Kompania Sony krijon aparatin e pare me foto 3D - Pajisje Elektronike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kompania Sony krijon aparatin e pare me foto 3D

Kompania Sony krijon aparatin e pare me foto 3D

· 1 · 666

  • Postime: 53
  • Karma: +0/-0

ne: 07-07-2010, 00:08:47
Kompania japoneze "Sony" krijoi fotoaparatin e parë në botë, që mund të bëjë fotografi në formatin tredimensional (3D).
Sipas BBC-së aparatet fotografikë NEX-3,i cili do të kushtojë rreth 900 dollarë, 23 megapiksel, do të dalin në shitje në korrik.
Fotografitë në formatin 3D bëhen në mënyrë të veçantë. Aparati bën shumë shpejt një sërë fotografish, që aparati i rendit njëra pas tjetrës me qëllim përfitimin e efektit 3D.
Për shikimin e fotografive të tilla nevojitet një televizor që transmeton në 3D dhe syze speciale.

Temat e fundit