Xhelozia ne Dashuri!! - 2 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Xhelozia ne Dashuri!!

Xhelozia ne Dashuri!!

· 64 · 11231

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#25 ne: 23-05-2011, 16:37:41
Ah moj Erela, fat qe sjemi te dy bashk, se njeren qe kisha, ishte shume serioze, e di ku perfundoje, hahahah ne cmendin lol

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#26 ne: 23-05-2011, 19:30:35
;) sjam nga ato lloj une shoku,pastaj prandaj s'na ka takuar ZOTI ne te dy qe as ti mos te vdisje nga xhelozia per mua, se po te me kishe do ishe bere xheloz se s'kishte si te ndodhte ndryshe :D

 • Postime: 1402
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 23-05-2011, 19:33:02
Plasne cokollatat dhe kendej, po mire mo kaq budallenj jeni ju meshkujt e forumit tone, kaq budallenj?

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#28 ne: 23-05-2011, 19:34:28
Plasne cokollatat dhe kendej, po mire mo kaq budallenj jeni ju meshkujt e forumit tone, kaq budallenj?

LOL LOL OOOhhhh sa kam qeshur te marrte e mira ty :D

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#29 ne: 05-07-2012, 16:55:51
Xhelozia e tepert ha koken e njerit...timen jo i here se i boj balle LOL

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#30 ne: 05-07-2012, 19:57:07
Xhelozia dhe dashuria, Jane sikur mezja dhe rakia
pastaj dashuria eshte me e rend se rakia
dhe kur po e pi, mi mori mend e mia... :-)

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#31 ne: 05-07-2012, 20:42:16
xheloz jane njerezit me semundje patologjike dhe me pasiguri te theksuar ndaj vetes

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#32 ne: 05-07-2012, 20:52:24
Eshte sikur puna e hajdutit, i cili gjithmone i mbyll dyert e vetures se tij, ose te shtepise. Por pak fanatizem mund te jete edhe I shendetshem.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#33 ne: 05-07-2012, 20:57:25
vetem shendet ska xhelozia po nejse

#34 ne: 05-07-2012, 21:27:32
Po te pashe më me atë, te vrava !

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#35 ne: 05-07-2012, 21:42:03
Fanatizmi nuk eshte njelloj si xhelozia. Nje lidhje dashurie i ka te gjitha, pra nuk eshte vetem nje kopsht me lule.
Nqs partenrit tend nuk i intereson se ku ishe, cfare bere, si te vajti dita, eshte dakort per cdo gje, nuk argumenton asnjehere me ty, etj etj, kesaj nuk une I them nje lidhje e vdekur.
Jam kunder xhelozise se tepert dhe dyshimeve te shumta, pasigurise, etj, por nuk jam kunder kujdesit dhe perkushtimit qe dikush ka per ty.
Eshte nje vize e qarte mes xhelozise, dhe perkushtimit ose kujdesjes drejt nje lidhje.

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#36 ne: 05-07-2012, 22:48:15
Po te pashe më me atë, te vrava !

Pse e shikon ate ti? LOL

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#37 ne: 05-07-2012, 23:27:17
xhelozia te merr frymen

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#38 ne: 12-07-2012, 23:59:11
Venit marredhenien :(

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#39 ne: 13-07-2012, 23:51:30
shpie cdo gje ne djall...mos guxo te me besh xheloze se te thera

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#40 ne: 13-07-2012, 23:55:18
shpie cdo gje ne djall...mos guxo te me besh xheloze se te thera

:D sa kercenuese qe je :P

 • Postime: 1280
 • Karma: +0/-0

#41 ne: 13-07-2012, 23:56:57
xheloz jane njerezit me semundje patologjike dhe me pasiguri te theksuar ndaj vetes

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#42 ne: 13-07-2012, 23:57:16
jo jam e dashurrume...dhe ajo ishte perkedheli se me bo me e kercenu do ishte ndryshe teksti

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#43 ne: 14-07-2012, 00:00:56
Xhelozia = pasiguri te vetja dhe tek partneri/ja!!

 • Postime: 195
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#44 ne: 14-07-2012, 13:25:09
Xhelozia ne dashuri per mua eshte domosdoshmeri, njera pa tjetren nuk mund te ekzistojne. Lindin njeheresh e shoqerohen e ekzistojne vetem sebashku. Kur mbaron njera tjetra ka mbaruar. Duam s'duam jane te pandashme. (ka dashuri te semure sic ka edhe xhelozi te semure, te tejmase qe prishin njeratjetren, xhelozia ne dashuri per mua eshte si kripa ne gjelle, me teprice prish shijen, nuk shijohet dashuria !) Mungesa e xhelozise e ben dashurine te brishte, nga nje moment ne tjetrin mund te mbaroje.  Xhelozia ne dashuri eshte anticorp , mbrojtese e shendetit te dashurise.

 • Postime: 1012
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#45 ne: 14-07-2012, 13:53:45
Xhelozia ne dashuri per mua eshte domosdoshmeri, njera pa tjetren nuk mund te ekzistojne. Lindin njeheresh e shoqerohen e ekzistojne vetem sebashku. Kur mbaron njera tjetra ka mbaruar. Duam s'duam jane te pandashme. (ka dashuri te semure sic ka edhe xhelozi te semure, te tejmase qe prishin njeratjetren, xhelozia ne dashuri per mua eshte si kripa ne gjelle, me teprice prish shijen, nuk shijohet dashuria !) Mungesa e xhelozise e ben dashurine te brishte, nga nje moment ne tjetrin mund te mbaroje.  Xhelozia ne dashuri eshte anticorp , mbrojtese e shendetit te dashurise.

Jam dakort me ty Miri. Une do shtoja edhe dicka. Nqs do te kuptosh veten nese je i/e dashuruar me dike shiko nese ke shenja xhelozie per ate person. Nqs nuk ke asnje shenje xhelozie atehere thuaji vetes qe s'je i/e dashuruar. Thuaji vetes vetem, ishalla po kaloj nje weekend me kete se qeka i/e mire. :D

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#46 ne: 14-07-2012, 14:44:35
Jam dakort me ty Miri. Une do shtoja edhe dicka. Nqs do te kuptosh veten nese je i/e dashuruar me dike shiko nese ke shenja xhelozie per ate person. Nqs nuk ke asnje shenje xhelozie atehere thuaji vetes qe s'je i/e dashuruar. Thuaji vetes vetem, ishalla po kaloj nje weekend me kete se qeka i/e mire. :D

dmth sipas kesaj llogjike i bie qe une ose skam dashuru kurre ne jete ,ose kam nja 12 vjet  qe qekam ne weekend

 • Postime: 1012
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#47 ne: 14-07-2012, 14:53:06
dmth sipas kesaj llogjike i bie qe une ose skam dashuru kurre ne jete ,ose kam nja 12 vjet  qe qekam ne weekend

Nuk thashe qe duhet te funksionojme njesoj. Por te siguroj mishel qe s'po thua 100% te verteten. Dicka fsheh,arsyen se di. :D

Atehere a mund tme thuash ku eshte ndryshimi midis njeriut te dashuruar dhe i atij jo?

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#48 ne: 14-07-2012, 16:16:18
e dashur skam arsye te genjej dhe skam asnje arsye ta bej.
Por ndoshta kjo jam une e cuditshme deri ne detaj.....se njoh xhelozine jo sepse njeriu qe kam zgjedhur sme ka dhene arsye ,por une skam dashur kurre ta ndjej nje te tille

 • Postime: 195
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#49 ne: 14-07-2012, 17:25:39
Do shtoja akoma.... Dashuria eshte edhe vecim, pronsim i/e njeriut qe duam. Sa mijra here ne dyshimet e fillimit , mes puthjeve e perqafimeve themi, pyesim o thjesht peshperisim : - do jesh imi/ja per jete ?! Sepse dashuria don te zotrojme komplet njeritjetrin. Pa te  fshehta, "te hyjme" teresishte tek tjetri/a, te jemi si nje trup e nje ndjenje, te lumturohemi ne perjetesi(per sa mundemi!). Te duash , mendoj, eshte te jesh xheloz qe "pronen" e dashurise tende te mos ta prek (larg qofte ta perdor") dikush. Dashuria- e IMJA e kthjellet, E IMJA !!!

Temat e fundit