin" gocat, ndersa kur vjen puna per martese, e duan nusen "te paprekme" :D E ashtu ska... :D :D


Por, sido qe te jete, me keto metodat e qepjes se vendit, rregullohen disi punet persa i perket "paprekshmerise". LOL LOL LOL

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#2 ne: 12-03-2007, 14:29:38
Nuk pi mo uje ajo metode Beko se tani ka dale nji test i ri :P

Sic dihet gjuha eshte pjesa me e ndjeshme e robit......Keshtu qe edhe sikur te jete e qepur, mjafton nje pershkim i hollesishem me gjuhe dhe penjte sado te holle te jene prape se prape do e gervishtin sado pak ate :D :D :D

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 12-03-2007, 20:09:43

Por, sido qe te jetë, me këto metodat e qepjes se vendit, rregullohen disi punët përsa i përket "paprekshmerise". LOL LOL LOL

 LOL LOL LOL

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 12-03-2007, 23:42:09
Djemte kanë qejf "te prekin" gocat, ndërsa kur vjen puna për martese, e duan nusen "te paprekme" :D E ashtu s'ka... :D :D


Ke shume te drejte dhe ashtu eshte vertet. Me vjen mire qe si mashkull qe je, e pohon kete. Eshte nje thenie Amerikane qe thote: "You can't have it both ways." Eshte perkryer ne nje diskutim si ky, pasi s'kane sesi (ata meshkuj) te duan te bejne seks lart e poshte dhe nga ana tjeter ta duan nusen te virgjer. S'ka ashtu: zgjidh o njeren, o tjetren.

P.S. Artikulli me poshte me duket jashte mase shume i ekzagjeruar, i pasakte dhe meskunilist ne kulm. Nuk me duken aq te verteta ato qe shkruhen atje. Duke u nisur nga koherat e sotme s'kane sesi te jena te verteta, aq me shume kur shikojme cifte te reja nga 15-16 vjec dhe ka nga ata qe jane 20-25 vjec tani dhe qe kane qene te lidhur qe ne vitet e para te gjimnazit. Pse c'kane bere 6-8 vjet ne kete lidhje ata hmmm?! Vetem jan puthur dhe u kane treguar perralla e histori njeri tjetrit?! :P LOL Jo, aspak.

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

#5 ne: 13-03-2007, 09:27:47
Sondazhi eshte bere ne Tirane, por kjo eshte e vertete per te gjithe djemte ne pergjithesi.
Edhe ate qe mendojne se virgjia nuk ka rendesi.hhmm genjejne veten se ne te vertete ndiejne ndryshe.

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 13-03-2007, 16:34:06
Sondazhi është bërë ne Tiranë, por kjo është e vërtetë për te gjithë djemtë ne përgjithësi.
Edhe atë qe mendojnë se virgjia nuk ka rëndësi.hhmm genjejne veten se ne te vërtetë ndiejne ndryshe.

Fajin e kane vajzat :)

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 15-03-2007, 07:16:20
titulli i temes eshte pak jo-real

thuhet "Tironsit" me O...e jo "Tiransit".

 • Postime: 94
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 15-03-2007, 10:50:33
Eshte per te ardhur keq qe djemte mendojne keshtu. Une kam njohur nje shokun tim qe u fejua me nje te ndershme siç thoni ju djemte  per te virgjerat. Ajo nuk pershtatesh fare me mentalitetin e tij shume perparimtar.Ajo ishte shume xheloze dhe  i thoshte se eshte turp te veshesh pantallona te shkurtra.Ajo thjesht u fejua sepse ishte doktor  jo sepse e deshte. Mbas 6 muajsh shoku im u nda nga fejuara dhe familja e saj e kercenoj se do ta vriste  sepse ishte e ndershme dhe tani i iku nderi dhe do ngelesh pa martuar. Ai qante per te tere ato vajza qe i kishte njohur  kur kishte qene student   dhe ishte tallur sepse ato ishin vetem per te kaluar kohen  dashnore .Ato vertete  e kishin dashur dhe kishin qene 6 vjet ne shkolle bashke.Ai me eshte shprehur hapur qe  ndjehet shume i lenduar dhe i penduar per ato vajza qe i ka njohur si student dhe qe eshte tallur me ndjenjat e tyre.Ai eshte martuar tani por me ka thene qe nuk ka marre ate qe   do te deshte ai .Nje shoqja ime u martua me nje gjerman  20vjeç dhe ai i tha mos ke qene budallaqe ti qe nuk ke bere kurre dashuri qe s'ta varur njeri.Ajo thjesht nuk gjente fjale qe tia shpjegonte  mentalitetin  tone .Burri im eshte belg dhe po ti them kete gje  do qeshte i shtrire ne dysheme.
FRANCEZI KA THENE NJE FJALE QE TERE BOTA E VLERESON FEMREN NGA TRUTE  VETEM SHQIPETARET E VLERESOJNE NGA VRIMA E SHURRES.Me falni sepse e perktheva siç e ka thene vertete.Megjithate e di shume mire  sepse dhe une aty jam rritur. Po me ben shume pershtypje sesi ka mundesi qe burrat kane nje nuse ne shtepi dhe nje dashnore dhe nuk jane pak .Thjesht beni siç them une mos beni siç bej une.I dashuri im qe vertete e kam dashur shume  dhe ndoshta eshte nisur per te kaluar  kohen ra vertete ne dashuri me mua .Une e lashe Shqiperine dhe nuk u bashkuam dot sepse ishte emigrant ne Greqi dhe u lodha mbas 4vjetesh  duke pritur .Ai me  merr prape ne telefon per Shen Valentine dhe me thote te ndjej ,te dua akoma dhe po te kem mundesi do ta ktheja kohen mbrapsh dhe pse ka 11 vjet qe e kam lene Shqiperine.Thjesht doja te thoja se nje njeri kur bie ne dashuri nuk ka ndjenje me te bukur dhe i mposht çdo gje.Ata qe  kalojne kohen dhe martohen me nje tjeter sepse kjo na qenka e ndershme nuk e gjejne dashurine prape.Une e kam gjetur dashurin por ish i dashuri qe u martua me ate qe i gjeti mamaja jo.Une mbaj mend kohen e bukur por nuk e dua me ish te dashurin tim sepse me ka lenduar shume dhe nuk kam mundur te doja njeri per 4 vjet mbasi u ndame bashke.
Mesazhi im eshte qe dashuria eshte shume e bukur dhe ajo duhet te fitoje  perhere.

 • Postime: 2501
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 20-03-2007, 22:51:12
po ene zgërfylle ske çe do  ;)

#10 ne: 21-03-2007, 14:20:55
Ca eshte kjo teme more Berni?!!! Ti e ke per gjithe zonen e Shqiperise se mesme apo vetem per Tironen?? ;) ;)
Nuk besoj se ekzistojne te tilla mentalitete dhe sidomos tek te rinjte e sotem ose kjo do ishte "cudia" e rradhes. Nuk them se ka ndonje gje te cuditshme te pretendosh ne kete pike, por ne dashuri nuk ka kurrsesi rregulla apo ligje te tilla. Zemra nuk mund te pyes per te tilla gjera kaq te parendesishme.
Virgjeria nuk tregon virtuozitetin e nje njeriu (sakte nje femre) ka shume gjera te tjera ku nje femer (qofte edhe jo e virgjer) eshte shume me lart se nje femer e virgjer.
Nuk me pelqen paragjykimi qe beni, por nga ana tjeter me lind nje tjeter pyetje valle nese ndodheshit para nje fakti te tille cfare do ndodhte me ju?? Me ty Bernushi me sakte??  ;)

 • Postime: 4261
 • Karma: +73/-57

#11 ne: 25-03-2007, 05:22:13
Paskan mbetur pa u martuar fare si duket :D

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#12 ne: 25-03-2007, 07:14:35
Virgjeria është e lidhur edhe me kurverine...
Cili është kuptimi i fjalës ku.ve ditet sotme? hmmmmm:
Mundet njeri te me shpjegoje?

#13 ne: 25-03-2007, 07:26:51
Nuk pi mo ujë ajo metodë Beko se tani ka dalë nji test i ri :P

Siç dihet gjuha është pjesa me e ndjeshme e robit......Kështu qe edhe sikur te jetë e qepur, mjafton një pershkim i hollesishem me gjuhe dhe penjte sado te holle te jenë prapë se prapë do e gervishtin sado pak atë :D :D :D
Bobo mor cuna ku i merrni vesh keto te reja,paskam ngele prapa une dreqi e mori :D


O Petrit cdo te thuash ti se ne qe sjemi te virgjer jemi kurva,,epo dale pak dale !Po fleme po bejme dashuri me ate qe duam,dhe po se njoja para marteses une ce dua me pas.Po te me bjere larg qofte ndonje impotent kalohet jeta pastaj ashtu.

Ehu kush eshte i vigjer le ta marr te vigjer,une se caj koken shume vallahi !

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#14 ne: 25-03-2007, 13:53:42
O Petrit çdo të thuash ti se ne qe sjemi te virgjër jemi kurva,,epo dalë pak dalë !Po fleme po bëjmë dashuri me atë qe duam,dhe po se njoja para marteses unë ce dua me pas.Po të me bjere larg qoftë ndonjë impotent kalohet jeta pastaj ashtu.

Ehu kush është i vigjer le ta marr te vigjer,unë se çaj koken shumë vallahi !


Pyetja ime eshte shume e qarte> Mundet ndonje te pergjigjet. Cili eshte perkufizimi i ku.ves dhe ku.varit?

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#15 ne: 25-03-2007, 16:37:55
pse te mungojne fjaloret kshu ;) :P

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 26-03-2007, 08:55:05
Ehhh, tema si kjo me nervozojne sepse jane pak injorante keto tematika, ose me sakte bindje te tilla. Po pse ku jemi, ne shekullin e 17-te qe te kerkojme nuset apo dhendrat e virgjer. Misheli e ka thene shume mire. Virgjeria nuk e ben nje femer me te mire apo te virtytshme, ka shume gjera te tjera para kesaj qe jane me te rendesishme. Pastaj per mendimin tim, seksi eshte shume i rendesishem ne nje lidhje serioze dhe mendoj se eshte shume i nevojshem te behet (pra te konsumohet lidhja) perpara se te shkoje ne martese. Eshte ndryshe te besh dashuri me ate me te cilin je i lidhur dhe qe e do e dashuron, dhe eshte ndryshe te flesh lart e poshte me ke do te del perpara. Pikerisht kjo e dyta eshte definicioni i nje k*r*e apo k***ari per mendimin tim. ;)

E shikoj mese te domosdoshme marredhenien intime ne lidhjet serioze, pervecse vetem nese dhe kur cifti (dmth te dy partneret) vendosin qe ta bejne kete gje vetem pas marteses. Ne pergjithesi ama nuk ndodh kjo e dyta por ajo e para. Aman njerez le te jemi realiste. Nje lidhje reale funksionon ne nje mjedis real me akte reale.

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#17 ne: 26-03-2007, 16:19:09
pse te mungojnë fjaloret kshu ;) :P

Ketu ne fshatin ku banoje une nuk ka asnje bibloteke..., biles as edhe shkolle fillore... :D

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#18 ne: 26-03-2007, 16:21:45
Pastaj për mendimin tim, seksi është shumë i rëndësishëm ne një lidhje serioze dhe mendoj se është shumë i nevojshem te bëhet (pra te konsumohet lidhja) përpara se te shkoje ne martese.

Pse? Argumentoje. hmmmmm:

#19 ne: 27-03-2007, 03:25:11
Pse-ne se ka gjetur Stalini do e gjejme ne :D

#20 ne: 27-03-2007, 05:07:05
Pse - ne ne fakt se ka gjetur Sterio Spase...c
lidhje ka stalini moj???!!!!
Gjithsesi une ate fjalen qe ka shkruj Petriti e perkthej nga Italishtja qe do te thote KTHESE...per kete e kishe ti Petrit?

Dhe mos ja humbi fare ngjyrat temes! ^o)

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 15-04-2007, 04:39:31
Është për te ardhur keq qe djemtë mendojnë kështu. Unë kam njohur një shokun tim qe u fejua me një te ndershme siç thoni ju djemtë  për te virgjerat. Ajo nuk pershtatesh fare me mentalitetin e tij shumë perparimtar.Ajo ishte shumë xheloze dhe  i thoshte se është turp te veshesh pantallona te shkurtra.Ajo thjesht u fejua sepse ishte doktor  jo sepse e deshte. Mbas 6 muajsh shoku im u nda nga fejuara dhe familja e saj e kercenoj se do ta vriste  sepse ishte e ndershme dhe tani i iku nderi dhe do ngelesh pa martuar. Ai qante për te tërë ato vajza qe i kishte njohur  kur kishte qenë student   dhe ishte tallur sepse ato ishin vetëm për te kaluar kohën  dashnore .Ato vërtetë  e kishin dashur dhe kishin qenë 6 vjet në shkollë bashke.Ai me është shprehur hapur qe  ndjehet shumë i lenduar dhe i penduar për ato vajza qe i ka njohur si student dhe qe është tallur me ndjenjat e tyre.Ai është martuar tani por më ka thënë qe nuk ka marrë atë qe   do të deshte ai .Një shoqja ime u martua me një gjerman  20vjeç dhe ai i tha mos ke qenë budallaqe ti qe nuk ke bërë kurrë dashuri qe s'ta varur njeri.Ajo thjesht nuk gjente fjale qe tia shpjegonte  mentalitetin  tonë .Burri im është belg dhe po ti them këtë gjë  do qeshte i shtrire ne dysheme.
FRANCEZI KA THENE NJE FJALE QE TERE BOTA E VLERESON FEMREN NGA TRUTE  VETEM SHQIPETARET E VLERESOJNE NGA VRIMA E SHURRES.Më falni sepse e perktheva siç e ka thënë vërtetë.Megjithatë e di shumë mirë  sepse dhe unë aty jam rritur. Po me bën shumë përshtypje sesi ka mundësi qe burrat kanë një nuse ne shtepi dhe një dashnore dhe nuk janë pak .Thjesht bëni siç them unë mos bëni siç bëj unë.I dashuri im qe vërtetë e kam dashur shumë  dhe ndoshta është nisur për te kaluar  kohën ra vërtetë ne dashuri me mua .Unë e lashe Shqipërinë dhe nuk u bashkuam dot sepse ishte emigrant ne Greqi dhe u lodha mbas 4vjetesh  duke pritur .Ai me  merr prapë ne telefon për Shen Valentine dhe me thotë te ndjej ,te dua akoma dhe po të kem mundësi do ta ktheja kohën mbrapsh dhe pse ka 11 vjet qe e kam lënë Shqipërinë.Thjesht doja te thoja se një njeri kur bie ne dashuri nuk ka ndjenjë me te bukur dhe i mposht çdo gjë.Ata qe  kalojne kohën dhe martohen me një tjetër sepse kjo na qenka e ndershme nuk e gjejne dashurinë prapë.Unë e kam gjetur dashurin por ish i dashuri qe u martua me atë qe i gjeti mamaja jo.Unë mbaj mend kohën e bukur por nuk e dua me ish te dashurin tim sepse më ka lenduar shumë dhe nuk kam mundur te doja njeri për 4 vjet mbasi u ndamë bashke.
Mesazhi im është qe dashuria është shumë e bukur dhe ajo duhet te fitoje  përherë.

me beri pershtypje postimi yt. te them te drejten si ta kete "biografine" ashtu ta pretendoje dhe partnerin. nese nuk ka shkuar me asnje atehere ka te drejte te pretendoje per te virgjeren(ne kete kategori futem dhe une). por ama nese i ka nderru minimalja 10 vajza dhe pastaj eshte fejuar them thjesht me vjen keq per ate vajze qe mori nje qe ska lane njeri pa shkuar dhe ajo eshte ruajtur shume.

une tani jam beqar dhe kuptohet kur te vije puna per tu fejuar kuptohet qe preferoj nje vajze te virgjer. por ama nese me tregohet e sinqerte dhe me thote se ka pasur histori ne te shkuaren patjeter qe e kuptoj dhe normalisht qe dhe ja fal sepse fundja njeri eshte dhe nuk mund ti penalizohet jeta asaj per nje moment qe rreshqiti ne jete. por ama nese me thote se kam kaluar kete dhe ate edhe pse tregohet e sinqerte me mua do i them se kam trokitur ne nje dere te gabuar. virgjeria mendoj qe flet shume per vajzen persa i perket moralit por nje gabim apo nje aksident(mundet te jete perdhunuar, mundet te kete bere dhe operacion) besoj se i falet. por per ata djem qe preferojne vajza te virgjera nderkohe qe ato skane lane vajze pa shkuar... sdi ça te them ky eshte kulmi i hipokrizise.

shume veteve mund tju beje pershtypje mendimi im por gjithsecili duhet te shkruaje mendimin e tij dhe jo per hater se çfare ka fole shumica ketu. pershendetja nga shkodrani27

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 15-04-2007, 04:46:40
po dhe diçka. normalisht sinqeriteti vlen shume tek nje njeri. pikerisht kjo do te jete ajo qe do te vleresoj ne nje situate te tille edhe pse del jashte deshires sime. pasi u tregua e sinqerte me mua duke me treguar nje detaj qe e demton ate dhe nuk ka pse te mos e vleresoj kete gje. nese ma mban te fshehur kete gje ajo pune eshte e ditur se nje dite do te zbulohet dhe me tu marre vesh e verteta patjeter qe e ndaj pasi perveçse nuk u tregua e sinqerte nuk kam dhe ate garancine se mund te mi beje te gjitha pas shpines sime. kuptohet keto gjera mos i paçim risk se ta ban dhe ajo qe e ke marre te paprekur. thjesht duhet treguar kujdes dhe nje interesim i hollesishem para se te vendosesh per ate vajze.

nese kur vendos te marresh nje vajze me dashuri kuptohet jane ndjenjat qe flasin dhe zemra fal çdo gje sado te keqija te kete ajo.(flas per te kaluaren se ashtu siç di te fale di dhe te urreje per ndonje tradheti te mundshme)

#23 ne: 15-04-2007, 04:57:21
Une per vete e dua burrin e virgjer msq jam vete e virgjer .

Thua do kete ndonje burre per mua ?

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 15-04-2007, 22:26:15
Nuk eshte e vertet ...mua me kane propozuar shume Tironsa duke e ditur qe virgjereshe jam vetem ne horoskop :D LOL
P.S dale dale mos merrni kot se po beja shaka :D

Temat e fundit