Operatoret e Telefonise Celulare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Diskutime rreth Vodafone Albania dhe AMC - Albania Mobile Communications.

M A X
21-10-2011, 17:02:06

VALA 50 për qind më lirë me shtetet tejoqeanike

Operatori VALA ka lansuar një ofertë të re për të gjithë klientët e saj për disa nga destinacionet ndërkombëtare. Duke filluar nga data 18.10.2011 të gjithë konsumatorët e VALA-s do të kenë mundësi të bisedojnë 50 për qind më lirë me destinacionet si SH.B.A, Kanada, Australi dhe Zelande të Re.VA...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
24-02-2011, 12:31:58

Nga 1 marsi tarifat e komunikimit për 30% më lirë në Shqipëri

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare në Shqipëri ka theksuar se ulja e tarifave do të vijojë deri në vitin 2015 për t’u barazuar me koston efektive në treg. Por qysh prej datës 1 mars tarifat do të ulën.Reduktimi i ri i tarifave me shumicë të telefonisë mobile do të vazhdojë deri në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-11-2010, 15:13:48

“PLUS”, inagurohet kompania e parë celulare shqiptare

Kompania celulare PLUS Communication, përuroi qendrën teknologjike bashkëshoqëruar me paketat më konkuruese për biznesin si dhuratë në vigjilje të festës së pavarësisë.PLUS Communication është investimi i parë i shqiptarëve për Shqipërine në këtë fushë. Për këtë fakt kryetari i qeverisë Sali Ber...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-07-2010, 01:01:30

Plus kryen me sukses telefonatën e parë në Shqipëri

Telefonata e parë në rrjetin e Plus u realizua nga përfaqësuesit e AKEP tre ditë para përfundimit të afatit përcaktuar nga Autorizimi Individual. Plus tha sot se konfirmon gatishmërinë për ofrimin e shërbimit të telefonisë së lëvizshme në territorin shqiptar.Plus, operatori më i ri celular në Sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-06-2010, 23:43:36

Telefonia e lëvizshme ne Shqiperi (2010)

Në maj të vitit 1996, Shqipëria u bë një nga vendet e para në rajon e cila liçensoi një operator GSM. Aktualisht janë tri kompani të cilat operojnë në tregun e telefonisë së lëvizshme, AMC, Vodafone Albania dhe Eagle Mobile.Spektri është i disponueshëm edhe për operatorin e katërt dhe licenca ës...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-11-2008, 13:17:23

Eagle Mobile, cmime të reja për abonentët e saj

Kompania më e re e telefonisë celulare u jep mundësinë 100 abonentëve riniring që të fitojnë nga një kompjuter portabël (laptop HP 520) secili së bashku me Eagle USB modem dhe një vit lidhje falas në internet. Po ashtu, 260 abonentë pjesëmarrës në fushatë do të mund të fitojnë nga një te...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-08-2008, 20:51:26

Albtelekom ul tarifat mujore të internetit

Kompania, e telefonise fikse Albtelekom ka publikuar tarifa te reja rreth tre here me te ulta per internetin te ndara me kapacitet sipas klienteve. Keshtu sipas ofertes se re ne ditet ne vijim, 1 Giga kapacitet mujor ne sherbimin e internetit do te kushtojne 1999 leke ne muaj, nga 5000 mije leke...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-07-2008, 14:20:04

Eagle Mobile Online

Faqja zyrtare online e operatorit me të ri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-06-2008, 16:13:22

Brenda 2008-s ulen tarifat e telefonisë celulare dhe fikse

Miratohet metodologjia e rregullimit të tarifave të Albtelekom, Vodafone dhe AMC Shqiptarët do të shpenzojnë më pak për telefoninë fikse dhe celulare. Ulja e shpenzimeve të konsumatorëve do të jetë deri në 20 për qind brenda vitit 2008 dhe mesatarisht 20 për qind brenda vitit t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-03-2008, 16:59:12

Tarifat e 3 kompanive celulare ne shqiperi

Tregu i telefonise celulare ne vend eshte futur dje ne nje faze te re konkurrences, pas hyrjes ne treg te kompanise se trete te telefonise se levizshme, Eagle Mobile. Sikunder deklaruan dje drejtuesit e saj, kompania premton shtrirje te sinjalit brenda veres, ne te gjithe vendin. Eagle pasi ka m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-02-2008, 07:46:40

Tarifat celulare, sa "frengu pulen"

Rozeta RapushiMinistri i Puneve Publike, Sokol Olldashi, kerkon shkarkimin e kryetarit te Entit Rregullator te Telekomunikacioneve dhe disa anetareve te bordit drejtues, se kane lejuar qe shqiptaret te paguajne tarifat me te larta te sherbimit celular. Ne mbledhjen e djeshme te komisionit per ve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-01-2008, 08:06:32

Ligji: Celularët, gjobë dhe heqje licence për abuzimet me tarifat

Ministria e Transporteve ka gati ligjin e ri që do të kalojë së shpejti në mbledhjen e qeverisë për komunikimet elektronike. Ligji parashikon masa të rrepta për ato kompani që abuzojnë me çmimet në tregun e telefonisë fikse dhe atë të lëvizshme, ndërkohë që i jep autoritetit përkatës dhe të drej...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-03-2007, 17:55:20

Vodafone : Nga 24 OOO abonentë, 56 milionë të ardhura !

Abonentë me kontratë janë rreth 24 mijë ose 3 për qind e 800 mijë, sa ka gjithsej Vodafone    Abonenët me kontratë të Vodafone-s përbëjnë burimin kryesor të të ardhurave për këtë kompani, pasi koha dhe lekët që ato shpenzojnë janë mbi dyfish më të mëdha, krahasuar edhe me disa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-02-2007, 13:35:17

AMC, 151 mln të ardhura bruto !

Të ardhurat për vitin 2006 ishin rreth 20,3 për qind më shumë se më 2005-n  Të ardhurat neto të kompanisë të telefonisë së lëvizshme AMC kanë arritur në 49,9 milionë euro në vitin 2006. Kompania ka raportuar rritje të të ardhurave për vitin 2006 rreth 20,3% më shumë se një vit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
11-02-2007, 17:21:19

AMC dhe Vodafon publikojnë dokumentet,e regjistrimit të numrave pa kontratë !

Të gjithë abonentët AMC dhe VODAFON me parapagesë duhet të regjistrojnë numrat e tyre deri në fund të muajit korrik. Në rast të kundërt, kompanitë celulare do të ndërpresin shërbimin në mënyrë automatike. Formulari për regjistrimin e abonentëve me parapagesë të të dy operatorëve në vend është pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-01-2007, 12:15:27

"Vodafone Albania" fillon regjistrimin e klientëve !

Pas 30 qershorit, abonentët s’do të përdorin shërbimetVodafone Albania" njofton se kompania ka filluar tashmë procesin e regjistrimit të të gjithë abonentëve të saj me kartë të parapaguar, të rinj apo ekzistues, në të gjitha pikat e shitjes Vodafone. Burime nga kjo kompani thanë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
17-01-2007, 16:00:44

Adresa web e AMC!

Është mirë të jesh i pari http://www.amc.al/
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe