Aplikacioni që ju mundëson të bëni thirrje nga iPad - Pajisje Elektronike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Aplikacioni që ju mundëson të bëni thirrje nga iPad

Aplikacioni që ju mundëson të bëni thirrje nga iPad

· 1 · 463

  • Postime: 27301
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 14-06-2011, 16:43:07
Ndoshta dikujt i kujtohet se kur doli iPad se si njerëzit filluan të tallen, duke e quajtur thjesht si një iPhone me përmasa më të mëdha. Tani, falë një aplikacioni të ri, mund të quhet si i tillë. PhoneIt-iPad është një aplikacion që funksionon nëse është kryer zhbllokimi (ang. jailbreak) i iPad-it që ofron mundësinë për dërgim të porosive me tekst dhe thirrjeve me zë në tabletën e ndërmarrjes Apple duke përdorur rrjetin 3G me të dhëna për celularë.
I ndërtuar nga iPhoneIslam team, të cilën njihen për aplikacion e tyre FaceTime  3G, kjo risi do të kthejë një iPad të zhbllokuar me funksionim të plotë si telefon.

PhoneItiPad - Hack that turns your iPad 3G into a fully functional phone

Për t’u qasur në këtë veprim ju do të keni nevojë për një SIM kartelë 3G (jo vetëm një SIM kartelë të zakonshme) dhe të merrni aplikacionin nga dyqani Cydia. Aplikacioni kushton 20 dollarë.

Shkarkoni këtë aplikacion. http://www.iphoneislam.com/phoneitipad/
/PCWorld.al

Temat e fundit