KINDLE UL ÇMIMIN, DHE DEL ME VERSION NDËRKOMBËTAR - Pajisje Elektronike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

KINDLE UL ÇMIMIN, DHE DEL ME VERSION NDËRKOMBËTAR

KINDLE UL ÇMIMIN, DHE DEL ME VERSION NDËRKOMBËTAR

· 1 · 427

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 08-10-2009, 23:50:49
KINDLE UL ÇMIMIN, DHE DEL ME VERSION NDËRKOMBËTAR!
Kompania amerikane Amazon, vetëm sa njoftoi për një numër të zhvillimeve të mëdha për linjën e produktit të popullarizuar, lexuesin digjital të librit: Kindle, i cili do të ketë një ulje në çmim prej  299 në  259 dollarë, dhe një version të ri të pajisjes që mund ta përdorni me përmbajtje pa tel, do të dal sot në shitje edhe në tregun ndërkombëtar për një çmim prej 279 dollarëve.

Pajisja e re përdor të njëjtit faktor si versioni aktual i Kindle, por i ka ekstra harduerët e brendshëm të nevojshme për t'u lidhur me rrjetin global të telefonisë mobile AT & T në mbi 100 vende të botës, përfshirë SHBA-në.

Para porositë do të fillojnë sot për tu transportuar para përfundimit të  19 tetorit.

Kindle aktual është bërë nën përdorimin e rrjetit celular të kompanisë Sprint me lidhjen pa tel për pajisjen. Partneriteti i ri me kompaninë AT & T për t'u marrë me versionin ndërkombëtar të pajisjes është me siguri një ndihmë e madhe për të kompaninë AT & T, e cili është duke u goditur fort nga klientët dhe konkurrentët njësoj për 3G shërbimin e saj në SHBA/ / msbl /

Ipko.net

Temat e fundit