Dell Streak 7 me Tegra 2 - Pajisje Elektronike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Dell Streak 7 me Tegra 2

Dell Streak 7 me Tegra 2

· 1 · 528

  • Postime: 2869
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

ne: 11-01-2011, 12:12:40
New York, 11 janar - Tableti i zhvilluar me emrin e koduar Looking Glass është zyrtarizuar në CES. Streak 7 është konkurrent direkt i Galaxy Tab, dhe nën ekranin 7-inçësh fsheh procesorin dual-core Tegra 2 me 1 GHz i cili është i aftë, mes tjerash, edhe për reproduktim të videos 1080p. Me 16 GB memorie interne dhe kamerë me 1,3 megapixelë, tani për tani punon “vetëm” me Android 2.2 Froyo, por me siguri që do të përkrahet edhe Honeycomb. Me rritjen e ekranit aparati ka humbur komunikimin 3G, por hamendësohet që më vonë do të prezantohet edhe versioni me përkrahje për LTE.
Për çmimin nuk dihet akoma, ndërsa Dell ka paralajmëruar Streak 10 me 10 inçë vetëm për vitin e ardhshëm, gjë që është paksa befasuese.

Temat e fundit