Pajisje Elektronike - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Pajisje Elektronike

+ERELA+
11-01-2011, 12:12:40

Dell Streak 7 me Tegra 2

New York, 11 janar - Tableti i zhvilluar me emrin e koduar Looking Glass është zyrtarizuar në CES. Streak 7 është konkurrent direkt i Galaxy Tab, dhe nën ekranin 7-inçësh fsheh procesorin dual-core Tegra 2 me 1 GHz i cili është i aftë, mes tjerash, edhe për reproduktim të videos 1080p. Me 16 GB ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
11-01-2011, 12:10:32

E gatshme memoria e parë DDR4

Seul, 10 janar - Prodhuesi më i madh i çipave memorikë DRAM, Samsung, ka bërë të ditur se ka prodhuar modulin e parë memorik DDR4 në procesin e vet prodhues 30-nanometërsh. Moduli arrin bandwidth prej 2133 Gbps me tension prej 1,2V, në krahasim me 1,35V për modulet DDR3 të prodhuara me po të një...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
11-01-2011, 12:06:42

Lenovo ThinkPad X120e

Pekin, 6 janar - Lenovo ka prezantuar ultralaptopin e quajtur ThinkPad X120e, i cili ka diagonale 11,6 inçë dhe bazohet në platformën Brazos të AMD-së.Ky laptop vjen me procesor 1,6 GHz E-350 me dy bërthama dhe grafikë Radeon HD 6310. Peshon një kilogram e gjysmë, ka bateri 6-qelizore me autonom...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
11-01-2011, 12:00:46

3D pa syze në laptopë deri në fund të 2011?

Tokio, 7 janar - Toshiba nuk është lojtar i ri në zhvillimin e teknologjive 3D, përveç TV-së së shtrenjtë që nuk kërkon syze speciale 3D, ka demonstruar edhe laptopin Qosmio me të njëjtën teknologji. Sipas Phil Osako, drejtor i marketingut të produkteve, bëhet fjalë për të njëjtën teknologji – n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-10-2010, 18:23:18

LG prezanton TV më të madh në botë 3 D Full Led

LG Electronics prezanton modelin 72-inç 72LEX9, televizorit më të madh në botë 3D Full Led. I gjerë 149.9 cm dhe i gjatë 101.6 cm, 72LEX9 do t’i lejojë shikuesit të shohin aksione në madhësi reale në një imazh mrekullisht të pastër.“72LEX9 kombinon fjalën e fundit në cilësinë e figurës 3D të LG-...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-10-2010, 00:39:48

Kamera e cila incizon të gjitha që i shihni

“Looxcie” është kamerë e cila kushton 200 dollarë të cilën e vendosni në veshin tuaj dhe pastaj nga perspektiva juaj incizon të gjitha që i shihni përreth. Është e mundur që të realizoni disa orë material, dhe pastaj të bëni incizime tjera mbi incizimet e mëparshme, dhe nëse hasni në diçka shumë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
RKGuitar
07-07-2010, 00:08:47

Kompania Sony krijon aparatin e pare me foto 3D

Kompania japoneze "Sony" krijoi fotoaparatin e parë në botë, që mund të bëjë fotografi në formatin tredimensional (3D).Sipas BBC-së aparatet fotografikë NEX-3,i cili do të kushtojë rreth 900 dollarë, 23 megapiksel, do të dalin në shitje në korrik.Fotografitë në formatin 3D bëhen në mënyrë të veç...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-06-2010, 01:13:04

SanDisk SD kartelat ruajnë të dhënat për 100 vjet

SanDisk SD kartelat ruajnë të dhënat për 100 vjet

CTS
05-06-2010, 21:33:54

Sharp Blu-Ray

A me ndihmon dot njeri se si mund te shikoj video nga youtube nepermjet Blu-Ray. Cdo gje eshte ne rregull, me internetin eshte i lidhur, IP-ne e ka ne rregull, por spo me del opsioni ku te hap faqen e internetit. Faleminderit.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-06-2010, 01:26:13

iPad kundër të gjithëve

iPad kundër të gjithëveÇfarë është saktësisht iPad? Krahasuar me paraardhësit e tij "të lashtë" - iPod, iPhone, kjo është një pyetje çuditërisht e vështirë për ti gjetur përgjigjen. Funksionon me të njëjtin sistem operimi si iPhone - por nuk mund të bësh telefonata me të. Eshtë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-06-2010, 00:31:19

Samsung mbretëron në tregun e televizorëve 3D

Samsung mbretëron në tregun e televizorëve 3DKy segment i tregjeve ende është jashtëzakonisht i ri, mirëpo siç po qëndrojnë gjërat tani, mbret i papërkulur është prodhuesi jugkorean Samsung.Nëse mund t’i besohet gazetës Chosun të Koresë Jugore, Samsung aktualisht mbanë vendin e parë, respektivis...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-05-2010, 12:34:15

Edhe Google zhvillon kompjuter tablet

Edhe Google zhvillon kompjuter tablet

M A X
30-04-2010, 10:08:35

Paraqiten detajet rreth tablet PC-ve të Dell

Thashetheme të reja janë paraqitur në internet rreth lëvizjeve agresive në fushën mobile të Dell, përmes kompjuterëve të saj tablet të bazuar në Android.

M A X
22-01-2010, 13:38:05

Lexues elektronik Asus DR-570

Lexues elektronik Asus DR-570Kompania Asus ka paraqitur detaje për lexuesin e saj të ri elektronik Asus DS-570. Kjo pajisje do të duhej të del në shitje deri në fund të këtij viti.Çfarë është ky model i cili mund të dallohet nga modelet tjera të cilat përfshijnë Amazon Kindle, S...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-01-2010, 00:05:05

Vjen MSI X-Slim X420

Vjen MSI X-Slim X420Edhe një pjesëtar i linjës X-Slim të kompanisë MSI vjen me ekran të diagonales 14 inç dhe peshë nën dy kilogramë.Kompania MSI ka paraqitur modelin e ri të linjës së saj të hollë të laptopëve. Bëhet fjalë për modelin X-Slim X420 i cili vjen me dimensione prej ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-01-2010, 01:13:23

Laptop i tejdukshëm

Laptop i tejdukshëmNë panairin e sivjetmë të elektronikës, kompania Samsung për herë të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-01-2010, 16:09:52

2010, viti tredimensional

Kur filloi te flitej me konkretisht ne Berlin per komercializimin e televizoreve 3D, dukej nje projekt shume i larget qe i perkiste te ardhmes.Por pak muaj me vone, ne 2007-en, ne Las Vegas filloi lancimi i ekraneve te pare LCD dhe plazme qe jepnin formen tredimensionale per programet televizive...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-01-2010, 20:20:41

Video telefoni edhe në televizorë

Skype do t’i ofrojë shërbimet e veta për komunikim me anë të internetit edhe në modele të caktuara të televizorëve të kompanive LG e Panasonic.Skype ka njoftuar se ka lidhur marrëveshje me LG Electronics dhe Panasonic për përfshirjen e shërbimeve të veta për video komunikim edhe në televizorë.Si...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-12-2009, 01:42:27

Tablet nga Apple?

Apple supozohet se ka rezervuar një hapësirë në San Francisco të Shteteve të Bashkuara për ngjarjen në të cilën do të duhej të paraqitej produkti më i ri i i madh i kësaj kompanie, raporton gazeta “The Financial Times”.Qendra e konferencave “Yerba Buena Center” është rezervuar për të martën, 26 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-12-2009, 02:01:35

Netbook Samsung N150 e NB30

Samsung N150 e NB30Edhe pse nuk ka informata zyrtare, kanë rrjedhë specifikat e dy netbookëve të Samsung të bazuar në procesorët e ri të Intel Atom N450 me takt punues prej 1.66 GHz.Sipas specifikave ata janë pothuajse identikë dhe do të vijnë me ekranet 10.1 inçësh me rezolucion prej 1.024 x 60...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-12-2009, 01:57:49

"Nexus One" do të mund të tejkalonte iPhone

"Nexus One" do të mund të tejkalonte iPhone"Nexus One", telefoni celular i makinës më të madhe të kërkimit në botë Google për tre vjet do të mund të merr udhëheqjen në treg nga celulari i popullarizuar iPhone i kompanisë Apple, vlerësojnë në kompaninë e hulumtimeve Gartner.Googl...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-11-2009, 14:11:48

Ultralaptop me grafikë solide

Ultralaptop me grafikë solideLaptopi më i ri i kompanisë Asus dallohet për dimensione modeste, shtëpizë elegante dhe kartelë shtesë grafike, që e bën një zgjidhje të shkëlqyeshme për përdoruesit të cilët nuk bëjnë kompromise.Asus UL30Vt ka ekran të diagonales 13.3 inç me rezoluc...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-10-2009, 01:20:05

Mi magjik – pa butona!

Mi magjik – pa butona!Zëvendësimi i miut tanimë të plakur “Mighty Mouse” vjen në një version shumë më elegant dhe vetëm pa tela me funksionalitet multitouch.Së bashku me modelet e reja të kompjuterëve Apple, kompania pas një kohe të gjatë ka lëshuar edhe një version të ri të miut, tani me emërti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-10-2009, 23:50:49

KINDLE UL ÇMIMIN, DHE DEL ME VERSION NDËRKOMBËTAR

KINDLE UL ÇMIMIN, DHE DEL ME VERSION NDËRKOMBËTAR!Kompania amerikane Amazon, vetëm sa njoftoi për një numër të zhvillimeve të mëdha për linjën e produktit të popullarizuar, lexuesin digjital të librit: Kindle, i cili do të ketë një ulje në çmim prej299 në259 dollarë, dhe një...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-10-2009, 23:49:11

LIFEBOOK P8110: I HOLLË, I LEHTË DHE I MIRË!

LIFEBOOK P8110: I HOLLË, I LEHTË DHE I MIRË!Sot Fujitsu lajmëroi të gjithë konsumatorët për hedhjen e laptopëve më të ri në treg, përkatësisht modelit të fundit të prodhuar nga kompania, Lifebook P8110, kombinim i fundit i lëvizshmërisë dhe dizajnit elegant në një format të vogë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 20:19:03

MSI paraqet laptopin X-Slim X610

MSI paraqet laptopin X-Slim X610Laptopi 15.6 inçësh nga kompania MSI pos procesorëve të Intel tani e tutje do të mund të blihet edhe me procesorët Athlon Neo të kompanisë AMD.MSI edhe zyrtarisht ka paraqitur laptopin me emrin X-Slim X610. Trashësia e kompjuterit është dy centime...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 20:17:55

Laptop që mbushë baterinë pa tela?

Laptop që mbushë baterinë pa tela?Kompania Dell së shpejti do të duhej të paraqiste laptopin me performansa shumë të larta të emëruar Latitude Z, derisa revista “Forbes” raporton se ai do të mund të kishte mbushje pa tela të baterisë.Dell vlerëson se tregu afarist është i gatshëm edhe për një la...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 20:15:10

Nintendo Wii më lirë

Nintendo Wii më lirëGjatë kësaj fundjave Nintendo ka për qëllim të liroj çmimet e konzolës së lojërave Wii për 50 dollarë, në mënyrë që të përcjellë konkurrencën.Çmimi i ri i Wii do të duhej të jetë 50 dollarë më pak dhe të kushtojë 200 dollarë, derisa ky hap vjen si rezultat i ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 20:05:40

LG paralajmëron linjën Widebook

LG paralajmëron linjën WidebookLinja e re e laptopëve nga kompania LG sjell ekrane me diagonale prej 13.3, 14 e 15.6 inç me paraqitje të faqeve prej 16:9.LG ka paralajmëruar linjën e laptopëve - Widebook. Modelet do të vijnë me diagonale ekranesh prej 13.3 (R380), 14 (R460 e R480) dhe 15.6 inç (...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 20:04:04

Së shpejti iMac i ridizajnuar

Sipas raportimit të portalit AppleInsider, Apple është e gatshme për lansimin e modeleve të ridizajnuar të iMac. Këto modele do të mund të paraqiten në shitje qysh javën e ardhshme.AppleInsider thirret në informata anonime, por në burime të besueshme të cilat pohojnë se zhvillimi i modeleve të r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-09-2009, 19:06:48

Samsung N130 e N140

Dy netbookë shumë të ngjashëm prej 10.1 inçësh nga Samsung vijnë me pajisje standarde dhe kohëzgjatje mbimesatare të baterisë.Samsung ka paraqitur dy netbookë të ri në linjën e vet. Bëhet fjalë për modelet N130 e N140.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

VM.
26-08-2009, 14:56:11

Kamerë xhepi Sanyo Xacti CG11

Sanyo ka paraqitur video-kamerën CG11 e cila mund të incizojë video materiale në rezolucion prej 720p.Kamera, gjithashtu është kompatibile me kartelat e memories Eye-Fi Video të SDHC-së të cilat me anë të rrjetit Wi-Fi munden që pa tela të vendosin në shërbimin e popullarizuar online YouTube.Fot...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-06-2009, 21:27:55

Çip i memories prej 32 gigabajt

Çip i memories prej 32 gigabajtKompania koreane ka prodhuar pllakën DD3 të memories të dedikuar për integrim në kompjuterët që shërbejnë si serverë, kapaciteti i së cilës është 32 gigabajt.Samsung ka premtuar se do të prodhojë modulin e kapacitetit prej 32 gigabajt në muajin jan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-06-2009, 16:15:33

Acer në Android

Acer është i pari në mesin e prodhuesve të mëdhenj të kompjuterëve i cili ka konfirmuar zyrtarisht se do të fillojë prodhimin e netbookëve të saj me sistemin operativ Android.Në Acer kanë theksuar se edhe me fillimin e prodhimit të laptopëve të bazuar në sistemin Android megjith...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-04-2009, 18:41:26

Sistemi operativ Android në laptopët e HP?

Sistemi operativ Android në laptopët e HP?Hewlett-Packard është duke marrë parasysh sist...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-01-2009, 14:11:17

Syze dielli me Bluetooth, telefon...

Nëse keni mjaft para sigurisht që vetes mund t’ia ofroni vetes disa gjëra siç janë dëgjueset Bluetooth, syzet e diellit, një kuletë të shtrenjtë dhe telefonin celular. Kjo nuk duket edhe shumë ekonomike, e në të njëjtën kohë zë shumë vend.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-01-2009, 02:10:30

SSD me kapacitet prej një terabajt

SSD me kapacitet prej një terabajtPo afrohet momenti kur SSD-të e kapacitetit të madh nuk do të janë lajme dhe në tërësi të zëvendësojnë disqet e forta si medium kryesor për ruajtjen e të dhënave në kompjuterë. SSD-ja e kapacitetit prej 1 TB është një hap i parë në këtë drejtim....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-01-2009, 00:27:57

iLibrat - Lexoni libra nga ekrani

Lexoni libra nga ekraniLexuesit elektronikë kanë përjetuar popullaritet të madh gjatë disa viteve të fundit, e të gjitha kompanitë provojnë të sjellin ndonjë risi në këto pajisje jashtëzakonisht të dobishme.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-01-2009, 14:55:59

Laptop me dy ekrane nga Lenovo

Lenovo ka paraqitur laptopin me dy ekrane LCD, që është një gjë e rrallë në botë kur bëhet fjalë për laptopët.Qëkur ka marrë përsipër prodhimin e kompjuterëve nga IBM, Lenovo markën tregtare ThinkPad e ka zgjeruar në të gjitha llojet e mundshme të laptopëve, derisa IBM në formë konzervative mbah...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-12-2008, 14:43:09

Dell përgatit laptop ultra të hollë

Dell përgatit laptop ultra të hollëKompania Dell rrallë herë prinë me inovacionet e saja, por mu për këtë janë të shkëlqyeshëm në përsosjen e koncepteve të tjerëve. Kjo do të mund të ndodhte edhe me laptopin e tyre të radhës të emëruar Adamo.Edhe pse për Adamon ende nuk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-12-2008, 14:06:06

Arrin Blu-ray me 400 gigabajt

Arrin Blu-ray me 400 gigabajtSikur që ndodhë zakonisht, mediat Blu-ray dhe playerët ende nuk arrin si duhet tek ne, e veçmë paraqiten versionet e reja me kapacitete më të mëdha për ruajtjen e materialeve.Kështu kompania Pioneer ka paraqitur mediumin e saj të ri Blu-ray me 16 sht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-11-2008, 14:45:37

Ekrani i holle 0.05 milimetra nga Samsung

Ekran OLED jashtëzakonisht i hollë nga SamsungFakti se prodhuesit garojnë për atë se kush do të përpunojë ekranin më të hollë LCD apo OLED nuk është fshehtësi, mirëpo produkti i ri nga Samsung është aq i hollë sa që disa herë na...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe