Xhelozia, buron nga dashuria apo paralajmeron fundin e saj?? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Xhelozia, buron nga dashuria apo paralajmeron fundin e saj??

Xhelozia, buron nga dashuria apo paralajmeron fundin e saj??

· 27 · 3999

ne: 22-08-2004, 02:58:12
 hmmmm:
« Editimi i fundit: 11-02-2009, 23:15:02 nga **Babyygirll** »

 • Postime: 63
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 22-08-2004, 22:08:17
Ne lidhej me xhelozine,per mendimin tim Dashuri pa xhelozi nuk ka por xhelozi te kete kur te jete per te qene xheloz/e sepse xhelozia te shkaterron jeten.

 • Postime: 106
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 22-08-2004, 22:26:20
Shume thjesht...
Xhelozia vjen nga Mosbesimi per veten e vet te personit... :zjarr!

#3 ne: 02-09-2004, 17:38:30
vertete qe xhelozia eshte shkaterrimtarja e dashuris por pa dale te shohim se sa xheloze jeni                ....... :occ........                                                                           une per vete sinqerisht qe nuk jam fare xheloz bye bye......... :P

#4 ne: 02-09-2004, 17:39:32
Un jam pak Xheloz  :D :D :D

#5 ne: 02-09-2004, 17:43:42
berni pergjigje  e shpejte dhe te faleminderit  <>

 • Postime: 1283
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 02-09-2004, 18:15:40
Ku ka njeri mos jet pak Xheloz sot <)> <)> <)>

 • Postime: 603
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 02-09-2004, 23:44:17
Ku ka njeri mos jet pak Xheloz sot <)> <)> <)>
perse me qene xheloz,,,,,te jesh xheloz per dicka qe e shef me syt e tu,,,eshte ndryshe...jo te kesh imagjinat.
e di cdo te thot te akuzosh njeriun qe te don kot vetem sepse kemi fantazira kur ata sjan me ne.


xhelozia nje smundje qe tek disa njerez dhe e pa sherueshme.

un sjam xheloze ,
po nuk i besova njeriut qe dua,kot qe rri me te.

#8 ne: 03-09-2004, 00:43:09
Shumica thone , se xhelozia buron nga dashuria, ose dashuri pa xhelo zi ska.
Une mendoje se dashuria dhe xhelozia jan dy gjera krejte te kunderta.
Te dashurosh eshte te ndjesh dicka per to, kurse te xhelozosh eshte ta uresh dicka per ate.
Une per vete nuk jam xheloze, por i urrejte ato qe jan xheloze.
Do me mjaftonte nje shpjegim , i cili e shtyn ate te jet xheloz/e , dhe do mundohem tja shpjegoje siq duhet.
Kaq per fillim.

 :pafshim

 • Postime: 603
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 03-09-2004, 00:53:00
Shumica thone , se xhelozia buron nga dashuria, ose dashuri pa xhelo zi ska.
Une mendoje se dashuria dhe xhelozia jan dy gjera krejte te kunderta.
Te dashurosh eshte te ndjesh dicka per to, kurse te xhelozosh eshte ta uresh dicka per ate.
Une per vete nuk jam xheloze, por i urrejte ato qe jan xheloze.
Do me mjaftonte nje shpjegim , i cili e shtyn ate te jet xheloz/e , dhe do mundohem tja shpjegoje siq duhet.
Kaq per fillim.

 :pafshim
ej mer zot si tkom un ty klas fare.

e thash dhe me lart qe xhelozia ju bohet smundje disa personave,,mendojne ne vete dhe gjykojne tjeret............. ......

xhelozia nuk buron nga dashuria edhe pse disa te smur akoma mendojne dicka te till,,,,,,,,,,,,,,xhelozia vjen nga injoranca mosbesimi dhe mos respekti ndaj partnerit.

te dashurosh dmth ta pranosh ate person me te mira dhe te keqia qe ka


#10 ne: 03-09-2004, 01:53:33
Keto do publikoje nje artikull te botuar ne gazeten panorama.


ngjarja
 
  
Ngjarja ndodhi pak metra nga rajoni i policise. Arrestohet ne flagrance 5 minuta me vone autori
 
  
Xhelozia, qellon me thike fqinjin
 
Ilir Kraja, 30 vjeç, goditi 6 here mbi 50-vjeçarin Enver Toska
 
  
 
 
Tirane

Sherr per motive xhelozije, komshiu qellon me 6 thika 54 vjeçarin. Ilir Kraja, 30 vjeç, eshte arrestuar dje pasdite nga policia e Tiranes, pasi akuzohet per tentative vrasje te komshiut te tij Enver Toska.

Grindja ka ndodhur vetem pak metra larg rajonit te policise, ne lagjen e Ali Demi, te kryeqytetit, rreth ores 14.30 minuta te dides se djeshme. Burime nga policia thane se nuk ishin sqaruar ende rrethanat e ngjarjes, por deri me tani eshte mesuar se autori i plagosjes kishte konsumuar alkool. Nderkohe qe motivet e ngjarjes ende jane te pa zbbardhura. Sidoqofte mesohet se Kraja, ka patur edhe perplasje te tjera ne lagje dhe banoret e saj e cilesojne si problematik. Nderkohe qe dyshohet se si shkak per sherrin, ka qene xhelozia, por nuk perjashtohet mundesia qe plagosja te jete kryer edhe per shkaqe banale te çastit.

Ngjarja
Sipas policise dhe deshmitareve okulare gjithçka ka ndodhur ne pak minuta. Kraja gjate gjithe paradites, ka qendruar ne lokalin e porsa hapur te Enver Toskes, ku edhe ka konsumuar alkool. I zoti i lokalit i ka kerkuar qe te largohej, madje sipas deshmitareve, i ka ofruar ndihme per ta shoqeruar per ne pallatin e tyre. Dy personat jetonin ne te njejten ndertese dhe prej vitesh ishin fqinj. Autori jetonte ne katin e pare, ndersa i plagosuri ne ate te dytin, te te njetit pallat. Nderkohe qe edhe ngjarja e rende ka ndodhur vetem pak metra nga shtepia e tyre. Mesohet se ndersa te dy po shkonin ne drejtim te hyrjes se pallatit, qe ndodhet perballe vendit te quajtur â€Å“Fusha e Ali Demi”. Ne afersi te nje shtylle Kraja ka nxjerre thiken, qe e mbatye me vete dhe ka qelluar dhunshem disa here mbi trupin e shoqeruesit te tij. Sipas deshmitareve, ai e ka qelluar Tosken ne pjesen e barkut dhe kur ky eshte perkulur nga dhimbja e ka qelluar edhe ne koke. Njerez te lagjes qe i njihnin te dy jane perpjekur tÂ'i ndajne, por nuk kane mundur. Nderkohe dikush ka njoftuar ne rajonin e policise, vetem pak metra me tutje. Kraja pasi ka pare fqinjin te binte ne toke i pergjakur, eshte perpjekur te larghohej, nderkohe ne vendin e ngjarjes kane mberritur policia.

Arrestimi
Burime nga blute bejne te ditur se eshte bere i mundur arrestimi i autorit te plagosjes menjehere, pasi ishte kryer krimi. Policet e rajonit qe ndodhen vetem pak metra nga vendi i ngjarjes, kane nderhyre me shpejtesi, sipas deshmitareve, por nuk kane mundur te ndalojne krimin. Megjithate ata i kane vene prangat autorit dhe kane ndihmuar ne shoqerimin e te plagosurit per ne spital. Burime nga blute theksuan gjithashtu se ende nuk ishte zbardhur teresisht ngjarja ne fjale. Ata gjithashtu theksuan se i arrestuar, kishte konsumuar alkool, por ende nuk dihen arsyet e sherrit mes tij dhe pronarit te lokalit. Keto te fundit pritet te zbardhen pas marrjes ne pyetje te dy personave, qofte te arrestuarit, por edhe te te plagosurit.

Motivet
Dyshimet kryesore te policise, bazuar edhe ne deshmite e banoreve te lagjes jane ato te xhelozise. Nuk dihet ende se si ka lindur sherri mes dy fqinjve, qe disa minuta me pare kane qene ne te njejtin lokal, duke pire. Por dyshohet se autori i plagosjes, ka probleme te theksuara mendore. Sipas banoreve te zones, ai gjithmone ka shfaqur probleme te tilla. Gjithashtu po sipas tyre eshte mesuar se autori i plagosjes, shpesh here i shfaqte problemet e tij ne menyre te dhunshme. Te dy protagonistet e ngjarjes, jane te martuar dhe kane nga dy femije. Ndersa mesohet i arrestuari ka patur edhe me pare probleme me drejtesine. Gjithashtu ai ishte nje konsumues i rregullt i alkoolit dhe vuante prej kohesh nga semundje mendore.

 

                                    Flet Lumturi Toska, gruaja e te plagosurit: Si e gjeta te lare ne gjak
  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  ÃƒÂ¢Ã¢â€šÂ¬Burri me tha se do te merrte vete hak”

Duart vazhdimisht i dridhen dhe ajo, ndersa i leviz lart e poshte, duket se e ka humbur kontrollim mbi to. Quhet Lumturie Toska. Eshte bashkeshortja e Enver Toskes, 54-vjeçarit, qe u plagos dje ne afersi te Rajonit te Policise se â€Å“Ali Demit”, nga fqinji i tij. E ka pare te shoqin te shtrire ne trotuar e te mbuluar nga gjaku dhe vazhdimisht e perserit, duke e riperjetuar me levizje dhe fjale, sa here qe e tregon ate skene. Ne nje interviste per gazeten â€Å“Panorama”, ajo tregon se si e mesoi ngjarjen dhe se çfare i tha i shoqi, pas plagosjes.

Ku ishit ne momentin e plagosjes?
Une sapo isha futur ne shtepi, mblodha rrobat qe kisha vene te thaheshin dhe sa hyra kur degjova komshiet qe me therrisni, hajde se te kane vrare burrin, dola jashte me vrap po çÂ'te shihja.

Si e mesuat çfare kishte ndodhur?
Une vete nuk isha aty dhe ate qe di ma thane personat e tjere qe ndodheshin aty fqinjte. Ata me treguan se tim shoq e kishte qelluar komshiu i katit te pare, ndersa ai po perpiqej ta çonte ne shtepi.

Çfare pate kur dolet ne rruge?
ÇÂ'te shihja, Veri (keshtu ajo i therret shkurt te shoqit Enever Toska), ishte shtrire ne trotuare dhe gjithe andej rridhte gjak pa pushim, me iku mendja e kokes.

Çfare ju thane se kishte ndodhur?
Komeshijte me treguan se Ilir Kraja, qe banon ne nje pallat me ne ne katin e pare, kishte qene duke pire ne lokalin, tone qe eshte pak metra larg shtepise dhe siç me treguan personat qe e kane pare, ishte i pire, kur im shoq e ka marre per ta çuar ne shtepi, duke e mbajtur nga krahu. Ndersa ai, pak metra para se te mberrinin ne shtepi ka nxjerre thiken dhe e ka qelluar disa here.

Sa here ishte qelluar bashkeshorti juaj?
Nuk e di, sÂ'mund ta them me siguri se sa here eshte qelluar, por kishte plage gjitheandej ne trup dhe koke, mjeket thone qe e ka qelluar me shume se pese here.

Me çfare e ka qelluar?
Me nje thike qe e kishte me vete, e ka nxjerr dhe 50 metra para se te shkonin ne shtepi e ka qelluar.

Ju e njihnit plagosesin?
Po e njoh, te thashe qe banon nje kat me poshte se ne. Ai gjithmone eshte i pire, madje ka edhe probleme me ata te shtepise se tij. Ka qene i martuar dhe sebashku me te shoqen dhe dy famijet shkoi ne France, por gruaja e la dhe nga Franca e larguan, pasi rrihte te shoqen.

Keni patur ndonje konflikt me te, ju si familje ose bashkeshorti juaj?
Jo nuk kemi patur asnje perplaje, megjithese me ate nuk shkonte mire asnje njeri, pasi i atille tip ishte. Njerezit thone qe ka probleme mendore,por per mua nuk eshte e vertete. Ai gjithmone keshtu ka bere pislliqe dhe me pas thote se jame me kartele dhe i shpeton burgut.

Ku ka qene duke pire dje dhe si u takua me burrin tuaj?
Ka qene te lokali jone, ja ai i mbylluri me qepena perballe rajonit te policise. Im shoq e ka marre ditet e fundit me qira nga nje i aferm, se ja sÂ'kemi pune tjeter.

Ju si mendoni perse jane grindur?
Nuk e di. Im shoq ka dashur vetem ta çoje ne shtepi, por ai i eshte kthyer me thika.

A mundet te flisnit me bashkeshortin tuaj, pas plagosjes?
Pak vetem dy tre fjale shkembyem, para se ta çonim ne spital. Po çfare te thoshte ishte bere cope-cope nga thika.

Çfare ju tha?
Ja me tha qe te mos qaja, se kur nuk do te ikte pa marre hak. â€Å“Mos qaj se sa te dal nga spitali, se do ta vras me duart e mia”, me tha.

Po ne spital ju foli?
Jo sa e çuam atje u fut ne sallen e operacionit dhe i qepen plaget, per kete nuk mund te flisja me te.

Çfare ju thane mjeket, ne çÂ'gjendje ndodhet bashkeshorti juaj ne spital?
Ja ashtu me serume dhe tuba gjithe andej, por mjeket thone qe do te shpetoje, megjithese ka marre plage ne te gjithe trupin.

 

  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Mjeket  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š
  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ãƒâ€š  Ne gjendje te rende, por jashte rrezikut

Enver Toska ka shkuar dje rreth ores 15.00 ne Qendren Spitalore â€Å“Nene Terezaâ€Å“, i plagosur rende. Menjehere ai eshte shtruar ne urgjencen e kirurgjise se spitalit dy, aty ku edhe ka marre ndihmen e pare. Mjeket e ketij spitali thane se ne trupin e 50-vjeçarit, kane qene 6 plage, qe sipas tyre jane shkaktuar nga thika. Menjehere pasi ka mberritur ne spital ai eshte shtruar ne sallen e operacionit, ku edhe i eshte bere qepja e plageve qe kishte. Mjeket thane se pas operacionit gjendja e tij ishte e permiresuar, megjithese ende ndodhej ne sallem e reanimacionit, ne gjendje te rende shendetesore. Gjithashtu mesohet se plaget ne pjesen me te madhe i ka ne trup, por edhe ne koke, edhe pse keto te fundit jane me te lehta. Toska sipas, mjekeve do te mbahet nen vezhgim gjate gjithe dites se diele, deri sa te permiresohet dukshem gjendja e tij shendetesore dhe te sigurohet qe nuk ka asnje rrezik per jeten. Nderkohe mesohet se fatmiresisht asnje nga plaget e thikes, sado te renda qe kane qene nuk kane prekur organet jetesore te te plagosurit. Keshtu problemi kryesore qe ai ka patur, ka qene humbja e gjakut, gje qe e ka renduar gjendjen e tij shendetesore. Megjithese ende nuk mund te flitet, per siguri per jeten mjeket thone se me e keqja ka kaluar dhe i plagosuri, eshte ne permiresim e siper. Nderkohe qe ai vazhdon te jete me qetesues dhe nuk eshte ne gjendje te flase.
 
 Gazeta Panorama  
« Editimi i fundit: 06-12-2004, 23:12:38 nga Gjumashi »

 • Postime: 553
 • Karma: +1/-0

#11 ne: 04-09-2004, 06:54:01
Gjumash, me duket pa vend te botohet nje artikull i tere ne forum per te ilustruar nje teme, sidomos nje artikull vulgar. Mund te kishe bere nje permbledhje e te thoshe ja pasoja e nje xhelozie te tepruar, sikur artikulli dhe kjo ngjarje e kronikes se zeze, te ishin vertet nje pasqyrim i tille.  Kur lexon artikullin s'del fare xhelozia, por alkoolizmi, problemet mendore, te cilat me shume mund te jene pasoje alkooli, ose nje koktej i tyre.
TERHEQ VEMENDJEN per here tjeter ne raste analoge, pra nese do te futen artikuj qe jane te dobet edhe nga ana profesionale, artikuj te kronikes se zeze qe nuk sherbejne per gje, paçavure te servirura ne treg per sensacion, pra, here tjeter nuk do te lejohen publikimet e tyre. Mund te behet nje permbledhje, nese artikulli i sherben temes, e te shkruhet, psh ja nje rast, e te tregohet me pak fjale ndodhia, por rekomandoj gjithmone fjalet e tua.
Mund dhe DO te publikohen artikuj qe kane te bejne me studime ne fusha te ndryshme te cilat meritojne vemendjen, por edhe sepse respektohet e drejta e autorit por jo gjithfare gjerash qe botohen ne gazeta.
Flm per mirekuptimin.

 • Postime: 35
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 05-09-2004, 06:09:35

Xhelozia.. eh ..kjo ndjenje qe nuk kursen asnje.. Shpesh ndjejme nje si shypje ne stomak e cila vjen duke u ngritur lart dhe qe nuk na le te mendojme drejt....
Ajo eshte vuajtje.. eshte frike se mos humbasim ate qe duam shume.
Shpesh na duket sikur jemi te lene pas dore nga jeta dhe ndjejme dhimbje, dhimbje qe i mbajme brenda vetes...
Por ne doza te vogla xhelozia eshte si te thuash kripa e dashurise..
Ka raste kur ne duam te kontrollojme cdo levizje te te dashurit/dashures.. e athere  xhelozia ka nisur te eci ne fushe te minuar .. pra eshte kthyer ne obsesion..
Nga kjo vuajne te dyja palet.. pra vuan xhelozi/ja vuan dhe ai qe eshte objekt per tu xhelozuar... sepse dhe ai e sheh veten  te lidhur me pranga perpara dashurise...  e keshtu dashuria shkon drejt shkaterrimit.

Prandaj sa me pak xhelozi e sa me shume dashuri....o miqte e mij  :perqafim

 • Postime: 51
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 09-09-2004, 12:21:56
un per vete jam pak si shum xheloze , tradhtite me trembin shum prandaj mendoj se jam xheloze nga frika mos me tradhtojn :( :(

#14 ne: 18-09-2004, 01:51:03
Kush s'beson c'esht dashuria
E vraft zoti jalla perendia
Kur te dua une bota le ta flasin
Ata qe s'kuptuan zoti le ti vrasin

Xhelozia the inati na prishen rahatin
Se mendojn ket dashuri, qe shkatrron nje axhami

Dashuria o me ka pervlue
Shpirt e zemer o mi ka shkrumue
Mos ndegjo cka flasin hallku
Prej inati uje ju behet gjaku

Xhelozia the inati na prishen rahatin
Se mendojn ket dashuri, qe shkatrron nje axhami

Abdullah Reku - Duli
Xhelozia dhe Inati
Vetem ti
Cani Company 2003

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 01-11-2004, 17:25:26
personalisht mendoj se xhelozia buron nga Dashuria ... ( por gjithmone ne limitin e duhur )

dhe mos qeni xheloz per mua dmth mbarimi i dashurise .. :)

pak xhelozi i jep shume shije dashurise !

 • Postime: 1412
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 01-11-2004, 23:50:02
Pajtohem me mendimin e Pinkut.
Jo jo me te vertete,
Po sa t`i them mire se erdhe. :D

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 02-11-2004, 04:51:59
Megjithese veten e mbaj per tip jo xheloze mendoj se ne nje pike te tereve na ka qelluar te jemi disi xheloze por mendoj se nuk duhet ti kaloje caqet e saj sepse me pas kthehet ne nje katastrofe shkaterrim i gjithshkaje por nje ngacmim xhelozije i jep gjithmon bukuri dashurise....

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 02-11-2004, 10:37:48
 eshte e ditur se xhelozia e ka burimin e saj e ajo eshte dashuria prandaj dashuri pa xhelozi nuk ka por jo te jet xhelozi e madhe se pastaj e shkaterron edhe ate dashuri qe eshte ju lutem qe te jeni sa me pak xheloz :perqafim

#19 ne: 02-11-2004, 10:44:07
un per vete jam pak si shum xheloze , tradhtite me trembin shum prandaj mendoj se jam xheloze nga frika mos me tradhtojn :( :(

Qenkemi i te njejtit mendim Patriote dhe un kam shum frike nga Tradhtia prandaj jam Xheloz :(

 • Postime: 1287
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 02-11-2004, 13:37:22
edhe un mendoj se gjelozia e ka burimin nga dashuria....'
por kur gjelozia behet semundje ne koken tende atehere eshte vetem nje shkatrrim i dashuris
Kiss

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 02-11-2004, 14:30:50
edhe un mendoj se gjelozia e ka burimin nga dashuria....'
por kur gjelozia behet semundje ne koken tende atehere eshte vetem nje shkatrrim i dashuris
Kiss
eshte e ditur qe zhelozia sgkaterron dashurin por pyetja ishte nga ku buron zhelozia dhe e ditur qe nga dashuria <>

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 02-11-2004, 15:12:14
Pajtohem me mendimin e Pinkut.
Jo jo me te vertete,
Po sa t`i them mire se erdhe. :D


hehehehe Stormooo thx very much :)
veryyyy nice of u :)

dhe une te pershendes megjithese lexohemi perdite te forumi tjeter :P

take care

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 11-02-2009, 23:08:02
..Buron nga dashuria dhe frika se mos e humb ate person qe e don me shume se jeten..

..Mund te them qe s'jam tip xheloz..por te gjithe jemi te paken 1here ne jete nese kemi arsye..

 • Postime: 1007
 • Karma: +6/-0
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 12-02-2009, 12:04:55
Patjeter qe buron nga dashuria, nuk ka dashuri pa xhelozi.. por gjella me kripe e kripa me karar thote nje shprehje popullore ;)
Jo aspak nuk paralajmeron fundin e nje lidhje ;)

Temat e fundit