Universiteti i Seksit, nisin regjistrimet 1600 euro viti. Teori dhe praktikë - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Universiteti i Seksit, nisin regjistrimet 1600 euro viti. Teori dhe praktikë

Universiteti i Seksit, nisin regjistrimet 1600 euro viti. Teori dhe praktikë

· 8 · 556

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-07-2012, 20:54:19
Universiteti i Seksit. Kjo është risia më e fundit që mbërrin nga bota akademike e njohur e Vjenës, kryeqytetit të Austrisë. 1600 euro mësohet të jetë regjistrimi për në degët e posaçme të tij, të cilat të mësojnë të bëhesh një mjeshtër i vërtetë i seksit dhe artit erotik. Gjithçka, përmes teknikave teorike, por edhe praktike.

Mosha fillestare për t’u regjistruar? Mjafton të jesh vetëm 16 vjeç...

Ky është universiteti i vetëm në botë i dedikuar seksit dhe quhet Universiteti i Seksit (AISOS). Ai është ngritur në Vjenë të Austrisë dhe ka për ideuese dhe pronare, Ylva Maria Thompson.

Universiteti i Seksit Viena

Ky universitet ndërkombëtar është duke mbledhur fonde me qëllim për të rritur edukimin seksual te studentët që regjistrohen në fakultetet e tij dhe që duan të dinë më shumë për seksin dhe të bëri më mirë dashuri, duke kombinuar teknikën me emocionet seksuale dhe në këtë mënyrë të bëhen dashnorë të zjarrtë.

"Njerëzit kanë tendencë për të shpenzuar para të mjaftueshme në misionin për kultivimin e mendjes dhe zgjerimin e dijes shkencore. Gjithashtu shpenzojnë shumë para dhe për të pasur një trup të bukur dhe gjendje të mirë fizike, por njerëzit nuk bëjnë asgjë për të përmirësuar aftësitë e tyre në praktikimin e mirë të dashurisë dhe zgjerimit të përvojës erotike, shprehet drejtorja e këtij universiteti, raporton agjencia NOA.al.

“Shkolla jonë ka si qëllim për të ndihmuar njerëzit të zhvillojnë aftësitë e tyre dhe të mësojnë sekretet e vogla dhe të mëdha që nuk dijnë për seksin ", thotë drejtorja Ylva Maria Thompson.

Ajo thotë se universiteti disponon salla për studentët duke kombinuar mësime teorike me ato praktike.

Në dispozicion të tyre janë edhe “punëtorët” e seksit që duhet të bëjnë që studentët e regjistruar të ushtrohen dhe të vënë në jetë ato çka mësojnë në teori.

Kurset zhvillohen në gjuhën gjermane.

Ajo çka është më e rëndësishmja, studentët kanë nisur të regjistrohen, disa qindra janë shtuar tani në këtë universitet dhe janari do ta gjejë atë me të gjithë auditorët dhe laboratorët e mbushur.

Në videon më poshtë ju mund të merrni një “antipastë” të subjekteve seksuale në laboratorët e këtij universiteti./noa/

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 24-07-2012, 07:57:42
Dhe mbas diplomimit me nota te mira :-) cfare mund te behesh? Nje aktore ose aktor pornografik ? :-)
Po Europa ka sa te duash shtepija publike, por ato se qujn veten universitete. Ate vleresimin si nxenes i shkelqyer e mbajn ne zemer, pa pasur nevoje per nje cope leter diplome, lol :d

 • Postime: 316
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 24-07-2012, 08:56:01
kesaj i thone futja pordhes o mejdan hmmmmm:

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#3 ne: 24-07-2012, 10:51:36
Sa bukur

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 24-07-2012, 23:50:50
kesaj i thone futja pordhes o mejdan hmmmmm:
LOL

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 25-07-2012, 00:29:39
Ben tre vjet teori, e ne fund dy jave praktike LOL


Futja kot kjo pune!! Ide e terbuar!

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 25-07-2012, 01:50:36
Dhe nqs se kalon dot klasen, profesori/ja mund tju ofrojn takime personale per tju ndihmuar... :-)

#7 ne: 25-07-2012, 17:27:29
Kam pershtypjen se shumica nga ju ketu nuk do e pohonte publikisht qe do ishit studente ne kete universitet pasi do binte ndesh me vlerat tuaja morale.
Mua psh do me pelqente te regjistrohesha. Edhe kur te hyja do shifja nai person te habitur nga ju ketu.
Uaaa po ti Gerti cfare ben ketu! Un thjesht erdha per kuriozitet pasi nuk jam student ketu. Jo jo, nuk kam paguar leke per tu regjistruar.

Temat e fundit