Kamerë xhepi Sanyo Xacti CG11 - Pajisje Elektronike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kamerë xhepi Sanyo Xacti CG11

Kamerë xhepi Sanyo Xacti CG11

· 1 · 394

  • Postime: 409
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-08-2009, 14:56:11
Sanyo ka paraqitur video-kamerën CG11 e cila mund të incizojë video materiale në rezolucion prej 720p.

Kamera, gjithashtu është kompatibile me kartelat e memories Eye-Fi Video të SDHC-së të cilat me anë të rrjetit Wi-Fi munden që pa tela të vendosin në shërbimin e popullarizuar online YouTube.

Fotografitë nga kjo video-kamerë mund të incizohen me rezolucion prej dhjetë megapikselash, video kodohet në H.264, derisa objektivi është i pesëfishtë (40-200 mm).

Po ashtu është integruar edhe stabilizimi i fotografisë dhe mundësia e njohjes së fytyrës (face detection). Dimensionet e kësaj pajisje janë 72 x 38 x 113 milimetra, derisa pesha, së bashku me baterinë e saj është 190 gramë.

Xacti CG11 fillimisht do të paraqitet në tregun japonez me çmim të përllogaritur prej 320 dollarësh amerikanë.

Temat e fundit