zhgenjimi ne dashuri - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

zhgenjimi ne dashuri

zhgenjimi ne dashuri

· 29 · 5537

ne: 11-10-2004, 19:41:59
dihet qe zhgenjimi eshte nje traume e vertete ne dashuri nje goditje qe s'kalohet lehte do te doja te dija c'mendoni rreth saj dhe cili nga ju e ka provuar une per vete e kam kaluar nje prove te tille jeni fantastike te gjithe  :lule

 • Postime: 619
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 13-10-2004, 16:22:53
Citim nga: krutani79
dihet qe zhgenjimi eshte nje traume e vertete ne dashuri nje goditje qe s'kalohet lehte do te doja te dija c'mendoni rreth saj dhe cili nga ju e ka provuar une per vete e kam kaluar nje prove te tille jeni fantastike te gjithe  :lule
:lule  ><  :puth  :perqafim  :-* me mire mos te flas,,,,,,,,,,
se i kemi kalu dhe ne,,,,,,,,,,,ajt mo te tilla gjona ndodhin,,,edhe pse permomentin gati gati bohesh me mbyt veten,,,,,,,,jeta ecen dhe plaget sherohen.

#2 ne: 13-10-2004, 19:00:48
bebe_inteligjente si mjaft pesimiste e pershkruake veten ne te tilla raste duhet kurajo te uroj shendet dhe shume puthje  : :puth :puth :puth :puth :puth :puth :lule

 • Postime: 619
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 14-10-2004, 00:11:22
krutani,,,,,,hmmmmmmmmm jo gjith shprehen lirshem,ose thon ato qe ndjejne,,,disa i mbajne mbrenda vetes dhe i vuajne,,,,,,,,,,,kjo eshte shum me keq,,,,,,por ca ti bosh,,jemi krijuar te till.

shum flm per urim,,,dhe un te uroj shum puthje dhe lumturi.  :perqafim  :perqafim  :perqafim  :puth  :puth    :-*  :love:

 • Postime: 11
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 17-10-2004, 19:40:13
Zhgenjimi???Gjeja qe te ben te ndihesh e pavlere per momentin.E kam provuar dhe per momentin doja veq vdekjen.Me pas e kupton se ti ishe "trendafili" ndersa ai nje "gjemb".Dhe..... LIFE GOES ON...... :puth :puth :puth

#5 ne: 19-10-2004, 18:13:38
sirena vertete qe zhgenjimi eshte pjese e jetes por mos harro qe heret a vone pergjegjesite e saj paguhen shtrenjte te puth fort  :puth :puth :puth :puth :puth :lule

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 20-10-2004, 16:53:39
dihet qe zhgenjimi eshte nje traume e vertete ne dashuri nje goditje qe s'kalohet lehte do te doja te dija c'mendoni rreth saj dhe cili nga ju e ka provuar une per vete e kam kaluar nje prove te tille jeni fantastike te gjithe  :lule
eh zgenjimi.nje gje te till as armikut nuk do ja uroja,po ca tbosh mo i ka jeta kto

[attachment[/attachment]

 • Postime: 11
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 20-10-2004, 20:28:43
O Krutano duke gabuar meson{thoshin dikur}por qa ti besh dashuria te verbon dhe shpesh ndodh qe te dashurosh ate qe seshte i\e destinuar per te te dashuruar.Por un prap eci me mendimin LIFE GOES ON. :puth :puth :puth :puth :puth :puth :puth.   o Migena te pergezoj per ate foton qe ke vene.

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 21-10-2004, 07:22:35
Nuk e di sec ndjeva ne ato momente por e humba per pak...e pashe ne sy (sepse thone qe syte tregojne me shume se goja) dhe ndjeva zhgenjimin tek hidhte nje valle brenda zemres sime te vrare....i ktheva kurrizin dhe vazhdova te ece e megjithese shpirti lendonte per nje fjale qe te thonte se gjithshka qe thjesht nje shaka, koken vazhdova ta mbaja drejt....
Sirena shume e drejte LIFE GOES ON...vazhdoj te eci ne udhen e jetes sime sepse dashurie dhe zhgenjime ka..dhe jam e bindur se nje dite do te mund ti dhuroj dicka te vecante dikujt vertet shume te vecante  :)
« Editimi i fundit: 21-10-2004, 07:24:00 nga Lisa »

#9 ne: 21-10-2004, 18:32:29
lisa eshte e vertete qe ate qe nuk ta thote goja ta shprehin syte prandaj vazhdoni me mendimin qe jeta vazhdon sepse jeni me te miret ju puth te gjitheve bye bye  :puth :puth :puth :puth :puth :puth :lule

 • Postime: 11
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 21-10-2004, 21:42:59
Lisa sinçerisht qe me pelqeu reagimi yt ne ato momente sepse jam shume e sigurte qe ai nuk i meritonte lotet e tu.TE UROJ GJITHE TE MIRAT E KESAJ BOTE.
ps  ky urim eshte dhe per gjithe te zhgenjyerit e tjere qe humben nje njeri por qe shpejt dikush tjeter do i beje te lumtur.Ju puth fort SIRENA :puth :puth :puth

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 25-10-2004, 05:38:55
THX Sirena :) nuk kemi c'ti bejme na ndodh te zhgenjehemi ne dashuri por duhet te vazhdojme perpara pa marre asgje me vete sepse qe te vazhdojme udhen tone te lumtur na duhet te jemi ne paqe me te kaluaren dhe mendoj se ne kete rast falja eshte reagimi me i mire Te falesh....

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 29-10-2004, 18:47:13
 >< dashuri pa zhgenjim nuk ka ..por eshte dicka e dhimbshme si per femren ashtu edhe per mashkullin :love:

#13 ne: 01-11-2004, 07:06:47
Je shume e vogel qike/djale
ke sherrin e madh
E m'rrotullon me gisht
si shamin e bardhe

Lumja/Lumi ti
e din renin n'dashuri
mjeri une /mjera une
qe me ty moj/mor kam pas pune

Te dashur vellezer dhe motra shqiptare,

Zhgenjimi ne dashuri na sjell ndjenjat me trishtuese ne shpirtin tone.
Une e kam pesuar disa here te zhgjenjehem nga nje vajze, :-\  por zoti i shef te gjiha per te gjithe. Une s'kam frike me.
Nejse Marlon Brando ka then "c'do here qe burri m'poshtet dhe rrezohet ne toke,heren tjeter ai do te ngritet ne kembe shume me i forte".
Ky eshte konkluzioni im.  :P

----------------------------------------------------------------------------
dikur e kam dashtur dike, dikur do ta dua dike, por kurre askend si dikur dike...« Editimi i fundit: 01-11-2004, 07:32:51 nga Je e imja »

 • Postime: 278
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 01-11-2004, 08:29:51
zhgenjimi eheeee eshte gjeja me e poshter ne bote me e hidhur se vdekja po me gjithate gjera qe ndodhin dhe sja uroj ta kete askush se................. ..

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 02-11-2004, 10:43:58
 kjo eshte gjeja qe me se paku deshiroj te flas tani ne jeten time sepse kjo ka qen duke ma shkaterruar jeten time dhe nga ky zgenjim qdo gje kam ber deri me tani qe kam filluar ta marr veten eshte me te vertet shum rend per personin qe zhgenjehet sepse ai mund te bej qdo gje ne jet vetem per ta harruar ate zhgenjim une per vte kam ber shum gjera jo te mira duke filluar nga mesimi menjeher me ka ren rezultati i mir ne mesim pastaj provimi e gjerave jo te mira si duhani qe akoma jam duke e pir ku tani sapo e ndeza nje kur e pash kete tem dhe pastaj nga ato me te keqijat siq jan d.......  mos te flas me per kete se ter diten mund te shruaj per keto gjera qe kan filluar te ma rrenqethin trupin tim ju lutem veten dashuri sa me shum :puth

#16 ne: 02-11-2004, 17:47:03
je e imja te faleminderit per poezite  :lule camime pak kurajo kalohet cdo veshtiresi vertete me vjen keq per ty por mos u bej kurre pesimist dhe mos e lesho veten ne dore te fatit te uroj shendet  :pafshim

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 02-11-2004, 18:33:58
Zhgenjimi ne dashuri pjese e jetes eshte nuk ka pse te merzitesh nqs zhgenjehesh sepse jeta vashdon <)> <)>

#18 ne: 29-08-2010, 00:13:31
dikush shum let thot eshte kaluse zgenjimi,ne qof se me te vertet je zgenjyer edhe e ke perjetu rend zgenjimin nuk bsoj qe eshte kaluse por dot te mundon ter jeten se kur e don dikan ndoshta ne disa raste me shum se veten dhe ke pas qellime te mira per at person nuk kalohet let.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#19 ne: 30-05-2012, 16:49:54
Zhgenjim ne dashuri nuk kam marre, perderisa per aq kohe sa kam qene me dike me ka falur dashuri ,ngrohtesi dhe gjithcka kam dashur.....

Zhgenjim e quajme kur dikush na thote s'Te Dua me??? ky nuk eshte zhgenjim , ky quhet sinqeritet i paster

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 30-05-2012, 18:40:48
Dashuria nuk zhgenjen, njerezit po.

 • Postime: 524
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 30-05-2012, 19:00:36
Zhgenjim e quajme kur dikush na thote s'Te Dua me??? ky nuk eshte zhgenjim , ky quhet sinqeritet i paster

Like +1

 • Postime: 147
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 30-05-2012, 22:42:31
zhgenjimi vjen si pasoje e pritshmerise qe ke ndaj personit qe ke ne krah. Njerezit qe zhgenjehen gabojne ne pritshmeri sepse ju verbohen syte dhe nuk e kuptojne qe eshte e veshtire te presesh nga persona qe nuk jane te afte te japin ate qe pret ti.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#23 ne: 31-05-2012, 07:47:41
zhgenjimi vjen si pasoje e pritshmerise qe ke ndaj personit qe ke ne krah. Njerezit qe zhgenjehen gabojne ne pritshmeri sepse ju verbohen syte dhe nuk e kuptojne qe eshte e veshtire te presesh nga persona qe nuk jane te afte te japin ate qe pret ti.

ath mos u zhgenje por pranoje ate tjetrin per ate qe eshte.....ca zhgenjimi

 • Postime: 1012
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 31-05-2012, 09:48:52
Arsyetimi jot mishel eshte shume i lezetshem dhe duhet marre shembull por ce do se s'jane te gjithe njesoj se do ishim bere si kembet e dhise.

Llogjika ime thote keshtu; dashuria eshte nje loje me rregulla,nqs nuk zbaton rregullat atehere ke humbur lojen. Dhe per kete po te jap prova dhe konkluzionet nxirrini vete ne fund.
Nje shoqja ime eshte e martuar le te themi (se ne realitet bashkejeton por ka 4 femije,franceze hesapi) dhe me vjehrren e kesaj kam shume muhabet. Nje dite bej nje rruge te gjate me vjehrren e kesaj dhe e pashe te shqetesuar disi, qe mos te zgjatem shume fillojme te diskutojme per te birin e saj,gje qe e shqetesonte sepse nusja s'kishte ndonje kujdes te madh dhe me thote nje histori te tijen para kesaj shoqes time. Me tregon se i biri kishte pasur nje lidhje disa vjecare me nje vajze te mrekullueshme,qe e donte shume,qe kujdeseshe shume per te birin dhe qe sot e kesaj dite kishin kontakte bashke. Mirpo historia mbaron dhe i biri lidhet me kete shoqen time, ky lidhet me kete sepse ishte shefja e ketij, ne ate kohe ishte nje vajze ambicjoze,e shkathet dhe e sigurte te vetja,ky e pelqehu kete fakt dhe e mori...por mbas kaq kohesh me rezulton se kjo s'ka dashurine e asaj vajzes se pare, i vendos perparsen te shoqit duke i thene se do haj jashte ne restorant me shoqet dhe ai te kujdeset per kalamajte...me pak fjale pune muti ky muhabet se ai mendoi se gjeti parajsen por u zhgenjye nga vetja me shume sepse mendoi se ishte femra e jetes...kurse ajo tjetra qe i jepte perkushtim te pakushtezuar ky e perbuzi...kjo eshte jeta te dashur forumista..:D

Temat e fundit