×

Truku i ri që po përdorin edhe VIP-at për të rritur kënaqësinë në shtrat

Truku i ri që po përdorin edhe VIP-at për të rritur kënaqësinë në shtrat

· 1 · 163

  • Postime: 21081
InfoZ
ne: 24-06-2020, 23:20:19
 

Në rrjetet sociale kemi parë shpesh, persona të famshëm si Rihanna, Chloe Ferry dhe Kendall Jenner që shfaqin vathë në thithkat e gjoksit. Sipas një studimi nga Gazeta e Mjekësisë Seksuale kjo mund të rrisë kënaqësinë dhe madje të shkaktojnë orgazëm.

Sipas të njëjtave burime kjo vjen për shkak se fërkimi i zonës së ndjeshme aktivizon një pjesë të trurit që quhet korteksi shqisor gjenital. Kjo është e njëjta pjesë e aktivizuar kur stimulohet vagina, klitorisi dhe qafa. Ndaj, nëse jeni duke kërkuar që të rrisni stimulin seksual, atëherë ky lloj trendi mund të jetë një ndihmë për ju./lapsi.al
 

Truku për të zhbllokuar iPad

Nisur nga M A XRubrika Guida & Tutoriale

Postimi i fundit 25-10-2011, 13:22:02
nga M A X
Ja si i transformon truku artistët

Nisur nga M A XRubrika Muzika

Postimi i fundit 12-05-2010, 14:43:18
nga M A X