Truku i ri që po përdorin edhe VIP-at për të rritur kënaqësinë në shtrat - Ndjenja

×
Hyrja
Profili

Truku i ri që po përdorin edhe VIP-at për të rritur kënaqësinë në shtrat

Truku i ri që po përdorin edhe VIP-at për të rritur kënaqësinë në shtrat

· 1 · 551

  • Postime: 21592

ne: 24-06-2020, 23:20:19
 

Në rrjetet sociale kemi parë shpesh, persona të famshëm si Rihanna, Chloe Ferry dhe Kendall Jenner që shfaqin vathë në thithkat e gjoksit. Sipas një studimi nga Gazeta e Mjekësisë Seksuale kjo mund të rrisë kënaqësinë dhe madje të shkaktojnë orgazëm.

Sipas të njëjtave burime kjo vjen për shkak se fërkimi i zonës së ndjeshme aktivizon një pjesë të trurit që quhet korteksi shqisor gjenital. Kjo është e njëjta pjesë e aktivizuar kur stimulohet vagina, klitorisi dhe qafa. Ndaj, nëse jeni duke kërkuar që të rrisni stimulin seksual, atëherë ky lloj trendi mund të jetë një ndihmë për ju./lapsi.al

Temat e fundit